Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

Dobro je da se istina o "geniju" širi i da je doprela do ljudi koji se stvarno bave naukom i naučnim istraživanjima. Zajedno ćemo valjda pobediti. :)

Ljudi koji se bave naukom (barem oni koji se bave prirodnim i tehničkim naukama) su uglavnom prilično svesni o kakvom se "geniju" radi. Problem je što, nažalost, većina neće uopšte da se bavi time, odnosno potpuno ga ignoriše, misleći da je to samo "zabava za mase" i da ne treba na takve trošiti živce i energiju.

To da je on "samo zabava za mase" i jeste uglavnom tačno, međutim ne i potpuno. Dok su takvi samo tema žute štampe, oni su uglavnom bezopasni. Iritantni ali bezopasni. Problem je u tome što je u medijima sada stvorena slika da se radi o "legitimnom istraživaču pronalazaču cenjenom u svetu". On je postao neka vrsta "ikone naše pameti". Samo je par koraka od "ikone", do toga da npr. nekome u nekoj stranci sine ideja tipa - "hajde da iskoristimo ovog za nekakvu promociju". I posle će se češkati kada isti postane npr. savetnik u ministarstvu obrazovanja i nauke koji razmatra naučno-istraživačke projekte i predlaže šta će se finansirati.

Naravno to je malo verovatno, ali uopšte nije nemoguće. I to je samo deo problema.
Drugi problem je beskrupuloznost (a i (naučna) nepismenost) medija i nesposobnost publike da prepozna "lažne proroke". Kako su im prodali M.S. tako će im prodati bilo šta. Setimo se samo pomračenja iz 1999. i prateće panike.
 
Poslednja izmena:
Sta ce tek biti 21.12.2012???
 
ooo da pust grad i spustene roletne. Bio sam tad u SC Olimp nas trojica smo fotkali i gledali i mislim da niko nije prosao dva sata.

Ja sam tada bio u vojsci u Nisu i tadašnji načelnik štaba III Armije (drugi čovek III Armije, odmah ispod tadašnjeg komandanta Nebojše Pavkovića, general-major Ljubiša Stojimirović, koji posle postao nekakav načelnik VOJNOG ŠKOLSTVA) je izdao naredbu (ili da budemo precizni prosledio dobijeno od nadredjenih) o zabrani izlaska vojnicima iz zatvorenih prostorija, zamračivanju prozora cebadima itd. Zamislite kasarnu u Nisu bez i jednog jedinog coveka napolju sa svim prozorima prekrivenim cebadima!??!.

Zamislite sada da se ovaj šarlatan (Miloš Stanković) dokopa bilo kakve bitne pozicije. I onako uništena srpska nauka i obrazovanje bi bili dotučeni.

Srećom to jeste prilično neverovatan događaj.
 
Poslednja izmena:
[irony]Sto duze sedim pred TFT monitorom, to sam zdraviji i zdraviji[/irony]:
 
Poslednja izmena:
Zloupotrebivši službeni položaj, odštampao sam na kvarno knjigu od gospodina Voje Antonića - Da li postoje stvari koje ne postoje. Počeo sam da je čitam i mnogo mi se dopala. Rekoh sebi da je bolje da se pripremim za 21.12.2012.

Kao što reče DukeLander

Sta ce tek biti 21.12.2012???
 
[irony]Sto duze sedim pred TFT monitorom, to sam zdraviji i zdraviji[/irony]:


Odlična prezentacija. Deo o pseudonauci treba da pogleda i "naš genijalac" M.S, a posebno novinari koji objavljuju priloge o njemu.

P.S. Jel istina ono za onaj udžbenik (sa ETF-a) ?
 
Poslednja izmena:
P.S. Jel istina ono za onaj udžbenik (sa ETF-a) ?

Udzbenik Dejana Rakovića? Nažalost istina je. Profesor Raković je "malkice" ekscentrican, 90-tih je organizovao "mentalni most" sa Sibirom i slicne "eksperimente". Kako mu je uspelo da ostane na fakultetu pojma nemam, mozda su malo previše tolerantni. Što se tiče udžbenika trebalo bi videti ko ga je recenzirao i pustio u tom obliku i što je najvažnije zašto!
 
