Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

danasnji skener kanala (analogno)

Tv best ne radi

Arena Sport 1 preuzimaju od dvb-c signala tj dtv kanala

Fox movies ne radi

Fox adria, fox life, fox crime ne radi

Nat geo chanel ne radi

24kitchen ne radi vidi se u pozadini slika sa intv irig sa jakim snegom

...na info kanalu pise da imaju teh. problema sa kanalima iz fox mreze, i da ce to biti reseno u roku od 48h
 
Poslednja izmena:
Identična situacija je i u Vlasotincu, osim info kanala, koji zadnjih godinu dana ne služi ničemu, samo idu turbo folk spotovi.

Nakon moje kuknjave za prevodom na kanalu Discovery Science, isti je juče konačno ubačen, posle godinu i nešto dana. Zvao sam i korisnički servis u Beogradu, slao email. Isplatilo se. :)
 
Ja ne znam da li moje mailove odmah šalju u junk folder ili se samo prave blesavi, ali ako nastave da me ignorišu, poslaću im sve moguće inspekcije.

Korisnička podrška Kopernikusa je golo go*no, i treba sve da ih bude sramota!!!
 
Ja ne znam da li moje mailove odmah šalju u junk folder ili se samo prave blesavi, ali ako nastave da me ignorišu, poslaću im sve moguće inspekcije.

Korisnička podrška Kopernikusa je golo go*no, i treba sve da ih bude sramota!!!


Očito da je tako jer ni ja nisam ni jedan jedini odgovor dobio od korisničke podrške na mail.
 
I kod nas nema vec nekoliko dana fox movies, 24 kitchen, national geo. Naravno na info kanalu nema nista od obavestenja, samo idu youtube spotovi. I dalje posle 6 meseci nema prevoda na Discovery ID-u, izgleda da moramo i mi da cekamo jedno godinu i po dana da bi dobili titl. Na mejlove koje sam slao u bgd-u niko ne odgovara. Sve u svemu cirkus.
 
Današnje vesti (28.11.2014):

Tv best se vratio u etar sa porukom "uskoro pocinju iskljucenja"

Kvalitet kanala Arena 1 je i dalje los posto preuzimaju sa neta

Kanali iz Fox mreze i danas nisu proradili (fox adria, fox life, fox crime, NGC i 24kitchen).

Kod DTV kanala je situacija sledeća:

Pink extra - fox crime
Pink M - fox adria
Pink plus - fox life
Pink Music 3 je NGC
Pink Pedia je 24 Kitchen

...navedeni kanali emituju bez titla...
 
Kod mene proradili titlovi na diskaveri science, ali zamrzla slika, krastavac ne može i jedno i drugo :D
 
Da je srece pa da vecinu pinkovih kanala zamene nekim drugim kanalima.
 
Današnje vesti (28.11.2014):

Tv best se vratio u etar sa porukom "uskoro pocinju iskljucenja"

Kvalitet kanala Arena 1 je i dalje los posto preuzimaju sa neta

Kanali iz Fox mreze i danas nisu proradili (fox adria, fox life, fox crime, NGC i 24kitchen).

Kod DTV kanala je situacija sledeća:

Pink extra - fox crime
Pink M - fox adria
Pink plus - fox life
Pink Music 3 je NGC
Pink Pedia je 24 Kitchen

...navedeni kanali emituju bez titla...

U medjuvremenu se popodne na Analognoj vratio samo Nat Geo Channel sa titlovima...
 
Oni ovo nas zezaju? Prvo su pre par godina izbacili dva najbolja muzicka kanala: VH1 i MTV. A sada i FOX kanale, NatGeo, 24Kitchen. A umesto ovih fenomenalnih kanala, koji su jedini vredeli da se gledaju na njihovoj kablovkoj, oni ubacise tupave Pinkove kanale. :mad:
 
Nisu izbačeni, samo nema signala. :D
Ceo dan su pokušavali da reše problem, pomenuti kanali su se pojavili na digitalnoj, tumbanje kanala, pre pola sata su se izgubili... Ništa nije pomoglo. Izgleda da su odustali, nadam se samo privremeno.

