Šta je novo?

tablet sa gsm podrskom da moze da se koristi kao mobilni telefon?

Jeli video neko u praksi ovaj Arnova 7c G2 - ima 3G slot, po netu pominju da moze da se telefonira s njim, ali na samom sajtu se nigde eksplicitno ne navodi?
I meni je ovaj tablet, zbog cene, privukao paznju ali koliko sam pretrazivao po netu izgleda da ima sve osim telefoniranja.
 
Poslednja izmena:
sad sam prico sa covekom iz Kine, da mi prevede sa kineskih sajtova - nema dialer na uredjaju. te mora da se ubaci. nigde na kineskim sajtovima ne pise da li ima voice radio, pise samo da ima 3G radio, i to na jednoj frekvenciji. sto najverovatnije znaci da nema GSM funkciju.
 
Bedak, nikako da se pojavi kompletno a povoljno resenje "from the box" :) Posto se ne razumem previse u problematiku, molim vas samo za kratko objasnjenje za te "mora da se ubaci dialer" varijante: koliko je to upotrebljivo, nije li neki smor u smislu da 5 puta kliknes na ekran dok ne odgovoris na poziv, ili da stalno nesto moras taj dialer software da podesavas, update-ujes, itd ?
 
U potpunosti je upotrebljivo, radi kao da je out-of-the-box. A da update-ujes... Pa kada izadje nova verzija, a ti zelis da imas neko poboljsanje, mozes. Kao bilo koju drugu aplikaciju.
 
Da li na huawei s7 slim moze skype video call u WLAN-u, da ne koči i sl. jer sam video na nekim yt review-ima da je problem sa android verzijom i da ne moze da se prebaci na prednju cam.
Imam neku kombinaciju za Huawe pa razmišljam da li da uzmem ili ne,..nije sa cache, već kombinacija ,kako rekoh..:d
 
Jel neko od vas zna neki uredjaj od ~5 incha da moze da se koristi kao telefon, znaci nesto tipa Dell streak, ali da ne bude on??? :)
 
PRoMaster batali se trazenja I otvori se za Samsung Note:)
 
Naravno, to i ja hocu, nije problem, prodao sam tab, ali je problem, sto mi dva lika koji ga imaju kazu da su se pokajali sto su ga uzeli i da je bagovito sr**e, u utorak idem da ga pogledam, posto ga taj ledan lik prodaje pa cu videti sta i kako...Ali nalazim najave za neki Lenovo ``TABTEL`` od 5 inch-a, pa sa sam mislio ukoliko neko moze da potrvrdi ili ne potrvrdi to.. :)
 
Poslednja izmena:
Honeycomb tableti nemaju mogucnost telefoniranja, jer u toj verziji Androida deo za telefoniranje je bagovit i ne postoji. Jedino tableti sa Androidom 2.x ili Androidom 4 imaju mogucnost telefoniranja.
 
Sta je bolje uzeti..znam da nije nijedno..ne pitam stručnjake sto bi NASA space shuttle stavili na black listu, već pitam shodno specifikacijama..dakle, HTC Wildfire S ili Huawei IDEOS S7 (ne slim, vec valjda verzija pre njega).
HTC je operativniji u smislu portable za nosenje, ali ovaj Huawei ima sve sto bi trebalo da ima smart phone,a cena mu je daleko ispod..naravno,ne jurim full HD rezoluciju na njemu, već da ga mogu koristiti kao fon, za surf u WLAN-u, za troškarenje 1GB za surf (na paketu koji placam) kadqa sam van WLAN-a,..za Skype video call,.,da ne cimam laptop od 17.3'' po kuci..znaci to mi je primarno..a ugao gledanja, sto ne pusta full HD formate,da li mu je touch capacitive ili recitive....i sl, mi nije bitno..
 