Udzbenik Dejana Rakovića? Nažalost istina je. Profesor Raković je "malkice" ekscentrican, 90-tih je organizovao "mentalni most" sa Sibirom i slicne "eksperimente". Kako mu je uspelo da ostane na fakultetu pojma nemam, mozda su malo previše tolerantni. Što se tiče udžbenika trebalo bi videti ko ga je recenzirao i pustio u tom obliku i što je najvažnije zašto!

Ako postoje ljudi koji stvarno koriste paranormalno kao laž i usopstvenu korist (recimo da ih ima), oni drugi koji paranormalno odbacuju bez razmišljanja i provere se ni malo ne razlikuju od ovih prvih.

A to je najveća bolest naučnog sveta, odbacivanje avangardnog "jer nema veze s razumom". Naučno razmišljanje znači da se sve mora proveriti nezavisno, nepristrasno i bez predrasuda.
 
paranormalno ne postoji, to što mi nešto još nismo shvatili ne znači da to nije normalno
 
Pa u tom clanku koji si linkovao pise pretpostavka sta se desilo, ne vidim nista bas toliko spektakularno.
Obicna lavina je mogla npr.da ucini slican efekat, jos kada tome dodas promene temerautre, danas se topi, sutra mrzne...
Ceste su one stope od jetija ili vec nekog big foota, kao ogromne stope, a ostavis obican ljudski trag, i pod uticajem otopljavanja , pa opet smrzavanja dobijes otrilike to.
Ja i ne znam ni jedan primer paranormalnog, odnosno necega sto ne podleze zakonima koje danas koristimo.
Sta nauka gura u cosak arhive a da ima veze sa paranormalnim.

James Randi je jos davnih 60 tih godina proslog veka ponudio novcanu nagradu, svakome ko prikaze nesto paranormalno, pod kontrolisanim uslovima.
Niko do sada nije dobio taj novac, (milion dolara) neki su cak i pokusali, ali su bili raskrinkani, pa su potom mnogi svetski poznati "paranormalni" odustajali, ili ibegavali da se podvrgnu testu. Cak je i Lary Kink tada pokusao da privoli neku tada megapopularnu paranormal zvezdu da se testira kod rendija, ali nikada se to nije desili, jednostavno nisu zelielei, i imali su neka objasnjenja.
On je raskrinkao jednog od najpoznatijih Uri Gellera, koji je pokusao cak i da ga tuzi za uvredu casti, ali je izgubio, a potom i nestao sa scene.

Evo nekih extra snimaka, ako neko nije pogledao



 
Poslednja izmena:
Ma nemamo trenutno ideju sta sa Milosem, novinarima, odnosno akcije koje smo smislili zahtevaju neko angazovanje, a vecinu smara da se cima, barem za sada :)
Pokusacu (ne obecavam) barem da sakupim sve te silne nagrade koje je dobio na jedno mesto.
 
Bojim se da sve te njegove diplome nestanu, pa ne znam da li ovde da ih upload, ili je dovoljan samo link, ima toga bas dooosta, sreca kupio sam 16gb rama- pa mogu da otvorimn po 50+ tabova :S
 
