Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Jesi instalirao pdanet?
 
Jesi instalirao pdanet?

Jesam.
Pokupio sam jai drajvere iz Driver foldera koji si okacio i za svaki od njih mi je WIN7x64 prijavio da je nepotpun ali je odradio polovicnu instalaciju.
Nakon toga sam odradio PDANet instalaciju i on je prijavio da je odradio instalaciju nekog drajvera i sve doveo do kraja medjutim, nakon klika na Finish prilikom instalacije, ona se smanjila u Tray i tom prilikom prijavila da drajveri nisu propisno instalirani...
Probah sve zivo ali bezuspesno.
Jedino da instaliram XP ili da odem kod nekog ko ima XP ili 32bit WIN7 pa da probam :(:(:(

Nisam pametan sta da radim. Imas li neki predlog???
 
btw ...da li si pitao prethodnog vlargnika kako je otkljucao za sve mreze?
 
Poslednja izmena:
pogledaj uputstvo koje je ostavio nvukelic, njemu je radilo na 7-ci a i jos par ljudi je uspelo....

Sve sam pogledao i pregledao. PDF uputstvo je laicko i napravljeno za totalne pocetnike (malo sam napredniji od njih :d). Da mi je ovo prvi telefon pa i da posumnjam u sebe ovako (I5700, I7500, P500, Ace, OT, WF S...).
Mada sam primetio da su drajveri koje Alcatel installer povlaci u stvari Motorolini (ako je neko obratio paznju).
Sve je ovo lepo, ali yaba kad nece...
 
Sve sam pogledao i pregledao. PDF uputstvo je laicko i napravljeno za totalne pocetnike (malo sam napredniji od njih :d). Da mi je ovo prvi telefon pa i da posumnjam u sebe ovako (I5700, I7500, P500, Ace, OT, WF S...).
Mada sam primetio da su drajveri koje Alcatel installer povlaci u stvari Motorolini (ako je neko obratio paznju).
Sve je ovo lepo, ali yaba kad nece...

razumem te,zna da iznervira..meni je lakse bilo da odvojim pola sata da stavim xp uz 7cu nego da gubim vreme sa raznim uputstvima i google-om
 
Ne znam šta da ti kažem, ja sam se baš napatio sa tim drajverima dok nisam iskopao taj postupak koji sam napisao i uspelo je. Ne znam stvarno zašto ti neće. Jesi siguran da drajveri nisu instalirani? Tačnije, oni sigurno nisu propisno instalirani, stoji žuti uzvičnik ispred svih Qualcomm komponenti, ali one ti ni ne trebaju za root, ono što jeste dobro instalirano je Android Phone-> Android ADB Interface. Evo kako meni to izgleda u DM:

Hvataj.JPG
 
Ne znam šta da ti kažem, ja sam se baš napatio sa tim drajverima dok nisam iskopao taj postupak koji sam napisao i uspelo je. Ne znam stvarno zašto ti neće. Jesi siguran da drajveri nisu instalirani? Tačnije, oni sigurno nisu propisno instalirani, stoji žuti uzvičnik ispred svih Qualcomm komponenti, ali one ti ni ne trebaju za root, ono što jeste dobro instalirano je Android Phone-> Android ADB Interface. Evo kako meni to izgleda u DM:

Pogledajte prilog 80708

hmh. PDANet mi je prijavio uspesnu instalaciju Android ADB interfejsa sa porukom o greskama koje su se verovatno odnosile na isto ovo sa tvoje slike (takav se PS i kod mene u DMu) s' jenom razlikom. Nisam podizao prozor DMa da vidim sta pise na vrhu pod slovom A vec sam samo jurio greske odnosno djelomicno intsalirane drajvere :lupko:.
Probacu da ga rutujem cim dodjem kuci a onda mu sledi ClockWork... i ostalo sa menija :D.

Javljam dalji tok.

