Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

Neko je spomenuo novinare ;)
Nisu oni trebali istrazivati nakon ostavljanja gomile komentara o tome kako je lik prevarant i da su njegovi pronalasci samo fikcije u glavama kojima fali poneka daska, dascica ili mozda pak citava drvara u glavi.
Ne, oni su trebali istraziti njega PRE nego sto su krenuli sa objavljivanjem takvih vesti. Trebali su se konslultovati sa nadleznim organima oko klasifikaciji i velicini prevare kakvu on cini i ne postajati, oni sami i njihove novinarske kuce, njegovo orudje u ostvarivanju njegovih ciljeva. Njegov jedan i jedini cilj je novac i materijalna korist i mora postojati clan zakona koji se bavi ovakvim prevarama. On je do sada "zaradio" dosta zahvaljujuci naivnim novinarima i naivnoj javnosti i umesto da je taj novac isao ljudima koji zapravo uce, istrazuju, pronalaze nesto konkretno, ovaj dilkan ce jos i dobiti neke nepokretnosti, statuse, radna mesta i sta ce posle desiti. Nista, smejace nam se svi redom koliko smo naivni.
 
Znaci kako sam se iznervirao citajuci one linkove, to je strasno. Podsetio sam se zasto ne gledam tv i ne citam novine.
 
Neko mi rece da ja zivim po staklenim zvonom...a kandak nisam jedini...

Sad da se ubedjujemo ovde i da iznosim neke stvari koje ne treba,mada sam se i ovako izlanuo,najbolji primer je onaj lik,bese to pre bombardovanja koji je nasao kod bake na selu neku violinu za koju se ispostavilo da je valjda Stradivari...
I naravno navalise novinari jer je cini mi se za dobre pare prodao Italijanima i kad su ga pitali sta ce sad,lik koji je onda bio student sad da li u Bg ili NS ne secam se,ladno javno pred kamerama "prvo cu da kupim diplomu,pa stan... itd itd"
Bese udarna vest onda i vise se nije spominjalo... ko je stariji mozda se seti...
Jbt kad sam ja studirao onda se znalo da za 8000 maraka kupujes diplomu...
BTW,nije ovo tema,svi znamo da je Srbija zemlja cudesa i urnebesa,kao sto bi Serveto rekao i sve se moze sas malo para...
 
Poslednja izmena:
Dakle ja umalo nisam pao sa stolice. Ovo je zaista moguće? Ja i dalje odbijam da poverujem.

I ja sam odbijao da poverujem, sve dok nisam poceo da radim sa istim takvim ljudima i pijem Bromazepam svako vece pre spavanja.

Da ne idem u off, ne bi bilo lose pozvati ovog "akademika" i "dipl. inzenjera" ponovo na neku tv emisiju i suociti ga sa njegovim "kolegama" iz iste branse, cisto da mu postave par pitanja o njegovim izumima. Mozda i nauci nesto...
 
sve dok nisam poceo da radim sa istim takvim ljudima i pijem Bromazepam svako vece pre spavanja.

Durlan,mani se hemije,samaraj ti to i neces morati da se kljukas happy tableticama za spavanje...
Inace sta se mi tu cudimo kad imamo ovo (citat iz jednog clanka o prodaji Telekoma):
ne treba zaboraviti da je i današnji predsednik države, DS, nekada kao psiholog po struci bio ministar za telekomunikacije

Ne komentarisem politicki (sacuvaj Boze),vec tehnicki.Mozes zamisliti sta se radi na nizim nivoima...

Durlan,salu na stranu razumem te u potpunosti,i ja to gledam svaki dan,al sam se navikao i vise ne obracam paznju...

Menjam misljenje polako,nije on bolestan,vec mi (mislim globalno na Srbiju) sto ga slavimo (press) i uzdizemo...ala smo glupavi ...
 
Poslednja izmena:
Ta kupovina se lako provali ;).
Kao ono u Kragujevcu za ispite.
A da ceo zivot strepis da li ce da ga provale..., plus sto je to krivicno delo :).

@drmile
Pa bolje i psiholog, nego (masin)bravar :d.
 
Poslednja izmena:
@drmile
Pa bolje i psiholog, nego (masin)bravar :d.

Pa ne znam bas,bravar zna sta je kabl,za psihologa nisam siguran... :p

Mada pazi,ne bi me cudilo da bravar mnogo bolje odradi posao od trenutnog ministra...
Kao ona opstina u Banatu,izem ga koja sad,smenuli (izbacili) nekog dr mr dipl. ing predsednika i postavili najobicnijeg paora (agrar) koji ako se dobro secam ima III s.s.s...Opstina procvetala...pa ti vidi sad...

Naravno nije poenta u strukama,vec u pravilima kojih se "drzimo" ovde u Srbiji...

ALI,ljudi,ON NECE Amerima da radi za pare,on hoce da ga mi pljujemo i da mu se smejemo!
Koji patriota jbt...
 
Poslednja izmena:
To se i ja pitam... Za akademika nije frka,kupis original diplomu sa bilo kog faxa u Srbiji za 1200 evrica,licno bio prisutan kad je lik kupovao... a za ove gluposti nem pojma...

Gluposti!

Pa samo jedna godina fakulteta toliko košta u današnje vreme!

Ko je lud da fasuje bajbok za 1200e?

Devedesetih se to radilo, ali za mnogo, mnogo veće pare.
 
Ovo su stvarno strašne stvari. Svuda se šuškalo o tome, ali ja nikad nisam čuo za neki primer. Nedo bog da se sretnem na poslu sutradan sa takvim ljudima
 
Slogirao bi se kad bi znao koliko ih ima... i ja sam... i sad sam se slogirao sto se vi cudite... i to je tabu tema,zato se samo suska... pola prosvete bi zaglavilo zatvor da se sazna sta sve rade,kao npr namerno gruvanje losih ocena pa odes kod nastavnika ili nastavnicinog kolege na privatne casove koji nisu jeftini i odma imas dobre ocene.Onda odes kod direktora da se zalis na profu i kazes prijavices ministarstvu a on kaze "pa mozete,ali vam dete nece proci godinu...." To am licno iskusio...To je klasika u Vojvodini... dosta off-a,"pokidace" nas admini...
 
Poslednja izmena:
A uvek ima i lazi ;).
Nekom dete glupavo ili nece da uci, i onda roditelj krene na tu pricu, jaoj jadno moje dete.
Ne valja bas tako generalizovati, ko (na)uci nece imati problema.

Ko ne uci na vreme imace problema svakako, mozda i duplih :).

Namerno gruvanje losih ocena, tu vec ides u debelu krajnost ;).
 
A uvek ima i lazi ;).
Nekom dete glupavo ili nece da uci, i onda roditelj krene na tu pricu, jaoj jadno moje dete.
Ne valja bas tako generalizovati, ko (na)uci nece imati problema.

Ko ne uci na vreme imace problema svakako, mozda i duplih :).

Namerno gruvanje losih ocena, tu vec ides u debelu krajnost ;).

Niko ne generalizuje,ja ti kazem kako sam ja prosao sa mojim klincem.Imao 2 iz matisa,otisao na casove par puta i opa,sad ima 5.To se desilo sa novim profesorom,sa starim je isao na regionalna takmicenja iz matisa.Sigurno nece da uci,aham....i tako je proslo nekih 15-tak klinaca iz razreda.Evo sedi zena pored mene i smeje se na komentar "debela krajnost" jer smo zajedno bili u skoli kod dishe...kao i mnogi drugi roditelji.I svi se boje za klince,niko ne sme nista da ne bi deca nadrljala...i kao sto sam rekao vec to je tabu tema,zato mislis da je krajnost...dzaba sam hteo da dizemo bunu kad niko ne sme,razumem ih,i ja sam roditelj...

I zaobidji me sa takvim komentarima kad su deca u pitanju,kad budes bio roditelj shvatices.

I naravno da ima takvih i to ne malo gde klinci koriste rod. ljubav,to je normalno,ali ovaj put to nije slucaj...

i bolje da admini lock-uju temu,jer smo debelo skrenuli sa teme...
 