Nagrade

Pronalasci Miloša Stankovića nagrađeni su na brojnim domaćim i međunarodnim sajmovima. Ovde možete pogledati jedan deo priznanja koje je osvojio prethodnih godina:
-Na međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća u Beogradu 2002., 2003. i 2004. osvojio je SREBRNE MEDALJE “Mihailo Pupin”.
-Na međunarodnom festivalu inovacija, znanja i stvaralaštva “TESLA FEST”, u Novom Sadu 2002., 2003., 2004, osvojio je dve SREBRNE MEDALJE “Nikola Tesla” i jednu ZLATNU MEDALJU “Nikola Tesla”.
-U Privrednoj komori Srbije 12.10.2002. Savez pronalazača Jugoslavije dodelio mu je ZLATNU PLAKETU “TESLA – PUPIN”, za izuzetne rezultate na podsticanju, razvijanju i afirmaciji pronalazaštva, za primenu inovacija i za poseban doprinos razvoju i unapređenju organizacije Saveza pronalazača Jugoslavije. Tada je proglašen za PRONALAZAČA GODINE 2002.
-Na izložbi “PRONALAZAŠTVO – BEOGRAD 2003” u Etnografskom muzeju u Beogradu 2003. i 2004. osvojio je BRONZANU MEDALJU “Nikola Tesla” i DIPLOMU “Nikola Tesla”
-Na međunarodnom sajmu industrijske svojine “ARHIMED” u Moskvi 2005. Ruski zavod za patente dodelio mu je DIPLOMU za pronalazak, a predstavnik SAD za nauku i inovacije dodelio mu je NAGRADU za NAJBOLJI PRONALAZAK NA SAJMU i NAGRADU za NAJBOLJI EKOLOŠKI DIZAJN.
-Povodom tridesetogodišnjice postojanja 2004. Viša elektrotehnička škola dodelila mu je NAGRADU za postignut uspeh u toku studija i PRIZNANJE za patent eko auspuh i brojne nagrade za pronalazaštvo.
-Na međunarodnoj izložbi inovacija i stvaralaštva mladih “INOST MLADIH” u Banja Luci 2006., povodom obeležavanja 150 godina od rođenja Nikole Tesle, osvojio je ZLATNU MEDALJU “TESLA-PUPIN”.
-Na međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća u Beogradu 2006. povodom obeležavanja 150 godina od rođenja Nikole Tesle osvojio je JUBILARNU NAGRADU “NIKOLA TESLA” za doprinos razvoju pronalazaštva Republike Srbije, a međunarodni inovacioni klub “Arhimed” iz Moskve dodelio mu je SERTIFIKAT za njihovo članstvo.
-U ministarstvu za dijasporu 2006. povodom obeležavanja 150 godina od rođenja Nikole Tesle, JUPIN mu je dodelio INVENT DIPLOMU za stvaralaštvo.
-Povodom tridesetdvogodišnjice postojanja i povodom obeležavanja 150 godina od rođenja Nikole Tesle 2006. Viša elektrotehinčka škola mu je dodelila ZAHVALNICU I ZLATAN DUKAT “NIKOLA TESLA” za revolucionarne pronalaske i osvojene nagrade.
-Povodom dana opštine Zemun 05.11.2006. proglašen je za ZASLUŽNOG GRAĐANINA ZEMUNA i dobio POVELJU ZA GRAĐANSKE ZASLUGE SA MEDALJOM.
-Na osnovu naučnog rada, priznanja, osvojenih nagrada i uspeha koji je postigao 2007. Akademija izumitelja Srbije (SAIN) primila ga je za člana.
-Na međunarodnom sajmu industrijske svojine “ARHIMED” u Moskvi 2008. osvojio je
ZLATNU MEDALJU “ARHIMED”, međunarodni inovacioni centar dodelio mu je ORDEN za kreativnost za visok doprinos unutar razvoja međunarodne nauke i tehnologije,
-Na osnovu naučnog rada, priznanja, osvojenih nagrada i uspeha koji je postigao 03.05.2008. Vlada Republike Srbije dodelila mu je jedan od prvih novih pasoša Republike Srbije u sklopu projekta „novi srpski pasoš, novo lice Srbije“, a Univerzitetu u Novom Sadu, Tehnički fakultet “Mihajlo Pupin” dodelio mu je SPECIJALNU NAGRADU za NAJBOLJEG STUDENTA.
-Na konkursu “KLUB 27” koji je pokrenut s ciljem da se otkriju i podrže talentovani, kreativni, uspešni i plemeniti mladi ljudi u Srbiji, 15.04.2009. proglasio ga je za pobednika u kategoriji „Prirodnih nauka“.
- Na konkursu „Ideje koje će spasiti planetu“, objavljene su i na sajtu www.project10100previews.com , gde je konkurisalo preko 150,000 projekata, njegov pronalazak je pobedio. (2009 god.)
-Na XIII međunarodnom sajmu pronalazaka i inovacionih tehnologija “Arhimed” u Moskvi 2010. osvojio je ZLATNU MEDALJU “ARHIMED”, Državni institut za inovacije iz Rumunije dodelio mu je nagradu za najkreativnijeg mladog pronalazača, Ministarstvo Odbrane Ruske Federacije dodelilo mu je “ZLATAN PEHAR”, General Ruske armije Viktor Benrihovič dodelio mu je “ORDEN časti, hrabrosti i odvažnosti”.
- Na međunarodnom naučno-stručnom skupu „Tehnološke inovacije – generator privrednog razvoja“ koji se održao novembra 2010. godine u Privrednoj komori Republike Srpske u Banja Luci, dobio je SERTIFIKAT za uspešno prezentovane naučne radove.
- Srpska Kraljevska Asocijacija Akademika, inovatora i naučnika ‘SKAIN’ 27.01.2012. god., primila ga je kao kandidata za Akademika, dodelivši mu POVELJU i ČLANSKU KARTU.
- Na XV Međunarodnom sajmu pronalazaka i inovacionih tehnologija “Arhimed” u Moskvi 2012. međunarodni inovacioni centar dodelio mu je ZLATAN ORDEN za kreativnost za visok doprinos unutar razvoja međunarodne nauke i tehnologije, Međunarodni Univerzitet za inovacije dodelio mu je SERTIFIKAT za uspešno završen kurs o intelektualnoj svojini.
- Na osnovu celokupnog naučno – inovacionog stvaralaštva, truda, rada, priznanja i dostignuća, Ruska Međunarodna Akademija nauka 19.03.2012. god., primila ga je za REDOVNOG ČLANA Akademije, dodelivši mu POVELJU i ČLANSKU KARTU. Ruska Akdemija mu je dodelila i njihovo najveće priznanje POČASNU TITULU ’VITEZ NAUKE’, tom prilikom mu je uručena POVELJA i ORDEN ’VITEZ NAUKE’.
- Srpska Kraljevska Akademija naučnika i umetnika ‘SKANU’ 15.06.2012. god., primila ga je kao stručnog saradnika - kandidata za Akademika, dodelivši mu POVELJU.