Poslednja izmena:
Sta je bolje uzeti..znam da nije nijedno..ne pitam stručnjake sto bi NASA space shuttle stavili na black listu, već pitam shodno specifikacijama..dakle, HTC Wildfire S ili Huawei IDEOS S7 (ne slim, vec valjda verzija pre njega).
HTC je operativniji u smislu portable za nosenje, ali ovaj Huawei ima sve sto bi trebalo da ima smart phone,a cena mu je daleko ispod..naravno,ne jurim full HD rezoluciju na njemu, već da ga mogu koristiti kao fon, za surf u WLAN-u, za troškarenje 1GB za surf (na paketu koji placam) kadqa sam van WLAN-a,..za Skype video call,.,da ne cimam laptop od 17.3'' po kuci..znaci to mi je primarno..a ugao gledanja, sto ne pusta full HD formate,da li mu je touch capacitive ili recitive....i sl, mi nije bitno..

Zapravo ti je veoma bitno da li je resistive ili capacitive, udobnost rada je neuporediva (oba su capacitive, inace) i naravno, koliko brzo ekran reaguje (gde Huawei nije bas neki uzor brzine).

Naravno da ce ti tablet biti daleko udobniji za vecinu stvari koje si pomenuo, ali tebi treba telefon koliko sam razumeo? Inace, koliko znam, on ima Android 2.1 Eclair, koji je pomalo praistorija sada, morao bi da ga rootujes i stavis custom rom da bi dobio Froyo (mozda je do sada izasao i neki custom Gingerbread, davno sam gledao za ovaj uredjaj). Ali Eclair je poprilican krsh za danasnje pojmove.

Ja imam Galaxy Tab, telefon mi je crkao pa ga trenutno koristim kao telefon. Ima 380 grama i manje dimenzije nego S7 (cudoviste od pola kile) i opet je nezgrapan za telefon. I jedva cekam da vise uzmem normalan telefon, da ne moram da telefoniram sa ploce od 7". Inace, i ProMaster ga je koristio kao telefon, on je od starta planirao da ga nosi u tasni i ovako ga koristi i zakljucio da ne ide. Ja nisam, ali ga tako koristim silom prilika. Staje u zadnji dzep od farmerki, unutrasnji od jakne, veliki dzep na bermudama, dok Huawei bas i ne bi. Tako da ako ne planiras da ga stalno teglis u rancu ili tasni, nemas ni kako da ga nosis u sustini.

Takodje, baterija mu je ocajna. Tesko ces moci da izguras dan s njim. Slim je bolji po svim pitanjima koje sam pomenuo, ali obicni S7 je bash tezak krsh.

I ja sam gledao telefone u toj klasi koju pominjes (i jacim i slabijim, premisljao sam se mnogo) i odlucio se na kraju za Wayteq-ZTE Libru. Treba da ga narucim uskoro (ako ne uspem da iskopam ZTE Crescent). Po meni je bolji nego Wildfire S i Galaxy Ace (pre svega zbog boljeg ekrana), a Libru sam nasao za 125 jura. Mislim da bi ti tako nesto leglo mnogo bolje od ijednog od ova 2 koje si pomenuo.
 
Džoni, što ne uzmeš Note i rešiš problem. Držao sam ga pre neki dan u ruci i mogu samo da kažem - zaje*ano! Odlična sprava, a veličina ekrana pristojna za surf. Otvara cele stranice. Možda je sa Noteo-m tablet višak.
 
Oba imaju prednosti i mane, koliko sam pročitao, mada istina da je odziv, prstom, neuporedivo smooth na capacitive, nego na resistive.
Mislim da ću ipak uštekati kintu da uzmem neki kršteniji tablet, nego da za isti novac dobijem telefon koji cu koristiti kao i obican telefon od 5€, bez touch-a i Androida.
Znam da je i baterija problem, ali za po kući..ili kada ideš negde van kuće..tablet je zakon..u svakom segmentu..mislim da ću morati da razmotrim to poglavlje o tablet uredjajima i proučim sve.
Što se tiče telefona, gledao sam da zaokružim neku priču, ali to ,bez nerealnih 250-300e, nije moguće uzeti fon koji ima i prednju cam, na kome mozes koristiti i Skype video call i 3G video call..i da je udoban za surf po pitanu rezolucije..Uvek ću pre izabrati tablet od 300€ nego fon od 300€,koji je osakaćen samo zato što je prenosiv, jer to im je jedini adut gde imaju opravdanje da smaraju sa novotarijama do besvesti, a ono sto je najbitnije to ostavljaju za kraj , kada vise ne bude interesantno nikome.-tj. dok se ne pojave nove tehnologije.
Imao sam odličnu (120€) cenu sa garancijom na 23meseca, mint /full/ stanje za wildfire s, ali sam odustao..uzeću ipak tablet da mogu da ga nosim po kuci..bez cimanja laptopa od 17,3''..koji mi više dodje kao desktop replacement.
Wayteq-ZTE Libru nisam nikada uzimao u razmatranje, pogledao sam na njihovom sajtu, specifikacije o telefonu tek osnovne, ništa detaljnije nije rečeno..tako da za sada ipak čekam da uzmem kompletan tablet..a koliko vidim svi hvale Samsung Galaxy Tab..tako da bi to trebao biti pametan izbor.
 
