Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Danas mi u Telekomu rekose da je IPAN u mojoj ulici spreman i da se samo ceka prijem od strane tehnicke komisije da bi se pustio u rad a onda zbogom Zlopernikuse, odoh ja na VDSL 50Mbit za 1899 din. a sto se mene tice mogli bi cak i da smanjite brzine ili ih nikada ne povecate, mene vise nikada necete imati za korisnika.
 
pa tome s kim si dogovorao placanje na rate, imas li nesto napismeno (mail, ugovor) vezano oko placanja na rate?

Naravno da imam poslate uplatnice iz BG,dogovoreno sa njima na 6 mesecnih rata.. Lik koji radi iz Nisa m je rekao prvo da idem da platim i odnesem uplatnice ,i kao da ce mi pustiti,medjutim sad traze da se plati ceo dug da bi mi pustili net.
 
capture-20141104-093830.jpg

 
Znači, izvesno je da klasičnog povećanja brzina neće biti, ali su ponudili ovu mogućnost, povećanje brzine uz potpisivanje ugovorne obaveze. Pa dobro, nije loša ova akcija, ostali provajderi odavno nude ovakve akcije. Ovih dana potpisujem. :)
 
Postoji caka...

U ponudi za potpisivanje ugovora, odnosi se na standardnu ponudu, dok "pro" pakete nisu dirali.
ZASHTO?!?!?

SBB ima 25.2

oni nude za 140 din manje 20/1.5

Pa dobro, m..... mu, jel nije mogao taj uplaod bar da bude 2 mbita, a da skinu kontroverzni prvi pro paket, odnosno izbrishu ga pa da pro paketi pocinju od 40/3 i s.

Da napomenem SBB za 4000 din nudi 100/3.5 dok kopernikus za iste pare 40/2

Pa niste pilicari Boga mu, podignite malo taj upload i nama, zasluzili smo ako se vec potpisuju ti famozni ugovori.
 
Ali bi morao da potpises ugovor sa njima na cele dve godine, zar ne? A meni niko ne garantuje da cu imati posao te dve godine pa da mogu da placam internet na vreme. Ponavljam, njihova kablovska TV sigurno ima najgori odnoc cene i kvaliteta prijema, ali to ne bih mogao bas reci i za njihov net.
 
Ne postoji termin pojedinacna cena. Jednostavno da bi koristio internet, moras imati kablovsku.
Ne moze jedno bez drugog, a to shto ti zoves mix paketom, oni isto zovu uslugama koje nama valjaju, i to sa obrazlozenjem: "Imate mix pakete, nema povecanja i nema popusta, to je ta cena moze nam se, jedite ....." (u prevodu).

Zato mi je muka kada vidim nekog, da ih brani i hvali.

Ali kada ja kazem mix-paket onda mislim na kombinaciju TV+net gde je ta kombinacija prilicno jeftinija od njihove pojedinacne zbirne cene. To rade svi normalni operateri u Srbiji, svi sem Kopernikusa, a taj njihov jedinstven nacin vidjenja mix-paketa im se, naravno, moze. Jasno je da nam se rugaju na nase pitanje da li ce uvoditi te normalne pakete usluga, videcemo da li ce promeniti pricu kada po gradovima konacno dobiju konkurenciju (kao i Nisu)!
 
Ljudi mi iskljucise internet iako sam uredno dogovorio placanje duga iz 2011 od 6350 dinara na 6 mesecnih rata..
3 oktobra je placeno prikljucenje od 1000 dinara i tada je potpisan novi ugovor posto sam uzeo i internet(1700dinara paket).
Dosli su tek posle 10 dana da mi prikljuce.
28 oktobra kada sam mislio da je problem sa ruterom ljudi mi iskljucise internet bez znanja ,i sad ovi iz Nisa traze da se plate sve zaostale rate odmah ili nece prikljuciti Internet...
Ako mi verujete,da ima neki normalan kablovski operater kao sto je SBB,iz momenta bih ih sutnuo i JOTEL i KOPERNIKUS.
Ne pada mi napamet da im platim od jednom.
Ovo su necuvene lopurde pogotovu u Nisu..
Ne znam sta da radim kome da se obratim..

A i ako uspes da im sve platis i kada te prikljuce na net, oni ce ti lopovi naplatiti i sve te dane kada nisi imao internet, kao sto su nedavno uradili i meni. Oni lepo broje dane koliko si ti njima duzan, ali svoje obaveze i greske vise nego ocigledno zanemaruju, kriminalci!!
 
Poslednja izmena:
Danas sam svracao u poslovnicu i rekose da su masovno poceli da gube korisnike tako da su ekspresno i silom prilika smislili ovu ponudu (veci paket po ceni manjeg uz ugovor na 12 meseci) kako bi pokusali da zaustave masovni odliv korisnika. Tako im i treba kada uopste ne brinu o korisnicima.
 
To je samo privr mera

Treba uplaod da bude 2 Mbita kao kod svih, + pro paketi njihovi: izbaciti prvi kao shto su i uradili u standardnim paketima, a onda istim sistemom, ponuditi ugovor za cenu pro paketa, kao i za ove standarde - po ceni paketa ispod.
Hocu reci ovo jeste ponuda, ali nije zavrshena nego je sastavljena chisto da se odradi kompromis na trzishtu, a nije kompletna.

U vezi komentara tv radi ovako i int onako, Kopernikus drze dva brata od kojih je jedan preuzeo TV, a drugi internet.
 
Poslednja izmena:
Bio danas u njivojo poslovnici.. Kazu nemaju ugovora (papira), nisu ocekivali veliko interesovanje...
Koliko vidim nece od rutera biti nista takodje...i to ce im faliti...
 
Danas sam svracao u poslovnicu i rekose da su masovno poceli da gube korisnike tako da su ekspresno i silom prilika smislili ovu ponudu (veci paket po ceni manjeg uz ugovor na 12 meseci) kako bi pokusali da zaustave masovni odliv korisnika. Tako im i treba kada uopste ne brinu o korisnicima.

Da gube masovno korisnike !!?? :wave: ... baš me čudi :)
Ponuda je i više nego traljavo odrađena, pored toliko sugerisanja od strane korisnika i primedbi, pritužbi... oni kažu da su silom prilika ovo osmislili. Definitivno nemaju stručnu osobu koja će da osmisli pakete, na osnovu pritužbi korisnika i na osnovu stanja na tržištu. Ovakve promocije su im konkureti odavno nudili.
Naravno nije im palo na pamet da ponude paket kablovska + internet kao što imaju u Nišu.
U ovoj promociji je jedino OK (ako tako može da se nazove) korektna ugovorna odbaveza od 12 meseci, ostalo je fušerajski odrađeno, no to je Kopernikus jel ;-)
 
To je samo privr mera

Treba uplaod da bude 2 Mbita kao kod svih, + pro paketi njihovi: izbaciti prvi kao shto su i uradili u standardnim paketima, a onda istim sistemom, ponuditi ugovor za cenu pro paketa, kao i za ove standarde - po ceni paketa ispod.
Hocu reci ovo jeste ponuda, ali nije zavrshena nego je sastavljena chisto da se odradi kompromis na trzishtu, a nije kompletna.

U vezi komentara tv radi ovako i int onako, Kopernikus drze dva brata od kojih je jedan preuzeo TV, a drugi internet.


Baš tako, očito fušerajski odrađeno od braće, jedan nije snizio cene kablovske a drugi je skapirao da mu odnos cene kablovske i protoka baš i nije tržišni, pa eto da "učini" korisnicima i smanji cene što je minimalnije moguće :)
 
Bio danas u njivojo poslovnici.. Kazu nemaju ugovora (papira), nisu ocekivali veliko interesovanje...
Koliko vidim nece od rutera biti nista takodje...i to ce im faliti...

Bože Bože ko njima sve radi po poslovnicama, pustili akciju a nemaju papira za ugovore .. vrh
Doduše kažu da radnici i namaju baš urednu i redovnu platu (bar tako kažu) pa dobro da i ovoliko rade, nisu oni krivi.
 
