Šta je novo?

tablet sa gsm podrskom da moze da se koristi kao mobilni telefon?

Ne ispunjava jedan prohtev, a to je USB. Moze da ga ispuni pomocu krajnje rogobatnog resenja, konvertora iz microSD u USB, ili pomocu kernela koji ce ovo podrzati i (ako se ne varam) hakovanog adaptera za 10.1, ali sve su to neke sklepane varijante.
 
Ima ga za 22000 din a ima ga i u telenoru e sad da li je to,ako uzmem paket 10gb i Huawei,da li placam 1500 din mesecno 24 meseca sto sve to izadje 36000 din,neka me neko ispravi ako sam ja to pogresno protumacio
Plaćaš prvo cenu koja piše, a onda i pretplatu za paket koji si izabrao naredne 2 godine. Npr, uz 10Gb paket: 18,000 za tablet + 24*1,190 = 46,560din... to je pravi račun ;) U Telenoru može i bez ugovora za 30k, bar tako piše.

Edit:
Nije 2g, već 1g ugovor... moja greška. 18g + 12*1190, i toliko te košta na kraju.
 
Poslednja izmena:
Ako se vozis van grada, nisam testirao, pominju ljudi da je 3G los, ali neka potvrdi neko ko zna bolje.

Ideos S7 Slim ne ispunjava moje zahteve ni izbliza (zbog svega sto sam naveo do sada), ali medju jeftinjacima ispunjava to sto hoces... Za USB OTG ces morati da pitas vlasnike istog.

Osim baterije. Ako imas punjac u kolima, izdrzace, ali nisam siguran koliko mu je baterija dobra.

A sto se Telenorovog 10GB paketa tice, nije bash da ima 10GB. Racunaj na 5 i ostalih 5 je dostupno samo od ponoci do 6 ujutru...

Da 5gb ito znam,sta tacno te nezadovoljava kod ideos S7?

Vec smo diskutovali na tu temu i izvukli zakljucak da se vise isplati Samsung galaxy Tab p1000.
Zadovoljava sve tvoje prohteve. Moze da se nadje polovan sa garancijom za ispod 300e a telenor prodaje nov.
A sto se tice Data transfera obicno radi kilavo, tj ne mozes da racunas da ce uvek da ti radi brzo.

Samsung galaxy Tab p1000 je dobar,za koliko se moze naci polovan i gde nisam nasao da ga ima po oglasima,nov vidim da je 400 eura.

Ne ispunjava jedan prohtev, a to je USB. Moze da ga ispuni pomocu krajnje rogobatnog resenja, konvertora iz microSD u USB, ili pomocu kernela koji ce ovo podrzati i (ako se ne varam) hakovanog adaptera za 10.1, ali sve su to neke sklepane varijante.
To mi je i namanji problem USB,tako da i bez toga moze da prodje

Plaćaš prvo cenu koja piše, a onda i pretplatu za paket koji si izabrao naredne 2 godine. Npr, uz 10Gb paket: 18,000 za tablet + 24*1,190 = 46,560din... to je pravi račun ;) U Telenoru može i bez ugovora za 30k, bar tako piše.

Edit:
Nije 2g, već 1g ugovor... moja greška. 18g + 12*1190, i toliko te košta na kraju.

Pa i nije im neka fora,46000 bolje kupiti nov bez ugovora a potpisati na 1 godinu,za 1 god ce izci bolji paketi i tabeti nadam se.

Neka neko obrazlozi zasto Samsung galaxy Tab p1000 vredi za razliku u ceni kupiti od Huawei IDEOS S7 Slim
 
Poslednja izmena:
Za USB ti treba, valjda, kablic samo, npr ovaj
http://www.dealextreme.com/p/micro-usb-data-cable-for-samsung-p1000-10cm-length-81203

@Lukisa ja sam uzeo na limundu pre oko 4 meseca za 275e. A tab je jednostavno u svim segmentima bolji od Huawei Ideos S7

Trenutno ima jedan na Limundo, pocetna cena 30k din.
Skupo to majku mu,ima Huawei Ideos za 17000 din
Samsung je 13000 vise jel vredi toliko vise,ja nisam zahtevan previse samo hocu da to radi i da se nekvari.

Ja kad sam iz golfa dvojke presao u Venta to je bilo ono vauuu do jaja auto vise nisam ni pogledao golfa ali drugar koji je imao pasata b5.5 njemu je vento bio shit tezak tako da shvatate poentu. Prevescu se sa svakim autom od tacke a do tacke b znaci vrsi posao
 
Poslednja izmena:
Pa sve ce zavrsiti posao samo kako i kakav ce piti kvalitet toga, to je pitanje.. Jednostavno tab je u svakom mogucem segmentu bolji od S7, od dizajna do podske zajednice... Ima bre tab za 250e iz telenora sa garancijom, vidjam non stop, nego glupo je da dajem brojeve i oglase ovde da reklamiram nekog, potrazite malo..
:)
 
Pa ako ce da plati 250e preprodavcima, bolje da skupi još 50e i kupi na Telenoru sa realnom garancijom. Ti nakupci i preprodavci po oglasima se oglasavaju sa nekim papirom na kome je samo pečat Telenora, bez važećeg fiskalnog računa i sl.Ne bih se ja igrao sa njima.
 
Surfuj 2GB 45.600
Surfuj 10GB 30.000
Surfuj 30GB 4.990
Cena tableta bez ugovorne obaveze: 55.000 ***

A gde je to u Telenoru za 300Eur? :)

Edit:
Kod Telenora je ugovor na 1g? Onda je ~350eur... navikao sam da su obaveze 2g, pa me to pogrešno povuče :)

Edit2:
Vreme je meni za spavanje :/
** Cena aparata za fizička lica uz pretplatnički ugovor i ugovornu obavezu u trajanju od 2 godine
U prevodu, nema u Telenoru Tab bez značajno više od 300eur...
 
Poslednja izmena:
Pa sta bi na kraju Huawei 170 eur polovan ili Samsung 250 eur polovan vredi li razliku i zbog cega?
 
Ne znam šta mi je..piše da je 55.000din, a pročitao 30.000din :/
Al to ne menja stvar, bolje uz paket, kome treba i ko je više u pokretu ili koristi video call, nego igrati na nesigurno preko oglasa, bez validnih papira..

Huawei ne bih uzeo ni da je 100€, ma ne bi' ga uzeo ni džebe da mi daju :)
Šta ćeš da radiš sa resistive touch display-om? To prvo..a o kvalitetu izrade i rezoluciji 480x800 na 7''..
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta mi je..piše da je 55.000din, a pročitao 30.000din :/
Al to ne menja stvar, bolje uz paket, kome treba i ko je više u pokretu ili koristi video call, nego igrati na nesigurno preko oglasa, bez validnih papira..

Huawei ne bih uzeo ni da je 100€, ma ne bi' ga uzeo ni džebe da mi daju :)
Šta ćeš da radiš sa resistive touch display-om? To prvo..a o kvalitetu izrade i rezoluciji 480x800 na 7''..
Pazi ovako ono sto sam gledao na youtube kako radi kojom brzinom i kako surfuje i rezolucija ja nevidim neke zamerke,verovatno kad ga budem uzeo u ruke bice mozda drugacije,kakav je taj resistive touch display? jel nevalja?
Nepricamo sad o lap topovima ali da kazem imam fujitsu siemens 5535 sa celeron 1.7 procesorom hard 60gb i sis graficka i meni je on do jaja,zavrsava mi sav posao.
 
Pogledaj po netu razliku izmedju capacitive i resistive touch display-a..pročitaj malo po forumu u vezi svega i shvatićeš..
 
Pominjali smo 1000 puta do sada. Udji u Telenorovu radnju u kojoj ih imaju jedan pored drugog (ako to jos negde ima) i pogledaj. Ja sam gledao u Kosovskoj, ali ne znam da li imaju jos tamo izlozen.

Kvalitet - drasticna razlika. Galaxy je jednostavno mnogo cvrsci i kvalitetniji uredjaj. Nije ni Huawei toliko los, ali pored Samsunga jednostavno nema sta da trazi.

Razlika u brzini - velika. Huawei ima TI OMAP SoC, neki iz serije 3 (kako god se zvase), 800MHz sa PowerVR SGX530 grafikom. Na Samsungu je Hummingbird SoC, 1GHz i PowerVR SGX540 grafika. Nekome ovo nece znaciti mnogo i ocekivace da nije velika razlika u brzini, ali koliko sam ih ja probao, Huawei jednostavno koci mnogo vise. Takodje, u Telenoru je bio izlozen model sa Froyom. Ja sam stavio Gingerbread i tek onda je poleteo. A jos drzim fabricki rom, sa dobrim custom romom tek leti.

Ekran - neuporedivo. Jednostavno su 2 sveta. Samsung ima 60% vise piksela na istoj povrsini, za pocetak. Slika na Huaweiu je zrnasta, na Samsungu se da primetiti u rektim situacijama, ali u 99% prilika niti ce iko primetiti, niti ce ikome smetati. Naravno da nema ostrinu telefonskog ekrana, ali je daleko od toga d anije ostar. Svetliji je daleko, tu opet nema poredjenja. Sto se boja tice, meni su na Huaweiu delovale malo isprano, ali za ovo nisam najbolji da sudim, moguce je da gresim. Uglovi gledanja - opet nema poredjenja. Samsung je odlican, Huawei je meni koi sam navikao na dobar ekran blaga jeza. Cim se pomeri iz centra vec se primecuje da se muti. Pokusavao sam da ubedim sebe da preterujem, ali nisam vise mogao ni da pokusavam da se ubedjujem kada sam ih stavio jedan do drugog. Prvo sam pogledao Huawei i mozda nekome ne smeta, ali meni je jeziv. Nije resistive, capacitive je inace, ali to ne menja cinjenicu da je usazan.

Sto se baterije tice, ja ne mogu da svedocim iz izkustva, samo iz testova koji kazu da je Samsung mnogo bolji.

Sto se tice custom romova, tu nema takmicenja. Samsung je solidno prihvacen (ocekivao bi covek da je jos bolje, ali ima sta da se nadje), Huawei nije. Samsung ce sigurno dobiti dobar ICS rom (kada Cyanogenmod team jednom uspe da natera kameru da radi, za pocetak), za Huawei cisto sumnjam da ce ikad.

Sto se tice dometa, wifi signala, gpsa itd nemam pojma, za to moram da poredim direktno 2 uredjaja. Mogu samo da kazem da je Samsung dobar, s obzirom da sam sve probao na njemu.

Na oglasima Samsung moze da se nadje za tih 250, ako si bas gadljiv na oglase (a jeste najbolji nacin za kupovinu ovog uredjaja po mom misljenju), pogledaj po radnjama. Ja uglavnom gledam cene na kupimobilni, znam da je pre nekog vremena nov iz radnje mogao da se uzme za 325, mozda sada moze da se izbunari i jeftinije. I to jedna od tih firmi daje 2 godine garancije. Govorim o ceni na poziv, ne na njihovom sajtu. Inace, sam sajt promasuje, istina, ali ne mnogo. Prilicno su tacni.

Za Huawei mi je trebalo nekoliko sekundi da zakljucim da je uredjaj za mene krsh. Ok, jako je povoljan za specifikaciju, ali ipak, uzmi i jedan i drugi u ruke i shvatices o cemu pricam.

Ako pozelis nekad da procitas knjigu sa tableta, onda ces tek da shvatis brutalnost razlike u ekranima. Jedan je fenomenalan, drugi uzasan za ovo. Pikselizacija i uglovi gledanja su vise nego vazni.

Da, razlika u ceni se isplati. Svaku paru, ako ne i vise.
 
Samo ću dodati da S7 zakucava pri reprodukciji 1080p..
 
Pa koliko sam video u pitanju je zahtevan korisnik, msm ne u pogledu igrica i tako toga, vec u pogledu svakodnevne eksplatacije.. A ne znam da li ima potrebe pricati o tome koliko je sam kvalitet uredjaja znacajan za to.. Zamisli da ti spadne sa drzaca u kolima i poljubi onu plastiku oko menjaca ili pogodi menjac ili padne na nesto tvrdo, verujem i ubedjen sam (iz iskustva) da Tabu nece faliti nista, dok za S7 nisam siguran prvenstveno zbog toga sto mislim da nema gorilla glass, onda kvalitet platike, ekran ne vredi spominjati, i naravno ono sto je rekao Johnnny JAKO BOLJI HARVER.. A i msm da ces nekada lakse prodati samsung nego huawei.. S obzirom na sve ovo razlika se isplati.. Nzm meni je S7 slim koji je inace kod nas aktuelan, samo na brzinu prepakovani klasican S7, koji se i nije proslavio bas..
 
Uz to mu je i kuckanje na vertuelnoj tastaturi neprecizno..
 
Pa koliko sam video u pitanju je zahtevan korisnik, msm ne u pogledu igrica i tako toga, vec u pogledu svakodnevne eksplatacije.. A ne znam da li ima potrebe pricati o tome koliko je sam kvalitet uredjaja znacajan za to.. Zamisli da ti spadne sa drzaca u kolima i poljubi onu plastiku oko menjaca ili pogodi menjac ili padne na nesto tvrdo, verujem i ubedjen sam (iz iskustva) da Tabu nece faliti nista, dok za S7 nisam siguran prvenstveno zbog toga sto mislim da nema gorilla glass, onda kvalitet platike, ekran ne vredi spominjati, i naravno ono sto je rekao Johnnny JAKO BOLJI HARVER.. A i msm da ces nekada lakse prodati samsung nego huawei.. S obzirom na sve ovo razlika se isplati.. Nzm meni je S7 slim koji je inace kod nas aktuelan, samo na brzinu prepakovani klasican S7, koji se i nije proslavio bas..
Pa gledam nesto pre bih uzeo Samsung galaxy Tab p1000 i jedno pitanje ima li on kameru napred za skype jer mi je to vazno?
krastavac skuplji je Samsung ali ulazimo sad u zonu gde mozda moze jos nesto da se ponudi recimo da bude polovno oko 250 eur? Jel moze neko da baci listu svih 7 inca tableta koji podrzavaju 3G
 
Najbolji ti je GalaxyTab.Kod S7 ćeš imati problem sa prednjom cam, jer je problem do verzije Android-a i ne možeš da prebacuješ sa prednje, na zadnju cam..već sam video da se to rešava tako što prethodno udješ u podešavanja i selektuješ da ti default bude prednja cam, kada koristiš za video call.. i tako voziš..a GalaxyTab ima prednju i zadnju cam, naravno.
 
Igo radi na Galaxy Tabu, ali nećeš imati sliku preko celog ekrana. Kvaka je u tome da Igo ne može da prikaže više od 480000 tačaka.

Ndrive može biti alternativa.
 
Msm da ima nesto sto moze srediti problem sa Igo, samo treba pronaci na netu.. Pa ja nzm koji bi mogao biti alternetiva ovima, a da ih mozes kupiti kod nas.. Jedino onaj neki prestigio sa 3G slotom, ali je slab hardverski...
 
Msm da ima nesto sto moze srediti problem sa Igo, samo treba pronaci na netu.. Pa ja nzm koji bi mogao biti alternetiva ovima, a da ih mozes kupiti kod nas.. Jedino onaj neki prestigio sa 3G slotom, ali je slab hardverski...
Pa majku mu,moracu ja to negde da probam uzivo da se zezam sa Samsungom i sa Huawei i ako nadjem jos koji pa da vidim sta cemo
 
Evo nasao sam na prvoj strani kao neka mala lista,ali su ga demantovali neki


nemoj pricas tako, ako ne znas :)

svaki galaxy tab, od 7, 8 i 10 incha

Dell streak (hibrid tablet/telefon jer ima odlicnih 5 inca)

Apple ipad 2 (3G verzija) ima GSM funkcije

HTC Flyer 7 inchi - ima ga i na telenoru

Motorola Xoom - ima ih par u oglasima

Iconia Tab - ima sim slot i podrsku

ASUS Transformer - takodje

Kinezi - nema ih na izvolte, ali se mogu nabaviti ;)


to je za sad, i to nekompletna lista SIM card tableta u srbiji. zasigurno bi se mogli nabaviti poveca lista Blackberry-jevih modela, a i svi oni silni HTC klonovi jedni drugih koji su 7/10 tableti sa SIM-om, bazirani na telefonu/Flyer-u, samo ako potrazis malo bolje.
 
Pa nisu svi ovde 7 incha... Mada svi bi ti zavrsavali posao, ali je cinjenica da je sve odatle skuplje od galaxy-a, npr Flyer, a nista nije tooliko bolji od taba, koliko je tab od S7... ovo ostalo je od 10 incha.. sem dell-a..
 
Bila i dobra neka lista sa tabletima od 7 inca i sa 3g a da imaju da se kupe kod nas pa da se polako razmotri za best buy
 
1. Samsung GT 7
2. Huawei S7 slim
3. Prestigio ( neki sa 3g slotom, ali neeemas pojma kako me mrzi da ga trazim, skidam nesto sa neta vec 2 dana i net mi je sporiji nego nekada dial-up :) )

Msm da je to sve za sad..
 
Ovaj Prestigio opasno prilazi ceni Galaxy Taba (govorim o senama u radnji, sa garancijom), pa ko zeli da placa skoro iste pare za mnogo losiji uredjaj, samo napred... A da ne govorim o cenama preko oglasa.

10" je neprakticno za kola.
 
Ako kupim tablet u vip ( primer) ,koji je naravno kodiran za njihovu mrezu,da li mogu posle apdejtovanja softvera da koristim recimo mts sim karticu?
 
Nazad
Vrh Dno