Ma ja tab nosim kao prinudno resenje, Note mi je preveliki za telefon. A i mnogo je skup, imam prioritetnije stvari u ovom trenutku od skupog telefona. Zato je i pao izbor na ZTE :) Kada vec imam tab, ne treba mi preterano snazan telefon :)
 
jel imao neko iskustvo sa ovim prestigiom?
pronalazio sam kontradiktorne informacije po netu, paaa....
 
ProMaster je prodao Tab i molim da mu se ne staje na muku.. :) heeh salim se naravno..
Dakle ljudi, verujte iz iskustva pricam, nosio sam tab sa sobom svuda, cak i kad sam isao u wc...
Ako stalno putujete gsp-om, bice vam beskoristan ukoliko stojite, jer je rad jednom rukom, ma kolike sape imali NEMOGUC, jednostavno nije moguce dohvatiti svaki deo uredjaja.. Naravno ako ste najbrzi prilikom ulaza u bas i sednete, etooo jos vece srece... :D
E sad, u kolima je extra za koriscenje, ja sam imao onu futrolu koju stavim kod bord kompjutera, tj upadne tamo gde je bord dispej na kolima i bukvalno stoji kao mali tv, telefonianje u voznji i vise nego korektno, kao i navigacija, muzika, ma svee, znaci stvar za uzivanje bukvalno, gde god isli, grad, izlet, put, bilo sta..
Meni nije bio tolike tezak za koriscenje, jer sam oduvek imao velike telefone, a prodao sam ga samo zato sto im je cena opasno pala, a ja sam s druge strane dobio jako dobru ponudu, koja se ne odbija.. Eto Johnny i ja smo uzeli u isto vreme od prilike i platili ih oko 380e koliko se secam, a evo sad se neki prodaju i za 220e, sto mislim da nije realna cena uredjaja, ali ok, telenor je ucinio svoje, i ovaj uredjaj vredi kupiti i za 250e jer je zaista extra, necu da govorim o nekim koje nisam koristio, ali u poredjeju sa S7 Slim, galaxy tab je u najmanju ruku svemirski brod, i razlika se isplati..
 
@boggyman:

Da. Najjeftinije sto mozes da ga nadjes je 27500, za pocetak.

Zatim, ima nisku rezoluciju ekrana (800x480).

Zatim, ima 800MHz Freescale i.MX515 SoC od kog su i Kinezi poceli polako da dizu ruke (njihov Rockchip RK2918 je bolji).

Zatim, ovo nije moje iskustvo, zekaisapa ga je probao i kaze da je GPS vise nego spor u hvatanju satelita.

Zatim, Galaxy Tab mozes da nadjes vec za 325 evra nov sigurno, mozda i jeftinije.

Nisam koristio ovaj tablet, ali svakako ne vredi novca. Znam da je svaki dinar vazan, ali nemoj da dajes za njega tolike pare, nije dovoljno jeftiniji od Galaxy Taba. Skupi jos malo, uzmi mnooogo bolju spravu.
 
ako ima 27k za njega, ondaa.... Obavezno kupiti nov galaxy tab 7, iz telenora ne otvoren za 260e i nije fixno... Pa gde ces visee.. :D
 
Realno... Ako si toliko osetljiv na oglase, sao sam ti cenu u radnji, ali uvek mozes da uzmes preko oglasa sa garancijom nove za manje para. Ili kako ti kaze ProMaster (saucesce zbog gubitka, inace), uzmi od nekoga ko je kupio sa Telenora. I obavezno uradi update na Gingerbread, mnogo je brzi i stabilniji nego Froyo.
 
ako ima 27k za njega, ondaa.... Obavezno kupiti nov galaxy tab 7, iz telenora ne otvoren za 260e i nije fixno... Pa gde ces visee.. :D
Koliko sam video, neotvoren je ,bez ugovorne obaveze,. nesto skuplji ;)

Realno... Ako si toliko osetljiv na oglase, sao sam ti cenu u radnji, ali uvek mozes da uzmes preko oglasa sa garancijom nove za manje para. Ili kako ti kaze ProMaster (saucesce zbog gubitka, inace), uzmi od nekoga ko je kupio sa Telenora. I obavezno uradi update na Gingerbread, mnogo je brzi i stabilniji nego Froyo.

Šteta što nema (n) WiFi standard, pa se verovatno za pola izgubi signal iza dvoja vrata..?
 
ma nemam nameru da ga kupujem, smesi mi se galaxy note, nego samo pitam, onako u prolazu :D

delovalo mi je kao simpaticno resenje za sestru, samo za net, ali mislim da ce dobiti nesto bolje ;)
 
Galaxy note je ono sto je Tab bio kada se pojavio.. Senzacija, a ujedno i precenjen, i ja isto opasno prilazim Note-u, ali mi mozak kaze da sacekam malcice.. :D
 
Koliko sam video, neotvoren je ,bez ugovorne obaveze,. nesto skuplji ;)



Šteta što nema (n) WiFi standard, pa se verovatno za pola izgubi signal iza dvoja vrata..?

Neotvoren sam ti dao cenu, imas za 325e sigurno u radnji, a mozda i manje sada. Ali da, nesto je skuplji. A i ovi sa Telenora su veoma cesto neotvoreni, samo nisu iz radnje. I imaju Telenor garanciju.

Ima n standard, odakle ti da nema? Inace, sto se prolaska kroz zidove tice, g standard je tu bolji koliko je meni poznato zbog nize frekvencije? Visoka frekvencija se bolje krece kroz etar, a niska kroz zidove?
 
Frekvencija je ista a teoretski N standard ima bolji domet, ali u svakom slucaju sa nesto boljim ruterom ne verujem da ce iko imati problema.

Ako mene pitate, koliko god zvucalo dobro, ipak je bolje odvojiti tablet i telefon. Prosto dobar telefon brze i jednostavnije radi sve operacije koje su neophodne. Moze se drzati jednom rukom i kucati sms u pomenutom gsp-u, mozete ga stavini na uvo da vas pola autobusa ne pogleda cudno. Najbitnije, softver telefona je primarno napravljen za to da se lako pristupi kontaktima, posalje poruka, vidi lista poziva i gomila drugih funkcija kojima se pristupa bukvalno sa 2 tastera(barem na SE telefonima :) ) za razliku od Androida kome je multimedia ipak primarna funkcija.
Znam da ce neko reci da ima wigeta koji ce na primer omoguciti da direktno udjete u novu poruku ili nesto slicno, ali ipak ne mogu da se oslobodim utiska da je Anroid kao platforma za telefoniranje pomalo ogranicena.
Upravo razlozi zasto sam prestao da nosim mog Della kao telefon, najobicniji SE W200i mi je zgodniji za ovu namenu, a Della nosim iskljucivo ako mi ustreba GPS, hocu da pogledam neku seriju usput ili slicno. Imam racunar sa internetom kuci, imam racunar sa internetom na poslu, prosto mogu da prezivim tih sat vremena puta i bez njega(doduse to sto vukljam Kindle e-reader sa sobom malo menja situaciju :D ), a i sa pomenutim W200i mogu da proverim mejl ili putem GPRS-a vidim na netu ako mi je nesto bas hitno, ne tako pregledno kao na dell-u ali za ono sto treba, sasvim upotrebljivo.
 
Neotvoren sam ti dao cenu, imas za 325e sigurno u radnji, a mozda i manje sada. Ali da, nesto je skuplji. A i ovi sa Telenora su veoma cesto neotvoreni, samo nisu iz radnje. I imaju Telenor garanciju.
Hmmm, mislio sam da si rekao 235€, krastavac greška u koracima..

