Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Imam kopernikus kablovsku i tv Adler led-39D3 i u svim specifikacijama na sajtovima koji ga prodaju pise da ima dvb-c ali ja kada krenem da trazim digitalne kanale ne pronalazi ni jedan..
Jel ima neko resenje?
 
trazi na ovim frekvencijama

714000KHz, 256 QAM, 6900KS/s
722000KHz, 256 QAM, 6900KS/s
730000KHz, 256 QAM, 6900KS/s
 
Ali je taj SBB-ov paket koji pominjes i skuplji nekih 200 dinara. A sto se tice poredjenja sa drugim kablovskim operaterima sto se tice brzina i cena interneta, ja sam nedavno izvrsio malo povrsnije poredjenje po tom pitanju i mogu ukratko da kazem da nas Kopernikus po odnosu cena-brzina verovatno i jeste najgori ali ne u nekoj drasticnoj meri tj. ne deru nas ovi iz Kopernikusa tako mnogo za cene interneta, to nam se mozda vise cini zbog toga sto svi drugi kablovski provajderi nude mix pakete TV+net pa nam sve skupa izadje dosta skuplje bez tih mix paketa. Ja pricam o pojedinacnim cenama neta (bez mix paketa) gde Kopernikus za sada i nije toliko los.
 
Ali je taj SBB-ov paket koji pominjes i skuplji nekih 200 dinara. A sto se tice poredjenja sa drugim kablovskim operaterima sto se tice brzina i cena interneta, ja sam nedavno izvrsio malo povrsnije poredjenje po tom pitanju i mogu ukratko da kazem da nas Kopernikus po odnosu cena-brzina verovatno i jeste najgori ali ne u nekoj drasticnoj meri tj. ne deru nas ovi iz Kopernikusa tako mnogo za cene interneta, to nam se mozda vise cini zbog toga sto svi drugi kablovski provajderi nude mix pakete TV+net pa nam sve skupa izadje dosta skuplje bez tih mix paketa. Ja pricam o pojedinacnim cenama neta (bez mix paketa) gde Kopernikus za sada i nije toliko los.


Ja bih veoma rado doplatio Zlopernikusu tih 190 dinara (da budemo precizni) za 25Mbit u odnosu na ovih 12Mbit koliko sada imam jer bih za tu doplatu dobio vise nego duplo brzi net tako da nema nikakvih opravdanja za UBEDLJIVO najgoreg kablovskog operatera u zemlji.
 
A ima li nešto na 730000?

Potraži i na frekvenciji 738000, 256 QAM, 6900KS/s.
 
@iwan030
zar te frekvencije nisu za analognu tv... moras naci negde skeniranje DTV pa onda probaj na onim frekvencijama koje sam postavio....MOras da imas i ovo ponudjeno u pretrazi za DTV 256 QAM, 6900KS/s
 
Na DTV i idem ali nemam te frenkvencije.. Naso sam negde podatak da taj moj model nema dvb-c iako u svim specifikacijama ima.
 
Danas na Areni 1 logo ''Uskoro pocinje iskljucenje"
''Postovani korisnice,imate neizmirene obaveze.''
Stvarno su neozbiljni ali opet bolji od Jotela u Nisu..
Moram da se pohvalim da internet radi super,samo me plasi ovo kinesko djubre od rutera..Dobih Ciskov,sa rupama izgleda za bolje hladjenje :)
 
Jel moze neko da mi objasni ovu foru sa modemom Cisko koji mi izgleda vise nego nekvalitetno,od danas nce da mi se zakaci na mrezu,dok kod drugara u zgradi ima...
Kada probam troubleshot on mi izbaci da "The DNS server isn't responding''
Neznam sta da radim,probao sam sa onin rebotom pozadi ali i dalje nista..
Ona lampica tele1 blinka,a ostale su upaljene..
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi objasni ovu foru sa modemom Cisko koji mi izgleda vise nego nekvalitetno,od danas nce da mi se zakaci na mrezu,dok kod drugara u zgradi ima...
Kada probam troubleshot on mi izbaci da "The DNS server isn't responding''
Neznam sta da radim,probao sam sa onin rebotom pozadi ali i dalje nista..
Ona lampica tele1 blinka,a ostale su upaljene..



jel ga koristis direktno za povezivanje ili preko rutera?