- Na III Međunarodnoj konferenciji inovacija i izuma „Globalna budućnost – Životna sredina i zdravlje”, koja se održala 16. avgusta u Taipei-u (Tajvan), osvojio je DVE ZLATNE MEDALJE i SPECIJALNU NAGRADU ZA NAJBOLJE PROJEKTE NA KONFERENCIJI.
- Na 26-om ‘Svetskog kongresu genija’ oktobra 2012. god. u Tokiju, osvojio je NAGRADU ZA SVETSKOG GENIJA, delegacija Tajvana dodelila mu je ‘Specijalnu nagradu sa Zlatnom medaljom’ za sve pronalaske i naučne radove.
- Srpska Kraljevska Akademija naučnika i umetnika ‘SKANU’ 30.11.2012. god., primila ga je kaopočasnog člana – Akademika SKANU, dodelivši mu POVELJU.
- U Kolarčevoj zadužbini 03.12.2012.god. u okviru manifestacija „Fabrika dobre energije – Ličnosti životnog stila“ proglašene su ličnosti životnog stila za 2012. godinu – ličnosti koje se izdvajaju svojim autentičnim i pozitivnim stavom prema životu i radu, i koje kao takve treba da budu uzor mladima i opštoj javnosti. Tom prilikom mu je dodeljena glavna nagrada LIČNOST ŽIVOTNOG STILA za 2012 godinu.

rep-Milos-Stankovic.jpg
 
Poslednja izmena:
Занимљива је та "Српска Краљевска Академија Наука и Уметности" (СКАНУ) чији је, јелте, Милош Петровић почасни(?) члан и чиме се хвали. На гуглу се помиње практично само у вези са Милошем Петровићем, осим ако се не ради о референци на сам сајт СКАНУ или референци ка предратној (пре другог светског рата) академији која је данас САНУ (без "К" ;-) ). Сама СКАНУ је регистрована као удружење грађана 17.02.2012 ! Одговорно лице је Драган Дамјановић. Занимљиво је да је он такође оснивач "Српске Краљевске Асоцијације Академика Иноватора и Научника", која је углавном промовисана на светигори.

