Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

Poslednja izmena:
PoTpreCednik Kine po google images:
Ne liči baš na onog sa slike
Овде је мали проблем у слабом познавању географије аутора чланка, ово је Тајван а не Кина и оно јесте подпреЦедник Тајвана.
Немам никакве везе са причом, немам појма ни ко је овај о коме се пише али сам погледао ... и видео како се неки који пишу по сајтовима разумеју у опште појмове.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vice_President_of_the_Republic_of_China
 
Zamislite ako ta novinarka ako je uopste novinarka sa tim jednim jedinim tekstom na nekom sajtu ne zna razliku izmedju Kine i Tajvana koliko mogu biti ostale plasirane informacije tacne.

Nije me mrzelo pa sam jutros još malo proguglao...
Pogledajte prilog 131616
Čovek na slici liči (ne mogu da tvrdim da jeste) na Wu Den-Yih -a koji je obavljao funkciju potpresednika Kine do FEBRUARA 2012.
Da li je slika rađena u PS, ne znam.
Sadašnji potpredsednik izgleda ovako
Pogledajte prilog 131617
Gospođa Nadežda Spalević koja je navodno napisala taj članak nema niti jedan drugi napisan tekst.
Pogledajte prilog 131618

Nisam uspeo da ostavim komentar na sajtu.

Ovo i deluje na ps ali tesko je reci bez vece rezolucije (verovatno nije), mada je to priznanje sigurno neka sala. Sasvim moguce da je ovo neki db projekat, odnosno slicno... ipak ga guraju po nekim komunjarskim sredinama a u svakom slucaju u onim postovima na forumu one emisije u kojoj je gostovao na rts-u se vidi iz daleka da je u pitanju needukovani bizgov.

Ali fascinantno je da ga i rts prenosi, rts kome narod placa pretplatu odnosno koji je dobio 120 miliona bese subvencija od naroda a ovamo nas truje kao i ostali. I obrni okreni na kraju se dodje na racunicu onih matorih kojima je trebao ceo zivotni vek da shvate da ovu drzavu treba gledati pa z.....ti na svakom koraku da bi se samo smanjio efekat njihovog dejstva. :D
 
Poslednja izmena:
Nije me mrzelo pa sam jutros još malo proguglao...
Pogledajte prilog 131616
Čovek na slici liči (ne mogu da tvrdim da jeste) na Wu Den-Yih -a koji je obavljao funkciju potpresednika Kine do FEBRUARA 2012.
Da li je slika rađena u PS, ne znam.
Sadašnji potpredsednik izgleda ovako
Pogledajte prilog 131617
Gospođa Nadežda Spalević koja je navodno napisala taj članak nema niti jedan drugi napisan tekst.
Pogledajte prilog 131618

Nisam uspeo da ostavim komentar na sajtu.

Do your homework right :p Gospodja ima jos 4 clanka sa sve linkovima ka njima ispod teksta o "geniju".

Jeste da je sad skretanje sa teme, ali mislio sam da sam juce okacio link ka jednom drugom geniju, pazite ovaj twist - http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Pao-je-Vlajkovic-ali-ne-i-satelit.lt.html
 
Samo nešto da razjasnim: Republika Kina jeste ono što ostatak sveta (sem Kine, Kube i S. Koreje) naziva Tajvan. Zapravo, oni sami sebe nazivaju tako jer oni i jesu Kinezi i smatraju da su oni prava Kina a da su "ovi gore" pod komunističkom tiranijom (kao što "ovi gore" smatraju da su "ovi dole" pod imperijalističkom tiranijom SAD). To je sve nastalo kada je Čang Kai Šek sa svojim sledbenicima potražio utočište na Tajvanu koji je ostrvo i gde komunisti svojevremeno nisu uspeli da zavladaju. Od tada postoji Tajvan, sa glavnim gradom koji se zove Taipei. Po uređenju ta država je parlamentarna republika. Odatle potiču neke od firmi za proizvodnju elektronike koje većina posetilaca bencha zna, poput ASUS, Gigabyte, TSMC, MSI itd.
 
Mozda onda novinarka smatra da smo mi nekakva Kineska teritorija ili su joj rekli sta da napise.
 
Samo moram da razjasnim ovu sintagmu "zivotno delo". Po meni kada neko dobija neku nagradu za svoje zivotno delo podrazumeva se da je taj ili umro ili je pred smrt..neko ko je toliko doprineo u zivotu samoj nauci, koji je priznat i neverovatno poznat u samom naucnom krugu. Ne ide mi u glavu da neko sa 30 godina, koji bi trebalo da je na vrhuncu snage dobija bilo kakvu nagradu za "zivotno delo"..

Evo kao na primer: Награда за животно дело Друштва књижевника Војводине

Награда за животно дело Друштва књижевника Војводине је престижна књижевна награда, додељује се од 1980. године.
Одлуку о додели награде доноси жири. 21. 4. 2004. године донета је одлука да се награда за животно дело додељује сваке непарне године и то члановима ДКВ старијим од 60 година.

EDIT: I ta Nadezda Spalevic, diplomirani andragog, bavi se menadzmentom ljudskih resursa?? Cime mi onda, diplomirani menadzeri i ekonomisti, da se bavimo?? Andragogijom?!
 
Poslednja izmena:
Izvod iz teksta:

"У веома јакој и оштрој конкуренцији Милош, кога многи већ називају новим Николом Теслом..." ;)
 
Just my 2$...