- ako ide direktna veza, iskljuci modem iz strujnog kabla (ne prekidaca), sačekaj par minuta, za to vreme, resetuj računar, upali računar nek se podigne sistem, uključi strujni kabal u modem Cisko, i sačekaj da se lampice stabilizuju.

- ako ideš preko rutera sve kao gore, samo iskljucis i ruter, ali proces uključenja je sledći, prvo uključiš modem da se stabilizuje lampice, pa onda uključiš ruter, i trebalo bi da radi.

trebalo bi po automatizmu da se poveže jer su njihovi modemi već naštimovani.

- ako neće i to pozovi korisnički da provere, da nije do njih nešto, tj da provere da li te vide u sistemu.
 
jel ga koristis direktno za povezivanje ili preko rutera?

- ako ide direktna veza, iskljuci modem iz strujnog kabla (ne prekidaca), sačekaj par minuta, za to vreme, resetuj računar, upali računar nek se podigne sistem, uključi strujni kabal u modem Cisko, i sačekaj da se lampice stabilizuju.

- ako ideš preko rutera sve kao gore, samo iskljucis i ruter, ali proces uključenja je sledći, prvo uključiš modem da se stabilizuje lampice, pa onda uključiš ruter, i trebalo bi da radi.

trebalo bi po automatizmu da se poveže jer su njihovi modemi već naštimovani.

- ako neće i to pozovi korisnički da provere, da nije do njih nešto, tj da provere da li te vide u sistemu.

Dragane koristim ga sa Tp Linkom 740N
Ali sam probao da idem i direktno preko pc-ja..
Probacu po ovin tvojim uputstvima..
Da li moze da bude problem u prekidu koksijalnog kabla??
Izgleda da se on ubacuje pod kompresijom i nemogu da ga skinem..A i nemam nikakav alat :(
Edit:Sad imam problem sa DNS serverom
 
Poslednja izmena:
E ovako,pokusah sve,reinstall ethernet drajvera,takodje direktno povezivanje kablovskog interneta sa racunarom.
Kada povezem sa pc-jem prijavljuje mi problem da nemoze da nadje ip adrsu,a kad ga povezem sa Tp linkom pijavljuje mi problem sa DNS serverom.
Na modemu su sve zelene upaljene,ali samo dve blinkaju,tele1 i link.
 
Ja sam mog "ciska" povezao ovako. Kabl sa bandere u njega, pa onda veza "cisko" i "TP Link" i onda veza "TP Link" i PC...Neznam sad napamet, ali mislim da je tada trebao i neki cd sa drajverima za tp link i za ciska da se instalira, da bi sve radilo kako treba. Pozz
 
Ali je taj SBB-ov paket koji pominjes i skuplji nekih 200 dinara. A sto se tice poredjenja sa drugim kablovskim operaterima sto se tice brzina i cena interneta, ja sam nedavno izvrsio malo povrsnije poredjenje po tom pitanju i mogu ukratko da kazem da nas Kopernikus po odnosu cena-brzina verovatno i jeste najgori ali ne u nekoj drasticnoj meri tj. ne deru nas ovi iz Kopernikusa tako mnogo za cene interneta, to nam se mozda vise cini zbog toga sto svi drugi kablovski provajderi nude mix pakete TV+net pa nam sve skupa izadje dosta skuplje bez tih mix paketa. Ja pricam o pojedinacnim cenama neta (bez mix paketa) gde Kopernikus za sada i nije toliko los.

Ne postoji termin pojedinacna cena. Jednostavno da bi koristio internet, moras imati kablovsku.
Ne moze jedno bez drugog, a to shto ti zoves mix paketom, oni isto zovu uslugama koje nama valjaju, i to sa obrazlozenjem: "Imate mix pakete, nema povecanja i nema popusta, to je ta cena moze nam se, jedite ....." (u prevodu).