Ко је "академик" Драган Дамјановић? Ево шта се може пронаћи на интернету:

Ko je Dragan Damjanović?
Hrišćanstvo sa terena
Akademik Dragan B. Damjanović, rođen u Vrelu kod Prištine, gde je završio Filozofski fakultet i postiplomske studije nastavio u Skoplju, kao dugogodišnji novinar pisanih i elektronskih medija objavio je na stotine reportaža, komentara i uradio mnogo televizijskih emisija.
Napisao je 27 knjiga, najviše romana iz duhovnosti.
Dobitnik je sedam godišnjih novinarskih nagrada.
Pre dve godine izabran je za redovnog člana Srpske Kraljevske Asocijacije Akademika Inovatora i Naučnika, a ubrzo i za generalnog sekretara SKAIN-a.
Član je Udruženja književnika i Udruženja novinara Srbije.
Na istraživanju „Zašto je Kosmet Sveta Srpska zemlja“ radio je dugo.
Trenutno privodi kraju knjigu i film „Put Svete Porodice kroz Misir“, zajedno sa sinom Stefanom, apsolventom na Pravoslavnom Bogoslovskom Fakultetu Univerziteta u Beogradu.
Tako su njih dvojica postali i prvi Srbi koji su prošli pustinjskim delom - Putem Svete Porodice - od Vitlejema u Izraelu, do Al Muharaka, 400 kilometara južno da Kaira.
Kako kaže, Hrišćanstvo najbolje uči na terenu i u Njega se uverava na svakom mestu.


Приметите да је постдипломске студије наставио не и завршио - даклем још један самопрокламовани "академик" православно-теолошког-"ако довољно пута поновим 'косово је србија' признаће ме за (национално заслужног) научника" типа.
 
Poslednja izmena:
Ja procitao sve nagrade sto je osvojio i poverovao sam da je genije...
Mada ovaj ogled sa prigusnicama od neonki i kablom za tel. slusalicu i sofisticarnim alatom tipa kombinerke mi nije bas najjasniji... molim prosvetljenje...
 
Fantom je zaboravio da stavi "navodne", ali dobro :D

A ova slika je da mi pomislimo kako je on to sve postigao sa otpadom i sta bi tek bilo da ga malo poguramo :)
 
@phantomr

Ja tu nigde ne vidim 40 ili 50 međunarodnih priznanja, koliko on (Miloš Stanković) tvrdi da ih ima. Čak i među onim diplomama ih nema toliko, sem ako ne računa sve što je podobijao iz osnove i srednje kao međunarodno priznanje.
Takođe, vidim da je promenio pesmu. Više ne spominje takmičenje Googla, kako su nam to domaći mediji nabijali na nos, nego je to sad konkurs project10100previews. Sličnost sa Googlom je sasvim slučajna[/sarkazam]. Da naš narod nije tako kratke pameti i da nam je bar jedan ozbiljan medij dostupan, ne bi se ovaj malo provlačio po TV-u i novinama. Ovako nam ostaje samo internet.

I dajte ljudi, batalite više sa razvodnjavanjem teme. Kad je u pitanju Miloš Stanković, mnogi linkuju na ovu temu, i šta sad tu neko treba da pročita ? Gomilu naklapanja o paranormalnom i trolovanje pojedinaca. Dajte da se uradi nešto konkretno, za zamlaćivanje mogu da posluže i drugi forumi pored bencha.
 
Ja se ponekad pitam da li se tu zaista radi samo gluposti medija kombinovanih sa željom da se javnosti plasira još jedna "senzacija" onog tipa koji naša javnost najviše voli. O "našima" koji su "bolji od njihovih". Prilično sam ubeđen da i među novinarima i urednicima na RTS-u, B92, Blicu, Novostima ima barem poneko kome je jasno da se ovde radi nekakvoj prevari. Ako nemaju potrebnu "tehničku pismenost", valjda im se upali "crvena lampica" kada se pomenu očigledno besmislene titule tipa "svetskog genija" i sumnjive organizacije tipa SKANU i SKAIN. Da li je moguce da im je zelja da proizvedu vesti toliko jača od profesionalnog poštenja? Ili se radi o nekakvoj "organizovanoj politici podizanja morala (u "self-esteem" smislu) zablesavelih masa"?

Ili u našim medijima rade zaista samo nestručni i nepismeni idoioti bez trunke profesionalnog poštenja?
 
Ili u našim medijima rade zaista samo nestručni i nepismeni idoioti bez trunke profesionalnog poštenja?

Ovo što sam citirao je najbliže realnosti. Dovoljno je pogledati voditlje naših glavnih televizijskih kuća, zaviriti u njihovu stručnu spremu i biće nam sve jasno. Koliko tu zapravo ima svršenih studenata žurnalistike? Koliko tu zaista ima stručnih konsultanata (muzičkih, inženjerskih, medicinskih, ... )?

