Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Za ovo pod dva, mozda ima opcija show contacts with phone number. Na samsungu ide menu/more/display options i onda odaberes only with phone number.
 
Poslednja izmena:
Odes u imenik, stisnes onaj menu button, tu odaberes display options i only show contacts with phone number...
 
Tako sam i uradio. Hvala ....

Izgleda da sam mu dušu vadio, jutros ustanem, ugasio se ... baterija slurp .....

Instalirao sam skype .... i imam ga gore u BARu da je online, i na kompu je online sve super. Tako i hoću, i kad izađem, on je online ... imam WiFi u kući, i sve to šljaka super ...

Ali kada sam skinuo MSN (nadam se da je pravi) prvo kad se logujem, on mi odmah isključi onaj na kompu. A namešteno je da mogu da se logujem na više mesta. I drugo, čim izađem na glavni ekran, on se prekine, ne ostane online i da radi u pozadini .... kako to rešiti ?

Neko mi preporučio ebuddy, kao to ti je sve u jednom, ali ne umem ja da se snađem ... ipak mi bolje ovako, znam gde mi je ko ....
 
Tako sam i uradio. Hvala ....

Izgleda da sam mu dušu vadio, jutros ustanem, ugasio se ... baterija slurp .....

Instalirao sam skype .... i imam ga gore u BARu da je online, i na kompu je online sve super. Tako i hoću, i kad izađem, on je online ... imam WiFi u kući, i sve to šljaka super ...

Ali kada sam skinuo MSN (nadam se da je pravi) prvo kad se logujem, on mi odmah isključi onaj na kompu. A namešteno je da mogu da se logujem na više mesta. I drugo, čim izađem na glavni ekran, on se prekine, ne ostane online i da radi u pozadini .... kako to rešiti ?

Neko mi preporučio ebuddy, kao to ti je sve u jednom, ali ne umem ja da se snađem ... ipak mi bolje ovako, znam gde mi je ko ....

IM+ pro, on podržava C2DM (pa kada i izadješ on će te obaveštavati o novim porukama.
 
Odradio sam root kao što je nvukelic napisao, ali ne razumem baš najbolje kako da očistim "dalvik-cache" iz sistema.
Jel bi mi neko mogao objasniti?!
Hvala lepo unapred!
 
ali ne razumem baš najbolje kako da očistim "dalvik-cache" iz sistema.
Jel bi mi neko mogao objasniti?!
Hvala lepo unapred!

Instaliraš Titanium Backup Pro i u opcijama imaš 'Clean Dalvik Cache'.
 
dalvik cache ce ti se ponovo napraviti
 
Da li postoji neki vidžet, koga ću moći da držim na ekranu, i koji će mi pokazivati koji net trenutno koristim, WiFi ili Telenorove megabajte?

Nikako da se složimo, ima li foliju ili nema ? Planiram da mu kupim i to ....

Imas widget podaci aktivirani/deaktivirani sa njim kontrolises mobilni net zapravo
 
jel moze neko da pokrene adb sa ovim telefonom?
ako da,molio bi za neki tutorial posto sam uradio sve moguce i ne moguce stvari i opet ne radi
 
Verovatno ću ponoviti već postavljeno pitanje:

Može li OT-990 da se otključa sa Telenora, gde i how much???

Ako nećete ovako javno hajd na P.M. ili ti P.P. :) kako kome draže ali mi treba da odradim to.

thx svima
 
Jel neko uspeo da nadje silikonske obloge ili bar odgovarajuce futrole za ovaj telefon?
 
1. da li se može napraviti backup telefona, kao ISO fajl negde na kompu, za slučaj da mora da se vraća ne daj Bože u Telenor, a u međuvremenu ti ga rootovao, ovo/ono, poskidao njihove aplikacije, i onda samo da se uradi RESTORE?

1. Moze preko custom recovery-ja. Cuva se u zip fajlovima. Ali mislim da za ovaj model nema custom recovery.

Xda kaže da custom recovery postoji (ClockWorkMod), pa ako je neko voljan da proba da bekapuje Telenorov stock rom, bio bih mu zahvalan jer sam ja svoj bespovratno izmenio :D:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18440726&postcount=48
 
Jel neko uspeo da nadje silikonske obloge ili bar odgovarajuce futrole za ovaj telefon?

