Šta je novo?

HP 1215 color lase

erazmo

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2010
Poruke
9
Poena
151
:wall:Kupio sam 4 nova original HP tonera i ubacio ih umesto starih (praznih) takodje original HP tonera.

Promuckao/obrtao, kalibrisao, printao test page i cleaning page vishe puta, kvalitet stampe i dalje uzasan, tj sve cetiri boje (crna, cijan, zuta, magenta) su mnogo bledje nego sto treba da budu. Tonere kupio u istoj firmi gde i stare (koji su savrseno radili dok se nisu ispraznili).

Nisam dakle nista cackao oko stampaca samo zamenio stare kasete novim, sve u skladu sa uputstvom.


Ima li neko ideju zasto se ovo desava?
Ne stampam svakodnevno, i stampac je pokriven radi zastite od prasine itd. Da li se nesto zaprljalo stajanjem, presusilo/zapeklo?


Ubicu njega pa sebe...kosta me ko manji auto a ne radi kad ti treba...



Pozdrav
 
Jasno je k'o dan, toneri nisu genuine.
Vrlo je verovatno da to ni prodavac ne zna.. javi im.
 
Pomislio sam i na to

color toneri koje sam dosad koristio su bili start-up tj oni koji dolaze sa stampacem.

medjutim pre godinu dana sam kupio i crni i color tonere zajedno u istoj firmi gde i stampac, ii taj crni je sa start -up colorcima radio OK sve vreme. Sada sam kupio u istoj firmi novi crni i ubacio te colorce koje sam onda uzeo. Ako su falsh, zasto je stari crni radio OK, kad je kupljen zajedno sa colorcima?

Pregledao sam sve na HP sajtu, stampao troubleshouting stranu, i nije mi najjasnije dal je sve OK sa tonerima a hebe me stampac il je sve OK sa stampacem a hebu me sva 4 tonera....

zona sumraka koja kosta para i zivaca i ne nazirem resenje...

Ako je do tonera gde ih kupovati i kako biti siguran da nisu falsh...

Uzeo sam i crni reciklirani u Perihardu, sa njim je josh gori kvalitet stampe, text je toliko bledo siv da se ne moze citati, tj jos gori kvalitet stampe nego sa ovim originalnim tonerom.:crash:
 
Da nije neko setovanje u bojama ??? U user panelu ?
 
Ne verujem

pretresao sam sva podesavanja, cak i vratio na factory defaults.

S jedne strane ne mogu da verujem da imam 5 neispravnih tonera a s druge strane ne mogu da verujem da je stampac crkao od nekoriscenja tj preko noci. Ne znam jedino da li mu nije zaprljan/crkao nekakav senzor/valjak/itd, jer iako je prekriven najlonom, mozda je prasina usla negde i nesto sjebala. Al opet, a zasto onda bolje stampa sa starim praznim crnim tonerom nego sa novim?


Jedino u servis da ga odnesem, a to mi je problem jer mrcina ima 30kg...a nemam ni auto...
 
Problem je definitivno do tonera. Probaj da vratiš tonere tamo gde si kupio (mada mala verovatnoća) ali im ipak objasni problem.
 
Sad cu da ih detaljno pogledam

:bottle:mada nisam imao prilike da vidim mnogo pravih originala, ali imam ove sto su prazni i koji su radili OK. Na prvi pogled mi deluju OK tj glanc novi.

Stupio sam konacno i u vezu sa ovlascenim servisom (Comtrade), kazu da mogu da izlaze na teren (definitivno mi se ne nosa 30 kg na NBG taxijem, kostalo bi me ko nov stampac) te cu im platiti da dodju i vide ovo chudo, imaju valjda vise iskustva sa krshevima i laznjacima od nas ...Samo da razresim misteriju sta je u pitanju: krsh od hardware-a ili krsh od tonera...


p.s. Nadam se da je u pitanju jeftin kvar na stampacu, jerbo nema jeftinih tonera....
 
100% toneri, samo si trebao kontaktirati firmu od koje si uzeo tonere i zahtijevati da ti donesu nove.
 
kul jos jedan prevareni a kupuje nove kertridze.
kako ces ti sad prijatelju da dodjesh kod mene ili fanatica da ti punimo kad su te prevarili sa novim kertridzima.
za taj tip stampaca ima tonera i cipova al toner nije jeftin. A od periharda ti je losa kopija jel su stavili toner od 2600 hp.
i ja sam se opekao slichno dok sam cekao da dodje odgovarajuci toner.
 
I meni se cini

da ovaj Perihardov toner nema veze sa 1215, nego da su uvalili nesto bljak.

Sutra dolaze momci iz servisa da nose krsh u servis, kad sam im opisao kvar rekli su da moze da bude visokonaponski generator. To bi mi josh i bilo logicno, da sam fasovao los komad stampaca a da su toneri OK. A samo da se ova zona sumraka zavrsi svraticu da mi ispraznite/napunite ovaj Perihardov, cisto da odstampam sta mi jos treba a ne zahteva vrhunski otisak.

Za Perihard znam od kad se osnovao i na poslu svi nose kod njih na punjenje tj zamenu praznog za reparirani toner, al izgleda da nisu vise ono sto su nekad davno bili....

