Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

A sta ti radis ?

ja ne radim nista
1. ne znam ni o kome se radi uopste u temi!
2. ovo me i ne pogadja kolko vecinu ovde sta sam video ovaj malo dete
3. pisem po forumu... "sta te briga">>> klasicno forumsko prepucavanje, ko je pametniji i sve to, ko ce koga verbalno da nadmudri, mani me se toga...

a kome da ga prijave?

vidi prvo od koga uzima pare i sve to... pa onda prijavi organima koji se bave time
trece medijska kampanja moze mnogo da pomogne... za ovo i ne treba neka posebna prijava
samo dignes halabuku novinari to jedva cekaju
e sad iza ovog mozda neko i stoji pa ce biti povuci potegni al sve se istera na kraju...veruj mi
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi idealan covek za razotkrivanje ovakvih kvazinaucnika bio Voja Antonic.
Upucen, obrazovan, elokventan.
Ko ne zna o kome je rec, obavezno neka nadje knjigu "da li postoje stvari koje ne postoje" i procita.
A must literatura za svakog benchmarkovca.
 
Okmijun kao sto mozes videti ovde, vec mesecima se salju mailovi svim medijskim kucama koje spominju i velicaju ovog "genija" i nista se ne desava.
I naravno da ne bi da ga sad raskrnkavaju i ruse svoj kredibilitet i svojih retardiranih novinara.
 
Svaka čast, što si ga se setio. To je prava adresa na koju se treba obratiti, gde ćeš bolje od pronalazača, tvorca Galaksije...
 
LJUDI AKO NEKO NESTO ZNA O OVOME COVEKU A TO OCIGLEDNO PRIKRIVA CIM OVAKO MESHETARI
KAD DODJE VREME VRLO LAKO MOZE BITI OPTUZEN ZA SAUCESNISTVO....
....
i ko vam je uospte taj?????
...
dalje pune su vam reci zalbi na ovu onusluzbu ove zemlje, ok, ima istine
al stavi radite????
pisite ovde glupe postove dok neki tamo vara A VI TO SVE VREME ZNATE????
alo bre? ste zombirani? pa sto ga neko ne prijavi?

Svako ko ima oči može da vidi koliko je tih "izuma" primenjeno poslednjih nekoliko godina, dok "izumitelj" prima raznorazne nagrade i priznanja...i naravno ovde se i piše o tome, a za dokaze i prijave valjda postoje nekakve službe u ovoj zemlji..
 
LJUDI AKO NEKO NESTO ZNA O OVOME COVEKU A TO OCIGLEDNO PRIKRIVA CIM OVAKO MESHETARI
KAD DODJE VREME VRLO LAKO MOZE BITI OPTUZEN ZA SAUCESNISTVO....
....
i ko vam je uospte taj?????
...
dalje pune su vam reci zalbi na ovu onusluzbu ove zemlje, ok, ima istine
al stavi radite????
pisite ovde glupe postove dok neki tamo vara A VI TO SVE VREME ZNATE????
alo bre? ste zombirani? pa sto ga neko ne prijavi?

Jesi li ti "pao s Marsa"? Makar se potrudi da pročitaš temu od početka pa posle kritikuj.

S obzirom da su obavešteni, VIŠE PUTA, glavni urednik RTS sajta, g. Tijanić, SANU, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, RATEL (da pazi šta mediji objavljuju), razni urednici B.92, TANJUG-a, ..., i ko zna sve još, može se doći do jedinog logičnog zaključka. ZABOLE IH !!!

Posle, kad ovaj "genije" marne državne (budžetske, a čitaj NAŠE) pare svi će u glas da viči "Drž'te lopova!".

Da nije jadno i bedno bilo bi smešno.
 
