Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

danas ubacena u Smederevu Sat Tv Pozarevac,oni umesto da ubacuju neke bolje televizije oni ubacuju one tv kanale koje su pre par godina izbacili pa sada ponovo vracaju.Katastrofa.Cini mi se da cu i ja preci na d3i,napokon kod nas u Smederevu konkurencija ovom sugavom Kopernikusu.
 
Pustili su i nove digitalne kanale u Smederevu. Ukupno ih ima 69 :D. Ubacene su Arene i jos Pink kanala (ukljucujuci i 4 erotic ;) ), a vidim tu su i OBN i BN.
 
*** Poslato KTV Kopernikus 24.02.2014 ***

Za: vlasnike i menadžment Kopernikus technology d.o.o

Prigovor na kršenje ugovora, diskriminaciju korisnika i neprofesionalno ponašanje KTV Kopernikus

Kako smo Vam se, mi korisnici Vaših usluga iz različitih gradova Srbije, više puta obraćali sa istim pitanjima, na više načina (preko foruma, slanjem mailova, pozivanjem vaših korisničkih centara), te kako nismo imali nikavih zvaničnih odgovora sa Vaše strane, obratili smo se za savet i pomoć, Udruženju za zaštitu potrošača po pitanju Vaše neposlovnosti, kršenju ugovora sa vaše strane i vašeg ne odgovaranja (ignorisanja) na postavljenja pitanju od strane korisnika Vaših usluga.
Detaljnom analizom je utvrđeno da od svih kablovskih operatera koji posluju na teritoriji Srbije, Vi jedino imate različit cenovnik usluga po gradovima, čime direktno vršite diskriminaciju Vaših korisnika i kršite Zakon o zaštiti potrošača i to: čl.16, čl.54, čl.58, čl.80 i čl.81 (Zakona o zaštiti potrošača), kao i Zakon o radiodifuziji.

Poštovani, ovim putem vas obaveštavamo, da imate zakonski rok od 15 dana da odgovorite na dole navedena pitanja i predočite nam šta ćete preduzeti po istim i kada, u suprotnom, ukoliko ne dobijemo nikakav odgovor od Vas u navedenom (zakonski predviđenom) roku, podnećemo detaljnu prijavu Udruženju za zaštitu potrošača i ostalim nadležnim organima, kao i pokrenuti javnu kampanju protiv nelegitimnih postupaka sa Vaše strane prema korisnicima.

1. Zašto ste jedini kablovski operater (na teritoriji Srbije) koji ima različite aršine za određivanje cenovnika usluga i zašto vršite cenovnu diskriminaciju Vaših korisnika po gradovima ?
Koja je to razlika u kvalitetu interneta, te protok od 8192 / 768 Kb odnosno 10240/ 768 Kb naplaćujete isto, kao protok od 12288 / 1280 Kb ali u različitim gradovima, (odnosno protok od 4096 /512 Kb ima istu cenu kao protok od 6144 / 1024 Kb naravno opet u drugom gradu) ! ?

U nastavku Vam predočavamo, pregled diskriminacionog cenovnika Vaših usluga po gradovima:

0001.jpg

kao i :

0002.jpg

2. Po čemu su to korisnici vaših usluga u Boru, Leskovcu, Aleksandrovcu, Beogradu, Novom Sadu, itd , manje važni, diskrimisani i skuplje plaćaju usluge (interneta) od Vaših korsinika u Aranđelovcu, Ćupriji, Jagodini, Novom Pazaru, Paraćinu, Smederevu, Rumi, Topoli, Velikom Gradištu itd ?

3. Kakva je to diskriminacija korisnika i po čemu se razlikuje kvalitet vaše kablovske televizije i usluge, da ista u jednim gradovima košta 750 din, u nekim 900 din, pa do 1200 din. (u najvećem broju gradova)? osim toga, npr. u Boru imate mnogo manje kanala (58), nego u Nišu (62) ali je zato u odnosu na Niš, cena kablovske u Boru za čitavih 300 din, skuplja . (Bor – 1050 din, Niš 750).!!!???

4. Zašto konstantno izbegavate da odgovorite Vašim korisnicima na pitanje uvođenja „mix standard paketa“ ? Koja je privilegija Vaših korisnika u Nišu da paket usluga kablovska + internet, imaju po ceni od 1700 dinara mesečno, dok korisnici Vaših usluga u drugim gradovima te usluge pojedinačno plaćaju od 2150 din. pa do celih 2600 din. (u najvećem broju) jer nemaju navedene usluge u paketu kao korisnici u Nišu ?