Poslednja izmena:
drmilengele je u pravu ;)

Ja to nisam razumeo ... jer sam bio mali ... ali jos u osnovnij skoli je bio taj fazon ..... imas losu ocenu .... ides kod privatnog profe .... dobijas 5 ... a privatni profa najbolji prijatelj tvog profe .... znaci gledao sam kako totalni duduk od devojke od 2 dolazi do 5 na kontrolnom iz gramatike ...... NEMOGUCE, ah da .... posle su svi ti koji su isli na casove .... imali resenja za prijemni ispit ;)
 
Pa ko zna najbolje decu, njihovi drugovi iz razreda ili roditelji ,) ?
Ja sam 81' godiste, dakle srednju (ETS Nikola Tesla) zavrsih pre 10 godina, osnovnu pre 14 godina (u hebem ti sunce al je davno bilo).
Kod mene toga nije bilo, ma nije bilo nikakve sanse na takvom nivou.
Osnovna skola i privatni profesori :d ? Ma dajte, budimo ozbiljni...

Al ne iskljucujem mogucnost da se po manjim sredinama i to dogadja, ili u manje ozbiljnijim skolama ;).
A i istina, ne znam kakva je sada situacija, ali kad sam ja isao, to je bila minorna pojava :).
 
Pa ko zna najbolje decu, njihovi drugovi iz razreda ili roditelji ,) ?
Ja sam 81' godiste, dakle srednju (ETS Nikola Tesla) zavrsih pre 10 godina, osnovnu pre 14 godina (u hebem ti sunce al je davno bilo).
Kod mene toga nije bilo, ma nije bilo nikakve sanse na takvom nivou.
Osnovna skola i privatni profesori :d ? Ma dajte, budimo ozbiljni...

Al ne iskljucujem mogucnost da se po manjim sredinama i to dogadja, ili u manje ozbiljnijim skolama ;).
A i istina, ne znam kakva je sada situacija, ali kad sam ja isao, to je bila minorna pojava :).

druze ..... ja sam odrastao u 23 bloku Novi Beograd .... koja crna mala sredina ..... i to se desavalo !!!

Srednja skola Petar Drapsin ..... profesorka biologije je otvoreno primala poklone za prolaz dalje ..... ako si ponavljac .... prolazis automatski (jelte bar nesto). Ucili smo biologiju kao da ****no idem na medicinski fakultet, imali smo po 2 sveske sa svim skicama i sranjima ..... eeee tehnicka skola.
Onda si imao profesorku hemije .... Nada sisa ..... ****no nam je u jednoj godini koliko smo imali hemiju predavala sve 3 knjige koje se uce u gimnaziji 3 godine ..... opsta hemija (jelte jedina koju smo mi trebali da ucimo), neorgansa i organska .... 3 knjige .... 1 godina .... tehnicka skola ....
Ovo ti je sad ovako iz glave 3 primera, a inace mogu price da ti pricam o akcijama iz skole.

Ah da 80o sam godiste ...... tako da smo tu negde .... ****ga imao si srece
 
Poslednja izmena:
Pa ko zna najbolje decu, njihovi drugovi iz razreda ili roditelji ,) ?
Ja sam 81' godiste, dakle srednju (ETS Nikola Tesla) zavrsih pre 10 godina, osnovnu pre 14 godina (u hebem ti sunce al je davno bilo).
Kod mene toga nije bilo, ma nije bilo nikakve sanse na takvom nivou.
Osnovna skola i privatni profesori :d ? Ma dajte, budimo ozbiljni...

Al ne iskljucujem mogucnost da se po manjim sredinama i to dogadja, ili u manje ozbiljnijim skolama ;).
A i istina, ne znam kakva je sada situacija, ali kad sam ja isao, to je bila minorna pojava :).

E prijatelju,ja sam `78 i ja sam isao u ETS u Adi (centralna Vojvodina) i voleo sam skolu dok nije dosao novi profan iz elektrotehnike,gde smo svi (ali bas ceo razred) isli kod njega na privatne casove i odlicno se secam da je cas bio 5 maraka i tako prolazili razrede.Ko nije isao padao je godinu.Na kraju smo popizdeli i nismo hteli da placamo i obori nas 8 iz razreda.Na popravnom se skupise roditelji i zvali komisiju iz NS i tako smo svi prosli sa 2 na kraju.
Tuzno,zalosno,sramotno ali istinito,sto moze da ti potvrdi nekih 300 (da,tristotine) ljudi kojima je taj ***** predavao i koji su tako prosli samnom zajedno
 
druze ..... ja sam odrastao u 23 bloku Novi Beograd .... koja crna mala sredina ..... i to se desavalo !!!

