Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

hell yeah! :d

 
Sve što treba Kopernikus uopšte a pogotovu u Smederevu da uradi jeste da uvede D3 uslugu kao što je to uradio SBB. Toliko nesposobni za to nisu.....i think...
2194561206.png
 
D3 usluga je poodavno u ponudi, skoro dve godine unazad, svi Profi paketi su D3... Ako se pod D3 podrazumeva Docsis 3.0.
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju modem,u pitanju je mreža ne može da izdrži stabilno bar dok svima ne povećaju

Na zvaničnom forumu kopernikusa je ukratko objašnjena funkcionalnost speedtest-a i na koje parametre treba obratiti pažnju ,mada ja vidim da su ovde parametri super,ping je odličan,brzina ide i preko 16 tako da nema razloga za brigu.
 
Flat Mega 20/1.3

Ovaj paket (ako uopste bude postojao) je van svake konkurencije jer kosta 2800 dinara dok ce za 3300 dinara moci da se dobije Profi 20/1.2 + KTV + Wi-Fi ruter tako da kada se od 3300 dinara oduzme cena KTV pretplate od 1050 dinara, paket od 20/1.2 ce kostati 2250 dinara tako da bi samo lud covek mogao da istu tu brzinu placa 2.800 dinara.
 
Ovaj paket (ako uopste bude postojao) je van svake konkurencije jer kosta 2800 dinara dok ce za 3300 dinara moci da se dobije Profi 20/1.2 + KTV + Wi-Fi ruter tako da kada se od 3300 dinara oduzme cena KTV pretplate od 1050 dinara, paket od 20/1.2 ce kostati 2250 dinara tako da bi samo lud covek mogao da istu tu brzinu placa 2.800 dinara.

Da zato je izbačen iz ponude
 
Koji likovi: piše u cenu uračunat PDV 18%, a cenovnik stupa na snagu 01.10.2012. kada stupa na snagu PDV od 20%!


Tačno je da je skupština RS na sednici održanoj 25. septembra 2012. god usvojila paket izmena i dopuna poreskih zakona, ali zvanično objavljivanje u "Službenom glasnikus RS" se tek očekuje. Kako bude izašlo i zvanično obaveštenje o stopi PDV-a tako će se promeniti i u cenovniku. Zvanično PDV je još uvek 18%.
 
Tih dodatnih 2% nece da naprave veliku razliku u ceni. Ona ce da bude u visini od nekoliko desetina dinara, tako da je to smesno, i tome ne bi trebalo pridodavati preveliki znacaj. A meni licno ovaj Profi paket od 20/1.28 + ktv za 3300 deluje extra, tako da cu sutra verovatno da idem da se raspitam/prijavim, jer sad, pre pada cena, placam 3850 din za net (16/1) + tv, a sa profi paketom ce sve to da bude, uz brzi net, 3300 din, a sa 20% porezom (valjda) 3366 din :p :) :D Sutra, pravac Kopernikus :D

Edit: Sad zvao sluzbu u Jagodini i skroz su pogubljeni... Nisu informisani ni oko cega... Znaju samo da ce da se povecaju brzine paketa i to je to. Kazu: "Samo nam to rekli." LOL :p
 
Poslednja izmena:
^nije ti dobra matematika mićo :p

20% od 3300 je 660, tako da ce te sve ukupno izneti 3960 (a ne 3366din)
 
hahahaha nije tebi "mićo". Ne mozes da racunas tako... U tih 3300 je vec ukljucen PDV od 18%. Da bi izracunao novi porez moras da oduzmes tih 18% valjda od ukupne cene, pa onda da izracunas sa novim porezom od 20%, a ne da na cenu sa porezom od 18% dodajes 2% od ukupne cene od 3300 :p... A cenu od 3366 sam naveo otprilike.
 