Na Discovery Science prevod ide bez problema, a slika se nakon par sati zamrzne, pa je oni "odmrznu", i tako već dva dana. Zadnje odmrzavanje je bilo pre pet minuta. I za ovaj problem, za sada, nema rešenja.

EDIT:
Ajoj Miloše, sad vidim šta su uradili na analognoj, umesto Foxovih kanala, Geografije, dobili smo Pinkove kanale, na primer, umesto 24 Kitchen sada ide Pink Fashion!!!
 
Ovo stvarno vise nema smisla, sve sto je valjalo u njihovoj ponudi su izbacili iz iste, sada imamo 20 pinkovih kanala, koje niko ne gleda. Ne mogu da verujem da nakon vise od godinu dana od pustanja digitalnog signala oni ne mogu da srede signal i naprave neke pakete, necu pominjati to da cim dune slab vetar digitalni kanali se izgube, uglavnom je arena u pitanju ono sto najvise i vredi u toj ponudi, kao ni to da su srecni korisnici kopernikus usluga jedini u zemlji koji prate kanale preko analognog signala. Na pozive se ne odazivaju, njihov zvanicni forum je ugasen, jer nisu znali kako da odgovore nezadovoljnim korisnicima, navodno je bio update u pitanjum koji evo traje skoro godinu dana. Ja bih odavno raskinuo ugovor sa njima, ali kao sto znate u odredjenim mestima drze monopol i da alternative nema. Poslednjih nedelju ili dve dana se desava da kablovska nestaje po nekoliko sati, i kada ih pozovete da pitate u cemu je problem odgovor je uglavnom sledeci, Doslo je do problema na mrezi ili eventualno pomeraju neke kablove, verovali ili ne ! ? Toliko. :trust:
 
Pinkovi kanali su samo privremeno ubačeni, do razrešenja problema sa Foxovim kanalima, Geografijom i 24 Kitchen.
 
AUUUUUUUUUUUUU!!!!! Pa ja tek sad video sta uradise ovi neznalci (da se ne izrazavam vulgarnije - a trebalo bi po zasluzi)... Ovo je prevrsilo svaku meru!!! Sad krecem u trazenje alternative. Nema mi/nam druge. Jedini razlog zbog kojeg sam ih trpeo je kablovski internet, koji mi treba, ali ovo sa izbacivanjem FOX kanala (bez obzira na razlog), jedine koje sam i gledao nesto malo preko dana, pa cak i 24Kitchen, je previse... Kakvi luzeri!!! COVECE!!! Pa oni ce sami svoje korisnike da oteraju od sebe... STRASNO!!!

EDIT: Jel to privremeno kao MTV i VH1? :p :D Salim se.
Jel si zvao da se raspitas, ili nagadjas?
 
Poslednja izmena:
Informacija sa njihovog Info kanala.

Ja se i dalje nadam da su MTV i VH1 samo privremeno izbačeni. ;)
 
Evo vidi stvarno stoji info, a u pozadini ide reklama kako je "digitalizacija stigla" a oni ni ne znaju kad ce digitalni signal da uvrste u ponudu, niti kad ce, ni da li ce da dele STB-ove... Sve manje strpljenja imam za ove &*%$#&*&%$
 
Evo vidi stvarno stoji info, a u pozadini ide reklama kako je "digitalizacija stigla" a oni ni ne znaju kad ce digitalni signal da uvrste u ponudu, niti kad ce, ni da li ce da dele STB-ove... Sve manje strpljenja imam za ove &*%$#&*&%$

Ta reklama ide od oktobra prosle godine :d . Koliko se secam i za MTV su pisali na njihovom forumu da je to privremeno, ali nema veze mozemo da gledamo veoma bogatu ponudu pinkovih kanala. Valjda zbog toga placamo najskuplju pretplatu u zemlji.
 
ja u ponedeljak idem da podnesem za box paket (ima slobodna parica) , em jeftinije em lepsa slika i bar ima koliko toliko normalnih kanala, a ne dugatv i taj rad koji da vredi ne bi bio FTA (free to air), da mi net nije problem (dvojnik sam pa ne mogu da uzmem adsl) ne bi nikad ni uzeo kopernikus.
Prvo su na pe*erski nacin poskupeli cenu zbog par sportskih kanala, pa ubacili ovo pink ispiranje mozga, a sad i ne rade ovi normalni kanali, svaki drugi dan kanali nestaju, a petkom popodne kad ne radi sluzba ko po pravilu pa ne rade do ponedeljka..... za 2300 dinara, e nece da moze.....
 