Poslednja izmena:
Barem su ubacili kanal AMC u analognu ponudu! :)
 
Jel kod Kopernikusa ne mogu da uzmem net bez kablovske?

Ne mozes ni kod jednog kablovskog operatera.

Bože Bože ko njima sve radi po poslovnicama, pustili akciju a nemaju papira za ugovore .. vrh
Doduše kažu da radnici i namaju baš urednu i redovnu platu (bar tako kažu) pa dobro da i ovoliko rade, nisu oni krivi.

A radno vreme poslovnice ovde u PAzovi je 8-11h i 14-16 h :D

A prethodni dan kada sam ih pozvao da se raspitam sta i kako,.. Rekose " Dodjite sutra ,sada necemo biti tu raznosimo racune..." :lupko:
 
Ne mozes ni kod jednog kablovskog operatera.



A radno vreme poslovnice ovde u PAzovi je 8-11h i 14-16 h :D

A prethodni dan kada sam ih pozvao da se raspitam sta i kako,.. Rekose " Dodjite sutra ,sada necemo biti tu raznosimo racune..." :lupko:



auuuuu, meni sad tih radnika i žao, jesu oni podrška u poslovnici ili kuriri za raznošenje pošte (računa)!!!??? nije lako njima
 
Da, tako je i kod mene.
Rade sve po potrebi.
 
Bio danas potpisao ugovor, ima vec sat vremena jos nisu povecali brzinu :D
Dobija se ovaj ruter
 
Ma to za rutere, sta se kome zalomi... Nisu oni kupili 5000 komada jednog istog rutera da daju svima, nego verovatno nabavljaju po potrebi, naravno, sto jeftinije, to bolje. Meni bili, pri potpisivanju PROFI ugovora, ponudili jedan TP-Link, ne secam se oznake... Tako da, nema tu striktno deljenje samo jedne marke/modela rutera. Sta ima, to je. Znam da neko vreme nisu ni imali rutere da daju narodu... Smej.
 
Uzimam uskoro Full HD tv SAMSUNG 32H5000 sa DVB tunerom,posto sam trenutno na obicnom,pa me zanima kakva vam je slika na digitalnim kanalima,kakvi su Sport klubovi i Arene?
Da li na digitalnom prijemu ima sve 4 Arene?
 
Poslednja izmena:
Uzimam uskoro Full HD tv SAMSUNG 32H5000 sa DVB tunerom
Mislio si na DVB/C tjuner?

He he, kupuješ Full HD televizor, a dug iz 2011. godine nećeš da platiš...

Slika na digitalnoj je odlična. Sve četiri Arene su u digitalnoj, a Sport Klubovi su samo u analognoj ponudi.
 
Mislio si na DVB/C tjuner?

He he, kupuješ Full HD televizor, a dug iz 2011. godine nećeš da platiš...

Slika na digitalnoj je odlična. Sve četiri Arene su u digitalnoj, a Sport Klubovi su samo u analognoj ponudi.
Pa da DVB/C
Haha..
Platih 3 rate ukupno,sledeci mesec jos 3 cu platiti i za 2 meseca isplatih 6500 duga(iako je bilo planirano u 6 mesecnih po hiljadu).CIst dug je trebao da bude 3750 ovo ostalo ne znam sta nakerembecise(3000)...
cheers
 
Digitalni signal je odlican ali cesto se desava da na nekim kanalima nestaje signal. Evo od jutros u Leskovcu nema vise od polovine digitalnih kanala ukljucujuci sve 4 Arene. Sto se same ponude tice mene zanima samo sport tako da mi jedino fali Arena 5 i Sportklubovi Golf, HD, 4,5 i 6. Ali realno treba da ubace jos neke kanale pre svega muzicke i Prvu Plus ali i recimo Disney, AXN, Feelmax, SciFi, OBN, RTRS i sl...
 
Druga godina bez praćenja dodela MTV nagrada ... Hvala Kopernikusu na tome ...
Najgori i najskuplji (jedini bez MTV i VH-1 kanala)!
 
