Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ma ne radi se tu o programskoj semi.Prvo treba krenuti od kvaliteta prikaza,jer ako PLACAMO NAJSKUPLjU KTV u zemlji onda bi trebao i kvalitet da bude u rangu sa cenom.A posle je onda lako ubaciti neke zanimljivije i raznovrsnije kanale.Uskoro kupujem LCD tako da ja i dalje cekam na DTV i HD,da se ne razocaram kojim slucajem sa slikom :crash:
 
Nemoj da bacaš pare na lcd sa ovom kablovskom! Čekaj prvo digitalnu pa posle kupuj tv, taman će i cene još da padnu... To je bar neki moj plan... ;)
 
Ma ne radi se tu o programskoj semi.Prvo treba krenuti od kvaliteta prikaza,jer ako PLACAMO NAJSKUPLjU KTV u zemlji onda bi trebao i kvalitet da bude u rangu sa cenom.A posle je onda lako ubaciti neke zanimljivije i raznovrsnije kanale.Uskoro kupujem LCD tako da ja i dalje cekam na DTV i HD,da se ne razocaram kojim slucajem sa slikom :crash:

Pa pazi,prvo treba televizije da puste HD signal a nijedna naša gledanija televizija to JOŠ nema :) a i da ima pitanje koliko bi kvalitetno to izgledalo(poređenje sa Diskaverijem HD) tako da nema svrhe kupovati još. Jedino strane kanale ako želiš da gledaš. Ali da ne razvodnjavam sad topik,o mogućnostima HD u Srbiji imaš na drugom topiku :)
 
Nemoj da bacaš pare na lcd sa ovom kablovskom! Čekaj prvo digitalnu pa posle kupuj tv, taman će i cene još da padnu... To je bar neki moj plan... ;)
Ma mogu cene da padnu na 0 ali džabe ako televizije ne puštaju HD rezoluciju.....jedino ako neko voli kockice po ekranu ili da se hvali komšiluku :D.......sačekajte par godina,
 
Ima dovoljno stranih kanala u hd-u, plus svi sportski se takođe emituju u visokoj rezoluciji... A ako neko želi da gleda pink i babu koja se češka, i vga snimak je dovoljan... ;)
 
Lcd moram da uzmem jer mi ova moja kanta crkava,pobrljavile boje na tv :D Jedino nam ostaje da se nadamo da ce popraviti kvalitet,bar da se opravda KTV pretplata od tih 1050 din!
 
Nije nikakva tajna da radim u Kopernikus-u :), uglavnom već svi znate za to. Ako može jedna pomoć. Šta konkretno "fali" analognoj slici koju gledate? Da zanemarimo sada razlike između kvaliteta u digitalnoj i analognoj slici. Konkretno - analogna slika kao takva kakva jeste: PAL rezolucija, 720×576 iliti 576i.
Da me neko ne shvati pogrešno, ne branim niti napadam ovde nekoga neosnovano, samo pokušavam da utvrdim gde je problem. A i na ovaj način sam nekima već "popravljao sliku" :)

P.S. ako moderatori misle da ovakvim porukama ovde nije mesto -> brišite post.
 
Nisi podebljao slova! :D
Pisao preko telfona,pa me mrzelo :)
Nije nikakva tajna da radim u Kopernikus-u :), uglavnom već svi znate za to. Ako može jedna pomoć. Šta konkretno "fali" analognoj slici koju gledate? Da zanemarimo sada razlike između kvaliteta u digitalnoj i analognoj slici. Konkretno - analogna slika kao takva kakva jeste: PAL rezolucija, 720×576 iliti 576i.
Da me neko ne shvati pogrešno, ne branim niti napadam ovde nekoga neosnovano, samo pokušavam da utvrdim gde je problem. A i na ovaj način sam nekima već "popravljao sliku" :)

P.S. ako moderatori misle da ovakvim porukama ovde nije mesto -> brišite post.
Ima dosta kanala gde je slika cista da cistija i ne moze biti i zadovoljan sam,ali ima nekih kanala gde se vidi sneg,vodoravne linije,preklapanje sa drugim kanalom(ide jedan kanal a d rugi u pozadini se otslikava kao neki duh :D )
To mi jedino smeta sto su neki kanali OK,a drugi ne.Sta utice na to da neki kanali nemaju kvalitet kao ostali? I ne znam kako bi to onda izgledalo na LCD-u.
Ali pretplata ljudima najvise bode oci :)
 
Poslednja izmena:
Evo ja cu da pricam u ime onih sa velikim lcd-ovima koji imaju "kvalitetnih" 576i :p

Slika na kanalima koji su dobri (kao sto je dejan#7 vec pomenuo) je onako ... samo dobra na mom tv-u gde se ipak vide i kompresija i sve, u zavisnosti od kanala. Gomila istih imaju 16:9 odnos koji je kod mene ili razvucen (zamislite da razvucete razvuceno) ili moram da prebacim na 4:3 , pri cemu mi je 1/3 ekrana sa obe strane neupotrebljena.

Kanali koji su losi , sa snegom , linijama , i ostalim smetnjama su nepodnosljivi za gledanje.

ZNam ja sad da 95% nacije je i dalje na onim praistorijskim Gorenje pecima od televizora i da nema potrebe za HD-om , ali placamo najskuplji TV i mora da postoji mogucnost da mogu da gledam i HD/digitalnu ako vec placam takvu cenu i imam na cemu.
 
I kod mene je ista situacija. Neki kanali imaju dobru sliku (dicsovery, explorer, National Geographic, VH1, HRT 2), dok neki imaju sneg ili linije. Na primer, od kada je Avala promenila mesto (kanal), od tada je slika na tom kanalu crno-bela na svim televizorima kod mene. :) Kada bi slika bila na svakom kanalu dobra, kao na navedim na pocetku, tih 1050din bi i moglo da se opravda. :)
 
Poslednja izmena:
@Mstevan
Lepo od tebe sto si se javio sa informacijom da radis u Kopernikusu, ja recimo to nisam znao, a uglavnom ljudi izbegavaju da kazu da rade u firmi u cijom temi komentarisu, ili je prate.

U svakom slucaju i ja mogu da prenesem utiske da je Kopernikus kablovska televizija ispod zadovoljavajuceg nivoa, posebno ako gledamo odnos cene i onoga sto je ponudjeno, i onoga sto se dobija. Naravno mislim na kvalitet signala, kao i na izbor kvalitetnih TV kanala.

Cesto odem do KG-a, a tamo posluje SBB, i imam vremena da pregledam njihov izbor kanala, i mogu da kazem da imaju dosta kvalitetniji izbor kanala, signal svakog kanala je odlican, slika kristalno jasna, a odskoro su poceli (valjda od 1. Februara) besplatno da dele i HD risivere, uz potpisivanje ugovora na 2 godine. Da li ce i kada Kopernikus da razmisli o HD-u, pitanje je sad? Ali to je za sad manje vazno. Ali ako krenemo u direktno poredjenje poslovanja SBB-a i KTV-a, mogli bi dosta da pisemo, a KTV se ne bi bas lepo proveo. I naravno pretplata jeste previsoka za televiziju koja ima dosta losiji izbor i kvalitet kanala od konkurenta, koji za manje para daje bolje kanale i bolji signal. Mislim smesno je da je SBB tek od 1. Marta podigao cenu na 910 din, a KTV je 1050 din od Nove godine... A sta nudi SBB a sta KTV.

Da li sad treba porediti SBB i KTV? Pa naravno da treba, jer obe firme nude manje/vise iste usluge, tj internet i televiziju, pored ostalog, a to je ono sto je najrasporostranjenije. A naravno je da ce ljudi uvek da porede ono sto imaju i koliko placaju, s onim sto neko drugi ima i dobija, a pogotovo za koliko para.

Tako da poenta celog ovog malog izlaganja na brzaka je da je cena KTV-a previsoka za ponudjeno, sto znaci da ako je u svemu losija od konkurenta, onda cena mora da bude niza, moze ista, ali opet to moze da stvori nelagodnost, jer znas da placas nesto onoliko koliko placa onaj drugi a dobija bolje.

