Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

ljudi, batalite trud... zar posle ovoliko komentara, dokaza, koji su poslati, mislite da ne bi nesto bilo uradjeno da hoce? njega neko gura. ko je i sta je, ocigledno je dovoljno da dobija paznju svih medija.
da ***e oca, do sad bi se nasao neki novinar koji bi i proverio pricu, pa makar objavio demanti i raskrinkao prevaranta.
 
Ma nema sanse da objave. Samo objavljuju komentare podrske i gde mu se dive mucenici sto misle da je stvarno genije.
Ali sto kazes one sklopke mu ne vrede ni soma dindzi na buvljaku. Ako stvarno nesto moze da izmisli sa njima onda je stvarno genije.
Da bi nesto napravio treba mu pored znanja i talenta i vrhunska sofisticirina oprema, a ja tamo na snimku vidim strojeve koje su stariji od njega.
I kad ga kamera snima stalno pozira na istoj sklopci, kao premerava neke napone.
Garant mu je i windows divco na glavnom kompu gde pise komentare a ujedno i pravi projekte.
 
Poslednja izmena:
Nemojte trositi vreme i tastaturu na RTS, pa oni ni negativne komentare ne objavljuju, a kamoli da preispituju sopstvene vesti! Evo sad sam bacio pogled, nisu objavili ni komentar koji je poslao MagicMaster, i ko zna koliko jos otreznjujucih komentara. Gastarbajterske i penzionerske komentare podrske naravno uredno objavljuju.
Najozbiljnije, RTS samo ignorisite.

Baš čitam komentare na sajtu RTS-a i ne mogu da verujem šta pišu! Ovaj će do kraja početi da tvrdi kao Kim John Il, da je izmislio hamburger i da može da kontroliše vreme svoji raspoloženjem.
 
Nista Benchmark, ja imam ekstra gotivan izum, u pitanju je stealth pogon za Podmornice. Ideja mi je genijalna, nikom do sad nije pala napamet, a ucinila bi podmornice apsolutno stealth jer jedini zvuk koji bi proizvodile bio od kretanja kroz fluid sto bi bilo nemoguce otkriti. Ajd' da me pogurate da osvojim ja neke nagrade i da se pojavim na teveu, ako moze i ovaj. Imam jos par izuma za koje jos nisam video da je neko drugi izmislio :)
 
Ajmo kontra: Da šaljemo mejlove novinama koje NISU njega ugostile, da malo ismejavaju ove koji ne proveravaju svoje izvore? Ovi sad sigurno neće da napišu: Ispali smo ćurani ... Ali neki drugi bi jedva dočekali tako nešto ....
 
Nema pomoci, uzelo je i previse maha.
A i ishod je neminovan, stavice ga na kraju u neku drzavnu ustanovu da bezi u petak u pola dva sa posla.
A da ovu banana drzavu ne vode balvani (isto vazi i za RTS i vecinu drugih pisanih i nepisanih medija), vec bi bio hospitalizovan i njegovim idejama bi se bavile neke medicinske institucije, a ne mi na ovom forumu..
 
Nista Benchmark, ja imam ekstra gotivan izum, u pitanju je stealth pogon za Podmornice. Ideja mi je genijalna, nikom do sad nije pala napamet, a ucinila bi podmornice apsolutno stealth jer jedini zvuk koji bi proizvodile bio od kretanja kroz fluid sto bi bilo nemoguce otkriti. Ajd' da me pogurate da osvojim ja neke nagrade i da se pojavim na teveu, ako moze i ovaj. Imam jos par izuma za koje jos nisam video da je neko drugi izmislio :)
Ajde priznaj,koliko si puta pogledao "Crveni okrobar"?
 
Nijednom :p ali izum mi je genijalan, i zasniva se na svojstvu vode koje je poznato vec 90 godina, ali razjasnjeno tek pre 10ak. :) omogucilo bi da podmornica ferca kroz vodu bez ikakvog propelera, sa jos jacim pogonom nego sto je propeler koji vuce snagu iz pogonske jedinice (motor, reaktor, svejedno) i realno je, i niko do sad nije iskoristio takvo resenje. ne zezam se.

elem, sta napisa Nervozni postar +1.
 
God, help us!!
 
Igorice obrazlozi detaljnije svoj "izum" pa da saljemo novinarima mailove da te intervjuisu itd... for the lulz :D
 
Mozda je ovako nesto na 8:55 :D...

 
Igorice obrazlozi detaljnije svoj "izum" pa da saljemo novinarima mailove da te intervjuisu itd... for the lulz :D

Bas bi bila fora da ponovimo ovaj socijalni eksperiment koji je napravio mladi "genije" (u tom smislu i jeste naucnik, iako mu to nije namera), nego bi neko prolajao pre vremena i upropastio eksperiment pre nego sto mehur od sapunice dostigne zacrtani nivo.
 