Tjanić je u onom svom kontraverznom predavanju, na onom fakultetu (zaboravio sam kojem), popljuvao čitav niz maldih generacija, a dotakao se i novinara . Mogu da kažem da je dosta puta u tom svom izlaganju "ubo u srž" ali je zaboravio činjenicu da i u njegovoj medijskoj kući (u kojoj je direktor) rade isti ti šarlatani koje je pomenuo u tom predavanju. Najlakše je gledati u tuđe dvorište i pljuvati, da ne kažem nešto gore, po istom. Postavlja se pitanje zašto g. Tijanić prvo ne počisti svoje dvorište, pa posle nek kritikuje druge.
 
Poslednja izmena:
Postavlja se pitanje zašto g. Tijanić prvo ne počisti svoje dvorište, pa posle nek kritikuje druge.

Morao bi prvo da počisti samog sebe, pošto ne ispunjava formalne uslove za svoju poziciju (odnosno nije ih ispunjavao kada je postavljen, a onda su valjda specijalno zbog njega promenili uslove) pošto nema visoko obrazovanje.
 
Morao bi prvo da počisti samog sebe, pošto ne ispunjava formalne uslove za svoju poziciju (odnosno nije ih ispunjavao kada je postavljen, a onda su valjda specijalno zbog njega promenili uslove) pošto nema visoko obrazovanje.

Tačno. Međutim, nisam imao nameru da "udaram" na čovekovo obrazovanje. Propisi su promenjeni, a kako i na koji način ne znamo. :)
 
Tačno. Međutim, nisam imao nameru da "udaram" na čovekovo obrazovanje. Propisi su promenjeni, a kako i na koji način ne znamo. :)

Znamo da su propisi (zapravo pravilnik o imenovanju) promenjeni u trenutku kada je on trebao da bude postavljen na to mesto. No svejedno to ima veze sa fenomenom Milos Stanković (a i drugim sličnim "fenomenima" kao što je Žarko Radosavljević, Marko Tasić, Miroslav Micić - Mimi, Stefan "Satelit" Vlajković, ....) samo u smislu da se Tijanić sigurno nije okružio sposobnim ljudima. Dovoljno obrazovanim da prepoznaju ovakve prevare i istovremno dovoljnog stručnog i ličnog integriteta da ne "zažmure na jedno oko" kada ih otkriju.
 
Poslednja izmena:
Uredbici su veci problem, dzaba da si ti ne znam kakav novinar i da napises tekst koji je zbilja istrazivacki , kada nemas podrsku erednika i kaa on objavi tekst drugog novinara iz redakcije ciji tekst visi lici na sastav nekog osnovca.
Sve to je povezano sa politikom, pa se na mestima glavnih urednika uvek nalaze dobro poznati likovi, koji su preziveli sve i svasta i spremni su na sve i svasta.
No to nas ne sprecava da o tome pisemo, pa mozda da se usresredimo za pocetak na te domace nagrade, jer je mozda lakse proveriti njihovo kredibilitet.
Videh da je M.S. dobio brdo Tesli i Pupuna, pa me interesuje ko sve moze da daje tako zvucna imena nagradama, odnosno da li i na benchu mozda moze da se pojavi zlatni Tesla za fantastican doprinos forumnskom radu.
Mozda bi mogli da imamo i zlatnog Pupina za najvise postova u ovoj godini. Podrzavam i zlatnog Andrica za najmanje typing gresaka.
 
Miodrag a ne Miroslav ne znam zašto si njega strpao u veselu družinu, čovek predaje i bavi se naukom na UCI_ju. Znaš nešto pikantno i njemu ili...

Ja htede da napisem odmah, ali nisam bas 100% bio siguran a nisam nasao potvrdu na netu. Mimi je nekako ostao legenda nase mladosti, kao neko ko je totalno otisao u tu mracnu stranu nauke :) , dok smo mi cepali fudbal i igrali igrice.
Nikada nismo sumnjali da je on neki prevarant. Rece mi kum da je gledao neku emisiju skoro sa Mimijem te da je svestran lik , zivi u Amereici, ne znam sta tacno radi , mislim da nesto predaje, vozi avion, i milim da je predsednik udruzenja ljubitelja macaka severne amerike a i sam ima neku divlju macku na gajbi. Uglavnom skapirao sam da iza coveka stoji uspesna karijera poprilicno ispunjenog coveka.
 
