Šta je novo?

[Telenor] Džinovsko sniženje cena telefona u Telenoru

Dzinovsko snizenje jeste kad se uzmu u obzir stare cene na Telenoru. Sa Dzinovskim popustom jedva mogu da konkurisu VIP-u, ovo iz razloga sto kod VIP-a imas i besplatne megabajte.

A MTS prica za sebe, drzavna firma moze im se. Ja koristim telekom usluge samo iz razloga jer od pocetka imam taj 064 br.

Чисто објективности ради, код теленора имаш и преношење минута/порука, повољније заокруживање и бесплатно за двоје. И тарифне додатке, безброј услуга ;)

МТС са друге стране има јако повољан роминг и позиве према својим мрежама у Српској и Црној Гори...
 
Sto se tice telefona vec neko vreme jurim da uzmem e52 i nemaju ga u ponudi, konkretno za poslovnicu u KSu, a danas dobijem informaciju da ga samo imaju u BGu i to samo u Kosovskoj, to je ona mala zackoljica dok traju zalihe.
 
Koliko mi je poznato, ti mozes da narucis telefon da ti stigne u tu poslovnicu, barem tako moze u Sapcu.
 
I ja sam isto prosao (krajem januara sam presao na Telenor), ali svejedno, jesu snizili cene, doduse maltene kod svih stoji "Dok traju zalihe"... jos mi ovaj sto je potpisivao ugovor u Airport Cityju rekao da nekih telefona ce biti samo dok ih rasprodaju i to je to, vise ih nece nabavljati, bazirace se na novijim modelima. Sad kakve ce cene biti, videcemo...

P.S. Zadovoljan sam Telenorom u odnosu na MTS (samo provera stanja je dar od boga, a kamoli prenosenje i uvid stanja i racuna na sajtu).
 
Koliko mi je poznato, ti mozes da narucis telefon da ti stigne u tu poslovnicu, barem tako moze u Sapcu.

Problem je taj sto kada sam zvao su mi rekli da ga nemaju na stanju i da ga ne mogu kupiti cak ni preko weba.
 
E onda nisam pametan, pre nekih 10-tak dana sam bio u Sabackoj poslovnici i bas sam pitao za e52 posto cale hoce da uzme sebi, radnica rece da dobijaju na svakih 7-10 dana novu turu i da ne mogu da nabave koliko se kupuje.
 
Ja sam se par puta raspitivao u prodavnici u Kosovskoj za Omniu II i rekli su mi da je bilo samo par modela koji su brzo otisli i da je najverovatnije vise nece ni biti.

Na kraju je ispalo jos bolje jer da nije bilo tako sigurno ne bih uzeo HD2, mada mi je malo krivo sto nisam zakasnio sa kupovinom jedno 4 dana:S:, ali dobro sad.

I da, znam da je kupovina HD2 u VIP-u uz ugovor bila puno povoljnija ali je meni zbog broja koji koristim vec duze od 10 godina (ostao isti paket) trenutno odgovarao samo Telenor.
 
Dzabe im jeftini 3G telefoni ako treba debelo da se plati za koriscenje interneta.
Koristio sam VIP 2 god, vratio se na Telenor. Moram da se suzdrzavam vezano za internet jer ne uplacujem MB a koristom E66. Ne smem ni da pomislim sta bi radio i koliko bi placao racun ako bi koristio telefone tipa HD2. Tu je internet "must have"! Po meni.

Telenor: HD2, 36000din + 2000din (moja neka tarifa vec godinama) + 590din internet = 700min,700sms,300mb obracunski interval 60+1
VIP: telefon, 36000din + paket 900, 2000din = 900min,900sms/MMS,900mb,1000min u mreezi obracunski interval 60+30
 
Dodaj Internet na Telenoru je 750din za 300MB.
Nije malo.
 
pitanje je indirektno vezano za temu:)

jel ima nesto bolje od nokia 2700 u toj cenovnoj katerogiji uz prenesi 150? (recimo do 1000din-,nokia je 1din:))


treba da posavetujem jednu osobu,a nisam bas upucen u njihovu sada ponudu
 
Dodaj Internet na Telenoru je 750din za 300MB.
Nije malo.

