Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ne znam sta rade u Smederevu, ali vec par dana se desava da nestane i tv i internet signal. A posle danasnjeg nestajanja, nema dosta kanala na analognoj, ukljucujuci Fox kanale i NatGeo. A imaju i ovo na jednom od kanala:
Pogledajte prilog 155429
Evo proslo je vec 5 dana, i jos nista nisu uradili povodom toga, umesto toga imamo tu privilegiju da mozemo gledati Pick Comedy, Classic(da ne nabrajam dalje) u analognoj ponudi...Zanimljivo je to da ostali operateri nemaju ''problema sa Fox mrezom'', sto su ovi iz Kopernikusa rekli da je problem. :trust:
 
Satelit je slucajno prosao, kroz slucajno nastali wormhole i presao u drugi univerzum. A Kopernikus nema toliko naprednu tehnologiju kao svi ostali operateri, pa ne moze da prima signal odande. Sada mogu samo da cekaju i da se nadaju, da ce se wormhole pojaviti u tom drugom univerzumu i da ce se satelit vratiti. :D
 
Odlično, ne znam samo kakva je situacija sa promenom spiska programa, da li i to ima veze sa ugovorom, jer svakim danom ukidaju kvalitetne (koliko-toliko) kanale. Konkretno, skinuli su sve FOX kanale i NATIONAL GEOGRAPHIC i ubacili neko pinkovo smeće, ja ne znam da li su oni Pinkova ispostava, šta li, od 63 kanala 40 su Pink.ĐUBRE NEVIĐENO, raskid ugovora, pod hitno.Pozdrav iz Vranja.
 
Satelit je slucajno prosao, kroz slucajno nastali wormhole i presao u drugi univerzum. A Kopernikus nema toliko naprednu tehnologiju kao svi ostali operateri, pa ne moze da prima signal odande. Sada mogu samo da cekaju i da se nadaju, da ce se wormhole pojaviti u tom drugom univerzumu i da ce se satelit vratiti. :D

Ulazu nadljudske napore da sve vrate na svoje mesto :D . :wc:
 
Za to vreme su istumbali nekoliko kanala i prebacili ih na mesto nestalih iz FOX produkcije... Ovo mi ne miriše na dobro, ako se ispostavi da su i ove kanale izbacili, ima da im sečem glavni kabl u ulici, pa nek se puše :hejt:
 
Za to vreme su istumbali nekoliko kanala i prebacili ih na mesto nestalih iz FOX produkcije... Ovo mi ne miriše na dobro, ako se ispostavi da su i ove kanale izbacili, ima da im sečem glavni kabl u ulici, pa nek se puše :hejt:

da da baš tako, ubaciše i pink horor mislim ubaciše sve žive Pink kanale, izbaciše i ono malo što valja...

da li ovde ima neki srećnik da mu je korisnička podrška odgovorila na mail, dobijem poruku da su pročitali mail, ali odgovor nikad ne dobih, greota da se troše impulsi na njih, ali izgleda moraću
 
Ne vredi, ko ima alternativu neka menja pa kad izgube dovoljno korisnika onda će da se pitaju.
 
Odgovor iz FOX-a:

FOX kanali ne emituju u Kopernikus mreži odlukom operatera. Najbolje bi bilo da pozovete svog kablovskog operatera i proverite o čemu se radi.


U Kopernikusu se konačno javili na telefon i insistiraju kako je u pitanju tehnički problem i navodno će ga rešiti do kraja nedelje.

Držim ih za reč, a u poneeljak raskidam ugovor pa nek *ebu sebi mater!
 
Poslednja izmena:
Meni su ovi u Smederevu upravo rekli, da ce "tehnicki problem" biti resen do kraja sledece nedelje. A iz "podrske" u BG-u sam dobio informaciju da ce problem biti resen do kraja ove nedelje. Covece, ne znaju ni pricu da usklade kako treba. :mad:
 
Poslednja izmena:
Kakvi crni tehnicki problemi, prvo su rekli u roku od 48 sati da ce sve biti sredjeno, pa do ponedeljka, pa sad za nedelju, dve... Muka mi je vise od tog manipulisanja.
''Odgovor iz FOX-a:
FOX kanali ne emituju u Kopernikus mreži ODLUKOM OPERATERA. Najbolje bi bilo da pozovete svog kablovskog operatera i proverite o čemu se radi.''
 