Meni nece da smeta da dajem 900, pa ni 1000 dinara za ovako nesto, ali moram da znam za sta dajem pare, i da to za sta dajem pare, vredi tih para. Prosto.
Znaci hocu normalne dobre kanale, sa dobrim signalom, da se obavezno razmisli o uvedjenju HD standarda sa risiverom BEZ DODATNE NADOKNADE, sve to lepo kao sto radi konkurencija. I nesto sto meni licno treba je i kulturno osoblje, jer u poslednje vreme kad mi nesto treba zovem BG jer u mom gradu radi jedna baba koja se uvek javlja na telefon, koja nema veze sa zivotom, i tu joj nije mesto, i nazalost ona je zaduzena za sredjivanje uplata i redovno lose izracuna zaduzenja, pa iskljucuju ljudima net iako su platili, sto se i meni desilo, uz izgovor da nju ne zanima da li je uplaceno ili ne. I to se desava svakog prokletog meseca jer stalno slusam zalbe od ljudi i to smesno i tuzno... i jadno... A kako znam da je lose izracunala? Pa zvao sam BG i tamo mi je receno da su ovde kod mene lose prebacili uplate i tako je ispalo kao da nije ni placeno za odgovarajuci mesec.

Jos jedan mali sum up - los signal, los izbor kanala, previsoka cena, veca od konkurentove cene koji daje vise i bolje za manje para, nekulturna babetina koja ne zna da racuna (manje bitno, vezano za moje principe i opstu kulturu) :p

Mislim da sam se potrudio sve lepo da objasnim, i da je jednostavno napisano (jes' malo duze al' sta cu :p) ali u sustini to je to.

Pozz ;)
 
Ok, ok, ok... Shvatio :p.

@dejan7 - problemi koje si naveo mogu da potiču od više stvari. Jedan je svakako ako je signal iz nekog razloga loš u mreži :wall:(razloga ima više, ali to je ono što možemo da vidimo sa instrumentima) - to možemo/moramo da sredimo. Problem nastaje kada korisnik insistira pri uvodjenju da se koriste njegovi koax kablovi za koje operater ne može da garantuje (usput - koax kabl koji se zove "Vito" izbegavajte u širokom luku, lično se par puta uverio da na 10m ima gubitke kao i neki kvalitetniji na 100m), kada korisnici sami dodaju nove tv aparate sa razdelnicima kupljenim u prodavnicama/pijaci (opet - "žuti" kineski razdelnici - ista priča kao i za "Vito" kabl), dešava se i da je jednostavno u samom tv aparatu tuner loš (kondezatori popustili i sl.) pa sam tuner jednostavno ne može da razgraniči dva susedna kanala i tada dolazi do preletanja slike jedne ispod druge. Na taj isti tv sa takvim tunerom kada priključite običnu antenu, toga nema, slika će uvek biti normalna, zato što u etru ima mnogo manje kanala koji su jedan do drugog, i generalno manje kanala ima uopšte nego u kablovskoj.

@Markomaniax - većinu kanala jednostavno u takvom formatu dobijamo sa satelita. Svega par kanala ima koji su u nativnoj 16:9 rezoluciji (na "king of sat" se može videti koliko ima 16:9 kanala). Isto je i na bilo kojoj drugoj distributivnoj platformi. Ako "Discovery", "TV 1000", "Film +", "National Geogr.", "Animal Planet" i drugi ne emituju u 16:9, niko ga veštački takvim ne može napraviti.

@Milos_SD - ovo sa "Avalom" mi najviše liči da je kanal postavljen na NTSC standard umesto PAL-a, da li u stanici da li kod tebe na TV-u. Mada, ako je na svim televizorima tako, onda greška nije do tvojih tv aparata.

@Johnyy - da me neko ne shvati pogrešno, nemam ništa protiv SBB-a kao ni protiv bilo kojeg drugog provajdera, ne znam šta bi i imao, svi radimo isti posao ;). Ali primer: svastika (kojoj ime neću navesti iz više razloga, jel`da :) ) ima SBB u Novom Sadu. U pitanju je zgrada, od 8 spratova (govorim ovo zato što znam šta je potrebno da bi se signal pravilno doveo do svih korisnika u jednoj takvoj zgradi), tv je LG katodaš, i slika je stvarno loša. Probao sam da popravim što se popraviti može (konektori, razdelnik, drugi kabl, sve ono što se može uraditi na nivou stana). Na kraju sam instrumentom izmerio signal koji je stvarno bio loš, daleko od propisanog. Na drugom kraju grada kod drugara - sve ok. Čak i najviši UHF kanal je bio korektan (tamo su gubici najveći).

Sve sam ovo napisao da bih Vam pokazao kako se stvari vide iz drugog ugla. Kako kažu: nije sve ni belo niti crno. Sve je to sivo.

Hvala svima na informacijama, ali kako ovu temu ne bi pretvorili u neki lični servisni centar, ako nekom mogu nekako da pomognem pošaljite mi na pp.:)
 
Poslednja izmena:
Poboljšati kvalitet slike na 70% kanala. Preduprediti "zaglupljivanje" risivera i zaglavljlivanje kanala na jednom mestu danima. Obavezno puštati originalni odnos stranica a ne razvlačiti 16:9 u 4:3 ili zumirati 16:9 na neki nenormalan zum sa isečenim ćoškovima. Izbaciti kanale koji krše zakone Srbije kao i one sa tehnikom iz '63, pošto samo za džabe zauzimaju spektar (ono, znam da plaćaju da se tu nađu kako bi mogli da varaju ljude sa nameštenim kvizovima i astro sr*njima, ali najskuplja pretplata u Srbiji mora biti dovoljna da se pokriju troškovi), obezbediti konstantan signal i u slučaju lošeg vremena; obučiti tetke u kol centrima da su dužne da poštuju Zakon o zaštiti potrošača, a to, između ostalog, znači i da moraju pismenim putem odgovoriti na reklamaciju, da ne smeju davati nepotpune i lažne informacije, ne smeju dovoditi u zabludu svoje korisnike, itd, itd... Ovo je sasvim dovoljno...

Sad, lepe želje: uvesti digitalnu televiziju sa hd paketima, ponuditi manji osnovni paket po nižoj ceni, a omogućiti kupovinu dodatnih kanala/paketa, uvesti mix internet/tv po povoljnijim cenama uz ugovornu obavezu, plus telefon, i ja zadovoljan! :D
 
@Zekan
Kratko, jasno, tacno, istinito ;) a ne kao ja :p :D

@Mstevan
Zao mi je sto ti svastika ima los signal, i zao mi je sto nisi uspeo da joj sredis problem jer se bavis time, ali ipak mislim da bi trebalo da pozovete njihov servis pa nek dodju da srede. Ne znam da li ih je zvala, a ako jeste i ipak nisu dosli, sedite im na glavu, jer nazalost to je potrebno u Srbiji da se nesto resi, a i to je obaveza SBB-a. Nek joj srede i to je to.
A sto se tice sivila, 100 ljudi sto cudi i 100 misljenja, i 100 iskustava, ali to ne opravdava lose kanale, visoke cene, itd, Kopernikusa. To sto ona u Novom Sadu nema dobar prijem, to mora da joj resi njihova tehnicka podrska i servis, a sam znas da mogu da dodju i da pojacaju signal, i to nije posao koji oduzima 100 sati vremena, vec se to radi veoma brzo, tako da ce taj problem opet da nestane mnogo brze, nego problem previsoke pretplate za nesto sto ne vredi onoliko koliko se naplacuje.

Samo da naglasim, da nemam nista protiv Kopernikusa kao protiv firme koja radi svoj posao i zeli da zaradi (naravno ni protiv tebe - daleko bilo), i to je sasvim normalno jer se posluje zbog zarade, ali kao potrosac sam nezadovoljan jer moje potrebe ne zadovoljavaju oni ciji je posao i obaveza da je zadovolje, i zbog toga su i placeni, u ovom slucaju preplaceni. Prosto.
Znaci kad SBB u Novom Sadu, u toj zgradi sredi signal, oni ce opet da imaju i bolji signal, i bolje kanale, i manje ce da kosta itd itd, tako da okreni, obrni, dodjemo na isto.

Kada nekome dajes vise za manje, sto je i poenta ove price, naravno da ce taj koji daje, tj koji placa, da negoduje. Nije to toliko komplikovano. Jos ako se zna da neko u drugom gradu, kod drugog operatera ima sve sto tebi treba, i to jos za manje para, pa naravno da to nece da izazove pozitivna osecanja, nego sasvim suprotno. Mislim da nema potrebe da ponavljam sve sto sam napisao u gornjem postu, jer ce poenta da bude ista.

Pozz ;)
 
@Johnny - Apropo svastike :) Zvali - tehničari bili - obećali da će rešiti - sve ostalo kao i pre - sve to x3 - vremenski period 20-ak dana... I jedna od najvećih grešaka je pojačavanje signala. Šta će se destiti ako je on već previsok? Puno ima činioca koji utiču na loš signal (izbor pojačivača, projekat same mreže, propagacija signala u kablu a na osnovu spoljne temperature, način kako su pojačivači umereni (dobro/loše), oštećeni kablovi, "klipovanje" lasera u optičkom nodu, broj pojačivača u liniji...) Ne, ovde je problem druge prirode. Instalacije po zgradi su odrađene lošim kablovima, i ne mogu da menjaju, zato što su ti kablovi provučeni kroz zidove u zgradi, a stanari koji nemaju kablovsku ne dozvoljavaju da im se rade dodatni radovi u hodnicima...

Pozz;)
 
Poslednja izmena:
Aham, hvala na pojasnjenju... Dobro, to je onda neka sasvim druga prica. Steta sto je isprva odradjeno lose, i steta sto ima tvrdoglavih ljudi koji ne daju da se to sredi. Ko zna, mozda se jednog dana prizovu pameti, ili se i oni odluce za kablovsku televiziju, ali steta sto drugi ispastaju zbog njihove tvrdoglavosti.
Pozz i tebi ;)
 
@Mstevan
Ok ;) Za kablove i razdelnike sto si naveo nista nije dirano sa moje strane,znaci sve je isto kao i pre 6-7 godina koliko imam kablovsku.Trenutno u kuci nemam neki noiji TV uredjaj da mogu da vidim da li je do tjunera u tv-u ili nesto drugo...Kada uzmem novi TV,javljam ti utiske.
Pozz

Mogla bi neka anketa da se napravi da se vidi koliko i koje kanale gledaju korisnici Kopernikusa,neki predlog za nesto novo.Tako nesto odprilike,ako placamo najskuplju KTV u Srbiji da bar mozemo malo i da promenimo izbor kanala.
 
Poboljšati kvalitet slike na 70% kanala. Preduprediti "zaglupljivanje" risivera i zaglavljlivanje kanala na jednom mestu danima. Obavezno puštati originalni odnos stranica a ne razvlačiti 16:9 u 4:3 ili zumirati 16:9 na neki nenormalan zum sa isečenim ćoškovima. Izbaciti kanale koji krše zakone Srbije kao i one sa tehnikom iz '63, pošto samo za džabe zauzimaju spektar (ono, znam da plaćaju da se tu nađu kako bi mogli da varaju ljude sa nameštenim kvizovima i astro sr*njima, ali najskuplja pretplata u Srbiji mora biti dovoljna da se pokriju troškovi), obezbediti konstantan signal i u slučaju lošeg vremena; obučiti tetke u kol centrima da su dužne da poštuju Zakon o zaštiti potrošača, a to, između ostalog, znači i da moraju pismenim putem odgovoriti na reklamaciju, da ne smeju davati nepotpune i lažne informacije, ne smeju dovoditi u zabludu svoje korisnike, itd, itd... Ovo je sasvim dovoljno...

Sad, lepe želje: uvesti digitalnu televiziju sa hd paketima, ponuditi manji osnovni paket po nižoj ceni, a omogućiti kupovinu dodatnih kanala/paketa, uvesti mix internet/tv po povoljnijim cenama uz ugovornu obavezu, plus telefon, i ja zadovoljan! :D

ček ček,kako lažne i nepotpune informacije?zavisi kako ko shvata laž :),ali ne verujem da ima bilo kakvog razloga za laž kad u svakom slučaju se to može uvek proveriti na više načina,e sad,uvek se javlja dobro poznati problem REKLA-KAZALA-KOMŠIJA MI REK'O DA NJEMU SUPER RADI-STRINA-UJKA-BABA-DEDA itd itd......koju su tebi laž preneli ? mislim koja je problematika bila u pitanju :)?
 
Jasno sam napisao, treba obučiti zaposlene da daju tačne informacije, a ne da svaki zaposleni ima neko svoje tumačenje, pa da zbog toga dolaze u sukob sa zakonima ove zemlje. Odavno već od svih tih firmi koje se bave pružanjem usluga tražim ili sve napismeno ili snimam razgovor, baš iz razloga što olako obećavaju kule i gradove, što sve može i ništa se dodatno ne plaća, a kada dođe vreme da izvrše uslugu onda se svi prave blesavi. E, kod mene to više ne prolazi, sad odmah pretim inspekcijom, citiram član zakona koji je prekršen kao i predviđene kazne, pa da vidiš kako se rešavaju problemi. Kod mene čak ne važi ni ono, "žali se upravi vodovoda" pošto sam i vodovod naterao da rade svoj posao i da ne pametuju, bar u mom slučaju.
Što se konkretno Kopernikusa tiče, u pitanju je bila pogrešna informacija iz kc-a, ja sam je naravno okarakterisao kao laž, pošto je bila ili laž ili obmana, a u pitanju je nekompetentnost zaposlenih. Nisam ja kriv što postavljam logična pitanja, a oni, ako ne znaju odgovor, ne moraju ga izmišljati, nego neka se posavetuju sa nekim u firmi ko zna pa neka mi posle odgovore...
 
Jasno sam napisao, treba obučiti zaposlene da daju tačne informacije, a ne da svaki zaposleni ima neko svoje tumačenje, pa da zbog toga dolaze u sukob sa zakonima ove zemlje. Odavno već od svih tih firmi koje se bave pružanjem usluga tražim ili sve napismeno ili snimam razgovor, baš iz razloga što olako obećavaju kule i gradove, što sve može i ništa se dodatno ne plaća, a kada dođe vreme da izvrše uslugu onda se svi prave blesavi. E, kod mene to više ne prolazi, sad odmah pretim inspekcijom, citiram član zakona koji je prekršen kao i predviđene kazne, pa da vidiš kako se rešavaju problemi. Kod mene čak ne važi ni ono, "žali se upravi vodovoda" pošto sam i vodovod naterao da rade svoj posao i da ne pametuju, bar u mom slučaju.
Što se konkretno Kopernikusa tiče, u pitanju je bila pogrešna informacija iz kc-a, ja sam je naravno okarakterisao kao laž, pošto je bila ili laž ili obmana, a u pitanju je nekompetentnost zaposlenih. Nisam ja kriv što postavljam logična pitanja, a oni, ako ne znaju odgovor, ne moraju ga izmišljati, nego neka se posavetuju sa nekim u firmi ko zna pa neka mi posle odgovore...

:) Ček bre malo, pa zar snimanje telefonskih razgovora bez upoznavanja druge strane nije zakonom zabranjeno, kada se već spominje zakon?
 
Neovlašćeno prisluškivanje i snimanje

Član 143

(1) Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko omogući nepozvanom licu da se upozna sa razgovorom, izjavom ili saopštenjem koji su neovlašćeno prisluškivani, odnosno tonski snimani.

(3) Ako je delo iz st. 1. i 2. ovog člana učinilo službeno lice u vršenju službe,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

Član 153

(1) Gonjenje za delo iz čl. 139. stav 1, 142. st. 1. i 2, 143. st. 1. i 2, 144. stav 1, 145. stav 1, 146. st. 1. i 2. i 147. stav 1. ovog zakonika preduzima se po privatnoj tužbi.

Čak i da snimam razgovor bez obaveštavanja druge strane, pošto je taj razgovor namenjen meni, ne vidim da je takav postupak u suprotnosti sa zakonom. Nisam pravnik, odmah da naglasim!
 
Bila je rasprava o ovome na ES pre par godina. Ako se dobro secam radi se o krivicnom delu, jer se taj deo koji si podebljao ne tumaci onako kako bi bilo logicno da se tumaci. U svakom slucaju nas zakon je veoma dvosmislen po ovom pitanju, tako da ja ipak ne bih rizikovao i snimao telefonske razgovore, a da ne upozorim drugu stranu.
 
Tacno je da moras da das do znanja drugoj strani da se razgovor snima, ali sta je problem da naglasis da snimas razgovor zbog toga i toga, i sve ok.
Sto bre ne upzoris te koje bi snimao da ih snimas?
 
Zakon očito nije dovoljno jasan pošto je moguće dvojako tumačenje, kao i uvek u Srbiji. Ja sam ovaj član razumeo da mogu bez problema da snimam svoj razgovor, i bez da obavestim drugu stranu, a ako se drugoj strani to ne sviđa, može da spusti slušalicu, ili da podnese privatnu tužbu pa da dokazuje da sam stvarno neovlašćeno snimao. Zanimljivo kako u korisničkom servisu, bilo kojem, totalno promene priču kada im kažeš da želiš snimiti razgovor, onda se za sve moraju konsultovati sa kolegama, i više nije tako bajno i sjajno... Sva sreća pa je sve više firmi, čak i ovih javnih, državnih, počelo da koristi mail, tako da tu postoji pisani trag o njihovim brljotinama, pa se snimanjem bavim sve ređe! ;)
 
A pa druze jedno je sta ti ZELIS da shvatis ali prilicno je jasno, BTW ti i mozes bez problema da snimas SVOJ razgovor(sam sa sobom) ali ako sa nekim imas konverzaciju onda vazi ono sto smo pisali iznad tj. ne smes da snimas neovlasceno,i jos plus da se pozivas na to gde god to bilo, podseticu te ako se secas onog lika sto se skucao kod Beogradjanke onako pijan sto se vracao "sa izvanrednog puta" e pa taj lik je tuzio studio B koji ga je neovlasceno snimao i to prikazivao na TV i naravno dobio jej na sudu odstetu od nekih 2-3.000 EUR, BTW lik je inace advokat pa zna cake, ne preporucujem ti da se zezas a ti kako ti volja.
S druge strane ne znam i pitam te po treci put zasto im ne kazes da ce razgovor biti snimljen i onda ces najverovatnije i dobiti PRAVU informaciju koja tebe interesuje, sto ga mrsis pobogu toliko kad je sve tako jednostavno???
Pozz
 
Ja samo ne mogu da verujem da se ovde jos o tome raspravlja. Pa covek kao da krece da snima insider pa su velike tajne i pronevere u pitanju , a ne par pisljivih informacija o kablovskoj.
 
Znam za taj slučaj pijanog advokata i očigledne korupcije u sudstvu, a takođe znam za slučaj koji je presudio potpuno drugačije, plus sam dobio dvojako tumačenje i od nekih prijatelja pravnika. Dakle, ako bi došlo do tužbe, pitanje je kakva bi odluka bila. A i ne zaboravi da je taj lik tužio ne zbog snimanja na javnom mestu već zbog toga što su objavili snimak, iako su televizija!?!
Napisao sam već, nekad kažem, nekad ne, a kada i zašto, pa zavisi od toga sa kim razgovaram, ako je neko sa druge strane žice neotesani id**t, onda sam i ja takav, a ako je prijatna osoba i ja umem biti prijatan. Konkretno za Kopernikus, lepo sam im tražio informaciju preko telefona, rekli su mi nešto totalno neverovatno, ja ih zamolio da mi taj odgovor pošalju na mail što nikada nisu učinili (kao što mi nikada nisu odgovorili ni na jedan mail), zatim ih pozvao ponovo, snimio razgovor i nakon nekog vremena se ispostavilo da su lupali gluposti, kao i obično.
Sada stvarno mislim da bismo mogli da se vratimo na temu, eto ako neko iz Kopernikusa čita ovo neka javi zaposlenima u korisničkom centru da se bolje upoznaju sa uslugama koje pružaju, da daju tačne informacije, da redovno odgovaraju na pritužbe i neće ni biti problema sa korisnicima...
 
Ja moram da ih pohvalim posle ovog ubrzanja. Brzina downloada ide tacno onoliko, koliko i treba teoretski da ide sa 12 Mbps (1536 KB/s). Brzina je zakucana na 1536 KB/s, mada zna da ode nekad i na 1541 KB/s. Ovo dosad nikada nije bio slucaj, uvek je bilo par KB manje od teoretske brzine. :)
 
^
Evo da i ja pohvalim,nema vise problema sa downloadom kao na pocetku ubrzanja,download ide ~753 kB/s
 
Nazad
Vrh Dno