Cim saznam sta je bilo u pitanju, javljam.:S:
 
gazda periharda koji je napravio ime je fasovao infarkt pre dve godine i bacio kashiku sad sinovi rasturaju posao polagano a cene su im vrh :)
 
Ja više u Perihard ne nosim tonere, što kaže erazmo, toliko je bleda stranica kada se odštampa da je to užas jedan, imam brdo praznih za 2015 i 1300, jel' treba nekom?! :D
 
Možda pitam glupost, ali zašto kupujete te tonere? Mislim zašto ih ne nosite upravo kod toze ili fanatika (ili nekog drugog ko kvalitetno radi svoj posao)? Da li je u pitanju to što je toner u boji ili nešto drugo?

Ja imam crno-beli multipraktik i dva puta sam nosio kod fanatika (prvi put čuo za čoveka baš u temi o punjenju tonera, kupio me jednim postom po kom sam zaključio da vrlo ozbiljno radi posao, a kladio bih se da i toza radi isto tako) i ne da nemam zamerku, nego sam prezadovoljan. Ovo pišem prosto zato što imam jako dobro iskustvo sa čovekom i iznosim ga, isto kao što bih izneo i da sam imao loše iskustvo.
 
Sad mi je jasno ...

gazda periharda koji je napravio ime je fasovao infarkt pre dve godine i bacio kashiku sad sinovi rasturaju posao polagano a cene su im vrh :)


A nisam isao kod Fanatica, jer nisam znao ni za njega ni za ovaj forum dok stampac nije riknuo u dosije X fazonu. Sad znam, i dabogda mi on dozivotno punio tonere a ja bio dozivotno zadovoljan kvalitetom, tako su svi zadovoljni a privreda napreduje, nego nas ubishe ove "renomirane" registrovane firme gde se placa preko racuna firme. Zahvaljujuci gluposti ministara/sefova firmi kao sto je moja, ja ne mogu stampac na poslu da dopunim kod nekog za kesh i da valja, nego moram da nosim u firmu i da donedem racun da pravdam troskove. Fala bogu, ovo je moj kucni pa mogu da radim sa njim sta ocu i da ga nosim gde ocu, a kad postanem sef onda cu da kupujem tonere o trosku firme...ko sto i ovi sad rade...:D



Inache, majstor je upravo odneo stampac, pogledao moje bledo odstampane kopije, pogledao punu piksli pikavaca i rekao:"Nisu toneri nego ogledalo zaprljano duvanskim dimom" - ko je pusac zna kako izgleda vlazna maramica kad njom obrises monitor...:cigar:

Zato je i "crkao" bez rada stojeci pod pocepanim najlonom, solidno zasticen od prasine, ali ne i od dima...znam na sta mi lice bele kosulje koje stoje u ormanu u kesi, al ne i hermeticki zatvorene...Zutooooooooo!!!!!!!!!!!!!!

Kad masina dodje sa popravke reci i kolika je cena opravke, al ovo ce ipak biti hepiend, tj nisu ni toneri ni shtampach, nego pushach...


"Pushenje ili shtampanje - odluchite sami...":d
 
aj da vidimo i to pushachko koleno.
elem ne sekiraj se ti ni za kesh ni za prrc varijantu.
sve ce da ti odradimo. Javi se kad bude potrebe.
 
Malo mi je čudno da je prljava "optika" a da radi sa originalnim tonerima. Sve u svemu neće mu škoditi jedno čišćenje. Javi šta je bilo baš me zanima.
 
Sad mi je stigo stampac sa servisa, radi kako treba i izgleda da jeste u pitanju duvanski dim, a zadovoljstvo me kostalo 3000din sa njihovim transportom.
Dodushe drugi momak mi je doneo stampac a ne onaj koji ga je uzeo na popravku, ali i ovaj kaze da je dim problem i da je tesko zastiti stampace od toga. Sad sam ga ufalcovao u najlon ko bebu, a dodje mi da ga stavim u one vakuumske kese za posteljinu...:cigar:
 
ma lupaju gluposti, ja imam taj printer i stoji mi u servisu gdje recikliraju, a duvanski dim je ništa prema toner prahu a imam mušterije, Željeznica, koji koriste te printere i to u jednoj kancelariji gdje ih ima 234459879475039405 i normalno svi puše, i sve radi savršeno.
 
magarac **** ga a sta treba da mu kazu da su obrisali krpicom staklo kod laserske jedinice i resili mu problem i da to kosta 3000 :)
ta fora da dimom tj pusachko koleno jeste zajebancija
al nemoj da drzis stampac pod plastikom.
prilikom stampanja on razvija 170C i ima da ti se upari pod najlonom.
 
Kako god , sta god

Stampac sad radi sa tonerima sa kojima nije hteo da radi:smoke:...dim i prashina ili samo prashina, ciscenje mu je resilo problem. 3000 din je suma povelika, al da sam ga vozio u/iz servisa uzeli bi mi taksisti bar 1000-2000 din...

Pod najlonom ga drzim kad ga ne koristim, jer ga sada prilicno retko koristim (1 u mesec dana), a kad stampam naravno da skinem najlon:cigar:


U svakom slucaju sretniji sam sa 3000 dinara rashoda , nego da je ispalo da sam kupio 4 falsh tonera (4x7000din po sadasnjim cenama)...To bi tek bilo drazesno...
Pa plus ako Fanatic i Toza pune ove tonere kvalitetno a jeftinije od Periharda i slicnih, moglo bi se reci da cu dugorocno biti na konju i smanjiti troskove u parama i zivcima, zahvaljujuci informacijama dobijenim na ovom i slicnim forumima...:D

Sad samo da nadjem slikovito uputstvo kako se cisti laserska jedinica, i vise mi se ovaj problem nece javljati...
 
Nazad
Vrh Dno