Ima n standard, odakle ti da nema? Inace, sto se prolaska kroz zidove tice, g standard je tu bolji koliko je meni poznato zbog nize frekvencije? Visoka frekvencija se bolje krece kroz etar, a niska kroz zidove?
Gde sam pogledao..?..ne secam se, na njihovom sajtu vise nema informacija o GalaxyTab-u, jedino 10.1 koji je aktuelno stanje..moguće da su bile nekompletne specifikacije..imam b/g modem i (n) laptop, čim prodjem kroz dvoja vrata(dakle lap radi na (g) standardu) bugi se signal za par crtica..ako GalaxyTab ima +n onda cool..

@Astmario
Sve to stoji,,..ali uporedimo li cene tableta i smart telefona : Properties..naci cemo da su mobilni smart telefoni bezobrazno skupi, spram onoga što nude.
Uvek ću pre izabrati tablet koji ide kora dalje u evoluciji, nego smart fon koji je portable, ali zato i ograničen..

btw2, što se tiče signala..GSM, kakav je prijem, kvalitet zvuka..domet..i sl..pa jos sve to preko BT slušalica..naravno kao jedino i krajnje rešenje..
 
Poslednja izmena:
Da neotvaram novu temu,jer sam vec 2 otvorio ali sam sad uvideo sta zapravo meni treba,upravo neki uredjaj sa kojim cu biti 24h online.

Tablet sa 7 inca
Da ima gps (da mogu da se ubace igo8 mape i da to radi dobro)
Dobra autonomija baterije (uz neko normalno koriscenje da izdrzi minimum 24h)
Da moze da se ubaci gsm kartica i da radi 3g (telenor paket od 10gb mislim da je dobro resenje)
Da ima Wireless
Da ima usb ili mikro usb (recimo da moze da se prikaci usb flash)
Da ima kameru napred i da moze da se koristi skype
Da mogu da se prikljuce slusalice za skype
Da bude neki najjeftiniji a da ima sve ovo

Mislim da je za mene idealno resenje Huawei IDEOS S7 Slim

Ima ga za 22000 din a ima ga i u telenoru e sad da li je to,ako uzmem paket 10gb i Huawei,da li placam 1500 din mesecno 24 meseca sto sve to izadje 36000 din,neka me neko ispravi ako sam ja to pogresno protumacio

Znaci treba mi uredjaj da kada sednem u auto da ga stavim pored gps navigacije i da mi recimo bude non stop na netu dok se vozim kolima,recimo da bi to sve mogao da odradjuje telenor paket 10gb,zanima me samo da li ce se gubiti signal pa cas ima neta cas nema (mislim u toku voznje,nadam se da gde god ima signal telenora da ce to raditi) posto radim nesto uporedo sa poslom pa mi treba uredjaj koji je stalno online i apdejtuje se stalno.
Neka mi kazu korisnici koji vec imaju pakete kod telenora i dok voze kola ili setaju po ulici kako to sve funkcionise

Znam da ima i boljih od ovog Huawei ali do sad sam samo probao od drugara androide tako da nisam imao licno svoj,zato verujem da cu biti izuzetno zadovoljan i ako nije Samsung ili HTC

Neka mi kazu iskusniji,da li sve ovo gore navedeno ima Huawei i da li ispunjava ostale navedene uslove
 
Ako se vozis van grada, nisam testirao, pominju ljudi da je 3G los, ali neka potvrdi neko ko zna bolje.

Ideos S7 Slim ne ispunjava moje zahteve ni izbliza (zbog svega sto sam naveo do sada), ali medju jeftinjacima ispunjava to sto hoces... Za USB OTG ces morati da pitas vlasnike istog.

Osim baterije. Ako imas punjac u kolima, izdrzace, ali nisam siguran koliko mu je baterija dobra.

A sto se Telenorovog 10GB paketa tice, nije bash da ima 10GB. Racunaj na 5 i ostalih 5 je dostupno samo od ponoci do 6 ujutru...
 
Vec smo diskutovali na tu temu i izvukli zakljucak da se vise isplati Samsung galaxy Tab p1000.
Zadovoljava sve tvoje prohteve. Moze da se nadje polovan sa garancijom za ispod 300e a telenor prodaje nov.
A sto se tice Data transfera obicno radi kilavo, tj ne mozes da racunas da ce uvek da ti radi brzo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno