Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Njima bi najbolje bilo da rade samo net,kabl optika a da TV batale načisto i tako poboljšaju reputaciju
 
Ovo je promo sto je najgore. I na osnovu promo prerioda trebam da odlucim da li cu kasnije da placam digitalne kanale...
 
Jel neko drugi ima jos neke digitalne kanale sem RTS HD? Kakva je situacija kod vas?
 
Ma ima dosta digitalnih kanala, nisi me shvatio, od HD kanala ima samo RTS HD.
 
Kopernikus dobio dozvolu za pružanje usluge fiksne telefonije: http://registar.ratel.rs/cyr/reg201...aOd=&datumIzdavanjaDo=&format=&operatorId=219

A evo i baze podataka o korišćenju numeracije: http://registar.ratel.rs/cyr/reg202?action=table&vrsta=1000&filter=kopernikus&operator=&net=&broj=

Za svako govorno područje gde ima svoju kablovsku infrastrukturu, Kopernikus je "rezervisao" po hiljadu brojeva.
Navodno, sa početkom pružanja ove usluge, počeće da se nude i paketi usluga, TV + internet + fiksna.


Živi bili, pa videli.
 
Dzaba njima to (ako stvarno planiraju to da rade u skorije vreme)... Ako se vodimo dosadasnjim iskustvom ta cela farsa ima da bude smesna!
Pa pogledajte bre oni ni digitalne kanale nemaju u ponudi, jos satro testiraju. Izbor kanala analogne televizije je kao da ga je pravio neko poremecen u razvoju.
Internet paketi su im nepotpuni, jadni i bedni, sve rupa do rupe... Jos da pristanem da me zezaju i za fixnu telefoniju... Pa ja stvarno ne znam ko bi njih uzeo kao operatera.
Poenta price je da dok se ne uozbilje i dok ne pocnu ispravno da zavrsavaju svoje obaveze, sumnjam da ce da privuku neke korisnike. Mislim smesno...
 
Poslednja izmena:
@Johnny_z11
U potpunosti se slažem.
Najgori i najskuplji.
I opet ponavljam - jedini operater bez muzičkih kanala MTV i VH1.
(i to duže od 2 godine).
Za mišljenje korisnika ih baš briga, otuda i ugašen forum koji su imali.
 
Najgori internet i kablovski provajder koji ne haje za svoje korisnike, jedva cekam da telekom pusti u rad IPAN u mojoj ulici pa da ih se resim jednom za svagda. Znam da neko od njih sigurno prati ovu temu pa nek pozdravi najgoreg direktora najomrazenijeg kablovkog provajdera u Srbiji koji poslovnu politiku svog preduzeća bazira na cenama kafe na benzinskim pumpama :)
 
Da li zna neko da li bi mi radio net ako bi svoj modem od kuce odneo kod drugara i prikljucio na njegovu kablovsku?
 
Da li zna neko da li bi mi radio net ako bi svoj modem od kuce odneo kod drugara i prikljucio na njegovu kablovsku?
Ako si u istoj ulici ili kraju verovatno ce raditi. Moraš biti na istom delu opreme da bi se modem konektovao.
 
@Mitsuru
Sećam se toga o ceni kafe i goriva ne benzinskim pumpama na autoputu i van autoputa, to je bilo objašnjenje za različite cene usluga u gradovima, i bilo je objavljeno na njihovom pokojnom forumu. :D
 
@Mitsuru
Sećam se toga o ceni kafe i goriva ne benzinskim pumpama na autoputu i van autoputa, to je bilo objašnjenje za različite cene usluga u gradovima, i bilo je objavljeno na njihovom pokojnom forumu. :D

To je bila samo jedna u moru gluposti koja se mogla cuti na pokojnom forumu a verovatno najpametnija odluka "genijalnog direktora"je bila upravo ta da zatvori forum i spreci ogroman broj nezadovoljnih korisnika da putem foruma izrazavaju svoju frustraciju nebuloznim odlukama rukovodstva. Nadam se da ce "genijalci" iz kopernikusa jednog dana shvatiti da su zadovoljni korisnici najbolja reklama i da ce shodno tome prestati da svoje korisnike tretiraju kao stoku.
 