Poslednja izmena:
Bojim se da gresite sto se tice Mimi-ja. Mimijeva zvanicna biografija je takodje prilicno lazna. Mimi je krajem 80-tih bio klinac koji je imao par beskorisnih "pronalazaka", medjutim sasvim dovoljnih da se dobiju nagrade na raznim skolskim takmicenjima iz OTO-a. Ono sto ga je razlikovalo od slicnih klinaca tog doba je to sto je dobio medijsku paznju koja je od njega stvorila legendu po istom receptu po kom se danas stvara "legenda o Milosu Stankovicu".

Dobio je stipendiju CIP-a, racunar, mentora itd. Mozda bi on nesto stvarno i postigao ali mu je slava udarila u glavu. Uprkos savetima mentora da zavrsi normalno srednju skolu (po mogucstvu neku bolju) Mimi je odlucio da to njemu nije potrebno pa je vandredno zavrsio neku srednju masinsku skolu (to mu je donelo godinu-dve kraceg skolovanja, ali i nedostatak bazicnog obrazovanja). Prva prepreka na kojoj je pukao je bio upis na fakultet, posto 1990-te nije uspeo da upise masinski fakultet posto nije uspeo ni da predje prag znanja iz matematike koji je tada bio, ako se dobro secam, 20 ili 25% (1990. je prvi put organizovan zajednicki prijemni za sve tehnicke fakultete, sa 20-tak "zadacica" umesto 5 tezih zadataka kako je bilo uobicajeno do 1990. i odvojeno za sve fakultete).

Neko je to saznao, pa se to pitanje postavilo u medijima, ali je odmah demantovano pricom da "nije ni pokusavao da upise masinski fakultet". Steta samo sto je vidjen na prijemnom ispitu, a postoje i zvanicne beleske.

Kako je pukao na prijemnom za masinski fakultet on je prvo upisao Primenjenu Fiziku na PMF (za upis na PMF uopste nije postojao prag znanja) gde mu nije islo (suvise matematike?) pa je, preko veze, presao na PDS na fizicku-hemiju koje je "uz gurku" JEDVA zavrsio. U jednom trenutku je otisao u inostranstvo gde je dugo bio u "ilegali" dok se nije poceo da oglasava preko emigrantskih medija kao "cenjeni naucnik", "vlasnik aviona, kamiona i dve pume" i sta sve ne. Zanimljvo je da je on u legitimnoj naucnoj zajednici potpuno nepoznat.

O njemu (i o par slicnih likova) je bio dobar clanak u Vremenu pre jedno 7-8 godina, i uglavnom potvrdjuje ovo sto sam napisao.

Uostalom pogledajte ovaj sajt koji je linkovan i pogledajte biografiju:

Bachelor of Engineering, Mechanical Engineering with Specialization in Naval Architecture Engineering, Higher Technical School at Polytechnic Academy, Belgrade, FR Yugoslavia, 09/1991.
Za neupucene ovo je "Politehnicka akademija" odnosno srednja masinska skola na Novom Beogradu kod studentskog grada, tesko da je tamo mogao dobiti "bakaleurat" (btw. 1990 je vec upisao PMF). Ovo je verovatno ubacio da se neko upita zasto mu je trebalo 6 godina da zavrsi cetvorogodisnji smer i to skoro najlaksi na fizickom fakultetu (poznat kao OTP smer posto je glavni posao diplomaca "primenjene fizike" bio nastava predmeta Osnove Tehnike i Proizvodnje ;) ).

I ostale stavke na onom linku su "ulepsane".

Sto se tice uspesnosti, to je relativan pojam. On je uspesan koliko i bilo ko drugi, ko je se "snasao" i ima posao i prihode u SAD. (Imati sportski avion nije nekakvo dostignuce - vec za nekoliko desetina kilodolara se moze kupiti)

Mimi je samo terminalna faza onog sto M.S. zeli da postane.

Dobro postoji razlika u tome da Mimi nesto legitimno i radi. To je, ako je istinito, sasvim legitiman R&D posao, u jednoj od firmi MILANA PANICA, koji rade hiljade i hiljade ljudi slicnog profila (fiziko-hemicari, tehnolozi itd) u industriji. Jedino nema ni trunke istine da je on nekakav genijalni opste priznati strucnjak i naucnik u SAD.