5. Kako opravdavate to da vaš skuplji profi paket (čija je minimalna cena 3300 dinara/mesečno) je ista u svim gradovima i nemate za njega diskriminacioni cenovnik, dok standardna ponuda vaših usluga, već ima velike razlike u ceni, kao što smo to gore naveli?

Prilog: cenovnik profi usluga Kopernikus KTV

0003.jpg

6. Zašto ste na primedbu većeg broja korisnika da nema protok interneta koji je naveden u zvaničnom cenovniku ( 12288 / 1280 Kb) već mnogo manji (od 5000 do 10500 Kb), i da je taj problem evidentan od poslednjeg povećanja brzine, dana 07.02.2014 godine u toku noći promenili zvančni cenovnik na sajtu i dodali ispred protoka „do“, a već u popodnevnim satima istog dana, posle burne reakcije korisnika, da takav cenovnik nije bio na sajtu do 07.02. (gde su i postavili dokaze) te zapretili prijavom tržišnoj inspekciji, odmah vratili stari cenovnik (bez „do“) ? Ovakvim postupkom ste ne samo pokušali da umanjite svoju odgovornost, već i grubo vređali zdrav razum i podcenili vaše korisnike, o kršenju niza zakona da i ne govorimo.

Prilog: cenovnika koji je postavljem 07.02.2014 na vašem zvaničnom sajtu i koji je objavio moderator na Vašem zvaničnom forumu :

do cene - kopija.png

0502060.jpg


7. Zašto ste blokirali forum, kada je na istom pokrenuta debata o legitimnosti vaših postupaka po pitanju cenovnika usluga i pitanja diskriminacije Vaših korisnika. Na mail koji smo poslali vašoj administraciji nam je odgovoreno da imate „tehničkih poteškoća“ sa forumom i da ćete to brzo rešiti, no kada Vi te navedene probleme ne možete da rešite duže od 7 dana (koliko je forum nedostupan), kakav kvalitet usluga i ekspiditivnost u rešavanju ostalih primedbi, onda mi OBIČNI korisnici možemo da se nadamo od vas, ako vam je za rešavanje „tehničkih problema“ na OBIČNOM FORUMU potrebno više od 7 dana, i isti je još uvek nedostupan?

8. S kojim pravom, kršite Ugovor koji ste potpisali sa korisnicima. Naime, dana 30. avgusta (petak) 2013. godine, Kopernikus je preko svoje internet stranice obavestio svoje korisnike da je od 1.(prvog) septembra 2013. godine cena mesečnog održavanja kablovske televizije povećana za 150 dinara, linearno u svim gradovima, a kao razlog za poskupljenje je navedeno uvođenje Pinkovih kanala, Arene 1, i povećanje PDV-a.
U ugovoru koji su korisnici potpisali sa Kopernikusom, stoji da će ih operater NAJMANJE 14 (četrnaest) dana unapred obavestiti o eventualnoj promeni visine pretplate na KTV. U navedenom slučaju, Kopernikus je svoje korisnike obavestio svega 2 (dva) dana ranije, što je grubo kršenje ugovora sa vaše strane. Da li je potrebno da napominjemo, da drugi kablovski operateri svoje korisnike obaveštavaju 30 (trideset) dana pre stupanja na snagu novih cena, opet ste se poigrali sa svojim korisnicima i grubo prekršili odredbe ugovora. (dokazi o oveme će biti dostavljenji Udruženju za zaštitu potrošača kao i ostalim organima, pri podnošenju prijave).

9. Šta se dešava sa protokom interneta od zadnjeg povećanja brzine, veliki broj vaših korisnika se žali da nema protok koji je naveden u cenovniku. Do zadnjeg povećanja brzine, je protok bio u redu, čak i neznatno veći od ponuđenog, ali nikada ispod toka, ali zadnjim povećanjem protoka on nikako ne dostiže tu brzinu? Uglavnom je u dijapazonu od 5 – 10 – 11 – do max 11,5 Mb, u zavisnosti od doba dana. (Kompletna merenja protoka, u različitim vremenskim intervalima u toku dana i po datumima, biće dostavljeni Udruženju za zaštitu potrošača pri podnošenju grupne prijave.)

Shodno tome, poštovani i odgovorni u KTV Kopernikus „prateći tržišne trendove“ kako ste naveli na Vašem sajtu, mi korisnici Vaših usluga, očekujemo od Vas osnove poslovnosti a to je:
- da kao i svi ostali kablovski operateri imate jedinstven (isti) cenovnik usluga za sve Vaše korisnike, bez obzira na grad,
- da ponudite mix (standardni) paket (internet + kablovska) korisnicima i u drugim gradovima, kao što to imaju korisnici u Nišu,
- takođe da ponudite JEDINSTVENU cenu kablovske televizije u svim gradovima (po važećem cenovniku sa vašeg sajta, trenutno, najeftinija ponuda kablovske je u iznosu od 750 dinara),
- da se ubuduće pridržavate odredbi ugovora koji ste Vi pisali.

Uzgred da Vas podsetimo , da je odavno „tržišni trend“ i korišćenje WiFi rutera (kod vas ga jedino mogu dobiti profi korisnici sa minimalnom pretplatom od 3300 dinara, bez diskriminacije po gradovima) a „tržišni trend“ je i to, da tržišno odgovorne kompanije, odavno daju dodatne popuste dugogodišnjim korisnicima svojih usluga. Čisto za informaciju vašem marketingu i prodaji, odavno je poznato da je za kompaniju 14 puta jeftinije zadržati starog korisnika, nego pridobiti novog.

Napominjemo još jednom da Vam kao grupa građana, korisnika vaših usluga na teritoriji Srbije, dajemo zakonski rok od 15 dana, da odgovorite na ovaj prigovor u suprotnom, ćemo protiv vas podneti kompletnu i grupnu prijavu sa svim dokazima, sledećim organima:

- Udruženju za zaštitu potrošača
- Tržišnoj inspekciji
- Republičkoj radiodifuznoj agenciji
- Republickoj agenciji za telekomunikacije
- Ministarestvu za telekomunikacije
- Ministarstvu za trgovinu
- Narodnoj kancelariji Predsednika Republike Srbije
- Kabinetu podpredsednika vlade
- Ministarstvu za državnu i lokalnu samoupravu
- Zaštitniku građana

- takođe, ćemo prijavu i svu potrebnu dokumentaciju dostaviti, štampanim i elektronskim medijima.


Grupa korisnika vaših usluga
Dana: 24.02.2014 godine
 
Poslednja izmena:
Ne verujem, oni su od tog foruma imali samo štetu, nikakvu korist...

I kod mene ubačeno još digitalnih kanala, ukupno ih na četiri frekvencije sada ima 66, tako da se kvalitet signala sada kreće od 10 do 17 posto. Znači, totalno neupotrebljivo.
 
I u Boru ubaceni novi digitalni kanali na frekvencijama 730000 i 738000 kvalitet signala od 10-17 posto,a od tih 30-ak kanala koji su ubaceni mogu se gledati svega 10-ak.
 
Da ne poverujes: @dekiviola, KCN se oglasio isti dan (24.02), gde je u "odgovoru" naveo:


"Vaše je legitimno pravo da kao korisnici naših usluga izrazite svoje eventualno nezadovoljstvo i obratite nam se na odgovarajući način. Međutim, na vaš prigovor koji ste podneli kao anonimna grupa korisnika naših usluga mi ne možemo da se izjasnimo onako kako nam propisi nalažu, budući da ne znamo vaša pojedinačna imena i prezimena, brojeve korisničkih ugovora, konkretne prigovore svakog korisnika, a koji bi se odnosio na cenu ili kvalitet pružene usluge, niti znamo na koji grad se odnosi prigovor svakog pojedinačnog korisnika, a koji je podneo prigovor u okviru anonimne grupe korisnika."

kao i:

"Na osnovu gore navedenog, trenutno nismo u mogućnosti da se izjasnimo na vaš Prigovor, ali smo, bez obzira na vašu anonimnost, spremni da razmotrimo vaše opšte primedbe i u cilju poboljšanja kvaliteta naših usluga prihvatimo neke vaše predloge i sugestije koje možemo uvažiti.".

Odgovor sa njihove strane je potpisan sa: "Glavni servis za podršku pretplatnicima". (bez imena prezimena i funkcije odgovorne osobe).

Dana 27.02. poslato im je pojašnjenje, da se Prigovor ni u jednoj stavci nije odnosio na pojedinačne probleme klijenata, već na opšte probleme koje SVI klijenti imaju sa njima, da smo se mi do sada imenima i prezimenima i brojevima ugovor obraćali njima kao pojedinci, nebrojani broj puta, ali da od njih nije bilo nikakvog odgovora ni rekacije, te da smo se imenima i prezimenima i svim relevantnim podacima obratili drugim organima za dalje postupanje prema njima. Takođe je navedeno, da do sada nismo znali da u KTV Kopernikusu postoji "Glavni servis za podršku pretplatnicima" jer nigde ne postoji takva informacija na njihovom sajtu niti bilo kakav kontakt za isti, što su kao pravno lice dužni da navedu.

Između ostalog u odgovoru KTV Kopernikus stoj i sledeće:

S toga, poštovani u „Glavnog servisa za podršku klijentima“ KTV Kopernikus, iako ste u Vašem „odgovoru“ pokušali da ostanete i ovog puta inferiorni i Prigovor od 24.02.2014 god. "odbijete" uz obrazloženje da smo anonimna grupa korisnika, (što nikako nismo) a opet u nastavku navodite da ćete razmotriti naše predloge za poboljšanje poslovanja, poslednji put Vas obaveštavamo da imate rok od 15 dana (počev od 27.02.2014 godine) da se izjasnite po Primedbi koja se odnosi na probleme koje imaju SVI korisnici Vaših usluga ne teritoriji Srbije, a to su (još jednom):

- diskriminaciona podela cenovnika po gradovima (jedini operater u Srbiji sa takvim cenovnikom)
- nekompetentna i nesrazmerna cena usluga u odnosu na brzinu interneta i broj TV kanala po gradovima
- na ignorisanje uvođenja paketa KTV + internet i u drugim gradovima, osim u Nišu
- na nepoštovanje osnovnih (opštih) odredaba ugovora sa vaše strane

---

Nakon isteka ovog roka, ukoliko KCN ne preduzme nikakva rešenja po prigovru, protiv njih biće podneta prijava svim relevantnim nadležnim organima, a kompletni transkripti i dokumentacija biti prosleđena medijima i postavljena na internetu.

---

Prijava je napisana odlično, čekamo sada da prođe zadati rok te da je aktiviramo.

Naravno, pošto njihov forum još uvek ne funkcioniše (i posle 20 i kusur dana), možete svi koji koriste KCN, slobodno ovde napisati vaše primedbe, iste će biti dodate u prijavi.
 
Poslednja izmena:
@igor.m
Sjajno napisano. Ono što bih ja dodao je da ne poštuju volju korisnika i da ne žele da ubace kanale koji ljudi traže.
Ja sam konkretno na njihovom nekadašnjem forumu (kao i mnogi drugi) najviše raspravljao zbog izbacivanja muzičkih kanala MTV i VH1 iz ponude (izbačeni 01.05.2013.) koji i pored mnogobrojnih zahteva nisu vraćeni.
Elem, u njihovoj TV reklami (analognu platiš - digitalna gratis) pojavljuje se (između ostalih) i logo MTV kanala. Pitao sam korisnički servis: Zašto stavljate logo MTV-a na reklami a nemate ga u ponudi? (pritom ne planiraju, odnosno direktor ne planira da ga vrati). Operaterka je rekla da je to greška i da će reklama biti ispravljena (razgovor obavljen pre nekoliko dana, reklama nije ispravljena)
Još jednom podrška.
 
@boyml
a pa dobro to je kod njih uobičajeno da jedno pričaju (relamiraju) drugo rade, to se inače zove: obmana korisnika, i dobar deo prijave se bavi time, no čekamo da im istekne vreme za odgovor.
 
Poslednja izmena:
@boyml
Nije realno za očekivati da se gospodin direktor izlaže dodatnom (i za njega nepotrebnom) trošku i ispravlja grešku u reklami, imajući u vidu da je skoro polovina reklame greška. Treba sad da izbacuje iz reklame i Sport klubove 4, 5, 6, HD, Disney... Ne bi to bilo domaćinski s njegove strane.
 
@mickey69
Pre će da uklone reklamu nego što će ubaciti sve kanale koji se pojavljuju tamo ...
 
Koliko se sećam, moderator na Kopernikusovom bivšem forumu je jednom prilikom napisao da nije greška, da je u pitanju nova usluga koja će uskoro startovati. Inače ta reklama je počela da se emituje još od oktobra prošle godine, da bi eto, tek sada, nadležni u Kopernikusu ustanovili da je greška. Svaka čast na ažurnosti, i poštovanju svojih korisnika.
 
@mickey69
Da, tako su napisali. A ta nova usluga je OTT. Pitao sam ih za spisak kanala za OTT. Rekla mi je da ne zna tačno, ali može da mi kaže orijentaciono.
Interesovalo me je da li se u ponudi nalaze MTV i VH1. Prvo je rekla da misli da ih ima, ali da će proveriti.
Kada sam opet zvao, rekla je da ih nema i da se u reklami nalazi greška koju će ispraviti.
 
@mickey69
Da, tako su napisali. A ta nova usluga je OTT. Pitao sam ih za spisak kanala za OTT. Rekla mi je da ne zna tačno, ali može da mi kaže orijentaciono.

Jedino sto se sigurno zna u vezi ove usluge je da mora da se plati 3 meseca unapred a sta se dobija za uplaceni novac niko nema pojma. Ovoliku kolicnu nebuloza moze samo kopernikus da servira svojim korisnicima.
 
Samo da javim da peticija i pretnja tužbom daje prve rezultate na izjednačavanju cena usluga,naime račun za mart je za Lazarevac i okolinu došao uvećan sa 1050,00 na 1200,00 din.:mad:
 
Samo da javim da peticija i pretnja tužbom daje prve rezultate na izjednačavanju cena usluga,naime račun za mart je za Lazarevac i okolinu došao uvećan sa 1050,00 na 1200,00 din.:mad:

Cena je i bila 1200 dinara, kad smo radili analizu, na njihovm sajtu je stajalo da je 1200 din (važi od 01.09.2013) a ne 1050 din, kao što i sada stoji, ništa nisu menjali. Tako da mi nije jasan tvoj post?
 
Post je bio malo sarkastičan na račun Kopernikusa i žao mi je ako to nije tako zvučalo.
 
uhhh dobro je ako je tako, ja pomislih stvarno nešto opet petljali (pošto imaju običaj). Na pripremljenu prijavu pored stavki iz peticije smo dodali još dve novouočene namerne greške, propuste (ne znam ni ja kako više da definišem to šo radi Kopernikus), pa rekoh još i ovo što si naveo da su uradili... gde će više :)
 
Vidim arene i ostali kanali koji su bili TEST sad imaju ime, pa predpostavljam da vise nije u fazi testiranja? Dok sam gledao utakmicu u 12:30 na areni 4 "samo" 3 puta je nestala slika i nema vise onog kasnjenja od 2+ minuta. Napreduju! :p
 
Od 1 sat nocas nema net,jesu bili neki radovi najavljeni,stanica Bozevac?
 
Ne vidim neku korist od toga. Total TV možeš da koristiš gde god da si u Srbiji. Ako ne razvuku kablovski net, džabe su dolazili.
 
To ne znaci da ce postaviti infrastrukturu i poceti sa cable uslugama. Ovo je samo za TotalTV, TotalADSL i D3i.
 
Ne vidim neku korist od toga. Total TV možeš da koristiš gde god da si u Srbiji. Ako ne razvuku kablovski net, džabe su dolazili.
To ne znaci da ce postaviti infrastrukturu i poceti sa cable uslugama. Ovo je samo za TotalTV, TotalADSL i D3i.

Tu ste u pravu 100%, ali ja iskreno ne vidim neku korist, ni poentu, otvarati predstavnistvo a da ne planiraju da "razvuku" kablove... Ja mislio da ce i to da odrade...
Sad kad bolje procitam vidim da samo pominju televiziju, ali kazu da je to i "prvi korak" tako da, daj Boze onda da postave tamo i svoju infrastrukturu uskoro, pa da Smederevo ima sve u kompletu... Srecno, sta drugo da vam kazem...
 
Zna li neko koji parametri se unose u digitalni resiver da radi kod Kopernikusa?Imam jedan ali nikako da pronađem kanale,traži ih ali ne nalazi,pretpostavljam da nisam ubacio sve što treba.Inače resiver je pace dc 220 kkd.
Ako neko zna nešto o ovome bio bih veoma zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno