Šta je novo?

Telenor "FREE" internet u parkovima- reklamni bulsh** ili istinski altruizam???

GIGAFAN

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2004
Poruke
474
Poena
319
Telenor "FREE" internet u parkovima- reklamni bulsh** ili istinski altruizam???

Mislim da je ovoj temi mesto bash ovde, zbog prirode rasprave koju postavljam.

Da li je ljude bash briga za taj besplatni internet u parkovima, ili niko ne veruje u to shto bljuju na sva usta, usta o svom altruizmu, ili postoji neka zavera, o uklanjanju komentara o tome :d :eyebrows:
ZASHTO NIGDE na netu kod nas nema NIKAKVIH komentara o takozvanim "internet" parkovima kod nas, osim na sajtu B92 ??? Posebno na sajtu kao shto je BENCHMARK, a u komentare ne rachunam reklamni chlanak u vestima benchmark-a.
http://mobile.benchmark.rs/vesti/besplatan_telenor_internet_u_tashmajdanskom_parku

Zar NIKO od benchovaca nije isprobao, ovo chudo u Srbiji, shto trube i pod povrshinom "neindetifikovane" technosti, kanalizacionih kolektora shirom zemlje(skoro da nema medija koji ovo nije objavio(mozda poneka radio stanica), a i dalje ???
Ja sam bio i (is)probao taj "chuveni" besplatni net, i postoji signal, moze da se konektuje, ali NEMA protoka podataka, a komentari, na B92 u komentarima(jedinim na netu koliko sam video) kazu da ne radi ni tamo, a nije tu postavljen "od juche".
Ako ste videli nekoga da sheta sa laptopom po parku, kao nerd dileja:d to bejah ja XD. U vecem delu parka hvata se signal do dve crte, a koliko sam skapirao, postavljena su tri rutera, jedan je sigurno na kaficu " Shansa", drugi na restoranu "Madera", a treci tamo negde kod raskrsnice kod pravnog(nisam sasvim siguran za taj, jer me mrzelo da hodam, jer sam to uradio u povratku sa posla).

Na par mesta, u chlancima pishe pratiti nekakva uputstva.... Ne koristim kompjuter od juche, niti sam neiskusan, a voleo bih da isproba ovo josh neko od vas, da ne bude da je neshto do mog software-a, ili hardware-a(ali chisto sumnjam, jer se svuda drugde povezuje sasvim normalno).
Povezivanje probano pod Ubuntu-om. Probacu i pod windows-om (XP) mada sumnjam u pozitivan rezultat.
Ovo sam postavio iznerviran trtljanjem na svakom koraku o tom "iskrenom" altruizmu.........................................................

Ovo cu da postavim na josh par foruma, chisto ako se ova tema "magichno" izgubi:d sa ovog renomiranog foruma ,)
 
Poslednja izmena:
Koristim Telenor wireless u parku kod Vuka vise od godinu dana. U pocetku je bio odlican signal i protok moglo je da se vuce oko 20 KB/s, sada je na nivou dial-up-a, ali je i dalje dz.
 
Ja sam isao kod Vuka isto. Nisam bio skoro(samo kad nemam net :p ), prosle godine mislim da je bilo poslednji put, uvece oko 11 i radio je super, dl je isao i po ~300kb/s.
 
Realno, ni ne mora da bude veći od 20KB/s. Neće valjda neko da sedne i da skida film u parku, ili uploaduje sajt na server.
To je za mail, chat, facebook, eventualno neku manju aplikaciju.

Ttalk
 
To kad si sam u parku. Ali kad je tu pored tebe jos 50 ljudi ... Zna biti frustrirajuce.
 
Jel bese Telenor rekao da ce net po parkovima biti besplatan samo u promo periodu od 2 godine a da ce se posle naplacivati?
 
Kakvi su nasi, ne bi me cudilo da krenu i da ga naplacuju kroz par dana. :p
 
Ha ha to je bila fora u Kragujevcu,pustili telenor hot spot slagao bih vas ako je trajalo mesec dana!Dobro neko nije odsrafio plavo crne telenor klupice i poneo ih kuci!
 