Mozda bi mogao neko od moderatora da promeni naziv teme u nesto tipa "Milos Stankovic, lazni genije, veliki prevarant" ili nesto slicno.
Tema je odavno prerasla samo okvire bencha i trenutni naziv je vrlo zbunjujuc plus bi je onako vise ljudi moglo pronaci Korak ka razotkrivanju genija :)
 
....onda je pripadnik nekog tajnog drustva koje obredno zrtvuje novorodjencad, nema druge...ako su svima njima pisani mailovi i NISTA onda nema drugogo logicnog objasnjenja, zar ne?
evo cak i naziv teme skriva njegovo ime.... :)
da voja je pravi al dal ga to uopste to zanima? realno?
....
a sto se tice ES....no comment to je dno dna nadobudnih asistenata i demonstratora sa ETFa itd...cast izuzecima i na ES i na ETFu al od tolkog slihtanja profanima izgubili su sposobnost razumnog razmisljanja...

@salekg

cekaj bre svi su oni obevesteni i NISTA????
ne mogu da verujem... stvarno ga treba prijaviti vuchku :)
 
Poslednja izmena:
Mozda bi mogao neko od moderatora da promeni naziv teme u nesto tipa "Milos Stankovic, lazni genije, veliki prevarant" ili nesto slicno.
Tema je odavno prerasla samo okvire bencha i trenutni naziv je vrlo zbunjujuc plus bi je onako vise ljudi moglo pronaci Korak ka razotkrivanju genija :)

U pravu si, iako je originalni naziv teme vrhunski!
 
Igorice ne bi da te razocaram ali mi se cini da bi prosao kao samoproklamovani genije :d

http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetohydrodynamic_drive

@yooyo

zbog kavitacije se cuje

Kapetan Dzo - drago mi je da zapravo postoji, pre 12 godina kada je interente imala samo bogata klijentela, a meni palo napamet, zaista sam mislio da sam izmislio nesto novo :) kako rekoh - sigurno je nekom palo napamet, i izgleda da sam i bio u pravu kad sam rekao da je efikasnost losa - zaista nisam imao pojma da postoje MHD sistemi, sad vidim. nadam se da se iz mog sturog objasnjenja moze videti koliko sam bio blizu otkrica sam, i koliko sam zapravo sam i smislio pricu na osnovu mojih nedostataka ideje, koje ovaj clanak navodi.
 
dobro....sve je to lepo A MILOS STANKOVIC u svemu tome? :)
aj se vracamo na temu, dakle.....sta sad? nista.....
 
Na zalost on je samo jedinka cele jedne generacije odrasle na jeftinom sf-u i pseudo nauci "from da internet"... Odlikuje ih "skromnost", ego/sujeta velicine mont everesta i "znanje" o zivotu, univerzumu i svemu ostalom na kome bi im pozavideli anstajn, nice i lady gaga :D zajedno
Primera imas gde god se okrenes... od raznoraznih "mastera" ekonomije, biznisa, marketinga... itd... pa "na gore" :banghead:
Pa se posle ljudi cude otkud mesar u kolubari, poslasticar u kulturi, ljakse u privredi... itd... itd...
Ovde sa "dobrom pricom" mozes sve (uz naravno prizemnu publiku koja ce to sve da proguta kao baba lekove)
Od ramketovog ljubise aka da li me cujete do vucica... 20 godina trash-a i smejurije
Bottom line: nisu oni svi krivi vec "publika" koja im pridaje bilo kakvog znacaja ;)
Bas kao i u stankovicevom ili igoricinom slucaju :cool:
 
@ivke76
Bratislav Petković je rođen u Beogradu 26.09.1948 godine. Petković je diplomirao pozorišnu režiju u Beogradu i autor je više poznatih dramskih ostvarenja, među kojima su pojedina ekranizovana. Osnivač je i direktor muzeja automobila u Beogradu 1994. godine. Vlasnik je najstarije poslastičarnice u Beogradu “Petković”.

Dobitnik je Nušićeve nagrade 2000. godine. U Beogradskom dramskom pozorištu igrana su sledeća njegova dela: “Razbojnici”, “Kaskader”, “Sporting lajf”. Osnivač je i vlasnik scene “Moderna garaža” u kojoj su igrana brojna njegova dela: “Gran pri”, “Legija časti”, “Cvetovi zla”, “Skadar”. 2012. je izabran za ministra kulture u Vladi Republike Srbije.