Ja bas veceras pregledao ponudu za TotalTV, jer ovo vise ovako ne moze... Stvarno ne ide vise da nas ovako zezaju, zavlace, da na otimaju pare od pretplate, i to za sta, za kakvu "uslugu"? Jedina stavka koju cu morati da prezalim je brzi internet, jer sta ovi "slucajevi" rade s nama, nema vise smisla... Sto je previse, previse je!
 
Pa ni internet nije nista narocito, pre njega sam koristio adsl i mogu vam reci da je mnogo stabilniji nego kablovski, jeste da je za nijansu sporiji, ali i to ce se uskoro promeniti posto je telekom poceo da uvodi vdsl u sve vise gradova, sta vredi brzina kada dolazi do skoro svakodnevnog prekidanja(bez preterivanja).
 
Poslednja izmena:
Uh, uh... Pa nije bas tako... Kablovski net je mnogo, mnogo bolje resenje u svakom pogledu, pogotovo sto omogucava sinhron protok, nema gubitka brzine u saobracaju (ili ima MNOGO manje), u 99.99% slucajeva sam izvlacio maximum protoka, pa i vise od deklarisanog, mnogo je manje osetno zagusenje na mrezi pogotovo ako si rasporedio mrezu po stanu na vise racunara (kao sto je kod mene), itd, itd... Za moje potrebe kablovski net je pravo resenje. Imas dosta tekstova na netu o temi kablovski vs ADSL, pa baci pogled. Ima i dosta tehnickih detalja tu, ali da ne pretvaramo temu u cable vs adsl, mozes sam da pogledas. Ako je kod tebe problem net, onda je to pitanje losih kablova, uredjaja, ostale opreme koje dovode signal do tebe, a to je na Kopernikusu da resi. Ako ne mogu, tvoje je da nadjes alternativu, gde te u potpunosti podrzavam. Ali, cable > adsl ;)

Ja licno da ne gresim dusu, nijedan problem nisam imao s netom, a citao sam da su drugi imali vazda problema. Kod mene je konstantno ovakav net (upravo odradjen):

3947369834.png

A sto se tice VDSL-a... Mnogo baza oni treba da naprave da bi to svima radilo sa ~50MBit/s. Ja kad sam se raspitivao bas iz razloga da bih otkacio K-kus, nisu bili ni blizu sa postavljanjem, tako da, dok to stvarno ne krene ka svima, ko zna koliko ce da prodje, tako da ne moze to da se uzme kao nesto sto je pouzdano, niti kao alternativa (bar zasad). Mada, ruku na srce, moracu malo vise da se aktiviram sad oko cele price, i da se jos vise raspitam sta i kako, i koliko ce im trebati da pocnu/zavrse radove, jer ako se K-kus ne uozbilji, u sta sumnjam da hoce, moram da imam adekvatnu alternativu.
 
Slazem se u potpunosti da je kablovski internet uopsteno gledano bolji, ali kod drugih kablovskih provajdera su mnogo bolje ponude (postoje i mix paketi net+kablovska) , dok kod Kopernikusa kvalitet interneta odnosno cene i ponuda paketa varira u zavisnosti koji je grad u pitanju, pogledaj odnos cena-brzina kod drugih kabl. operatera i sve ce ti biti jasno, ovo kazem zbog toga sto bi trebalo makar malo da poboljsaju ponudu, ja konkretno najveci problem imam sa pingom , na brzinu se ne zalim...Kao sto sam vec spomenuo u mnogim mestima je Kopernikus jedini kablovski operater i nema druge alternative osim adsl-a i satelita. Sto se tice vdsl-a rekli su da rade na postavljanju optike i da se uskoro moze ocekivati ponuda, ali tu takodje treba imati u vidu udaljenost od bazne stanice itd, a i to uskoro se moze razlicito protumaciti... :smash:
 