Pisao sam cene bez 28% jer ih tako pisu na njihovim sajtovima.

Hteo sam da kazem i pored tog "Dzinovskog snizenja" ako neko uzima 3G telefone ne postoji bolji operater od VIP-a.

Osnovna preplata na telenoru sa internetom bi bila 2590 + 28% za manje svega!
Na E66 ne uspem da iskoristim tih 300mb ali mislim da bi na telefonu tipa HD2 tih 300mb bilo mozda knap ako ne i malo.

P.S. Koristo VIP i vratio se na Telenor iz razloga sto samo u mom stanu nemam domet. :(
 
Na tim velikim tarifama je vip stvarno dobar zbog megabajta...
 
Upravo, jaci paketi na VIPu su trenutno najbolja opcija..

Nego kako nemas makar MTS na gajbi, za nacionalni roaming.. Mada sada i Telenor ulazi u igru sa VIPom.
 
off:
Pa nalazim se malo u rupi... izmedju Banjice i Kanarevog brda.
Oko moje zgrade imam domet ali kako udjem u stan, nista :)
Pa me je to malo smaralo. MTS je radio normalo kod mene u stanu ali VIP nije.
Imao sam domet samo u kuhinji , da ne bude kako nisam imao skroz domet. Nije to nista cudno, drugarica zivi blizu novog Megatrenda i kod nje u stanu imas domet samo pored prozora u dnevnoj sobi. Drugi sprat.

on:
"Dinovsko snizenje" i nije neka akcija. Ocekivao sam da ce davati tipa HD2 za 1 din ako potpises ugovor na 2 god. uz kombinuj 4000. I bio bi pavi bum na trzistu.
Kombinuj uopste nije povoljan ako se vidi da je obracunski interval 60+30
Kao da Telenor ne zeli da privuce hevy user-e
Mogucnost zloupotrebe je minimalna jer sada ide sve preko kreditnog biroa koliko ja znam.

@zevs
Nisu samo megabajti u pitanju. MMS se kod ostalih jos naplacuje i nemas dodatne minute u mrezi.
 
Dodatni minuti su samo navlakusa, jer vaze tek posle ovih, hoces reci da si neki put potrosio onih 900min i poceo da koristis te u vip mrezi.
Ako bi neki tako hevi user i uspeo to da uradi recimo 20. u mesecu, znas koliki bi racun nabio na pozive prema ostalim mrezama...
MMS ok, ali koliko ljudi salju mms-ova? Onda predji na 066 :)
A kao sto rekoh imas i prenosenje (koje moze da se koristi za razliku od ovih minuta u mrezi ;) ).
Necu ja njih da branim, za havy usere na velikim tarifama je vip stvarno bolji, ali na malim tarifama su krs (niti imaju megabajte, ni te "minute", a imaju vecu pretplatu).
 
Ubiboze onaj VIP60, ono ne zna se cemu sluzi :)

Dok VIP150 vec ima smisao za razgovore u VIP mrezi, za to uopste nije los kome odgovara...
 
Nikada nisam uspeo da potrosim 900min ali ako je nesto dzabe... :)
Evo 15ti u mesecu i uspeo sam 300min da potrosim. Oko 500sms-a. Prenesi 700.
Prenosenje je extra stvar! Stvarno iskoristis svaki dinar maximalno.
Besplatn MMS mi je bio ok jer nisam uopste razmisljao o tome da li cu poslati MMS ili sms.
Da, VIP je s**** za male tarife. Veca preplata a obracunski interval 60+30. Bas me zanima koliko ljudima traje paket 60 na VIP-u :)

Nije mi samo jasno da firma kao sto je Telenor ne navlaci ljude na internet pomocu skupih paketa (telefon+tarifa).
Da li uopste oni rade istrazivanje trzista kada nude telefone?
Sada skoro svaka osoba od 13+ godina zna da koristi internet i ima Facebook i prosto mi nisu jasni sa tom njihovom politikom doplate interneta.
Kao da stede svoje resurse za ljude koji hoce da plate kod njih dodatni internet ako uzmu neki 3G telefon. Jer i "fancy likovi" ,sto bi da samo pokazuju telefon, skoknu na Fejs, Myspace...

Ovo pricam za telefone tipa HD2 koji su meni najinteresantniji.
 
Ja se sve nadam nekoj novosti tipa: Od sada u svakom prenesi paketu i 1GB interneta :D
A sto se tice istrazivanja trzista, nazalost mislim da oni znaju koliko malo ljudi koristi internet, pa otuda ovo razvlacenje uvodjenja besplatnih megabajta u pretplatu.
Mi ovde nismo bas reprezentativna grupa, verujem da velika vecina korisnika nema ni podesen gprs na telefonu, oni samo zovu... A ti fensi tipovi kad vec imaju tako skupe telefone, mogu po kaficima da koriste i wifi...

Ja se nadam da ce ipak morati uvesti pre ili kasnije. Bolje pre.
 
Pa cek, ako ne uvodi MTS zasto bi Telenor, to je u zbiru 90% trzista a VIP mu ionako dodje kao neka exkluziva sa 10% trzista :d
 
Vip mora da izmislja nacine da otkine neki procenat korisnika i ocigledno su se nameracili na mladju publiku (stariji su jos i inertniji, pa cak i da je sve bolje kod vipa, mrzi ih da se cimaju).
Po meni grese sto ove jeftinije tarife ne drze otprilike na slicnom nivou kao konkurencija (bar mts, ne moraju da imaju prenosenje), bili bi izbor jednog dela ljudi koji prelazi sa prepaida ili ima manje potrebe...
 
Dobro i koja je to dobra ponuda sada Telenora? 7610 koji im niko nije uzimao danas pored ovoliko telefona novijih, ili Corby? OK, jesu cene za njih ok ali zato za ostale deru.
 
Ovo je sve navlakuša i vezivanje korisnika na 2-godišnje ugovore pre nego što konačno krene MNP 1. januara naredne godine. Tada će mnogi hteti da promene provajdera (neki i iz prostog razloga što im se može) pa će biti :lupko: još smo vezani ugovorom...

Dok Telenor ne ponudi i besplatne MB u pretplati, neću uzimati nikakav telefon na ugovor (uzeo bih možda neki HTC).

Ovako, mislim da je bolje ne zaletati se na ovu ponudu nego sačekati 1.1.2011. kada bi trebalo da se izjednači ponuda provajdera, ako misle da zadrže postojeće korisnike...
 
Tačno tako, jedino oni koji su zadovoljni paketima, a telefon im treba odmah, potpisaće ugovor ne gledajući na MNP.
Za godinu dana će biti još HTCova u ponudi i svima lepo.
 
A sto se tice istrazivanja trzista, nazalost mislim da oni znaju koliko malo ljudi koristi internet, pa otuda ovo razvlacenje uvodjenja besplatnih megabajta u pretplatu.

Pa hebemu miša, baš zato što je malo, treba da ubace i malo free megabajta , jer onda nisu na velikom "gubitku" (kao da oni imaju gubitke, prodaju maglu) bilo bi zahebano da svi navale da arče free net ....

Ponekad mi stvarno bzvz kada vidim da ovi na prepaidu bolje prolaze ....
 
Ovo je sve navlakuša i vezivanje korisnika na 2-godišnje ugovore pre nego što konačno krene MNP 1. januara naredne godine. Tada će mnogi hteti da promene provajdera (neki i iz prostog razloga što im se može) pa će biti :lupko: još smo vezani ugovorom...

Dok Telenor ne ponudi i besplatne MB u pretplati, neću uzimati nikakav telefon na ugovor (uzeo bih možda neki HTC).

Ovako, mislim da je bolje ne zaletati se na ovu ponudu nego sačekati 1.1.2011. kada bi trebalo da se izjednači ponuda provajdera, ako misle da zadrže postojeće korisnike...

+1
 
Jel su ti telefoni zakljucani na mrezi?
Ja sam jos na starom post paidu gde me deru za minut ragovora pa se mislim da predjem na prenesi onaj najeftiniji ali koliko vidim nema ni jedan telefon za 1din i 2 godine ugovora?
 
Nazad
Vrh Dno