To ti cisto pisem da se ne palis na sve, pa i na izjave Tasovca koje nekada nisu na mestu. To sto mu je otac bio poznati Beogradski poslasticar, a on zadrzao porodicnu tradiciju, a pritom kao sto mozes primetiti ima interesovanja u vise sfera koje nemaju dodirne tacke sa kolacima je po meni samo plus. Ne ulazim u to kakvi su mu politicki stavovi, koji je kvalitet tih njegovih dela , da li je lopov, ali zelim da ukazem da jednostavno nesto nije tacno, pa da posle 10 x kazana laz ne postane istina :S
 
Poslednja izmena:
A pogledajte onog cool gradonačelnika sa Islanda. Čovek je po nekim kriterijumima retard ali je odabrao politiku i tu je genijalan... Možda je to uzor ovih naših hohštapler-genijalaca?
http://piccano.com/the-best-mayor-in-the-world/
jer u politici sve može :)
 
Ivke76 - to sto ti imas subliminalni hejt prema meni jer si O veoma svestan da sam snalazljiv i pametan lik, nema veze sa ovom temom. Ja sam napisao post o mom "izumu" iz cistog opsteg obrazovanja cega si ti jako svestan, jos jedan razlog da me sujetan lik kao sto si ti mrzi i vec postaje izlizana prica. Okani me se, jer pises veoma bezveze postove koji ponovo preovladavaju smajlijima usled nedostatka argumenata. Kako se ti nadjes da mi pricas o ego-u, svega ti ? Ako je moj Ego velicine mont everesta, tvoje Licemerstvo je velicine Kikinde.

A ovo gore sto si napisao, ostatak tvojih nelogicnosti, je klasican primer da si zapravo procitao jedan tekst Teofila Pancica (izgleda da si ti jedan od trojice koji kupuju nedeljni tiraz Vreme casopisa) i da si zapravo ti taj cije su izjave "maksim po diviziji" stil. Ovaj decko je ocigledna prevara, sve ostalo sto si spomenuo nema jednu dodirnu tacku sa njim. Vidim da si procitao podosta clanaka, od kuce, na sajtu Blic i Vreme, i da "vladas informacijama" nalik na SPS-ovska sela u srbiji 90ih, Bravo za tebe.

Upravo si TI taj koji je pokazao kako mediji mogu da od Stankovica naprave "genija", na osnovu izjave o "poslasticaru" koji je u stvari nedodirljiva i nepojmljiva ispunjena licnost u odnosu na tebe, ogrizenog Internet selektora.


bazdi - Islandska "revolucija" ima mnogo vecu pozadinu, ako te ne mrzi, procitaj ceo clanak: http://en.wikipedia.org/wiki/2008–2012_Icelandic_financial_crisis manje vise objasnjava kako su "mesari i pekari" nasli mesto u vladi.

Also, there were held several referenda to ask the citizens about paying or not the Icesave debt of their banks and, finally, a complex and unique process in which 25 common people of no political party were to be elected to form an Icelandic Constitutional Assembly that would write a new Constitution of Iceland. After some legal problems, a Constitutional Council that included those people presented a Constitution Draft to the Iceland Parliament on 29 July 2011

manje vise, ljudi su umesto da pristanu da budu "bitches" evropske unije koja je htela da napravi Instant bankarski lihtenstajn od Islanda sto je propalo 2008me, odlucili da krizu ne prebrode tako sto ce da placaju evropi evropske greske, kao marginalna drzava, vec da se iz krize izvuku sami, tako sto ce "narod" da napise ustav, a 25 izabranih su bukvalno ljudi iz naroda, koji su pokusali svojim iskljucivo karakterom da uliju narodu poverenje, da ce uraditi pravu stvar, umesto da ubule zemlju u beskonacne dugove na sta ih je evropa pritiskala. i sto je najbolje od svega - uspeli su, ustav koji je napisalo 25 "mesara i pekara" funkcionise odlicno, a Island se iz krize izvukao sa najpozitivnijim ocekivanjima.
 
Islandska priča je sjajna, aj sam se nadovezao na srpski trend da iskvarimo svaki pozitivan trend. Ovde se na naciju, patriotizam, kolektivno dobro pozivaju samo najcrnji degeni a od toga koristi imaju opet naše gazde samo. Elem valjalo bi održavati ovu temu , neka gori kao baklja u tami neobrazovanosti ... možda nas ugledaju... kad tad!
 