Isti je odgovor bilo i kada su ukidali MTV i VH1 sto znaci da Fox kanale na Zlopernikusu vise nikada necemo gledati.
 
Vise nikada necu ljudima da preporucujem da uzimaju Kopernikus. 70% komsiluka je uzelo njihov net posle mog saveta. Moj ujak i njegova cela ulica su trazili da Kopernikus dovede kablove do njih (opet mojom preporukom zbog neta), jer zele da predju sa PTT-a (i rekli su im da ce dovesti mrezu tamo). Reci cu mu da to ipak NE RADE. Koliko god PTT imao los net, njihova televizija je svetlosnim godinama ispred ovoga sto Kopernikus nudi.
Ja sam jos uvek osudjen na njih, jer nemam drugog kablovskog operatera i zato sto mi je potreban brz net, pa ADSL ne dolazi u obzir. Jedino mi ostaje da cekam da Telekom krene sa VDSL-om, ali ko zna kada ce to biti.


Mislim da bismo trebali da probamo sa nekom online peticijom za vracanje VH1, MTV, FOX kanala i NatGeo.
 
Kad su izbacili MTV i VH1, nikakav odgovor nismo dobili, tek posle par meseci nam je sopšteno da je direktor tako odlučio...

A za Fox kanale i NatGeo, ja i dalje mislim, zapravo nadam se, da je problem zaista tehničke prirode i da će ga uskoro rešiti. U suprotnom, šta je sledeće na redu, Sport Klubovi?

Slažem se da bi mogli napraviti peticiju. http://www.onlinepeticija.com/napravite-peticiju
 
Koja onlajn peticija, pa oni ukinuli svoj forum da ne slusaju negativne komentare i prituzbe, pa tek ima da ih boli q za to......
 
STO STE OVOLKO OPLELI PO OVOM NASEM JADNOM KOPERNIKUSU KAD SAMO KOD NJIH MOZEMO DA UZIVAMO U FANTASTICNOM PINK PAKETU!!! DODUSE NI TU NISU KOMPLETNI FALE IM PINK EROTIC 3 I PINK EROTIC 4. I TI KANALI TREBAJU BITI DOSTUPNI 24h DNEVNO. MSM OVAKO NAS NE J... DOVOLJNO...
 
Kad su izbacili MTV i VH1, nikakav odgovor nismo dobili, tek posle par meseci nam je sopšteno da je direktor tako odlučio...

A za Fox kanale i NatGeo, ja i dalje mislim, zapravo nadam se, da je problem zaista tehničke prirode i da će ga uskoro rešiti. U suprotnom, šta je sledeće na redu, Sport Klubovi?

Slažem se da bi mogli napraviti peticiju. http://www.onlinepeticija.com/napravite-peticiju


Može peticija, ali mislim da bi i efektnije bilo da se sastavi jedna grupna prijava i pošalje svim udruženjima za zaštitu potrošača i određenim inspekcijama, pošto imaju puno manjkavosti u radu a i ugovor koji potpisju sa korisnicima krši odredbe više zakona i sadrži nepravične odredbe koje samim tim nisu validne.
 
Mislim da je na njihovom forumu isto bilo pravljenja tih peticija, naravno bez uspeha...Ne ocajavajte, tu je FANTASTICNI Pink paket sa fantasticnom ponudom kanala... :whip:
 
Poslednja izmena:
Vec nekoliko dana, ako ne i 2 nedelje, 90% sajtova mi izbaci ovo:
df8wodH.png

Pogledam u WAN podesavanja, ladno NAT... :wall:
 
Jubilarna 100. strana diskusije o našem kablovskom operateru :)
Šta se promenilo od 1. strane i daleke 2009. godine:
1) uvedena je digitalna televizija
2) poskupela je pretplata
3) iz ponude izbačeni MTV i VH-1
4) ubačen paket Pinkovih kanala
5) tehnički problemi sa Foksovim kanalima

Ako neko ima nešto da doda, slobodno :D
 
6) Izbačen National Geographic Channel :sceptic:
7) Izbačena Cinemania
8) Izbačen Universal Channel
9) Odsustvo bilo kakve komunikacije sa korisnicima
10)Nema nikakvog nagoveštaja da će ponuda kanala biti poboljšana.

