Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

@igor.m
Prošlo je zakonskih 15 dana za odgovor na prigovor. Da li je Kopernikus nešto odgovorio ili je prigovor poslat svima??
 
Bilo je neso do moje mreze,nasao je sve kanale,ali ne daje sliku na svim kanalima(RTS,Prva,B92,Pinkovi kanali).Ton ima ali ne i sliku.
 
@igor.m
Prošlo je zakonskih 15 dana za odgovor na prigovor. Da li je Kopernikus nešto odgovorio ili je prigovor poslat svima??

Nije odgovorio ništa (što je i očekivano), prigovor je prefolmulisan u prijavu, i poslata svim relevantnim organima.
 
Naleteh malopre na OVAJ link kod Pantele na fejsu :D

Koliko li ima istine ne znam, jer na kablovskoj i dalje idu pomenuti kanali...

Iskreno mi i ne trebaju, nek ukidaju slobodno i nek smanje pretplatu!
 
Meni u poslednjih par dana jako lose radi internet. Verovatno sređuju jos nesto osim foruma.
 
Kupio sam danas TV 32" LED SAMSUNG UE32F5000, Full HD , 2 HDMI, 1 USB, Analogni, digitalni DVB-T/C, CI+ (1.3), i korisnik sam Kopernikus kablovske televizije. Kako da podesim na TV-u da imam te digitalne kanale o kojima pricate, da li ce kvalitet slike da bude bolji? (ne razumem se ni malo u ovu oblast), posto mi je TV u automatskoj pretrazi pronasao 65 kanala i za sve pise da su analogni, stoji obavestenje 0 digitalnih, i slika nije bas nekog kvaliteta, da ne kazem loseg...
 
Kod Kopernikusa slika lošeg kvaliteta?Ja to još nisam čuo...

Izvini,ovo je bilo jače od mene.;)

Imam LG tako da ti ne mogu pomoći ali ako odabereš u podešavanjima Austriju ili Nemačku i pustiš da preskenira ceo opseg trebalo bi da dobiješ sve kanale.Odakle si?
 
Na tom Samsung TV-u ne treba da menja zemlju, radice i kada stavi Srbija. Imam isti taj TV samo sa SmartTV funkcijama (F5500) i pronalazi lepo digitalne kanale i kada izaberem nasu drzavu. Moguce je da nema digitalnih kanala u njegovom mestu.
 
@sofoklis Meni je na srpskom, udji u MENU-kanal-rucno memorisanje-digitalni kanal i tu pretrazujes kanale u frekvenciji ukucas 714000(prvi put skeniraj sa 714000 pa sa 728000 pa 730000 pa 738000 ali prvo podesi modulaciju i oznaku simbola), modulaciju stavi na QAM 256,a oznaku simbola stavi 6900.

Nadam se da sam ti pomogao ako se vec nisi snasao :)
 
Ako je slika lošeg kvaliteta(kao kod mene) pogotovo na kanalu Al Jazira onda nema ništa od digitalnih kanala.Tako su mi rekli stručnjaci iz održavanja,a smetnje će otkloniti kada počnu da naplaćuju uslugu digitalnih kanala,pre toga nisu u obavezi da osposobe digitalne kanale.
 
OK, Hvala vam na pomoci i izvanjavam se sto nisam bio u prilici da ranije odgovorim. Probao sam ovo sto je @acep napisao i opet nista, pise 0 digitalnih kanala je pronadjeno. Pozvacu strucnjake iz Kopernikusa da dodju i rese problem.. @veljadj Iz Jagodine sam, trebalo bi da u mom selu ima tih digitalnih kanala :), mozda je nesto i do Tv-a... Najlosiji kvalitet slike je na Sport klubu 1, FOX-u, CBS-u, Al Jazzeri, ma spisak je dugacak, ne samo da ima snega, sad i idu neke ogromne linije po ekranu i cuje se sustanje...
 