@Igoritza
Umes da predjes ego granicu i da te ljudi sa ovog foruma gledaju kao budalu, verovatno otud i banovi.
Mada i dalje mislim da "there is good in you". :)

@ivke76
poenta!

@phantomr
taj isti poslasticar ne zna da radi svoj posao tj. posao koji mu je na tacni dat, jer je u blokadi par miliona dinara.
Ako ne zna da radi posao na tacni dat, nesto me mnogo ne odusevljava sto ima riznicu automobila iz proslog veka jer ispada samo da zna trosi pare malo otmenije nego ostala cobanija.
Kada nesto stvori/ostavi iza sebe neka se onda javi.. zasad ima samo dugove i tone krsa iza sebe (tone krsa na koje se materijalisti pale, na njegovu srecu).
 
Poslednja izmena:
Samo glupi ljudi misle da su pametni. Aj zivi bili nasi pametnjakovici ;)
 
@nervozni postar nakon 6 meseci ministrovanja je napravio tolike dugove, dok je u prethodnom periodu sve bilo ok ?
Pa napisao sam da je napisao vise pozorisnih dela, nagradjivan je za neka, eto to je ostavio iza sebe ... osim ako ti kao i palma to ne racunas , nego zelis da i on sazida neki lokal, bolnicu, pozoriste ?
ko te onda odusevljava da mi bude lakse da sagledam ...

p.s. niti znam , niti imam ikakve veze sa aktuelnim ministrom.
 
off: @phantomir
Da li je to onaj ministar koji pravi spiskove podobnih i nepodobnih Srba????
Taman da je pisac kalibra Dostojevski/Hese, za mene je jedan običan šovinista bez trunke osećanja odgovornosti zbog mesta na kome se nalazi.
 
@ringeraja nemam pojma, ne znam o kom spisku pricas, mada me ne bi cudilo da ima i tako nesto.
ali to vazi za svakog naseg politicara, sta su drugi bolji ? Dacic, Vucic, Nikolic, Dulic, Sutanovac, Malovicka,Mrka, Palma, Velja, Ceda.....
Zato je lako ovde i biti M.S.

Mene cudi sto ovde nije pisano vise o sajtovima koje placamo po 40k eura, koliko takvih sajtova ima i koliko su placeni.
Takodje zasto i danas kada pitam najobicniju glupost tipa zasto je ispred zgrade ofarbano zuto a nije parking mesto, odgovor cekam 2 meseca jer sluzbe salju pisma drugim sluzbama da im
dostave obican podatak....
 
Poslednja izmena:
Mozda za pocetak ne bi bilo lose oformiti listu svih njegovih nagrada koje je dobio, a za koje znamo da postoje, takodje i sve clanke u kojima se spominje i imena novinara ili njihove inicijale.
Onda opleti i po njemu kao posledici, ali i po novinarima kao uzroku ovog problema koji se vec ne znam koji put ponavlja.
Znam da postoji tema ovde i na elite, ali tema je siroka i dotice se i poslasticara, pa nece svako sa time da se smara.
Mozda kada bi bilo sredjeno u jedanom postu, pdf-u, koji bi se lakse sharovao po drustvenim mrezama , ili neki gifovi smesni, to prolazi imam utisak (u smislu sirenja informacije).
Ocigledno da urednici novina ne zele time da se bave, ako uopste i znaju da problem postoji.
Kada se vise ljudi informise i pocnu smejati tim novinarima, mozda neko i reaguje...
 
Poslednja izmena:
Рекло би се да Милоша Станковића штити јака цензорска машинерија. На сајту РТС-а се објављују искључиво хвалоспеви "младом светском генију". Није објављен ни један једини негативан коментар.
Ја сам покушао да напишем коментар испод, али наравно нису га објавили.

Свакако да треба подржати младе и успешне истраживаче и научнике, међутим не треба бити неумерен у одушевљењу (сетимо се само афере "први српски вештачки сателит" и младог "научника" Влајковића).