Srednja skola Petar Drapsin ..... profesorka biologije je otvoreno primala poklone za prolaz dalje ..... ako si ponavljac .... prolazis automatski (jelte bar nesto). Ucili smo biologiju kao da ****no idem na medicinski fakultet, imali smo po 2 sveske sa svim skicama i sranjima ..... eeee tehnicka skola.
Onda si imao profesorku hemije .... Nada sisa ..... ****no nam je u jednoj godini koliko smo imali hemiju predavala sve 3 knjige koje se uce u gimnaziji 3 godine ..... opsta hemija (jelte jedina koju smo mi trebali da ucimo), neorgansa i organska .... 3 knjige .... 1 godina .... tehnicka skola ....
Ovo ti je sad ovako iz glave 3 primera, a inace mogu price da ti pricam o akcijama iz skole.

Ah da 80o sam godiste ...... tako da smo tu negde .... ****ga imao si srece

Za tebe vazi ono drugo -> manje ozbiljna skola :D.
A otkud znam, svi nosimo neka iskustva, ocigledno razlicita.
A bilo je i kod mene razlicitih spodoba...
Al ja nekako nikad nisam imao problema ni sa kojim profesorom, odlikas bio uvek :p.

A za tebe drmile, korupcija na delu, koju ste prihvatili (barem u pocetku).
Niste trebali da igrate tu igru ;), pa nije jedan profesor iznad cele skole, skolstva, drzave...
Uostalom, ima tu i manje suptilnih metoda ;), al necemo o tome sada.
 
Poslednja izmena:
Za tebe vazi ono drugo -> manje ozbiljna skola :D.
A otkud znam, svi nosimo neka iskustva, ocigledno razlicita.
A bilo je i kod mene razlicitih spodoba...
Al ja nekako nikad nisam imao problema ni sa kojim profesorom, odlikas bio uvek :p.

A za tebe drmile, korupcija na delu, koju ste prihvatili (barem u pocetku).
Niste trebali da igrate tu igru ;), pa nije jedan profesor iznad cele skole, skolstva, drzave...
Uostalom, ima tu i manje suptilnih metoda ;), al necemo o tome sada.

vi banderasi uvek volite da zapocinjete svadju !!!! :p
 
Nisu napisali koliko je uzeo para, samo info da nije skupio "trazenih" 145.000 evra.
 
Nije samo Kurir, nekoliko većih TV kuća je takođe u svojim vestima upotrebila izraze HAKER i KOMPJUTERSKI MAG :S:
 
nadam se da nije koristio tu sliku s kurirovog sajta za trazenje pomoci...kajla samo sto mu ne slomi vrat
 
Na ovom linku http://www.blic.rs/video se izmedju ostalog nalazi i snimak hapsenja ove barabe. Na kraju kada ga uvode u stanicu vidi se da je u istoj garderobi (a bogami i sa lancem oko vrata) kao na slici koja je data u kuriru.

Adresa sajta koji je koristio za "prikupljanje pomoci"

http://www.sbojovic.org/
 
Poslednja izmena:
Eto, uze "haker" necije slike i nalepi na sajt kao svoje, pa neka je.. shishaj ovce koje kace slike sebe i dece po fejsovima i sl.
Trebao je uzeti svih 150.000 evra!
 
Jos jednon da se zahvalim Baltazaru (jer nas on uvek gleda :D ) na smehotresnoj epizodi koju evo i posle 6 godina nisam zaboravio i dalje me nasmeje kada se setim.
 
Pa ja tek sada vidim prvi put ovaj thread zahvaljujuci onom o paypalu... Citam i ne verujem
 
E hvala za ovo nekropostovanje, vredelo je procitati temu, ES temu, pa cak i temu na forumu N.Miljkovic, tu je dupli nalog prosto briljirao...treba imati stomak za ceo taj thread, ja nisam bas uspeo da isteram do kraja.

Ali moderatori, greh vam na dusu sto banovaste siroma' Baltazara! Tacno se sa ove distance vidi, to je zavist u vama radila, patili ste zbog njegova 3GHz!!! :D
 
posle procitane 'baltazar' price, konacno se osecam kao pravi bench chlan xD

ccc :)
 
Nazad
Vrh Dno