P.S. Inace telefoncic radi super (pu, pu, da ga ne ureknem). Jedino su mi kod LGa P500 boje bile extra izrazene by defaukt ili ti OOB dok su mi kod OTa nekako isprane. LG P500 je imao i finiju matricu (vise ppi) pa je i sam prikaz bio malo finiji ali to su marginalne stvari. OT je super za to koliko kosta. Poredim P500 i OT jer su naj slicniji...
 
Onda radi sigurno ;). Kad startuješ adb, kucaj adb devices, pa ako ti izbaci 1234567890ABCDEF device - to je to, možeš da rootuješ. A ostale drajvere ko ...e, ničem' ne služe :D.
 
Ima li nekog blizu Jagodine? Može da ode do čoveka, ovako na IMEI neće svi, ali na kabl hoće. Pa ko je blizu, može da ode, da odradi, i da nam potvrdi ovde za dalje, da li se isplati slati ...

Mobilni koji sam kupio (OT) je iz Jagodine i tamo je otključan!!!
 
Sve je sređeno (ROOT) i drugo međutim nakon instalaceije i pokretanja Recovery Managera i izbora opcije install recovery program me navede na clockwork...ot990.img koji izaberem i pokrene se instalacija koja traje par sekundi i u brzoj poruci izbaci de je Unrecognised taj ...img fajl.
Smem li da odradim reboot to recovery, m?
 
Da. Svi iz Telenora već imaju foliju, ali je jako dobro uklopljena , maltene se ne vidi.

neogeo, koliko si platio unlock ? Koliko je trajalo ? Softver ostao isti, nije flešovan fon ? Mislim, zbog garancije, i to ...
 
CLOCKWORKRECOVERY...ot990.img uspešno instaliran i još uspešnije radi!!!

Okačiću sliku rikaverija malo kasnije tj. evo baš sada: Photo0164.jpg.

Slika je mutna jer je slikana sa Šljamsunga ali sve fercera besprekorno čak uprkos tome što je Recovery.img kategorisan kao Unrecognised!

Negoo, kako da najbolje isparticionišem SD karticu???
Prvo što me je pita jeste da napravi Ext particiju pa će posle swap i to je to???

Šta, kako i koliko je najbolje dodeliti vrednosti particijama obzirom da je mSD od 8GB???

thx
 
Poslednja izmena:
Da. Svi iz Telenora već imaju foliju, ali je jako dobro uklopljena , maltene se ne vidi.

neogeo, koliko si platio unlock ? Koliko je trajalo ? Softver ostao isti, nije flešovan fon ? Mislim, zbog garancije, i to ...

Nisam ga je flešovao već ovaj momak od gog sam kupio fon. Koliko vidim sve Telenorove blagodeti su zadržane i sve 100% funkcionišu, unutra je GB 2.2.2 sa kernelom koji isporučuje Telenor jer sam upoređivao sa zaključanim.
Mogu da priupitam lika gde je radio i koliko košta pa da javim pod uslovom da nisam izbrisao njegov broj :(.
 
Negoo, kako da najbolje isparticionišem SD karticu???

Prvo što me je pita jeste da napravi Ext particiju (za Apps) pa će posle swap i fat i to je to???

Šta, kako i koliko je najbolje dodeliti vrednosti particijama obzirom da je mSD od 8GB???

thx
 
Poslednja izmena:
Da, to je to. Pre nego sto krenes sa particionisanjem proveri dal kernel podrzava swap i ext particiju. Velicinu mozes da stavis koliko hoces, tj. koliko ti odgovara.

Sent using Tt.
 
Da, to je to. Pre nego sto krenes sa particionisanjem proveri dal kernel podrzava swap i ext particiju. Velicinu mozes da stavis koliko hoces, tj. koliko ti odgovara.

Sent using Tt.

Kako da proverim podršku za to?
Googlao sam ali ne nađoh ništa pametno... :(
 
Još 1no pitanje?!

