Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Mislim da bi Kopernikus trebao da konvertuje svoju HFC mrezu u FTTH. :)
 
Ne mislim, vec znam da bi trebali to da urade. Jer kada krene tkb da nudi ftth po skoro celoj Srbiji pocetkom sledece godine, bice veselo. :)
 
Da li moze neko, ko ide direktno preko modema, da li mu je otvoren neki port od 40000 do 65534? Ja sam kao forwardovao kod mene u ruteru, ali jos uvek kaze da nije otvoren. Pa me zanima, da li je do mene ili su oni blokirali te portove.
 
U utorrentu mi prijavljuje blokiran port, a na sajtovima pokazuje da je otvoren!?
 
Hvala. Povezao sam modem sa switch-om i sada radi sve bez problema. Otisao ruter potpuno. Uspevao sam da otvorim samo jedan-dva sajta, i skype je radio. Portovi su kao otvoreni u ruteru, ali su sajtovi javljavi da su zatvoreni, kao i deluge.
 
Targo telekom mi je sve blize i blize :D Ja ne znam kako ce im Kopernikus odgovoriti,jedva cekam da optika krene sa radom.Eto im prave konkurencije,videcemo sta ce biti.
 
Konkurencija im je jedino u Staroj Pazovi i nigde vise. Mislim da ih nece uznemiriti uopste. A i ne mogu da pariraju optici uopste. :)
 
Nece ni mene :D Samo cekam da ovi izbace cenovnik i ponudu,ali vec unapred znam da ce biti povoljniji.
 
Primetio sam da mi net losije radi danas i da ima gubitak paketa , jel ima jos ko problem ??

ping.jpg
 
kod mene isto , ima malo gubljenja paketica
 
Sta je sa NG,vec par dana stoji ono "Scrambled..." ?
 
Da li neko od ovde prisutnih koristi neki od Profi paketa ?
Primamljivo mi je ovo od 25Mbit za 3.500din !
 
Do pre 3-4 meseca sam ponekad kačio wifi ruter na Kopernikusov Motorola modem i sve je radilo , međutim sad ne radi,neće da prikaže ni jednu stranicu ni na laptopu ni na mobilnom iako daje poruku da je veza uspostavljena. Ruter je ispravan, proverio sam kod komšije koji ima Telekomov Adsl i tamo radi.Da li je neko imao sličan problem i da li ga je moguće rešiti?
 
Sto se tice profi paketa dobija se kvalitetni Cisco modem , mislim da je EPC3000 ili tako nesto ! A sto se tice kvaliteta Speed test pokazuje onoliko koliko i jeste paket, 25/1.5
 
Ja sam pre dva meseca uzeo Koperniku internet 6mb,i veoma sam zadovoljan,radi odlicno...

No,zanima me da li moze da se menja IP adresa,cini mi se da u ugovoru pise da je dinamicka,ali kad restartujem ruter (cisco) ne menja se IP adresa.
Kupio sam drugi ruter(Tenda) da mi mogao da saljem Wireless ,da bi imao na lap topu i drugom kompu...

Zanima me i da mi neko objasni ako zna nesto o portovima,sta je to,cemu sluze...
Hvala unapred
 
da li na cisca zakacis Tendu ili umesto cisca stavis Tendu pa ti radi wifi? i koja Tenda?
 
Poslednja izmena:
Pa da bi mi radio wireless mora da mi radi tenda i cisco
Tenda je povezan sa racunarom a cisco sa tendom i radi,to me je malo namucilo kad sam spajao ali sam na kraju provalio...ali da bi ti radio wireles moras da ga aktiviras preko kompijutera na ono: 192.168.0.1

A tenda je: W311R+
Wireless-N Broadband Router


Net na ona dva kompa mi radi odlicno net takodje,skida 750kb/s preko torenta kao na glavnom kompu... Kad se skida direktno nesto(preko Download Menager) skida mi 850 kb/s
 
Sad je normalno.A nikad mi tako nenormalno nije bilo :D Moguce i da je pingtest zakucao.
 
Ili java aplikacija,browser pa i windows oće da koči zato restart da bi bio siguran
 
SK Prime pušten u 16:9, Eurosport isto..... :)
 
Poslednja izmena:
Konacno se neko javio u ovoj temi,ocigledno da je svima sve OK.Popravili su kvalitet TV signala, bolje je nego pre.I po vetru, kisi ,snegu sve sad radi super! :D
 
Poslednja izmena:
@milos87sd,
U Sd? Kod mene i dalje sve isto, razvučeni po vertikali i eurosport i SK!?
 
Nemam još uvek 16:9 tv, čekm ih da puste digitalni signal pa da se kasnije prinovim.

@deyan
Ma fora je što je eurosport išao pre jedno godinu dana u 16:9, a onda su počeli nešto da čačkaju i pametuju i od tada ide razvučena, deformisana slika. A od skoro su isto tako syebali i NG!
 
Poslednja izmena:
Sta je ovo danas sa yt i netom uopste? Saobracaj mi ne prelazi 80ak kB/s (od 800). IMa jos neko problem?
 
Nazad
Vrh Dno