Poslednja izmena:
eee pa ne`sam znao da tsi vec uracunao pdv pd 18%

whatah mistekah to mekah` :d
 
Poslednja izmena:
Ma opusteno, desi se svakom :D
Nego, opet razmisljam... Oni posle povecanja PDV-a mogu da stave koju god hoce cenu, vecu naravno (da bi zaokruzili vrednost :D), ali ono sto mi ne znamo je kolika je ta bazna cena na osnovu koje racunaju cenu PDV-a od 20% (jer u kompletnu cenu pored marze i PDV-a ko zna sta im jos ulazi (s' oprostenjem :p)), a mi mozemo samo da nagadjamo kolika ce konacna cena da bude, tako da je ipak bolje da sacekam ja jos malo da vidim cene sa 20% poreza :D hahaha
 
Poslednja izmena:
Mislim da se cena nece menjati. :)
 
Eto slucajnost... Ja juce zvao da se informisem u vezi Profi paketa, a iz Kopernikusa zvali danas mene da mi ponude novi paket, i da po mogucstvu odem i pokupim nov modem i poklon ruter, sto sam i uradio.
Otisao sam tamo, potpisao ugovor, tj aneks ugovora na godinu dana, dobio nove uredjaje, nov CISCO DOCSIS 3.0 cable modem i TP-Link TL-WR740N ruter, a nova brzina od ponedeljka... Nadam se :D Toliko. Pozz ;)
 
da te dobro sluzi router , i to ne kazem samo zato sto imam isti takav :d
 
Podneo sam zahtev za prebacivanje na Profi D 20M paket preko sajta. Nadam se da ce u ponedeljak da dodju i donesu novi modem (ruter mi ne treba, jer imam mnogo bolji od tog sto daju). :)
@Johnny_z11: Da li mozes da mi kazes koji tacno Cisco DOCSIS 3.0 modem daju? :)
 
Poslednja izmena:
Pitanje za strucnu javnost ovog foruma.
Ovo pitanje cu postaviti i ovde i u Total Mix temi...
Naime, uskoro mi istice Click 4 + IPTV promocija od pre dve godine, i razmisljam sta cu dalje. Imam uslove za Kopernikus kablovski, i ADSL. Elem, sta je prema vasem misljenju bolje, kvalitetnije, stabilnije: Total Mix od diskutabilnih 16/1 MB plus Sat televizija na godinu dana (http://www.totaltv.tv/Total+MIX/1423/Cenovnik.shtml) za 2590 dinara, ili Kopernikus profi D paket, od realnih 20/1 MB (http://www.kopernikus.rs/component/content/article/27-info/167-intcenovnik-novi.html) plus kablovska televizija na godinu dana za 3300 dinara. Napominjem da imam drugu telefonsku liniju na koju bi stavio Total ADSL (radi izbegavanja dodatnih komplikacija sa MIK-om - portova u centrali ima) , kao i vec postavljenu satelitsku antenu (ako je moguce smanjiti troskove instalacije). Bas sam u dilemi. Unapred zahvalan na pomoci. :)
 
Oces moci da izguras tih 16/1..Ne znam koliko se placa uvodjenje Total TV-a.Zavisi od ugovora nije isto sa 12 i 24 meseca.
Kopernikus je za dz uvodjenje dobija se i ruter uz modem, nemaju digitalnu tv ( ali kako kazu rade na tome).Nemoj ocekivati dobru sliku ako imas lcd. Net im radi super.
Ti odluci, neka jos neko nesto napise.
 
Ukoliko tvoja telefonska linija moze da izgura 16Mbit (realno ces imati 14Mbit zbog gubitaka na ADSL-u) i ako imas samo jedan TV u stanu a razlika od 6Mbit-a brzine ti nije od presudnog znacaja, onda je bolje da ides na SBB jer je dosta niza cena. Medjutim, ukoliko ti je losa linija ili imas vise TV-a, onda svakako Kopernikus 20Mbit. Pored svega, imaj na umu i to da je Kopernikus ove godine cak dva puta povecavao brzine interneta pa je moguce da ce opet povecavati negde u aprilu dok si na ADSL-u ogranicen na toj brzini. U svakom slucaju, svako bi trebalo da bezi sa telefonske parice (ADSL) ukoliko poseduje bilo koji drugi vid povezivanja na net jer je sve bolje od ADSL-a.
 
Hvala Johnny. Pristup ostalim stranicama u admin panelu modema: username: admin; password: W2402 (mora veliko W). :)
 
Nazad
Vrh Dno