Pokusao sam preko gugla da nadjem neke slike koje su slicne ovoj za nagradu, ili neku slicnu vezano za Wu Den-Yih koji urucuje nagradu... Nista nisam nasao.. Ako potrazite njihova imena zajedno, jedino se spominju zajedno u clancima nasih novina i... to je to...
Mislim da je ovaj kvazi-naucnik uspeo da obmane par ljudi, da je dobio 5 minuta slave i da sada izbacuju clanke o njemu a da ne provere bilo sta od navedenih informacija. Ili iz nekog drugog razloga izbacuju clanke.


Da zivimo u nekoj normalnoj drzavi, i da mogu nekome da se obratim a da znam da ce stvarno da provere sve to i da utvrde tacno koliki je kredibilitet svih tih njegovih nagrada i dostignuca - uradio bih odmah. Ali ovde svakog bas boli uvo za tako nesto, to je bespotrebno cimanje... Zasto bi se cimali oko toga kada neko moze da nas zavitlava? >.>


Izvinjavam se ako neko ovo smatra spamom ili vec izrecenim :p
 
Pa ne moze se bas tako gledati, sigurno nece u tajvanskom dnevniku da objave tako nesto; drugo - indeksiranje sajtova sa slikovnim pismom (kineski, japanski, korejski...) je takodje problematicno iz vise razloga. Deluje verodostojno da je dobio jos jedno bezvredno priznanje, i svakako je to dokaz da ga neko gura - posto su se ovde izredjale brojne vlade i vlasti, a samo jedna "poluga sile" je konstanta, mislim da nisam na pogresnom tragu ako tvrdim da ovog bilmeza guraju masoni.
 
Vlast u Kini je gora nego ovde (sto se tice korupcije i apatije), sta vas cudi sto se slikao sa kineskim premijerom?
 
Znam kako funkcionise indeksiranje sajtova. Samo ono... Mislio sam na to da bi (da je nesto bitno, jel?) bilo neceg gde google moze da indeksira to.

I kao sto kazes, ako je verodostojno - verovatno je bezvredno. Verujem da su neka priznanja prava, ali ono sto sam hteo da kazem pod kredibilitetom - da je uvazeno u svetu, da moze da kaze da je neko i nesto zbog toga sto je dobio to i to. Ovako mogu i ja da osnujem nesto uz 2 druga sa nekim imenom koje zvuci impresivno i da se nazovem super-genijem, iako sam na nivou Kojota.


No nevazno.. Ovaj sta god da ima iza sebe, ne zanima me. Ono sto me zanima i sto mi je zao je to sto ga forsiraju i nazivaju "sledecim Teslom". Velikog coveka koji iza sebe ima toliko rezultata, porede sa osobom koja (koliko znam) nema nista da mi pokaze sta je postigao. Jednostavno mi je zlo kada procitam da bilo koga porede sa nekim ko je stvarno ime. Bilo u sportu ili nauci ili bilo gde trece, nije vezano samo za ovaj primer.



Ovako, sledeci clanak koji ocekujem da vidim u vezi ovog lika je "Nas naucnik oborio Ginisov svetski rekord u broju nagrada za dostignuca"
 
Nemojte se cuditi ako za koju godinu bude ministar:
0002.png
 
Jel ovaj dole levo onaj lik sto je obelezavao nocne linije gsp-a ? Taj lik jedini normalan u ovoj ekipi.
 
^ Upravo.

Pogledah taj magazin i tekst koji se unutra nalazi o ''njihovom izboru'' - mahom prodavači magle. U prevodu, ista tip ekipe koja je sada na vlasti, samo mlađe verzije.
 
Poslednja izmena:
pa... sta je tu cudno?
 
sto je najgore - nista
 
Kako nije cudno, cudno je sto nistavni mediji ne reaguju na prijave ljudi, i dalje guraju svoju pricu, cudno je sto ta nistavila uopste dolaze u tu poziciju... pogledajte samo diskusiju na forumu voditeljke RTS-a u kojoj je ucestvovao ovaj folirant, predstavio se u pravom svetlu. Cudno je isto tako sto novi ministar zaduzen za sport juri gradom "dvesta na sat" pod rotacijama i da to mediji ne objavljuju, primera radi... Meni je to sve cudno, kao da smo u matriksu samo nam je omoguceno da se krecemo.

Ali moram priznati da mi je stosta jasnije od kada sam se naslusao prica drugara iz jednog poznatog dnevnog lista, vecinu vesti taj list prenosi kao primarni izvor... Sve u svemu mozda nije cudno vec tuzno.
 
Poslednja izmena:
Podeli price sa nama....
 
Mislim da bi bilo neprimereno da prepricavam... ali u sustini se sve svodi na finansiranje medija pa se iz toga moze zakljuciti ostalo... ;)
 
Upravo gostuje na Radio BGD 202....
 
Ima vest i na ttx RTV [Radio Televizija Vojvodine]. Ipak je u Chini dobio, u ostroj konkurenciji, nagradu za zivotno delo...
 
Koje zivotno delo? Jel postoje dokazi za to? Novinari ce preneti sve i svasta... to ne treba uzimati zdravo za gotovo.
 
Kako za koje delo? Pa, za prevaru! Kinezi su bar majstori u kopiranju svega i svačega, pa tako i on... ubedio je neke bitne ljude oko sebe da je on prava stvar, iako nije.
 
Nagrada za zivotno delo liku od 30 dina, koji radi u garazi... sve ti jasno.
 
jeli njegova garaza?
 
Nazad
Vrh Dno