Šta je novo?

tablet sa gsm podrskom da moze da se koristi kao mobilni telefon?

T00L

Slavan
Učlanjen(a)
16.08.2006
Poruke
926
Poena
319
Moja oprema  
CPU & Cooler
MOS Technology 6510/8500 + kina :)
Matična ploča
64C
RAM
64 KB
GPU
VIC-II
Storage
Digital tape
Zvuk
SID 6581/8580
Koji tablet od 7 inca sa gsm podrskom da moze da se koristi i kao mobilni telefon?
Naravno do nekih 250 eura
 
Poslednja izmena:
Najeftiniji 3G model kod nas je Huawei S7 Slim, ima ga u Telenoru bez ugovorne obaveze za 30 000 RSD :)
 
Takodje u telenoru ima i Samsung Galaxy Tab 7" koji radi i kao telefon, za nesto vece pare.

Ujedno su ovo jedina dva tableta koji rade i kao telefon a mogu da se nadju kod nas.
 
Poslednja izmena:
Samsung je bolji, van svake sumnje.
 
Nisam pri racunaru. Rootuj ga i promeni u Build.prop ro.phone=0 u 1 i instaliraj neki dialer sa marketa. To naravno radi samo ako si na gingeru, ne na hobeycombu.
 
Takodje u telenoru ima i Samsung Galaxy Tab 7" koji radi i kao telefon, za nesto vece pare.

Ujedno su ovo jedina dva tableta koji rade i kao telefon a mogu da se nadju kod nas.

nemoj pricas tako, ako ne znas :)

svaki galaxy tab, od 7, 8 i 10 incha

Dell streak (hibrid tablet/telefon jer ima odlicnih 5 inca)

Apple ipad 2 (3G verzija) ima GSM funkcije

HTC Flyer 7 inchi - ima ga i na telenoru

Motorola Xoom - ima ih par u oglasima

Iconia Tab - ima sim slot i podrsku

ASUS Transformer - takodje

Kinezi - nema ih na izvolte, ali se mogu nabaviti ;)


to je za sad, i to nekompletna lista SIM card tableta u srbiji. zasigurno bi se mogli nabaviti poveca lista Blackberry-jevih modela, a i svi oni silni HTC klonovi jedni drugih koji su 7/10 tableti sa SIM-om, bazirani na telefonu/Flyer-u, samo ako potrazis malo bolje.
 
nemoj pricas tako, ako ne znas :)
Lol

Samsung osim starog p1000 garant nema da se nadje kod nas, barem ne novi 7.7 i 8.9 koji imaju gsm.
Del streak nije 7 incha :) pa i nije tablet. lol
Ipad 2 ima gsm uz poseban program gde se valjda placa nesto mesecno, mozda gresim.
HTC Flyer ima Gsm uz hack koji koliko vidim po forumima ne radi na svim verzijama.
Motorola Xoom nisam znao da moze da se nadje.
Za Asus i Iconiu nisam ni gledao da li imaju Gsm, ako imaju to je super, korisna informacija.

Ima kod nas jos jedan Tablet koji nisam pomenu a to je Viewsonik od 7" koji radi i kao tel ali ima proc od samo 600mhz.

Kinezi imaju masu tableta koji imaju Gsm ali je, po meni, rizik prevelika nabavka takve sprave.
 
Poslednja izmena:
Dell streak od 5 incha je vise tablet, nego sto je telefon. da si ga uvatio u ruku, i pokusao da zoves - znao bi sigurno. povrsina je vise nego dobra za manipulaciju sistemom, i kuciste je vise u dizajnu tableta, nego telefona. 5 incha je zapravo idealna mera, za koju ja proricem da ce da bude top hit u skorijoj buducnosti.

sto se kineza - evo ja koji ih uvozim i prodajem, ti garnatujem da to nije nikakav rizik :) naravno, ako se razumes u materiju. prodadoh 20 komada FR-809 i NIJEDNA musterija nije nezadovoljna, niti imala zalbe na rad, i svi su dobrih 5-6 meseci funkcionalni bez ijednog kvara. naravno - nisam ja licno otisao u Shenzhen i reko - "ovaj je lep, daj 100 komada" nego sam satima tumarao po chinadigitalcom.com, slatedroid.com, androidtablets.net i XDA forums. I evo, pre par dana sam se usudio da otvorim jedan FR-809 i da pogledam unutra, i mogu da ti garantujem da taj kineski tablet ima kvalitetniju unutrasnjost i delove, i resenja, od vise od pola "brendiranih" firmi.
 
Mislio sam na rizik po pitanju carine, mozda prodjes super a mozda ti skinu ga*e.
Pretpostavljam da kad na carini vide tablet, druga solucija postaje verovatnija.
 
Lol
Ipad 2 ima gsm uz poseban program gde se valjda placa nesto mesecno, mozda gresim.

HTC Flyer ima Gsm uz hack koji koliko vidim po forumima ne radi na svim verzijama.

1. Gresis. Ne placa se nista. A nije komplikovano sredjivanje funkcije telefona.

2. Ne razumem zasto ne bi radile sve verzije. Dovoljno je da imas 3G verziju (Duh!) i da ti je na Gingerbread-u.

U sustini, verovatno svi tableti koji imaju verziju OS-a sa telefona i imaju 3G modul, mogu da na ovaj ili onaj nacin budu kao telefoni.

U Honeycombu je Google eliminisao mogucnost da tablet radi kao telefon.
 
Corvux - za Honeycomb ce uskoro custom build, jer na XDA uveliko rade na tome, zapravo im je najveci Hype oko toga da neko napravi GSM funkciju na HC-u.

bobby63 - pazi - ja sam svoje tablete licno dovlacio iz kine. tu ti je jedina lutrija - da prodjes na zelenu kapiju, i da se nadas da te ne zaustave. a ako se obuces kao lerdi - zaustavice te. ako stavis cvike, obuces sako, i pogledas carinika u oci, i kazes - dobar dan - ne da nece da te iscima, nego ce da spusti glavu u patos, od stida (jerbo si ti biznismen, a on je neki tamo slepac sa aerodroma)

sto se tice narudzbine - glavni trik je KO ti shalje. a 90% kineza gleda da se otarasi uzasno velikog stock-a zastarelih uredjaja koje uvaljuju kao nove. te si stoga u pravu - ja licno nikad ne bih uzimao na narudzbinu, jer znam mnoge da su se opekli, a i video sam tamo sta se radi (zamalo da mi uvale CELU turu tableta koji su tweak-ovani da pise 2.2 android umesto 1.6)
 
Bobby, naravno. Radi kao telefon najnormalnije.
 
nemoj pricas tako, ako ne znas :)

svaki galaxy tab, od 7, 8 i 10 incha

Dell streak (hibrid tablet/telefon jer ima odlicnih 5 inca)

Apple ipad 2 (3G verzija) ima GSM funkcije

HTC Flyer 7 inchi - ima ga i na telenoru

Motorola Xoom - ima ih par u oglasima

Iconia Tab - ima sim slot i podrsku

ASUS Transformer - takodje

Kinezi - nema ih na izvolte, ali se mogu nabaviti ;)


to je za sad, i to nekompletna lista SIM card tableta u srbiji. zasigurno bi se mogli nabaviti poveca lista Blackberry-jevih modela, a i svi oni silni HTC klonovi jedni drugih koji su 7/10 tableti sa SIM-om, bazirani na telefonu/Flyer-u, samo ako potrazis malo bolje.

Igoritze, ovoga puta ti nemoj da pričaš ako ne znaš :D

Galaxy Tab 10.1 - nema mogućnost pozivanja

Dell Streak - ovo je pre svega telefon kao što je rečeno

Ipad 2 3G - odakle ti ideja da ima mogućnosti poziva? Ima ali preko third party aplikacija i interneta, to nije GSM poziv

HTC Flyer - nema mogućnost pozivanja

Motorola Xoom - nema mogućnost pozivanja

Asus Transformer - nema mogućnost pozivanja

Tableti sa SIM card slotom ne moraju obavezno da daju mogućnost pozivanja, već im SIM card slot služi za 3G. Pričam za default, ne za hakovanje. Od pomenutih samo Huawei Slim S7 i Samsung Galaxy Tab P1000 imaju opciju pravljenja/primanja GSM poziva i mogu se nabavati kod nas u Telenoru na ugovor, ili ako ih ovako nađete po oglasima.

Igoritze, manje maloletnica - više informisanja :d . KkThxBai
 
Poslednja izmena:
Gizmore, ne trci pred rudu :) ipak se raspravljas sa Igoritza-om. ovo sto je rekao CC, je upravo razlog. ako IMA sim slot, i ako ima Froyo/Gingerbread - moci ce da telefoniras.

pogresio sam zapravo za Xoom, jer on ima samo data radio, nema voice radio, u svom sim sistemu.

Dell streak NIJE telefon, vec HIBRID telefon/tablet.

Dell Streak 5 (previously known as the Dell Mini 5) is a smartphone/tablet PC hybrid from Dell that uses the Android operating system.

Galaxy tab 10.1 IMA GSM podrsku, samo prve ture modela su bile bez voice radio-a, sada su svi koji se prave sa quad band GSM mogucnoscu.

iPad 2 - odakle mi ideja ? pa recimo da ga pola interneta koristi kao telefon.

Flyer moze da poziva kako je CC objasnio.

Transformer takodje moze, al kad izadje Icecream sandwitch, koji je najavljen kao update za sve pomenute Honeycomb tablete, od strane maticnih firmi, te ce SVAKI tablet koji ima voice radio (a vecina ih ima) moci da telefoniraju.
 
Kao što rekoh, pričam o nehakovanim uređajima. Preduslov jeste da ima SIM karticu, ali trebao si u svom postu da pomeneš da ostaje na hakerima da omoguće tu opciju, jer zvanično nije podržana u tim modelima, to je ono o čemu sam pričao. Za iPad 2 nisam znao da je urađen hack, znam da je na kecu moglo, kad je izašao hack za dvojku?
 
Pa šta onda Igoritza priča :) . E moj Igoritzo... :D
 
Prebacio se verovatno za iPad1. Nije neka steta. :D
 
Corvus Corax, HTC Flyer - Hvala za info. Bas se pitam zasto ovo nije i fabricki omoguceno. Ili je do Telenora...?
 
Poslednja izmena:
Nije fabricki omoguceno jer je to tablet, a ne mobilni telefon. Trebas kupiti i HTC telefon. :D Nije do Telenora, tako je.
 
Stari viewsonic 7" koji se prodavao kod nas radi kao gsm telefon a za novi 7x se jos ne zna.

Meni pocinje opasno da ide na zivce ova andoid prica. Svaki uredjaj ima neku vecu manu, da ne nabrajam.
Vecina uredjaja nema ni honeycom a izlazi android 4 a koliko vidim do nove godine i tegra 3.
Ispada da je sada kupovina bacanje para pogotovo sto su bolji uredjaji papreni u odnosu na ono sto nude.
Mesto da hardware ide unapred dobili smo skalamerije na kojima su igre dostojne Commodora 64 i Amige i da pustaju HD na ekranima koji nisu ni blizu te rezolucije.

Po meni za kucnu upotrebu nema nista bolje nego x86 tablet (ima ih) a kao mobilni uredjaj samo 7-8" tablet-telefon.
 
pa sobzirom da je Tegra3 vec dostupna relativno, evo kako konkurencija pokusava da izmigolji glavu pre ostalih:

http://www.androidtablets.net/forum...owered-android-tablet-breaks-cover-china.html

a generalno, ispada budalasto sve ovo. CortexA8 je po mom mishljenju limit na koji je ARM holdings trebao da napravi 2-3 godishnju pauzu, ovo sto Nvidia najavljuje sa Tegra Wayne (A15, quad, 2.5Ghz cap) je apsolutno nepotrebno.

Kindle se pojavio u Fire verziji (full blown tablet od 7 incha sa IPS ekranom), ASUS izbacio oko 5 novih modela, i najavio jos 5 koncepta, Samsung najavio "Galaxy" Player-e (konkurent iPad touch-u), Xoom je dobio jos 2 brata ... totalni haos. bukvalno - sva sreca da svi oni rade na Androidu.


elem, evo zanimljive ideje: Megapad od 23 je*ena incha! :D

http://martin.drashkov.com/2011/09/android-megapad-23-android-tablet-for.html

[youtube]O8lHdgHQmvc[/youtube]


sad sam upravo smislio - ako neko hoce da mu ovo napravim, neka mi javi :) moja cena je 500 evra za izradu IgoritzaPad-a :d ozbiljan sam, btw :)
 
Nazad
Vrh Dno