Desilo mi se nešto čudno.
Kada sam kupio telefon i prvi put (pre rutovanja i ClockWorka) i stavio na punjač, uredno se napunio 100% i sve je bilo OK.
Međutim, nakon rutovanja i ClockWorka sam stavio na punjač (sinoć) oko 18h i do jutros u 6h telefon se još uvek aktivno punio i nikako da se napuni do kraja kao prvi put.
Ima li neko sličan problem i kako da proverim punoću baterije i kako da rešim problem?
 
Još 1no pitanje?!

Desilo mi se nešto čudno.
Kada sam kupio telefon i prvi put (pre rutovanja i ClockWorka) i stavio na punjač, uredno se napunio 100% i sve je bilo OK.
Međutim, nakon rutovanja i ClockWorka sam stavio na punjač (sinoć) oko 18h i do jutros u 6h telefon se još uvek aktivno punio i nikako da se napuni do kraja kao prvi put.
Ima li neko sličan problem i kako da proverim punoću baterije i kako da rešim problem?

mislim da je neko ovde (nvukelic valjda) postovao dobar tekst o punjenu baterija na novim telefonima.Posle toga su mi neke stvari bile jasnije, a neke manje alarmantne ;) .
Moje iskustvo je recimo da kad punim "na struju direktno" dodje na 95% i kad ga skinem sa punjaca on pokaze 100%. SUS, puni ga kad stignes i gde god stignes nece to mnogo menjati na stvari..
 
mislim da je neko ovde (nvukelic valjda) postovao dobar tekst o punjenu baterija na novim telefonima.Posle toga su mi neke stvari bile jasnije, a neke manje alarmantne ;) .
Moje iskustvo je recimo da kad punim "na struju direktno" dodje na 95% i kad ga skinem sa punjaca on pokaze 100%. SUS, puni ga kad stignes i gde god stignes nece to mnogo menjati na stvari..

Ma i to sto kazes. Ko ga shisha. Napravljen je da me sluzi a ne da ja sluzim njega :d.
Negooo, mislim da znam gde sam z...o stvar.
Nakon installa rikaverija i odlaska u isti odradio sam battery state clear opciju i verovatno tu negde zafrknuo stvar...

Videcemo.

P.S. Od broja telefona za dekodiranje od lika iz Jagodine nista.
Izbrisao sam ga promenom kartice a izbrisao ga je i kolega sa cijeg smo broja zvali takodje :(.
 
Molim te mozes li mi reci gde je caka jer blutut nesto mi ne funkcionise tacnije ne moze da prima fajlove, rington i sla. a moze da salje na isti telefon sa kojim je uparen.
 
Molim te mozes li mi reci gde je caka jer blutut nesto mi ne funkcionise tacnije ne moze da prima fajlove, rington i sla. a moze da salje na isti telefon sa kojim je uparen.


Hmm. Ja to nisam ni probao, iskreno, ali videcu veceras (ako preteknem od slave) :d.
Bas i mene interesuje...
 
mislim da je neko ovde (nvukelic valjda) postovao dobar tekst o punjenu baterija na novim telefonima.

Nisam ja, ali je tekst dobar :d... Meni se baterija nikad nije punila do 100%, prvi put kad sam ga stavio na punjač sam primetio da neće da napuni onu "čorbicu" :D do vrha, makoliko ga držao na punjaču. I dan danas je tako i ne uzbuđavam se previše zbog toga :).
 
Nisam ja, ali je tekst dobar :d... Meni se baterija nikad nije punila do 100%, prvi put kad sam ga stavio na punjač sam primetio da neće da napuni onu "čorbicu" :D do vrha, makoliko ga držao na punjaču. I dan danas je tako i ne uzbuđavam se previše zbog toga :).

Ma meni nije jasno sta se sa ovim mojim cudovistem desilo. Punio se lepo i posle odlaska u recovery i odrade Baterry States Clear vise nece (mojom neopreznoscu).
Kada treba tj. u kom trenutku startovati Battery Calibration programcic i odraditi kalibrisanje baterije?
 
Nazad
Vrh Dno