Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Evo malo utiska iz Bora..dusu da otvorim.Otiso juce u kopernikus sklopio ugovor za internet(kablovsku koristim vec dugi niz godina).. Rekli kao dolaze majstori sutra.Dodjose oni sutra. Dobili lepo posluzenje .. sve!I pitam ja da instaliraju intenet. Oni pocese da testiraju neke signale neke gluposti..II dođosmo da zakljucka da je ne moguce instalirati internet u mom stanu :O OMG. Ja kao dobro ali sta sa ugovorom.. Raskinuce se .Ja ono tuzan bezveze...Mislim cu se zezam sa adsl-om jos neko vreme. I ja mislim to je to kad oni gospoda lepo sedose i pocese da pricaju o vrucini.. zovu kolege Ja gledam i ne verujem!!! Namerno ukljucim TV na najgori kanal (Fox Life). I ono primetili i kao sramota ih kako losa slika i sto to ljudi uopste placaju?! OMG WTF?!Sede oni tako i raspravljaju sta ce da rucaju (u sebi se mislim AMAN BRE LJUDI IDITE SI KADA VEC NEMA INTERNETA!!!) i ja pitam da li ce biti poboljsanja televizije? Pa kako da ti kazem nece biti poboljsanja, teba da molimo one iz beograda da posalju opremu jer su kable propale itd. itd.I posto sam poceo vec popreko da ih gledam napustise moji skromni dom. I tako .. mogo bi ja jos o "profesionalizmu" Kopernikusa ali nisu vredni toga. Nadam se da ce ovo neko od njih procitati jer je bruka i sramota. A sa ugovorom bi ladno mogo na sud jer u njeu lepo stoji da je OPERATER PROVERIO MOGUCNOST I DA JE DUZAN DA OBEZDEDI INTERNET PROTOK NA MOJOJ LOKACIJI.Samo da imam SBB u zgradi ali sta cu.. sve starci kod mene . I tako idem ja da se mucim sa KUKULELEKOMOVIM ADSL-om.
 
Poslednja izmena:
@acacrni

Nazovi u call centar i reci da si kupio ruter a pre toga si koristio modem i preko LAN-a i preko USB-a. Stvar je u tome da modem "isporučuje" max. 2 IP adrese na max. 2 CPE-a. Jedan je bio komp preko LAN-a, drugi je bio laptop preko USB-a, sada si uzeo ruter koji je TREĆI u priči i modem ga blokira.

Drugi način je da ostaviš neko vreme modem isključen, da pobriše zapamćene CPE-ove.

Savet -> idi na prvo rešenje, brže je :)

Naravno, sve ovo važi pod uslovom da je ispravan: LAN port na modemu, WAN port na ruteru i LAN kabl.
 
To sam i uradio, ostavio prvo 20-30min jutros iskljucenog, dok sam doruckovao :D naravno, sve je isto bilo, pozovem lokalnu poslovnicu, niko se ne javlja. Pozovem u glavnu, ljubazan neki decko se javio, sve sam mu objasnio, resetovao je modem, ali je sve isto bilo, rekao je da pozovem ujutru lokalnu poslovnicu i da im ispricam sve i da dodju oni da provere sta je u pitanju. Hvala na predlozima. :)
 
Nije samo dodata kablovskg profi paketima vec su ubrzani neki flat paketi. Flat home nazalost nije. A ja bih samo da javim da se sad u Boru ,u mojoj zgradi radi nova instalacija mreze! :D Nadam se da cu napokon da uvedem njihov net! Ali sam cuo da nema wajrles! Da li je to tacno i ako jeste ima li neki wifi ruter od 2000 do 2500?
 
Nista nije ubrzano. Kao sto je dejan#7 rekao, profi paketima su dodali ktv u paket i promenili cene.
 
Umesto da naprave ove obicne pakete Net+Ktv,oni obrnuto.
 
sa njihove tacke gledista (lezimo na sedista :p ) je to logican korak , jednostavno ohrabruju uzimanje Profi paketa koji je dosta skuplji (mada i brzi) od obicnih.

i kad si ti video da u nasoj zemlji iko radi u korist raje? :d
 
Ma ubrzani su Flat Turbo i Flat Mega i dodati Video D i Video S :D
Stari:
Kod:
http://www.kopernikus.rs/component/content/article/27-info/181-internet-cenovnim-m.html
Novi:
Kod:
http://www.kopernikus.rs/component/content/article/27-info/185-internet-ceonovnik.html
A ima li neko predlog za WiFi Ruter (na moju zalost nema wajrlesa od kopernikusa) 2000-2500 cena?
 
Štuca li još nekom net? Kod mene se od sinoć vuče ko dial up, radi samo na trenutke i to loše!
 
Nesto pocela cesto da mi se gasi i pali ona narandzasta Pc/Activity lampica, ugasi se pa mi se dole kod sata na task baru pojavi ono unpluged, ali odmah se opet konektuje.To samo na momente.Jel se desavalo nekome?
 
Probaj neki drugi lan kabl. :)
 
Ljudi, ima li neko od vas na Kopernikusu mogucnost za Targo telekom u gradu?Pitam da vidim oce li Kopernikus uraditi nesto po tom pitanju, jer je Mstevan uvek gledao adsl kao konkurente i po njima uskladjivao ponudu, cenu.Pa reko da li planiraju da stave Targo na listu konkurenata?


EDIT:
evo vidim Kopernikus neki forum otvorio http://www.kopernikus.rs/forum/index.php
 
Poslednja izmena:
Koja smejurija od foruma :D
 
Ja se registrovao danas, ali jos uvek nisu odobrili. Pitam li se zasto. :D
 
Ja mislim da je Kopernikus već imao forum (ili to beše neki drugi provajder?), pa su ga ugasili jer je bilo dosta nezadovoljnih korisnika.
 
Imaju 27 članova trenutno, nekoliko njih iz samog Kopernikusa i mi sa ove teme! :D
 
Nope kod mene jos nista



Koji je to paket Goldex?
 
Mislim da on ima osnovi Profi-D paket.
 
Da ne bude nagadjanja paket je ovaj :
profi.jpg


Juce sam primetio da ide 35M
 
Nazad
Vrh Dno