Zato mi je muka kada vidim nekog, da ih brani i hvali.
 
Nije, ja mislim da N1 ide za sada samo na SBB-u. Mislim da i nije neka šteta. http://rs.n1info.com/N1-Uzivo

Ja sam više za Prvu Plus, ili beogradski Kanal 3. Čini mi se da je neko napisao da je Kanal 3 ubačen u ponudu, kod mene još uvek nije.
 
Hoce li dodavati jos neke digitalne kanale uskoro? da li se zna nesto?
 
Ubačen je kanal3, ali u digitalnu ponudu. Inače mogla bi prva plus, što se mene tiče...
 
U mom mestu nema Kanala 3, ni u digitalnoj, ni u analognoj ponudi. Pre mesec dana izbačeni su iz digitalne ponude OBN i RTRS, ne znam zašto.

Discovery Science, ni nakon godinu i po dana od kako je uvršten u ponudu, nema prevod. Da li je tako i u ostalim gradovima?
 
U pitanju je Vlasotince.
 
Ista situacija je i u Boru,izbaceni su kanali OBN i RTRS a kanal 3 ga nema u ponudi.
 
Kod nas prevod na kanalu Discovery Science ima, ali ga zato nema na Discovery ID. Kakvo je stanje sa prevodom u ostalim gradovima sto se tice ID-a?
 
U Velikom Gradištu (verovatno i u Smederevu) na digitalnoj kablovskoj ima Kanal 3.
Slažem se sa ostalim korisnicima da bi mogli da ubace bolje kanale.
Oni su JEDINI operater bez MTV i VH1 kanala (ponavljam ovo po stoti put). I dalje ne mogu da verujem koliko je to jedan loš operater ...
 
Ljudi mi iskljucise internet iako sam uredno dogovorio placanje duga iz 2011 od 6350 dinara na 6 mesecnih rata..
3 oktobra je placeno prikljucenje od 1000 dinara i tada je potpisan novi ugovor posto sam uzeo i internet(1700dinara paket).
Dosli su tek posle 10 dana da mi prikljuce.
28 oktobra kada sam mislio da je problem sa ruterom ljudi mi iskljucise internet bez znanja ,i sad ovi iz Nisa traze da se plate sve zaostale rate odmah ili nece prikljuciti Internet...
Ako mi verujete,da ima neki normalan kablovski operater kao sto je SBB,iz momenta bih ih sutnuo i JOTEL i KOPERNIKUS.
Ne pada mi napamet da im platim od jednom.
Ovo su necuvene lopurde pogotovu u Nisu..
Ne znam sta da radim kome da se obratim..
 
Poslednja izmena:
Kopernikus je takav krs od operatera da to nije humano. Da imam drugu varijantu i da internet nije koliko-toliko solidan (mada jos uvek nista od ikakvog povecanja brzine), davno bi se razilazili...
 
Ljudi mi iskljucise internet iako sam uredno dogovorio placanje duga iz 2011 od 6350 dinara na 6 mesecnih rata..
3 oktobra je placeno prikljucenje od 1000 dinara i tada je potpisan novi ugovor posto sam uzeo i internet(1700dinara paket).
Dosli su tek posle 10 dana da mi prikljuce.
28 oktobra kada sam mislio da je problem sa ruterom ljudi mi iskljucise internet bez znanja ,i sad ovi iz Nisa traze da se plate sve zaostale rate odmah ili nece prikljuciti Internet...
Ako mi verujete,da ima neki normalan kablovski operater kao sto je SBB,iz momenta bih ih sutnuo i JOTEL i KOPERNIKUS.
Ne pada mi napamet da im platim od jednom.


Ovo su necuvene lopurde pogotovu u Nisu..
Ne znam sta da radim kome da se obratim..

pa tome s kim si dogovorao placanje na rate, imas li nesto napismeno (mail, ugovor) vezano oko placanja na rate?
 
Nazad
Vrh Dno