Rekoh malo da izlistam analogne i digitalne kanale, kad ono na pola listanja... :wc:.
 
Poslednja izmena:
1) uvedena je digitalna televizija

Samo malecna ispravka... Ni ovo nije odradjeno kako treba, tj nije ni uvedena digitalna televizija kako treba... Pusten je digitalni, probni signal, SAMO za korisnike koji vec imaju DVC tjunere u svojim TV-ima, a za nas koji nemamo, mucak... Boze, kako su jadni...
 
Izbacen i 24h kitchen, koji zenski deo porodice pomno prati.....
 
A sta ce biti sa nama koji nemamo dvb-c tjunere u tv-u?

U tome je i problem sto se ne zna nista... K-kus je taj koji bi trebalo da nam obezbedi uredjaje na koriscenje, ali kad sam pre par meseci pitao zaposlene u K-kus kancelariji kakva ce biti procedura sa DVB-C-ima, odgovor je bio: "Ne znamo nista." Tako da, to je i vise nego tuzno... Nesto sam kao gledao cene tad, i bile su paprene, po 50, 60, pa i vise Evra. A sta da radi onaj kome trebaju 2, ili 3 komada... Da pukne ~100-150E jer moze da se desi da K-kus ne obezbedi STB-ove... Bas je to nekako jadno... Oni bre dosad nista nisu poceli da rade... Nikakvu informaciju nemamo, nije pocelo deljenje uredjaja, jos digi tv nije ni ubacena u ponudu, ne zna se ama bas nista... Stvarno jadno i zalosno!
 
Nestadose SK1 SK2!!! Ne mogu da pratim Evroligu. E stvarno nekad znaju da iznerviraju. A i onako slika na Sportklubovima prekida i secka, dok na Eurosportu i Eurosportu 2 ton je potpuno neusaglasen kasni 20 sekundi. Sramota od kablovske!
 
Poslednja izmena:
Kontaktirala su me dva udruženja za zaštitu potrošača, da im pismeno dostavim sve primedbe i nepravilnosti koje sam uočio u radu Kopernikusa jer su voljni da pomognu i preduzmu određene radnje protiv njih. Takođe su tražili ako ima bilo kave dokaze, o njihovom postupanju, činioce, primere, pa hajte pomagajte da nešto ne propustim prilikom satavljanja, nabrajajte sve šta su "radili i uradili" bilo bi dobro sa primerima:

ja ću da krenem sa:
- neadekvatnom (odnosno nikakvom) korisničkom podrškom
- neodgovaranju na mailove i pitanja korisnika
- nevalidnom ugovoru koji potpisuju sa korsinicima kojim krše više članova zakona
- ... dalje ?
 
Poslednja izmena:
Kontaktirala su me dva udruženja za zaštitu potrošača, da im pismeno dostavim sve primedbe i nepravilnosti koje sam uočio u radu Kopernikusa jer su voljni da pomognu i preduzmu određene radnje protiv njih. Takođe su tražili ako ima bilo kave dokaze, o njihovom postupanju, činioce, primere, pa hajte pomagajte da nešto ne propustim prilikom satavljanja, nabrajajte sve šta su "radili i uradili" bilo bi dobro sa primerima:

ja ću da krenem sa:
- neadekvatnom (odnosno nikakvom) korisničkom podrškom
- neodgovaranju na mailove i pitanja korisnika
- nevalidnom ugovoru koji potpisuju sa korsinicima kojim krše više članova zakona
- ... dalje ?

Mislim da je treći razlog koji si naveo sasvim dovoljan dokaz . :d
 
Mislim da je treći razlog koji si naveo sasvim dovoljan dokaz . :d

Po tom osnovu prvo udruženje već postupa, videh da je Kopernikus 03.12. vršio promene u ugovoru, nisam kontrolisao šta je izmenjeno (imam i stare ugovore) pa čim uhvatim vremena, ali je opet to samo kap u moru u odnosu na ostalo
 
Kako su ono beše rekli u korisničkom servisu, problem će biti rešen do kraja nedelje? :lupko:
 
Nazad
Vrh Dno