Od svih mogućih futrola koje sam probao (osim platnenih torbica koje su preglomazne za mene), a probao sam sve što se može naći, jedino se uklapa ona bočna kao što je dolazila u paketu uz NOKIA E71, (veličina kao za iphone), platio 750din. Naleže kao da je za njega pravljena.
 
Ja uzeo neku za 100 dinara, "kožna", ono, da se uvuče unutra, makar po džepovima da se ne maze ključevi i ekran :) :) :)
 
Samo pro verzija briše dalvik cache, a ja imam narodnu pro verziju :d...
 
PITANJE ZA SVE?!!!:

Da li je neko našao i probao HTC_IME Keyboard koja radi na Easy Touch-u???

Konkretno mi treba Phone Keyboard (abc def...)
 
Probaću je pa javljam šta se dešava ali tek za vikend.

Btw, kad smo kod ovoga, nađoh na drugom forumu ovo, lik tvrdi da radi:

ukoliko bi nesto krenulo po zlu u svakom slucaju ostaje "One Touch Upgrade Q" u trenutnoj verziji 1.8.2 kojom se sve alikacije definitivno vracaju u Factory stanje sa svim obrisanim programima cak i telenor alatkama za 111 servis.
 
Btw, kad smo kod ovoga, nađoh na drugom forumu ovo, lik tvrdi da radi:

Kolliko widm ovaj ClockWork... je univerzalan za vise razlicitih proizvodjaca i svuda radi (valjda :d).

Hajd pomoc... Treba mi klasicna tastatura za kucanje SMSa tj. kao kod obicnog mobilnog :(.
Probao sam nekoliko razlicitih HTC_IME mod (HiRes i LowRes, starije i novije verzije) ali nijedna nece da radi.

Nema oko ovoga t..e-m..e. LGa P500 sam kompletno odradio od 0le sa WW GB 2.3.4, rootovanjem i recovery modom. Zaglavio se fon prilikom ubacivanja WW GBa ali sam ga ponovo doveo u Flash mode i sve proradilo exra a ja se ske...o da sam ga brikovao.
Sto se manje plasis bolje prolazis.

Za OT cu tek za vikend imati vremena... pa javljam.
 
Poslednja izmena:
Ne bas, ne mozes bilo koji cw da fleshujes, treba da bude prilagodjen tvom modelu telefona.

Probaj smart keyboard pro, jako prilagodljiva, ima full, compact querti kao i klasican layout.

Sent using Tt.
 
Ne bas, ne mozes bilo koji cw da fleshujes, treba da bude prilagodjen tvom modelu telefona.

Probaj smart keyboard pro, jako prilagodljiva, ima full, compact querti kao i klasican layout.

Sent using Tt.

Probacu veceras. Iskreno se radujem da ce proraditi jer me ovo qwery smara extra ai naviko sam na abc tastaturu :)
 
Ne bas, ne mozes bilo koji cw da fleshujes, treba da bude prilagodjen tvom modelu telefona.

Probaj smart keyboard pro, jako prilagodljiva, ima full, compact querti kao i klasican layout.

Sent using Tt.

Sve radi lepo (tj. radi tastatura u dnosu na ove koje sam probao) međutim ja u podešavanjima nigde ne mogu naći klasičnu abc tastaturu (može pomoć?).
Nađoh skinove aka. iPhone, GBread, Android... ali abc klasične nigde?!
thx
 
Podesavanja, general settings, portrait mode pa tu izaberi t9 za klasicnu telefonska. Probaj i compact, meni je ona najprakticnija.

Sent using Tt.
 
Skinuo zastitnu foliju :happy:

Ne mogu da verujem kako su je napravili da se ljudi pitaju da li ima ili nema i koliko je tesko da se podkaci i odlepi :D
 
Samo da javim da nikako ne mogu da instaliram darajvere pod WIN7x64 tako da nikako ni ne mogu da rutujem telefon :( a kamo li nesto drugo...

Sta sada?
 
Nazad
Vrh Dno