Ja lepo reko da je izum stvaran, a vi se sprdate. :)

Jos 1930te, zakljuceno je da voda ima elektricna svojstva, u smislu da je staticni elektricitet privlaci. Misterija je bila aktivna skoro 90 godina, i tek skoro je objasnjeno zasto se to desava.

Naime, vecina fundamentalnih cestica ispoljava jednu od fundamentalnih sila - elektromagnetnu silu. cestice koje imaju naelektrisanje, mogu imati pozitivno ili negativno naelektrisanje. Voda ima osobinu da se izuzetno jako privlaci pozitivnom naelektrisanju. zasto se to konkretno desava, pvo da pogledamo molekul vode:

water_molecule.jpg


kao sto vidite, voda ima oblik "miki mausa", a sile koje drze dva vodonika za kiseonik su elektricni naboji, pozitivno od jezgra i negativno od elektrona. Malo komplikovanija prica je da je voda zapravo i jonska i kovalentna veza, jer je kiseonik vise elektronegativan od vodonika, pa kada vodonik privuce kovalentnu vodonika, vodonik postaje blago pozitivniji od kiseonika stoga i polarnno jedinjenje. i sad na osnovu ove slike gore, dolazimo do toga da je voda elektricni dipol jer tamo de su "usi" od mikimausa je plus (zbog gore opisanog) a tamo gde je brada od mikija, je minus. elektricni dipol pretstavlja distribuciju naelektrisanja na polove molekula, iako je total - zero.

water_dipole.jpg


zapita se covek onda - zasto voda ne ispoljava elekticna svojstva kada je sastavljena od brdo elektricnih dipola ? a odgovor lezi u tome da su molekuli vode nasumicno orijentisani i u konstantnoj kretnji, u fluidnom stanju, te brdo molekula cancel-uje jedan drugi, usled toga.

random_dipoles.jpg


e, kada se priblizi pozitivni naboj, prirodno je da se dipoli orjentisu svojim negativnim krajem, i medjusobnim naelektrisanim interakcijama privuku ove iza njih, i tako naprave lanac, koji krece ka pozitivnom naelektrisanju, i voda usled privlacenja menja svoj smer.

aligned_dipoles.jpg


Misterija zasto se to desava je zapravo bila u cinjenici da matematika nije nikako tacna, jer je random motion molekula uvek morao biti jaci od pozitivnog naelektrisanja koje privlaci vodu izmerenog u eksperimentima, i zbunjivalo je naucnike jako dugo, cak do 2000tih. cinjenica je da je sto veci E (naboj) to je vece usmerenje, ali kako god da postavis jednacinu, voda je isla vecom silom nego sto je ocekivano.

odgovor lezi u eksperimentu otkrivenom tek 2007, gde je tim naucnika sa Prinstona skapirao da se u tom trenutku desava i Hidrogenska veza, koja omogucuje dipolima da prave formacije od 4 molekula vode, koji se onda zajedno krecu:

tetrahedral_water.jpg


sto naknadno omogucuje kvantitativni model jednacine gde se sve slaze, jer se onda voda krece u ovoj formaciji:

dipole_regions.jpg



---------------------------------------------


Ideja - cinjenica je da sam pisao saljivim tonom, ali je isto tako cinjenica da nikom drugom nije palo napamet, jer koliko sam uspeo da pohvatam na netu, apsolutno sve registrovane podmornice koriste elise odnosno motore koji vuku snagu iz reaktora ili gorivnog motora. Ideja je kako rekoh jednostavna, jedino nemam pojma kolika je matematika iza nje:

umesto elise, podmornica ima veliki generator naelektrisanja sa pulsirajucim efektom i sa kruznim sistemom. kako staticki elektricitet privlaci vodu koja je dosla sa strane podmornice nekim usisnim sistemom, ona tako izlazi straga podmornice velikom silom izazvanom mojim ingenijoznim motorom. efekat je sasvim jednostavan, jer bi podmornica onda isla u odredjenom smeru usled najjednostavnijeg Treceg Njutnovog zakona, kao sto se objekti koji pustaju gas krecu u suprotnom smeru od curenja, kroz svemir. stim sto u svemiru gas se istrosi, a u ovoj mojoj ideji imas beskonacno vode kao objekat propulzije. To bi omogucilo podmornici da se krece bez ikakvog shuma, i bila bi drasticno mobilnija, jer umesto da se okrece elisa sa fiksiranim uglom, ceo ovakav sistem bi mogao biti 360' rotirajuc i podmornica bi mogla da roni ko one dosadne recne ribice sto nikako da ih ufaćam rukama. :)


i sad, pre nego sto neko krene da se cereka - da napisem da je verovatno palo drugima napamet, i da verovatno nije izvodljivo zbog matematike (kolicina E i potrebna sila da se pokrene podmorica teska xxx tona) ali meni je sinulo u glavi bez icije pomoci, a nikad ne znas sta je sve ljudima palo napamet i sta nije. :)
 
Duboki naklon...
Ako treba kakva podrška, tu sam...
 
Poslednja izmena:
I ? Pošto smo provalil da "genije" ovo čita, na sledećem gostovanju ima da priča o perpetuum podmornicama ....
 
Nek ubaci neke svetlece diode i ekrane u radionicu i neka je zamraci kad sledeci put dodje TV ekipa. Ovako deluje na snimku kao da je neko usao u elektro radionicu jedne radne organizacije unutar OUR-a
 
Ok Igy,ali to je vec vise od 30 godina u razvoju u military lab... mada je i auspuh sa katalizatorom pa se nas genije "probio"... imas dobre sanse...
Kad smo vec kod sub,toliko dobro su razvili dizajn elise da su skoro besumne... Igy,zasto se klasicna elisa "cuje"?
 
Imas aktivni i pasivni sonar. Pasivni sonar otkriva podmornice na osnovu zvuka koji pravi sama podmornica, i kao takav je long range, i US armija zapravo ima pasivne sonare na svim strateskim lokacijama u svetu.

Aktivni sonar funkcionise po principu el mag radara - posalje zvuk i ceka da se odbije. sobzirom da je zvuk u pitanju, sonar i risiver ne moraju da su na istoj lokaciji.

Aktivni sonar ima daleko manji domet od pasivnog, jer je vece frekvence, i zavisi od uslova. domet mu je u optimalnim uslovima 50km, i to kad znas gde da gledas, za razliku od el mag radara koji otkriva letelice u svim pravcima. necujna podmornica odnosno podmornica imuna na pasivni sonar bi bila prakticno nevidljiva.
 
Igoritze, a da nisi ti u stvari Miloš Stanković-super genijalac?
 
U što ovde postaje interesantno! Dajte da 'supergeniju' napišemo pismo sa ovim elaboratom o podmornici i predložimo mu saradnju. Možda se opet pojavi na Dnevniku da priča o tome.
 
Nisi mi rekao sto se cuju elise... bicu tuzan i razocaran...
 
Prosto...polu provodni konduktor oscilirajuceg jonizatora lako detektuje zvuk elise.
 
Prosto.. sve sto se vrti mora da tandrce.
 
prvo da napisem dukelander-u, Urijelu i Kloshar-u da nije lepo prozivati ljude na taj nacin, ja bi zapravo voleo da ste dosli i rekli: Igoritze fuj ti je matematika i fizika, ne moze to tako - a ne da me prozivate tako :)

a sto se tice ovog - yoyoo je u pravu, jer zvuk proizvodi okretanje turbine odnosno motora, kao i okretanje elise kroz vodu. Zvuk je mehanicki talas nastao usled vibracija, a svako delovanje materije izaziva vibracije. ovo sto sam ja zamislio bi teoretski takodje izazivalo zvuk ali daleko tishi. Kao sto vetar radi, ali se isto tako poredi kretanje vazduha kroz vazduh i kretanje metalnog propelera kroz vazduh istom brzinom. vetar se cuje ali je svakako tishi od propelera.
 
Zezno si se negde kod Albukerkija,meni je tema i lik sprdnja i zezam se i nemam obicaj da prozivam,vise volim in face,lako je kenjati na forumu nekom... ja sam te ozbiljno pitao za elise...

OT: ne,ne "proizvodi" zvuk sve sto se vrti,problem je u niskom pritisku na elisama koji se stvara pri potisku vode istim,slicno kao na krilu aviona,jedino sto se u vodi javlja u zoni niskog pritiska vazduh koji se bas "cuje"...fazon kad na bazenu snazno guras saku kroz vodu i vidis trag vazduha iza nje...
Skontali su da raznim materijalima i dizajnom mogu da smanje ako ne i totalno uklone efekat i dobijas necujnu ili skoro necujnu sub...
 
Samo vas posmatram :)
Igoritza presisao baltazara ihaj od kad ;)
Sinko bacaj tu energiju i vreme koje suludo trosis na nesto bitnije u zivotu... bar ce ti se (ok "verovatno" :D) isplatiti ;)
P.s. Mene uopste ne cude likovi kao Milan Stankovic... eto, sad se i ovaj "car" napalio :banghead:
 
Daleko od toga da sam se ja napalio ivke, ja sam ovo "istripovo" sa 16 godina u srednjoj kad se ucila hemija i fizika, ne mislis da bi do sad pokusao da prodam ideju Tijanicu kao i ovaj zamlata .. ? :)

elem poenta je da je on upravo nezaposlen jer je ovo medijska prica koju neko fura na silu, pitaj boga kako. a ljudi koji bi eventualno profitirali od zaposlenja "genija" sasvim jasno vide da nije u pitanju nikakav genije.
 
Igoritze eo ja sam uz tebe, guraj svoju priču. A ostale neverne Tome, mogu slobodno da pročitaju ovo :)

P.S. To ne znači da podržavam svakog klipana koji misli da je uhvatio Onog za m... Neki zaslužuju pažnju, a neki tvorza i belu košulju sa podužim rukavima. :)
 
Nazad
Vrh Dno