Мене рецимо занима каква је организација поменута "Српска краљевска академија научника и уметника"? Радим као истраживач у једном нашем Институ и никада нисам чуо за ову организацију нити упознао ни једног јединог њеног члана. По природи посла имам контакте са истраживачима и стручњацима из различитих области и институција и никада нисам чуо за исту, нити ико од мојих колега. Било би лепо када би неко написао ко су оснивачи поменуте организације, како се постаје академик и где им је седиште.

Што се тиче награде "светски геније", у вести није речено да је то "титула" која се додељује СВИМ учесницима „скупа проналазача" који организује јапански ексцентрични проналазач Јоширо Накаматсу. О каквом се скупу ради може се прочитати на више места, рецимо на овом сајту:

http://www.wired.com/gadgets/miscellaneous/news/2001/11/48237

О самом оснивачу може се прочитати чланак на Википедији:

http://en.wikipedia.org/wiki/Yoshiro_Nakamatsu

О ком профилу стручњака се ради најбоље илуструје списак неких његових „проналазака“:


- A peephole in a sheet of material, described as a "oneway visible shielding object"
- Spectacles in the shape of eyes, so that the user appears to wear no spectacles
- A "Wig for self defense" - a strip and a weight are attached to a wig. The wearer swings the wig to hit an attacker !?

Занимљиво је да нико, осим Милоша Станковића и медија жељних сензације, поменуту конвенцију не схвата озбиљно, већ искључиво као скуп ексцентричних проналазача, бескорисних и немогућих проналазака „перпетуум мобиле“ типа.

Није ми јасно како то један озбиљан проналазач допушта да га повежу са таквим фантомским организацијама и да уопште помиње такве опскурне титуле. Но хајде да видимо чиме се бавио Милош Станковић пре само пар година. Ево једног чланка пуног хвалоспева из Блица (објављен 2009. године):

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/66779/Pronalazak-mladog-Zemunca-za---cistiju-planetu

Ево једног цитата из поменутог чланка у коме пише чиме се тада бавио Милош Станковић:

„Тренутно ради на дизајну аутомобила и авиона, али и на усавршавању горивне ћелије и хладне фузије“.

Хладне фузије?!!? Дизајн аутомобила и авиона? И све то истовремено. Свакоме осим новинару жељном сензација би морало ту нешто да буде барем малкице сумњиво.
 
Poslednja izmena:
Svi mediji su takvi, neobjektivni, bliski odredjenim partijama, nesposobi a i nezainteresovani za istrazivacko novinarstvo. Sve ove godine smo mozda imali privid demokratije i profesionalnog novinarsta, nakon novinarstva iz vremena Slobe. Nazalost malo se toga od vremena Slobe promenilo, verovatno je vecina tadasnjih urednika danas isto tako urednik nekih novina koje nam serviraju istinu, onako kako njima odgovara.
Mene vise nerviraju takvi mediji od samog M.S. pre bi urednike i novinare koji tako lazu narod kaznio nekako da se to vise ne desava na nedeljnom nivou, ali to je verovatno cista utopija.
 
Рекло би се да Милоша Станковића штити јака цензорска машинерија. На сајту РТС-а се објављују искључиво хвалоспеви "младом светском генију". Није објављен ни један једини негативан коментар.
Ја сам покушао да напишем коментар испод, али наравно нису га објавили.

Dobro je da se istina o "geniju" širi i da je doprela do ljudi koji se stvarno bave naukom i naučnim istraživanjima. Zajedno ćemo valjda pobediti. :)
 
Naravno. Da nema Miloša Stankovića, već bi oni našli nekog drugog. Medijima je potrebna senzacija, a tu su posebno dobre senzacije koje gode iskompleksiranoj publici: "naš, a najbolji, najpametniji, ...., znači mi smo svi najbolji i najpametniji".

Uostalom mediji su kreirali dugačku listu mladih (i manje mladih) lažnih genija: Miroslava Micića - Mimija, Žarka Radosavljevića, onog Tasića iz Leskovca, "prvi srpski veštački satelit" Vlajkovića,....
 
Nazad
Vrh Dno