Slazem se u potpunosti da je kablovski internet uopsteno gledano bolji, ali kod drugih kablovskih provajdera su mnogo bolje ponude (postoje i mix paketi net+kablovska), dok kod Kopernikusa kvalitet interneta odnosno cene i ponuda paketa varira u zavisnosti koji je grad u pitanju,

O tome je vec bilo reci i ovde, a i na njihovom forumu koji je ugasen jer su se korisnici stalno zalili na sve i svasta, a njima se to nije svidelo, pa im bilo bojle da ga ugase (forum), nego da rese probleme...

pogledaj odnos cena-brzina kod drugih kabl. operatera i sve ce ti biti jasno,

Nazalost, pratim odavno, i vidim koliko K-kus zaostaje za svima, ali sta da se radi kad oni jednostavno nemaju mentalnih kapaciteta da zakljuce sta je bolje po njih, a i po nas...

ovo kazem zbog toga sto bi trebalo makar malo da poboljsaju ponudu,

Ne malo nego MNOGO. To je cinjenica... I tu se slazemo.

ja konkretno najveci problem imam sa pingom , na brzinu se ne zalim...Kao sto sam vec spomenuo u mnogim mestima je Kopernikus jedini kablovski operater i nema druge alternative osim adsl-a i satelita. Sto se tice vdsl-a rekli su da rade na postavljanju optike i da se uskoro moze ocekivati ponuda, ali tu takodje treba imati u vidu udaljenost od bazne stanice itd, a i to uskoro se moze razlicito protumaciti... :smash:

U svakom slucaju nam preostaje da cekamo i Lelekom, krastavac sta da se radi... Ja se iskreno nadam da ce da se desi ta "neka" promena, da konacno osetimo da imamo neku alternativu, a ne da kao slepci non-stop zavisimo od jednog entiteta...
 
Auuuuuuuuu pa ovo je užas šta uradiše sa ovim kanalima, e baš ću s auživanjem da ih pozovem u ponedeljak da prozborim koju sa njima, pošto na mailove ne odgovaraju.:mad:
 
Imate i D3i alternativu, čisto da znate koje su vam opcije pored Totaltv-a i Tekekomovog IPTV-a.
 
d3 je takodje sbb ako se ne varam, tako da od toga u Vlasotincu nema ništa.
Totaltv sam godinama gledao "onako" preko dreamboxa, ali mi je net bio problem jer sam dvojnik.
Sad kad mogu da uzmem box paket vec sam odlucio, jer znam da nije lose ovde kod nas, dosta ljudi ima box kod telekoma.

**** vas pink feshn da vas ****.
 
Imate i D3i alternativu, čisto da znate koje su vam opcije pored Totaltv-a i Tekekomovog IPTV-a.

Nazalost to nije alternativa, jer poenata je jedno zameniti drugim, a ne da uz jedno korisitis i placas jos jedno.
Dakle, alternativa je Kopernikus zameniti nekim drugim operaterom/provajderom, a ne da se uz K-kus koristi jos jedan. To mu dodje dupli trosak, i iskreno ne znam kome to deluje isplativo.
A sad zamislite da neko ko ima K-kus net, i da mu radi losije nego sto treba, pa uzme D3i... Katastrofa.
Dakle zameniti jedno zlo, nekim manjim zlom... :D To bi bila pobeda... Ali ovo je SRBIJA!!!
 
A Adsl i D3i kombinacija?

Cena ADSL-a je veca, verovao ili ne (zasad)... Jos gubitak brzine ADSL-a, pa plus Internet TV, koji ce dodatno da zagusi mrezu/protok, pa placanje jos dodatnih STB-ova za dodatne televizore, koji ce jos vise da zaguse mrezu, i onda sve dzaba... Veca dara nego mera...
 
Nazad
Vrh Dno