I nemoj da se sekiras previse samo je pitanje vremena kada ce krenuti da naplacuju digitalnu TV. I tada ako nije razumna cena odmah RASKID! Ugovora
 
Ja i sad razmisljam o raskidu, bilo je 700 dinara, a sad su podigli na 950 bez najave zbog ubacivanja par sportskih kanala.... nije mi do tih para, ali sto bi ja placao za sport kad me ne zanima, a i vec ima alternative tipa polaris za 500 din i ima diskaveri i jos sve ostale slicne..... na kopernikusu pola kanala sluzi samo da ih ima na broju. Kcn 1 2 3 duga tv best itd ..... a digitalni sve pinkova sra.nja .... da sam hteo sam pink da gledam uzeo bi pinkov paket na total tv-u..... ranije sam imao dreambox za satelitsku, ali sam uveo kopernikus kabl.... medjutim razmisljam ponovo o kupovini hd risivera otkazivanju ovoga....
 
U Jagodini je već dugo 1050 dinara mesečno. Inače kad smo uvodili kablovsku, još kad se firma zvala SkyNet, potpisali smo ugovor po kom mesečna pretplata treba da bude 1 marka :)
 
ubacili kanale i digli cenu, a sad sto te kanale ne gleda niko to nema veze vazno je da su digli cenu, nekoliko mojih drugara su presli na jovatel cini mi se ako se dobro secam, u kopernikusu kad su otkazivali rekose im
"prebacuje te se na jovatel"
-"da"
"znate posle kada se ponovo vratite morate da platite prikljucak i iznece vas skuplje, ali vraticete se vi kod nas"
-":)"

tako da nas nekoliko cekamo da nam ovi koji su vec presli kazu kako su zadovoljni i odosmo i mi, a oni neka dizu cene
 
Ja sam uzeo PROFI DS paket pre nekih mesec dana i sto se interneta tice prezadovoljan sam. Ni jedan prekid,ni 1 spustanje brzine uvek je u razmaku od 31.2-31.8 mb/s.Ping u rasponu od 10-25ms.
U Jagodini zivim trenutno.
Sto se tice kanala slika na analognoj je bila uzasna dok nisam promenio podesavanja na tv-u(ukljucio filtere i pojacavanje) inace imam Full HD Samsung 102 cm(40``) sada je sasvim solidna negde na 90% kvaliteta IP TV.
Digitalni kanali rade vecinu vremena ali desava se da imaju kockice ili da nestanu povremeno(inace ima ih oko 70).
Bio sam korisnik adsl-a i to kod Sezam Pro-a 4(poceo sa 256 ticom) god zatim Telekoma 5 god i Oriona 1.5god i slobodno mogu reci da je internet bolji i stabilniji kod Kopernikusa 5x a i brze resavanje problema.
IP TV jeste dobar ali nije za Srbiju, nase centrale i Telekom.
Prednosti: brzi i stabilniji net i sportski kanali
Mana: slika koja je losija nego kod IPTV-a
Od Jovatela bezite daleko to znam iz licnog iskustva. Vecina kanala je ocajna a sluzbu za odrzavanje u manjim gradovima morate da zovete 100 puta i cekate cesto i po 7-10 dana da otklone kvar.
 
Poslednja izmena:
Čuo sam da za par meseci Kopernikus uvodi uslugu fiksne telefonije.
 
Jutros je osvanuo novi, moderniji izgled Kopernikusovog web sajta, a forum je konačno apdejtovan i isključen.
Web sajt ne izgleda loše. U listi kanala stoji kanal History Channel, kanal koji nikad nismo imali, umesto kanala Viasat History.
 
Naravno, a korisnički servis (kao i ranije) ništa nikada ne zna ...
Kada direktor odluči (vraćanje MTV & VH1 kanala ...)
Jedini KTV operater bez ta 2 muzička kanala ...
I dalje ubedljivo najskuplji (i najgori)!
 
Internet se raspada zadnjih nekoliko dana u Jagodini, gotovo je neupotrebljiv, nestaje na svaki minut po principu minut imas - minut nemas.
 
A gde si u Jagodini? Ja sam na Sarinoj Medji i nisam imao ni jedan jedini problem.
 
Nazad
Vrh Dno