Pa ako imate smartphone ili laptop, verovatno imate WiFi pa ugrabite SjBB hotspot :) U centru radi zabrinjavajuce dobro :)
 
Koje su lokacije tih free hotspotova ?
 
Beograd: Park kod VI beogradske gimnazije, Miljakovački park, park Proleće, Skejt park Ušće, Vukov spomenik, Mali i Veliki Tašmajdan, Studentski grad, Akademski park na Studentskom trgu i Gradski trg Obrenovac.

Srbija: Subotica (Park s plavom fontanom), Požarevac (Pešačka zona Stari korzo), Lazarevac (Nova gradska biblioteka i Zavičajni muzej), Aranđelovac (Park Bukovička Banja), Niš (Park Svetog Save), Zaječar (park na Trgu oslobođenja, Skver) i Loznica (J. Cvijića bb, ispred DK „Vuk Karadžić”).
 
^ Jel su ovi nabrojani sbb hotspot ?? Posto o njima trenutno pricamo.
 
U Beogradu:
Absinthe - Kralja Milutina 33
Bar bar - Strahinjića Bana 20
Bar Central - Kralja Petra 59
Bar Moda - Njegoševa 61
Biblioteka - Terazije 27
Bizzare - Kneginje Ljubice 11
Bordel Bar - Gospodar Jevremova 6
Burbon St - Španskih Boraca 22a-lokal 10
Brat Fidel - Strahinjića Bana 4
Brod - Bul. Despota Stefana 36
Cafe Paleta - Trg Republike 5
Cafe Palma - Kursulina 27
Cafe Theatre - Trg Republike 3
Caffe di Trevi - Resavska 34
Caruso - Terazije 23, VIII sprat
Celsius - Dzordža Vašingtona 12
Coffee Dream - Resavska 78 a
Coffee Dream - Makedonska 30
Coffee Dream - Makenzijeva 89
Coffee Dream - Sremska T.C.
Coffee Dream - Kralja Petra 23
Collina - Požeška 67
Cheers - Bul. Kneza Aleksandra Karađorđevića 17
Choco Caffe - Knez Mihajlova 49
Colonial Sun Caffe - Bulevar Vojvode Putnika 32-34
Colonial Sun Restoran - Bulevar Vojvode Putnika 32-34
Crni Gruja - Skadarska 30
Crveni Petao - Cara Lazara 16
Cuba Caffe - Kneza Višeslava 63
Cue ball - Majke Jevrosime 19
Čorba Caffe - Braće Krsmanović 3
Ćošak - Vukosavićeva 21 n
Downtown - Čika Ljubina 7
Ekonomika - Ljutice Bogdana 24
El Pibe - Resavska 34
Eliksir - Kralj Petra
Fenix - Bulevar Despota Stefana 68a
Firma - Makedonska 25
Food and Coffe Mail - Vladimira Popovića 38
Frans - Bulevar Oslobođenja 18a
Gradski Mačor - Svetozara Markovića 43
Ice Bar - Kosovska 37
*****t - Dalmatinska 13
Insomnia - Strahinjića Bana 66a
Ipanema - Strahinjića Bana 68
Journal BG - Kralja Milutina 21
Komitet - Gradski Park 2, Zemun
Kontra Bar - Strahinjića Bana 59
Kafe Top - Sarajevska 11
Komitet - Gradski Park 2
Kult klub - Bul. Kralja Aleksandra 77
La dolce vita - Sime Igumanova 1
Lagum - Svetozara Radića 5
Little Bay - Dositejeva 9a
Love Coffee - Bulevar Kralja Aleksandra 98
Mala Vltava - Makenzijeva 81
MartCaffeBar - Krunska 6
Mash - Dalmatinska 65a
Maska - Rankeova 7
Monte Cristo - Takovska 45
Monument - Admirala Geprata 14
Mykonos Cafe - Čarli Čaplina 12
Nautilus - Turgenjevljeva 5
Nok-Nok - Kumanovska 6
OFIS - Vladimira Popovića 44
O'Polo - Rige od Fere 15
Pastis - Strahinjića Bana 52b
Pianeta - Kraljice Marije 65
Pietro Dell Oro - Trnska 2
Pizza Hut - Makedonska 44
Pomodoro - Bulevar Zorana Djinđića 83 L4-5
Pomodoro - Hilandarska 32
Portobello - Svetog Save 11
Pop Caffe - Savska 17
Prive Cafe - Njegoševa 63
Puskin Caffe - Knez Miletina 32
Que Pasa - Kralja Petra 13
Red Bar - Skadarska 17
Red Queen - Bul. Mhajla Pupina 10v
Restoran 27 - Istrska 27
Restaurant New York - New York - Krunska 86
Speakeasy - Svetogorska 49
Speakeasy - Resavska 34
Speakeasy - Njegoševa 34
Srpska Kafana - Svetogorska 25
Stih - Cvijićeva 93
Tordex - Njegoševa 31
Udruženje Svetskih Putnika - Bul. Despota Stefana 7
Veprov Dah - Strahinjića Bana 52
Vespa Bar - Topličin Venac 6
Via Del Gusto - Knez Mihajlova 48
Zaplet - Kajmakčalanska 2
 
Neshto nisam chuo da su bash funkcionalni telenor parkovi.... prijatelji mi kazu da vishe ne rade, nego shto rade............ posle tolike reklame, chovek bi pomislio da net pichi ko blesav, svi su happy, i sl.
Nisam stigao da probam opet da se povezem ali sam win-om...........

BTW hvala za SBB hot spotove
 
A da li je neko ko je telenor juzer pokusao da ih koristi? Mozda kod njih radi kako treba?
 
Kakve veze ima WiFi konekcija sa time što si korisnik Telenora? :) . Nisi razmislio.
 
Za ove sbb hot spotove imate app na marketu, da vam pokaže tačno gde su.

Ttalk
 
sta da trazim na marketu? sbb hotspot?
 
taj free telenor wireless internet je meni nekad radio a nekad ne... a i kada je radio, bilo je kao dial up... sa druge strane na trgu republike u beogradu i na platou kod filozofskog fakulteta ima neki verat net wireless koji radi ok. a taj sbb ne znam kakav je, nikad ga nisam navatao... jel to može da koristi bilo ko, ili samo onaj ko ima sbb nalog?
 
taj free telenor wireless internet je meni nekad radio a nekad ne... a i kada je radio, bilo je kao dial up... sa druge strane na trgu republike u beogradu i na platou kod filozofskog fakulteta ima neki verat net wireless koji radi ok. a taj sbb ne znam kakav je, nikad ga nisam navatao... jel to može da koristi bilo ko, ili samo onaj ko ima sbb nalog?

Sbb nalog naravno, neće džabaka da ti daju :)

http://multimedia.benchmark.rs/vesti/sbb_zona_internet_van_kue
 
e jesu smradovi... verat net hotspot provereno dobro radi na trgu republike i platou kod filozofskog... i to sam ga hvatao sa buđavim ipodom, tako da me nešto mnogo i briga za sbb...
 
Ako je u kaficu sbb hotspot, imaju unutra access point za koji ti kad narucis kaficu ili sokic daju pass i mozes da surfas do mile volje.
 
Koliko znam, u Nisu ima na jednom mestu, park Sv. Save i radi kako kad, bas je prometno mesto i hoce da se uspori kada ima bas puno ljudi. Nekada cak nece ni da se konektuje, ostane da ceka IP, kada je park bas posecen (mozda ima limit IP adresa). Kao sto neko rece, nije namenjeno da se skida film. Za dzabe je, izmedju ostalog. A imalo je trnovit pocetak ovde, ne samo da su mangupi krali rutere nego su i klupice krali :).
 
Aha, pa dobro, ja sam mislio da pita za SBB zonu, jer hoće nju da koristi vani.
 
U Loznici su pre par dana stavili to njihovo chudo. iPhone 99% ni nemoze da se poveze, a kada ima "mesta" na ruteru protok je ocajan, cak i za google maps i gmail. Mnogo efikasnije resenje je uhvatiti neki od brdo otkljucanih HG5xx rutera.... cak i sa telefonom.
 
Nazad
Vrh Dno