Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

ako nije po zakonu cepajte ugovor :D
 
Na njihovom forumu su se pojavile neke sture informacije oko skorog povecanja brzine a sto je potvrdio i njihov moderator. Navodno bi upload trebalo da ide do 2mbit (nisam siguran da li na osnovnom paketu) a za download niko nista ne javlja. Ima li ko kakvih informacija o ovome ili nas zavlace kao sto to rade vec dve godine obecavajuci digitalnu televiziju (navodno testiraju opremu za digitalnu tv pune dve godine).
 
Dobili smo odgovor na ovo pitanje na njihovom forumu. "Ne zna se još uvek tačan datum kad će biti povećane brzine internet paketa". Isti odgovor važi i za datum starta digitalne televizije. U Kopernikusu nemaju odgovor ni na jedno postavljeno pitanje u zadnjih tri - četiri meseca. Izgleda da je došlo vreme da se menja i KDS i internet provajder.
 
Samo u Kopernikusu je rec DISKRIMINACIJA STANDARD.
Najgori i najskuplji provajder u Srbiji sa razlicitim cenama u gradovima Srbije jer im se moze. Mafija kojoj za sada niko nishta ne moze. I RATEL koji treba da prestane da postoji.
 
Pa da pijes kafu po kaficima znao bi zasto je to tako :D

A za one koji ne znaju, da oni su sebe poredili sa kaficima po Srbiji, cena kafe nije ista u svim gradovima....A bave se pruzanjem TV i internet usluga, logicno bi bilo da se porede sa ostalim kablovskim operaterima.
 
Zakon o cenama RS - čl. 4 st. 3 je napisao(la):
"Privredni subjekt ne može pod istim uslovima a razliitim cenama prodavati istu vrstu proizvoda, odnosno pružati istu vrstu usluge, osim ako posebnim propisom nije drugaije odreeno."

Znači jedino ako se usluga u jednom mestu razlikuje od usluge u drugom mestu cena može biti drukčija ...negde u tom zakonu još piše i da cena sme da bude subvencionisana ali samo za određene socijalne grupe građana i to uz obaveznu nadoknadu od države ka prodavcu usluge.
 
Ako si procitao sta sma napisao lepo se vidi da kazem da taj sto placa manje i IMA manju uslugu u vidu manje kanala, manjeg mogucnosti za net itd. tako da oni ipak rade po zakonu . Opet kazem to je OK i podrzavam to. Nije fer da ja sa 1000 eur zarade placam kao onaj lik iz Brodareva koji mesecno zaradi 150 EUR, mozda neki misle da to nije OK ja mislim da jeste a kazao sam i zbog cega.
 
Kopernikus povecao brzine u Vlasotincu a uskoro se ocekuje i u ostalim mestima. Svima je izgleda povecana brzina za 2Mbit tako da je Home Flat paket povecan sa 8 na 10Mbit. Ovim fantasticnim poveanjem brzine Kopernikus kao najgori kablovski internet provajder uspeo je da sustigne brzine od pre tri godine koje je tada imala pretposlednja na lestvici kablovskih operatera kompanija SBB :D

Veliko BRAVO za neverovatnog, fantasticnog i natprosecno inteligentnog direktora ove kompanije koji svoju genijalnost u vodjenju poslovne politike crpi iz politike cena u kaficima i na benzinskim pumpama sirom Srbije :D
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari,jel moze neko da mi kaze kakav je kvalitet slike Kopernikusa u Nisu ili u ostalim mestima,svidja mi se sto imaju u ponudi sve SK i Arenu.A i sto nije skupo,1700 dinara za 8 MB i Kablovska.Ja placam 1700 za 6mb.
 
Kopernikus povecao brzine u Vlasotincu a uskoro se ocekuje i u ostalim mestima. Svima je izgleda povecana brzina za 2Mbit tako da je Home Flat paket povecan sa 8 na 10Mbit. Ovim fantasticnim poveanjem brzine Kopernikus kao najgori kablovski internet provajder uspeo je da sustigne brzine od pre tri godine koje je tada imala pretposlednja na lestvici kablovskih operatera kompanija SBB :D

Veliko BRAVO za neverovatnog, fantasticnog i natprosecno inteligentnog direktora ove kompanije koji svoju genijalnost u vodjenju poslovne politike crpi iz politike cena u kaficima i na benzinskim pumpama sirom Srbije :D

Ne znam da li si čuo za telemark
 
Pozdrav drugari,jel moze neko da mi kaze kakav je kvalitet slike Kopernikusa u Nisu ili u ostalim mestima,svidja mi se sto imaju u ponudi sve SK i Arenu.A i sto nije skupo,1700 dinara za 8 MB i Kablovska.Ja placam 1700 za 6mb.

Ja u Jagodini već godinama koristim Kopernikus za internet i kablovsku. Baš sam zadovoljan.
Nikad ne bih uzeo ADSL, drugog izbora i nemam.
Što se televizije tiče, slika mi je dobra. Super je što imaju SportKlub i Arenu 1.
Skoro su ubacili i digitalne kanale pa ako imaš TV koji to podržava imaćeš još bolju sliku.
 
Jel Kopernikus jedini provajder u zemlji koji je brze bolje povecao TV pretplatu na 1200 dinara, a internet povecanje brzine sipak!!! Jos nista! Sramota.
 
Pretplatu su povecali zbog Arene i Pinka.
Internet brzina je po meni ok.
ADSL po istoj ceni je duplo sporiji ako ne uhvatis neku promociju.
 
Ako radis u Kopernikusu onda razumem post, ali ako si samo njihov korisnik onda nemam reci..
 
Samo sam korisnik.
Ja u Jagodini za 1400 dinara nema brži internet od njihovog.
Dobro mi i radi, tako da nemam zamerki.
 
To sto tebi dobro radi ne mora da znaci da oni ne bi trebalo da unapredjuju svoje usluge (sto bi se reklo da idu u korak s vremenom), i da ponude bolje usluge (pakete) po primerenoj ceni onome kome to sto ti koristis nije dovoljno.
A to sto u Jagodini nema konkurencije to je sramota i za grad Jagodinu, a i za celu Srbiju, jer monopol na trziste, bilo koje, pa i na teritoriji jednog grada, je nesto najgore sto moze da se desi za jednog korisnika.
 
Oni jesu jedini kablovski provajder, ali imaš kao "izbor" i adsl. Tako da je diskutabilno da li imaju monopol.
U svakom slučaju ja to ne mogu da rešim. Mnogo bitnije stvari za svakodnevni život su pod nekim monopolom.
Odabrao samo ono što mi je najpovoljnije.
Nažalost u Srbiji izbor nikad nije veliki i često nije pravi.
 
Taj drugi koji postoji, eto ni ti nisi znao da mi navedes kako se zove, tako da toliko o njima.
Sto se tice adsl-a, bio, probao, bilo lose, osim ako ne krene vdsl uskoro za siru narodnu masu, onda nista.
Ali ovde je prica u kablovskom operateru, sto znaci da je bitna i ponuda televizije i interneta preko jednog kabla. Ne IPTV, ne TOTALTV, ADSL i ostali.
A sto se tice tvog izbora, u tom grmu lezi zec... Dakle, ti gledas ono sto je za tebe najbolje. Jel tako? E pa ja pricao u globalu.
A ne znam koliko si se informisao o radu drugih operatera, ali za te pare sto placas Kopernikusu, bi imao mnogo vise, i propevao bi... Tako da s pravom kritikujemo Kopernikus.
Ako ne verujes, sedi pa citaj o nija malo, procitaj o drugima i videces. Pozz ;)
 
Poslednja izmena:
Samo sam korisnik.
Ja u Jagodini za 1400 dinara nema brži internet od njihovog.
Dobro mi i radi, tako da nemam zamerki.


Takodje zivim u Jagodini ali za razliku od tebe uopste nisam zadovoljan kvalitetom i brzinom Kopernikus interneta. Gototvo svakodnevno internet konekcija prekida na po par sekundi a nekada i na 10 ili vise. Zalio sam se i dobio odgovor da su nemocni i da ne znaju u cemu je problem. Do modema sigurno nije jer nekim danima radi dobro. Gotovo svakog meseca se desava kvar na uredjaju koji im se nalazi kod Telekoma sto uzrokuje nestanaka internata na po vise sati u toku dana a to se desio u novembru i decembru. Naravno, nemaju rezervni deo pa moraju da ga donose iz Kragujevca sto ume da potraje. Za 4 godine, koliko sam bio na Telekom ADSL-u samo je jednom nestao internet i nikada nije bilo visestrukih prekida na po par sekundi kao kod Kopernikusa. Ne znam da li si upoznat ali za cenu od 2600 dinara mesecno (TV 1200 + internet 1400) u Boru daju 6Mbit, u Jagodini 8Mbit, u Vlasotincu 10Mbit a u Nisu 16Mbit sto iritira sve korisnike a nisam bas siguran u to da je u skladu sa zakonom da se jedna ista vrsta usluge razlicito naplacuje po gradovima. Kada vec pominjes ADSL, kod Telekoma na akciji mozes dobiti 50/1 ukoliko si blizu centrale (VDSL) ili 20/1 za samo 500 dinara vise tj. za 1900 dinara tako da 1400 din. za 8Mbit i nije dobra cena kao sto ti se cini. Uz sve to, brzina interneta nije povecana punih 15 meseci a u Boru i jos nekim mestima pune 3 godine. Toliko o njihovom internetu ...

Sto se TV-a tce, tacno je 7 meseci kako su ukinuli MTV i VH1 i bez obzira na kukanje i molbe SVIH clanova njihovog foruma nemaju nameru da ove kanale vracaju nazad. Nemamo Vivu, VH1, MTV, nista od muzickih kanala sto vredi samo Turbo folk. Krenuli su sa digitalnom TV i po svemu sudeci debelo ce naplacivati cak i osnovni paket (koji je svuda besplatan) a od HBO, Arena i slicnih paketa za sada nema nista. Digitalizaciju su obecali jos pre dve godine a tacno toliko im je i trebalo da krenu sa emitovanjem. Naravno, imamo najskuplju pretplatu u zemlji ...

Ono sto najvise iritira je BEZOBRAZLUK kojim se odnose prema svojim korisnicima. Ocigleno je da im fantasticni direktor, koga svi ismevaju i segace se na racun njegovih nebuloza svuda po internetu, umesto obraza ima dzon pa se na bilo kakve kritike korisnika ne obazire ni najmanje.

Sto se mene tice, cim telekom omoguci VDSL na mojoj lokacij (ul. Milana Mijalkovica) otkacicu ih za sva vremena jer su nevidjeni pilicari i nadam se da ce im firma propasti !!!
 
U pravu si ti skroz.
Nisi jedini koji se zali na njih. Znam i ja ljude koji maju problema sa internetom.
Ja kazem da meni dobro radi, to ne znaci da radi svima.
Poslednji put mi mozda interent nije radio pre mesec dana kad je bio problem u celom gradu.
Kablovska tv mi je isto ok jer po ceni jedne pretplate imam priklucenih nekoliko tv-a.
Jeste ocajan izbor kanala. I meni je krivo sto su izbacili MTV i VH1.
U odnosu na ADSL, meni je u Jagodini ovo bolje.
A od Telekoma ne bih nista vise uzeo pa ni besplatno da mi daju. Bio sam dvojnik do pre par meseci. Molio sam ih kad su krenuli da uvode ADSL da me razdvoje, nisu hteli. Sad od mene vise ni dinar nece da vide.
 
Ja imam njihovu kablovsku tel. u Cupriji drze isto monopol, jedini su, izbor kanala UZAS!!!
Ima sigurno 10 turbo folk kanala, 10 pink kanala totalno bezveze!
Jedina dobra stvar sto mozes da razvuces na vise TV-a za iste pare.
 
Posle iskustva sa 6 provajdera mogu da kazem da Kopernikus ubedljivo najgori !!!
 
Samo RTS je ful hd-1080i ostali programi su 576i i vidljivo losijeg kvaliteta bar kod mene.
 
Nakon fantasticnog povecanja brzine od citavih 2Mbit koje je zadesilo Vlasotince u oktobru mesecu (sa 8Mbit na 10Mbit) preko Lazarevca u novembru mesecu, Kopernikus nastavlja sa ovim fantasticno brzim tempom povecanja brzina interneta, do sada nevidjenim na ovim prostorima - svaki mesec povecanje u JEDNOM gradu. Naime, danas je povecana brzina u Arandjelovcu i to sa 6Mbit na 8Mbit uz upozorenje korisnicima da samo u krajnjoj nuzdi downloaduju punom brzinom da ne bi slucajno srusili mrezu ovog internet provajdera :) Jos jednom BRAVO za lucidno - genijalnog direktora ove firme koji je svim ostalim provajderima u Srbiji pokazao kako se povecavaju brzine :)

Ovim tempom, u mom mestu ce ovo supersnicno ubrzanje stici sledece godine u ovo vreme sto je za citavu godinu dana ranije od ocekivnog :)

Samo napred PILICARI - jexxite nas dok mozete ...
 
Poslednja izmena:
Ne bih mnogo da komentarišem uglavnom je sve tačno,jedna stvar oko povećanja brzina ipak kad bi pustili svima povećanje došlo bi do zagušenja linkova pa bi se žalili i više...
 
Ne bih mnogo da komentarišem uglavnom je sve tačno,jedna stvar oko povećanja brzina ipak kad bi pustili svima povećanje došlo bi do zagušenja linkova pa bi se žalili i više...

Kakve veze ima da li ce svima pustiti odjednom ili nekima za godinu dana ako nemaju dovoljno kapaciteta ? Do zagusenja bi doslo u oba slucaja ali oni vec mesecima rade na navodnom "testiranju mreze" i valjda su do sada zakupili veci link od nadprovajdera.
 
Nazad
Vrh Dno