Mail poslat Kopernikusu, čekamo odgovor:

Poštovani
Nedopustivo je da u 21 veku, a još stoga kompanija koja se bavi pružanjem internet usluga, ne odgovara na mailove svojih korisnika, niti ima ugovore na uvid u digitalnom obliku da pošalje na zahtev svojih korisnika (na šta imaju pravo pre potpisivanja istih). U poslovnici u Smederevu mi je rečeno da nemaju ugovore u elektronskom obliku da mi pošalju na mail, a beogradska poslovnica mi nije ni odgovorila na mail a kamo li poslala ugovor na isti.
Bez obzira na vaše ćutanje i ne odgovaranje na mailove, ipak sam došao u posed jednog ugovora kako ste ga vi nazvali: Ugovor o pružanju internet usluga, tačnije ugovora koji potpisujete sa dugogodišnjim korisnicima za dobijanje nižih cena internet usluga uz ugovornu obavezu od 12 meseci.
Kako zakon kaže, da svi ugovori moraju biti jasni potrošačima, i ne smeju kršiti njihova zakonom garantovana prava, te stoga imam par pitanja vezana za ovaj ugovor koji potpisujete kao ugovornu obavezu od 12 meseci

1. Ugovor je isključivo oslovljen na pružanje internet usluga, šta se dešava ukoliko izvršite posupljenje kablovske televizije, te ja ne želim više istu da koristim, a znamo da internet ne može da funkcioniše bez kablovske, da li to znači da me nezakonito obavezujete da moram da koristim usluge vaše kablovske televizije po višim cenama, tačnije dok mi ne istekne ugovorna obaveza koju sam potpisao za internet?

2. U ugovoru o pružanju internet usluga stoji (član 2 ugovora):
„Sastavni deo ovog ugovora čini:
- zahtev za priključenje na kablovski internet (u daljem tekstu zahtev)
- cenovnik internet usluga (u daljem tekstu: Cenovnik)
- pravilnik o opštim uslovima za pružanje internet usluga posredstvom KDS-a (u daljem tekstu opšti uslovi)
- pravilnik o ponašanju na internetu
pitanje: da li se sve gore navedeno dobija uz ugovor, i čemu zahtev za priključak na kablovski internet, kada sam ja već priključen na isti ?

3. Član 4 navedenog ugovora kaže: „… Provajder zadržava pravo da jednostrano, bez saglasnosti korisnika, izmeni Cenovnik. O Izmenama Cenovnika Provajder mora blagovremeno obavestiti korisnika, a najmanje 14 dana pre početka važenja novog cenovnika. Obaveštenje o izmenama Cenovnika će se smatrati i isticanje promena u cenama usluga na sajtu provajdera“
Da li ovo znači da NISTE U OBAVEZI da nas pismeno obavestite o promeni cena (kao što ste nas kroz račune obavestili o akciji za sklapanje ugovorne obaveze na 12 meseci), već da je dovoljno da nove cene postavite na sajt te se to smatrati validnom informacijom?
Da li to znači ukoliko ja nisam zadovoljan novim cenama, mogu ili ne mogu da raskinem ugovornu obavezu na Vašu štetu? (Ovde očekujem odgovor u skladu sa NOVIM zakonom o zaštiti potrošača.)

4. U Član 13, navodite da „ U slučaju promene zakona provajder zadržava pravo da u skladu sa izmenjenim uslovima poslovanja, vrši izmene i dopune uslova ovog Ugovora, o čemu će na odgovarajući način obavestiti Korisnika“.
Da li ovo znači da ja ukoliko se ne složim sa novim uslovima Vašeg poslovanja i novim izmenama i dopunama Ugovora, mogu da jednostarno raskinem Ugovor, na vašu štetu?
Zahvaljujem na odgovoru za gore postavljenja pitanja.

I na kraju jedan dobronamerni savet: krajnje je vreme da počnete da komunicirate sa višim korisnicima i odgovarate na pitanja i poslate mailove.

Mail poslat poslovnici u Smederevo i poslovnici u Beograd

Srdačno
Dragan
 
Nazad
Vrh Dno