 
Poslednja izmena:
Evo i clanka iz Vremena Br. 608

Link

Najbizarniji i ujedno najtužniji je slučaj Miodraga Mičića zvanog Mimi, "mladog genijalnog pronalazača" koga je krajem osamdesetih godina prošlog veka promovisao Milutin Mrkonjić, tadašnji direktor CIP-a a kasnije obnovitelj bombardovanjem porušene infrastrukture. "Pegla – glačalo načinjeno od 'vidasila' sa poluprovodničkim regulatorom", "postupak za izradu pontonskih plovnih objekata, a naročito restorana", "protočno-mlazni motor sa pulsirajućim konusom i kompresionim prstenastim klipovima", "nova vrsta motora sa unutrašnjim sagorevanjem – Mimijev motor" samo su neki od mnoštva "pronalazaka", devetnaest ukupno za svega četiri godine. Da bi sve imalo potrebnu težinu, prijava "izuma" Zavodu javnosti je prikazivana kao patent i nametana kao dokaz trijumfa domaće pameti koja će uticati da se razmahne domaća privreda. "Mimi je bio pametan dečak koji je brzo shvatio ulogu koja mu je dodeljena. Njegovi roditelji, budući neobrazovani, olako su prihvatili ‘genijalnost’ svog deteta", seća se Petrović. Olako je priču progutala i najšira publika slepo verujući u obećanu brzinu dostizanja švedskog standarda. Bilo je tu i sitnog profita: dobio je tada Mimi na poklon kompjuter, stipendiju i čak kancelariju u CIP-u sa sve sekretaricom. U celoj farsi su, na opštu sramotu, pored do tada anonimnog Mrke, učestvovali i mnogi univerzitetski profesori. Sve prijave su, međutim, već posle formalnog ispitivanja odbačene, prevashodno zbog nepotpune dokumentacije, smušenog opisa i bez realnog osnova za tvrdnju da je reč o nečem novom i da to uopšte može da funkcioniše, naravno bez bilo kakvog odjeka u javnosti.
 
Politehnička je viša škola. Onaj link je sa UCI sajta, istraživač i predavač je u MARC MADOU'S BIO-MEMS LAB AT UC IRVINE. E sad što je pogrešno kanalisna "slava" preko Ilustrovane Politike i Radio TV revije i što je tu bilo gomile populističkih i senzacioanlističkih gluposti je ono što je odraz našeg društva 80tih godina. Vidim da je doktorirao i taj doktorat potvrdio u SAD dovoljno da se nestavi u isti koš sa onimo iz prethodnog posta.
 
Politehnička je viša škola. Onaj link je sa UCI sajta, istraživač i predavač je u MARC MADOU'S BIO-MEMS LAB AT UC IRVINE. E sad što je pogrešno kanalisna "slava" preko Ilustrovane Politike i Radio TV revije i što je tu bilo gomile populističkih i senzacioanlističkih gluposti je ono što je odraz našeg društva 80tih godina. Vidim da je doktorirao i taj doktorat potvrdio u SAD dovoljno da se nestavi u isti koš sa onimo iz prethodnog posta.
Kada je to politehnicka akademija postala visa skola? 1990 je to bila srednja skola. Bice da te je neko slagao. Najblize visoj skoli sto je ikada bila je to sto je delila prostor sa Visom Turistickom Skolom.


Sami doktorati ne menjaju nista u cinjenici da:
1. Micic 1980-ih nije pronasao bas nista
2. Micic 2010-ih nije naucnik svetskog glasa

Sem toga bice da nesto nisi dobro procitao na tom sajtu (zaista je na UCI).
One je "Research Specialist II, BioMEMS group, Dept." ne predavac!
Jedino mesto gde pise predavac je "Visiting Professor, Dept. of Applied Ecology, Singidunum University, Belgrade, Serbia."

Edit: bice da si ti politehnicku akademiju pomesao sa ovim: http://www.politehnika.edu.rs <--- Bivsa visa tekstilno-kozarska (posledicno nikada nije imala nikakav avio smer). Politehnicka akademija je ovo: http://www.politehnika-nt.edu.rs/oskoli.html

Образовни профили
Техничар мехатронике
Техничар за роботику
Машински техничар за компју. констру.
Техничар за компјутерско управљање
Златар
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno