Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???


Veliko razočarenje, naročito što znam da je redakciji Novog Magazina upućen mail sa svim informacijama o Milošu Stankoviću, mnogo pre ovog naručenog članka. Ovo je dakle njihov odgovor na sav naš uložen rad (u prevodu, ko vas ****). Očigledno se naše novinarstvo svodi na plati i naruči...Ništa me više ne bi čudilo ni da nas Garancija obavesti kako nema ništa od inicijative njegovog prijatelja (naredba odozgo ili nešto slično).

Zar niko, nikada ne pita pitanja tipa: "Ko su ti eksperti koji su dali pozitivna misljenja? Da li bi se oni oglasili tim povodom?" Posto bi on "mogao da popravi celokupnu privrednu situaciju i poboljsa opste drustveno stanje" ko su ti koji ga sprecavaju?

Sprečavaju ga ljubomorni forumaši :mad: .

Kako stvari stoje, vreme je da se pređe na plan B: socijalne mreže, blogovi, vukajlija...Ne znam za vas, ali ja nemam nameru da odustanem.
 
Bilo bi lepo kada bi anonimusi procitali sve ovo, pa poobarali desetak sajtova kao sto je npr. ovaj novi magazin, i okacili sabrana dela iz ove teme na svaki homepage :).
 
Bezveze je sto se trud nekih drugih mladih ljudi obesmisljava sa ovim medaljama, koje nemaju nikakvu tezinu, ali zato uzimaju pare iz budzeta. Filip Vuksa sigurno nije M.S.
decko je za ovaj grad ucinio puno, i to radi vec godinama, svaka mu cast za taj trud.
 
A onda se nadje u istom clanku sa M.S, i jos pri tom vecina citalaca konta "sta ce ovaj dokonas u istom kosu sa ovim mladim genijem"?!
 
Na CopyPaste kerberovog posta http://forum.benchmark.rs/showthrea...ar-mala-maca&p=3121601&viewfull=1#post3121601

dotični je na "svojoj" strani (mislio sam da FunPage pokreću Fun-ovi) izjavio:

Sve je lepo kada kazes. A krijes se iz loga jedne strane firme. Stavi svoju sliku. Milos ima svoje fanove i to je lepo. Ako je ovo tacno, zasto se ne javis na taj isti B92 i Kurir pa ispricas ovo. Svi ce da te cuju ovako gubis vreme. Ali ako nije tacno, naravno neces doci na B92. Ako je na tvojoj strani istina idi odmah.... Sta cekas????? Nema izgovora istina pre svega. Samo za lazne tvrdnje mozes da odg. Ako si siguran idi imas podrsku pozzz

http://www.facebook.com/pages/Miloš-Stanković-Genije-Fan-club/446593605404908
 
Poslednja izmena:

On naravno zna kako funkcionisu nasi mediji i da nece objaviti demanti narucenih vesti. A zna i da to nije bitno, ako i objave demanti to nece biti medju udarnim vestima.
 
Treba Vucica upoznati sa detaljima, iako ga ne simpatishem kao politicara ali cenim da bi raskrnkao tu kriminalnu grupaciju koja gura Milosha.
 
Treba Vucica upoznati sa detaljima, iako ga ne simpatishem kao politicara ali cenim da bi raskrnkao tu kriminalnu grupaciju koja gura Milosha.

Ja cenim da gresis. Iz vise razloga. A najvazniji je taj sto M.S. jako puno igra na patriotsku retoriku i najpopularniji bas medju ekipom koja istovremeno ceni i Vucica. Pre ce on njega da postavi za sledeceg minsitra obrazovanja i nauke.

Ako pogledas ljude iz SKANU i SKAIN videces da je dobar deo njih eksponiran kao "patriote", "branioci pravoslavlja i tradicije". Na takve Vucic nece udariti.
 
Poslednja izmena:
Vidim da postoje i SKAIN i SAIN. Koja je od te dve legitimna, a koja lažna? Miloš Stanković je član ove prve. :trust:
 
Poslednja izmena:
Vidim da postoje i SKAIN i SAIN. Koja je od te dve legitimna, a koja lažna? Miloš Stanković je član ove prve. :trust:

SKAIN i SAIN su ista (lazna) stvar. Nijedna nije legitimna.
Postoji organizacija slicnog imena, koja je legitimna (ne i posebno bitna) ali nema veze sa ovom pricom: AINS
 
Poslednja izmena:

Nije to Miloš. On se nakon bruke kod Nataše Miljković više ne raspravlja po forumima ili internetu, već ima grupu drvenih advokata koji će da šire hvalospeve domaće štampe i da linkuju na njegov sajt. Čisto sumnjam da će ikada više gostovati u nekoj emisiji i odgovarati na pitanja (naročito ako iz publike ili od sagovornika doleti neko nezgodno), nego će to biti u formi unapred pripremljenih reportaža i novinskih članaka (poput poslednjih sa B92, RTS-a, Novog Magazina). Taj nema **** za TV duel.
 