probah na drugom kraju grada i ne radi, ebi ga otkazacu ugovor i idem kod drugog,
ovde sam imao lep protok pa rekoh da ostanem kod njih,

u call centru rekose da ne moze, isto pitah posto vec ima covek kablovsku njihovu da koristi moj modem kod njega a da placam od mene kuci kaze ne moze mora da zasnuje on ugovor, to nam se ne isplati tako da za neki dan raskidam ugovor
 
Moj kum je pre neki dan kupio stan u novoizgrađenoj zgradi u Lazarevcu . U zgradi je za sad od kablovskih i net operatera prvi ušao Kopernikus . Kumu treba savet od postojećih korisnika Kopernikusa iz Lazarevca i ostalih delova Srbije da li na osnovu Vaših iskustava uopšte ulaziti u ugovornu obavezu sa njima za kablovsku a kasnije i za internet ili tražiti rešenje kod Telekoma ili možda kod nekog drugog operatera u tom gradu .

Kriterijumi koji interesuju kuma kod Kopernikusa su :

Kablovska
- kvalitet i pouzdanost u radu analogne i digitalne televizije
- postojanje svih Arenasport 1-5 i Sport klubova 1-6 u kablovskoj televiziji

Internet
- kvalitet i pouzdanost u radu interneta
- da li se dobija WI-FI modem prilikom sklapanja ugovora i kakvog je kvaliteta

Unapred hvala na odgovorima
 
Poslednja izmena:
Što se interneta tiče, nemam zamerki, i kvalitetan i pouzdan. Ja sam dobio WI-FI modem Scientific Atlanta 2320 na korišćenje, radi dobro, ali je wireless signal slabiji u odnosu na TP link koji imam.

Što se tiče televizije, tu je već stvar delikatnija. Digitalna televizija je još uvek u test fazi, ima 43 pinkovih kanala, u zadnje vreme signal je dosta dobar. Kvalitet signala analogne televizije nije loš. Moja glavna primedba se odnosi na ponudu kanala, a pogotovo na izostanak kanala MTV i VH1. Pokušao sam da pronađem na internetu da li još neki kabl operater u svojoj ponudi nema ova dva kanala, ali nisam uspeo. Srećom, u poslednje vreme Pink Music 3 nudi dosta raznovrsniju muziku u odnosu na raniji period, pa mi je to alternativa.

Arene 1, 2, 3 i 4 su dostupne u digitalnoj ponudi, signal je prilično dobar. Sport Klubovi 1, 2 i 3 se emituju na analognoj televiziji, dok Sport Klubova 4, 5 i 6 nema u ponudi.
Arena 5 se emituje samo na IPTV Telekoma Srbije i Polarisu.
 
Kriterijumi koji interesuju kuma kod Kopernikusa su :
Kablovska
- kvalitet i pouzdanost u radu analogne i digitalne televizije
Digitalna TV nije zvanicno u ponudi. Sto rece mickey69, jos je signal u test fazi i takav je sigurno nekih godinu dana, pa mozda i vise. Ne zna se cak ni sta ce da bude sa STB uredjajima. Da li ce da ih dele besplatno kad krenu sa pruzanjem usluge digitalne TV, da li ce da ih naplacuju, i slicno. Cak sam na njihovom famoznom forumu (koji je sada ugasen) procitao da postoji mogucnost da cak i cena pretplate skoci kad ubace u ponudu digitalalnu TV. Koliko, ne zna se, a ni da li je sve to tacno. Tako da sto se tice digitalne TV, sve dodje malo smesno pogotovo ako procitas sledece:

Kod:
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/1685915/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BE+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BA+%D0%BD%D0%B0+%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%A2%D0%92+%D1%81%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BB.html

Analogna TV im radi u fazonu, cas smrdi-cas mirise, dakle nista posebno. Kod nekih korisnika je slika jasna i cista, kod nekih je losa, sa puno snega i raznih smetnji koje Kopernikus NE UME da ukolni. Da bude crnje i gore, recimo, kod mene u stanu je slika na 3 razlicita TV-a u potpunosti drugacija. Negde se neki kanali jedva vide, a negde je slika dobra, a stan nije veliki. Duzina najduzeg kabla je do 10 metara i ne bi trebalo da toliko drasticno utice na kvalitet. Izbor kanala je naravno katastrofa, i pretplata takodje.

- postojanje svih Arenasport 1-5 i Sport klubova 1-6 u kablovskoj televiziji
Kao sto rece mickey69.

Internet
- kvalitet i pouzdanost u radu interneta
Za promenu internet je dobar. Stabilan, brz.

- da li se dobija WI-FI modem prilikom sklapanja ugovora i kakvog je kvaliteta
Koliko ja znam, WI-FI ruter (dodatni uredjaj pored kablovskog modema) sigurno dobijas uz PROFI pakete (u racun je objedinjen i internet i televizija).
Uz standardne FLAT pakete su isli modemi tipa:

Kod:
http://4.bp.blogspot.com/-Kp_e-a2o8MM/UnxDPkDu6jI/AAAAAAAAAHg/Ez5QsVnZaEA/s1600/dpc3925.png
http://www.writework.com/uploads/7/77461/virginmedia-cisco-cable-modem.jpg

... ali izgleda da su mozda dopunili ponudu i sa nekim modelom koji moze da salje WIFI. Eto mickey69 je napisao da je on dobio modem/ruter sa mogucnoscu slanja WIFI-a tako da se raspitaj direktno u poslovnici iz koje planiras da uvedes net.

Toliko. Poz ;)
 
Moj kum je pre neki dan kupio stan u novoizgrađenoj zgradi u Lazarevcu . U zgradi je za sad od kablovskih i net operatera prvi ušao Kopernikus . Kumu treba savet od postojećih korisnika Kopernikusa iz Lazarevca i ostalih delova Srbije da li na osnovu Vaših iskustava uopšte ulaziti u ugovornu obavezu sa njima za kablovsku a kasnije i za internet ili tražiti rešenje kod Telekoma ili možda kod nekog drugog operatera u tom gradu .

Kriterijumi koji interesuju kuma kod Kopernikusa su :

Kablovska
- kvalitet i pouzdanost u radu analogne i digitalne televizije
- postojanje svih Arenasport 1-5 i Sport klubova 1-6 u kablovskoj televiziji

Internet
- kvalitet i pouzdanost u radu interneta
- da li se dobija WI-FI modem prilikom sklapanja ugovora i kakvog je kvaliteta

Unapred hvala na odgovorima



* iskustvo iz Smedereva:
- što se tiče kvaliteta kanala, nisu za baš pohvaliti (ovde mislim na izbor kanala)
- što se tiče stabilnosti interneta i brzine interneta, meni odlični
- vidim da se mnogi žale na ostale operatere da ne mogu da dobiju korisničku podršku, u Smederevu kad god sam ih okrenuo odmah su se javili, i odmah smo završili sve jer su bile neke banalne situacije
- dugo sma godina njihov korisnik kablovske, više od 3 god koristim i njihov internet, koristim njihov flate home paket (12288/1280 Kb), što znači da mi ne sleduje wifi, pitao sam u poslovnici u SD, reklimi da nemaju na stanju... međutim poslao sam mail u BG, obijasnio da sam njihov dugogodišnji korisnik, itd ... u roku od pola sata sam dobio odgovor iz Beograda, (bio je utorak kada smo vršili prepisku) da će poslati wifi ruter za Smederevo i da će me kolege iz SD poslovnice zvati do kraj nedelje da ga preuzmem, tehničari iz SD-a su mi u petak doneli wifi ruter montirali i radi sve kako treba
- zadovoljan sam stabilnošću interneta, brzinom, ja bih ih preporučio, nemaš nerviranje oko čekanja na dobijanje podrške, tehnička služba im expresno izlazi na teren (doduše za 3 godine sam imao samo dve-tri terenske intervencije i to su mi bukvalno u toku dana rešili), opet se ograđujem,pišem moje iskustvo sa njima u Smederevu
 
Poslednja izmena:
Znaci da pisem i ja Beogradu za wife ruter posto sam i ja njihov korisnik evo skoro 4 god... :)
 
Znaci da pisem i ja Beogradu za wife ruter posto sam i ja njihov korisnik evo skoro 4 god... :)


Ništa te ne košta, možeš samo da dobiješ.

S obzirom da su mi kao što rekoh u SD poslovnici rekli da WiFi ruter nemaju na stanju i da teško da će ga i dobijati, nisam ni ja puno očekivao od maila upućenog za BG, ali eto odgovoriše i prijatno iznenadiše (naravno dugo koristim njihov net, račune uredno plaćam, itd). Svakako nadam se da ćeš to završiti kao i ja.
 
Moj kum je pre neki dan kupio stan u novoizgrađenoj zgradi u Lazarevcu . U zgradi je za sad od kablovskih i net operatera prvi ušao Kopernikus . Kumu treba savet od postojećih korisnika Kopernikusa iz Lazarevca i ostalih delova Srbije da li na osnovu Vaših iskustava uopšte ulaziti u ugovornu obavezu sa njima za kablovsku a kasnije i za internet ili tražiti rešenje kod Telekoma ili možda kod nekog drugog operatera u tom gradu .

Kriterijumi koji interesuju kuma kod Kopernikusa su :

Kablovska
- kvalitet i pouzdanost u radu analogne i digitalne televizije
- postojanje svih Arenasport 1-5 i Sport klubova 1-6 u kablovskoj televiziji

Internet
- kvalitet i pouzdanost u radu interneta
- da li se dobija WI-FI modem prilikom sklapanja ugovora i kakvog je kvaliteta

Unapred hvala na odgovorima

Iskustvo iz Nove Pazove, gde je kopernikus bog zna sam kako dobio lokaciju.
Internet zadovoljavajući možda i bolji od konkurencije, nemam zamerke.
Televizija blagi užas!
Analgna slika zavisi na kojoj dijagonali se gleda ( ja na 47 inca) i od programa do programa, srednja muka do očaja.
Čim dune jači vetar i padne jača kiša pola kanala nema signal (obavezno sport klubovi se odmah izgube) a oni koji ostano kvalitet se prepolovi (veju bele pahulje:wall:).
Digitalna u probnoj fazi već godinu dana, kao da testiraju put na mars!!!! bez ikakve naznake da će uskoro završiti, pikeslizacija često prisutna, gubljenje signala na 5-6 sekundi (obavezno kad je neka utakmica na areni) brdo pinkovih kanala, često tumbanje kanala, sve u svemu očaj.
Na zvaničnom sajtu nema nikakvih informacija (već 3-4 godine isti sadržaj osim malog šminkanja, proletos ukinulu forum).
Lično mislim da je kopernikus operater koji polako odumire i beži od njega ko đavo od krsta ako imaš drugi izbor.
 
Iskustvo iz Nove Pazove, gde je kopernikus bog zna sam kako dobio lokaciju.
Internet zadovoljavajući možda i bolji od konkurencije, nemam zamerke.
Televizija blagi užas!
Analgna slika zavisi na kojoj dijagonali se gleda ( ja na 47 inca) i od programa do programa, srednja muka do očaja.
Čim dune jači vetar i padne jača kiša pola kanala nema signal (obavezno sport klubovi se odmah izgube) a oni koji ostano kvalitet se prepolovi (veju bele pahulje:wall:).
Digitalna u probnoj fazi već godinu dana, kao da testiraju put na mars!!!! bez ikakve naznake da će uskoro završiti, pikeslizacija često prisutna, gubljenje signala na 5-6 sekundi (obavezno kad je neka utakmica na areni) brdo pinkovih kanala, često tumbanje kanala, sve u svemu očaj.
Na zvaničnom sajtu nema nikakvih informacija (već 3-4 godine isti sadržaj osim malog šminkanja, proletos ukinulu forum).
Lično mislim da je kopernikus operater koji polako odumire i beži od njega ko đavo od krsta ako imaš drugi izbor.

Gospodo iz kopernikusa vi ste zreli za inspekciju i oduzimanje licence.
isključili ste digitalni signal na pola treće četvrtine košarke Srbija-Grčka Izgleda da vam nije odgovarlo kako smo grke derali, tako treba da izađe i radiodifuzna inspekcija da vam odere kožu i oduzme licencu. Vrh bezobrazluka:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 
i meni malo malo pa nema kanal, taman se udubim u nesto i ono krk nema signala bla bla, internet im je zadovoljavajuci ali je tv sr*nje
 
Sr*nje, i prilično skupo za (ne)kvalitet koji nude ... Kanale izbacuju samo tako, a kad god ih nešto pitaš: ,,Ne znam, direktor ništa nije rekao. Direktor o tome odlučuje.'' Po stoti put ponavljam - jedini operater bez MTV i VH1 kanala ...
 
Pitam se, kako meni internet uopste radi? :O
 
Ni nakon godinu dana od početka emitovanja, malecna greškica koja se "potkrala" u reklami nije ispravljena. Naprotiv, dotična reklama se emituje i do 40 puta na dan...

 
Radi ali sigurno imas gubitke i usporenja u toku rada
 
Nazad
Vrh Dno