Ma jeste bas, armija od 250 ljudi organizovano drzi stranu jurodivom kvazinaucniku i trosi vreme na njega. Naravno da je on licno.
 
Ma jeste bas, armija od 250 ljudi organizovano drzi stranu jurodivom kvazinaucniku i trosi vreme na njega. Naravno da je on licno.

Verujem i ja da je delom on licno, ali vrlo je moguce da ima tu i njegovih drugara iz "SKAIN/SAIN" i "SKANU" koji mu drze stranu, posto su u istom biznisu.
 
Miloš je danas na naslovnoj strani štampanog izdanja Politike. A unutra je tekst preko cele strane, naravno sasvim afirmativan.
Tu je i jedna slika sa Joširom Nakamacom gde piše da je ovaj potonji proglašen jednim od petorice najvećih naučnika svih vremena i kako je on lino pozvao Miloša u Japan na kongres genija. Šta reći...
U svakom slučaju preporučujem dokumentarac o ovom dobitniku Ig Nobel nagrade, tj. "jednom od najvećih naučnika" kako kaže Politika. Potražite i pogledajte celi film, vredi. Bar da se nasmejemo.
 
Poslednja izmena:
Barem je spot zabavan, mozak koji najbolje radi bez kisenika :D A najbolje radi 0,5s pre smrti - tad se "genije" doseti da ne mora da umre, vec da moze da izroni.
Zaintrigirala me njegova tvrdnja da je izumeo floppy disk. Evo ovde o IBM izumu. A evo i objasnjenja odavde:

IBM has always owned the patent for the floppy disk but IBM had to agree to a number of computer-related patents when Dr. Nakamatsu made wild claims in the 1970s.

Dr. NakaMats filed a floppy disk patent claim in JAPAN only because IBM Japan farked up and forgot. Both IBM and Dictaphone companies had floppy-like disks many years before the good Dr. NakaMats. As part of the patent settlement, IBM had to pay off old NakaMats just token amount of yen and agree to never publicly contradict Dr Fraud’s claim (since Dr. NakaMats’ ONLY real money maker is selling fraudulent “creativity” self-help kits).

A M.S. bogami velikim koracima prati svog senseija.
 
"После Токија стигле су понуде из Кине, Индије, Русије и Америке за сарадњу и комерцијализацију његових проналазака."
A on jadan u 15 kvadrata...msm ja da sam genije tog kalibra (a na srecu nisam :S:) mlatio bi trilione dolara.
 
Ma da bre ... godinama pravi taj eko auspuh, i baš nikome ne treba .... bem ti autoindustriju ....

Ostavio sam kratak koment i link ka ovde .... videćemo hoće li se pojaviti ....
 
Da će biti drugi Nikola Tesla? Ja nemam reči.
Treba neko od nas ko ima firmu da stupi u kontakt sa njim jer je kao zainteresovan za njegove pronalaske i hteo bi da ga finansira. Da se sastane lično sa njim i traži mu sve da pokaže i izume i reference i patente i sve nekako da snimi.
 
Igoritza rece da je ovo prosledio nekom od svoje rodbine vezanog sa rts bese, igore sta bi sa tim?
 
pretpostavljam ništa, jer ovaj mali prevarant ima podršku nekog jakog štiha...
 
Kad arapi kupe politiku :d...
 
Evo realan primer kako bi trebalo da ide:
SB kreditira srpskog inženjera:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=01&dd=15&nav_id=677773

Loš link, ili nema više vesti.
Našao sam na b92. Svaka čast momku, ako je istina (posle Miloša sam skeptičan jako:D). Mada pretpostavljam da se ovo može lako proveriti na sajtu svetske banke i da nije prevara.

Evo sada i miloš može da traži od njih kredit :)

Evo ga ovde.
http://www.inovacionifond.rs/prr-finansirani-projekti-ii-ciklus/

Baš lepo, čestitam.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ostavio sam kratak koment i link ka ovde .... videćemo hoće li se pojaviti ....

Sumnjam da ce se to desiti. Komentari u kojima se iskazuje bilo kakva sumnja u istinitost njegovih pronalazaka tamo i na RTS ne prolaze. Eventualno mozes da mu zameris sto ne istrajava u svom "patriotizmu" i razmislja o "odlasku u inostranstvo" ili "saradnji sa strancima".
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno