Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

kod mene je i gore nego sto je bilo :p

 
i zbog čega ti je sad ponovo 8 mega?baš me zanima?

Po recima lika iz tehnicke podrske, u toku su neki radovi na mrezi i te brzine ce zvanicno biti od aprila. Ali bi trebalo da bude vraceno u normalu veceras.
 
kao da je nekome bitan upload da li 640 ili 768 :).............nije neka razlika a i skoro svi koji torentic ogranicavaju upload,tako da budite realni,odmah bih žrtvovao upload zarad down-a jer je svima DOWN bitan a ne UP :)
 
kako gore?pa koji paket imaš?....ping je sasvim solidan koliko ja vidim?

Down bi trebalo da bude 6Mb/s , spusten je izgleda na 4 ,a kao sto vidis ja na testu imam nestabilnih 3.61 (koji su se u ovom trenutku stabilizovali).
Inace ping mi je obicno 10~11. Ovih 13 je najbolje od 3 testa koliko sam provrteo ( 15 i 17 je iznosio na ostalima).
 
Nije upload bio 768, vec 980 Kbps. :)
 
Down bi trebalo da bude 6Mb/s , spusten je izgleda na 4 ,a kao sto vidis ja na testu imam nestabilnih 3.61 (koji su se u ovom trenutku stabilizovali).
Inace ping mi je obicno 10~11. Ovih 13 je najbolje od 3 testa koliko sam provrteo ( 15 i 17 je iznosio na ostalima).

Pa ni 15-17 nije toliko loše,štp se mene tiče sve ispod 20 je sasvim koretno i prihvatljivo,a nisam baš siguran da sam ikada negde video konsatntan ping manji od recimo 5ms,sličan ping je i kod telekoma i SBB,i zavisi koji server gadjaš. Ali ni brzina nije toliko loša, jer je suštinski nemoguće da kod bilo kog provajdera bude konstantna brzina 4.00Mb,dešava se da ponekad varira na šta može uticati mnogo drugih parametara a ne sama kablovska mreža.
 
Pa ni 15-17 nije toliko loše,štp se mene tiče sve ispod 20 je sasvim koretno i prihvatljivo,a nisam baš siguran da sam ikada negde video konsatntan ping manji od recimo 5ms,sličan ping je i kod telekoma i SBB,i zavisi koji server gadjaš. Ali ni brzina nije toliko loša, jer je suštinski nemoguće da kod bilo kog provajdera bude konstantna brzina 4.00Mb,dešava se da ponekad varira na šta može uticati mnogo drugih parametara a ne sama kablovska mreža.
Nije tacno,meni je uvek kod Kopernikusa bilo preko ~3.10 pa povecanje ~4.15 posle ovog povecanja je ~6.20 . :) Ping mi se krece od 10-15...
 
Poslednja izmena:
^ upravo tako , a 4mbps nije lose ali je 6mbps jos bolje (koliko je iznosilo ovih dana a nemam pojma zasto je ukinuto).

edit: sad sam procitao Milosev_SD post gore

i ja se ne zadovoljavam sa nije lose. na K:cn sam navikao da mi net bude odlican :p
 
Poslednja izmena:
Mozda su se predomislili posle ove Veratove akcije. Mozda sada izradjuju novi plan ubrzanja (jos vece ubrzanje). :D
 
Poslednja izmena:
Nije tacno,meni je uvek kod Kopernikusa bilo preko ~3.10 pa povecanje ~4.15 posle ovog povecanja je ~6.20 . :) Ping mi se krece od 10-15...
Pa jel ti konstantno 24 h konstantna brzina?.....malo mi mnogo nerealno to zvuči da si proveravao na svakih par minuta brzinu i da ti je 24 h konstantna brzina..... ;)...keep it real
 
Nisu jos uvek vratili na 12 Mbps. A zasto su jos uvek stare brzine, ne znam. Jedino sto znam, je ono sto sam juce napisao.

Edit: I da, brzina je uvek konstantna. Za 4 Mbps je uvek preko 4.09 Mbps, za 8 Mbps je uvek preko 8.10 Mbps.
 
Poslednja izmena:
@Stoda
Nemam toliko vremena da sedim za kompom i merim brzinu :D
Ali ja obicno kad sam za kompom proveravam dosta kako net radi,i znam po torentima kad stavim da se skine...
Vazno je da kad ja sedim za kompom da je to ta brzina,ja ne provodim 24h za kompom tako da i ne treba da bude 24h konstantno :)
I uopsteno ovako,vidim dosta speed testova od drugih provajdera ali Kopernikus uvek ima koji broj vise na speedtest-u.Eto i to je za pohvalu.
 
Meni je sve ok. Prošlog meseca sam prešao na najjeftiniji paket (bivši 4Mbit/s za 1400 din) a sada imam 6. :banana:



Inače ping mi je izuzeno mali. Po noći bude 4-5ms max, a po danu 6-8. :p
 
^tako je i meni bilo do juce :mad:

i bilo bi super da je milos u pravu , ono za jos vece ubrzanje , po uzoru na verat :d
 
Samo da dodam, u stvari da se ponovim, u vezi pinga. Već sam pisao o tome - različiti oper. sistemi sa različitim browserima na istom modemu daju različite vrednosti.


Evo upravo sam testirao razne kombinacije (explorer, chrome, firefox, windows 7, ubuntu 10.10) i šta je sada ovde tačno? Zavisi i od browsera i od OS-a:

Windows 7 Beograd-Verat

Internet Explorer

1338223723.png


Chrome

1338225477.png


Firefox

1338231027.png



Windows 7 Niš-Exe Net

Internet Explorer

1338233652.png


Chrome

1338234597.png


Firefox

1338231946.png



Ubuntu 10.10 Beograd-Verat

Chrome

1338236992.png


Firefox

1338239039.png



Ubuntu 10.10 Niš-Exe Net

Chrome

1338240480.png


Firefox

1338241695.png
 
Nisu jos uvek vratili na 12 Mbps. A zasto su jos uvek stare brzine, ne znam. Jedino sto znam, je ono sto sam juce napisao.

Edit: I da, brzina je uvek konstantna. Za 4 Mbps je uvek preko 4.09 Mbps, za 8 Mbps je uvek preko 8.10 Mbps.
mislio sam da je konstantna na okruglo 4.00Mb,mada 0.9 Mb gore dole ne pravi neku veliku razliku, bitno je da je preko 4 u većini merenja. Ma da imaš i 100Mb koja bi svrha bila? :) većina sajtova ne podržava direktan free download preko 1MB/s.....tako da nema svrhe imati 100Mb(bar ne još) ako nemaš gde da potegneš punu brzinu,jedino "pozajmljivanje" drugim korisnicima :)
 
@Mstevan: Mrzi me da zovem tehnicku podrsku, pa evo da kazem tebi da im to preneses. Od juce vam ne radi onaj servis "Uvid u potrosnju". Barem kod mene ne radi, ne znam za ostale.

Došlo je do neočekivane greške! Molimo Vas da osvežite stranicu. Ukoliko se ova greška bude javljala nakon osveženja molimo Vas da o tome obavestite podršku. Hvala unapred.
 
@Stoda
Nemam toliko vremena da sedim za kompom i merim brzinu :D
Ali ja obicno kad sam za kompom proveravam dosta kako net radi,i znam po torentima kad stavim da se skine...
Vazno je da kad ja sedim za kompom da je to ta brzina,ja ne provodim 24h za kompom tako da i ne treba da bude 24h konstantno :)
I uopsteno ovako,vidim dosta speed testova od drugih provajdera ali Kopernikus uvek ima koji broj vise na speedtest-u.Eto i to je za pohvalu.

Pa pazi, kako se možeš oslanjati na proveru brzine i na osnovu torenta?to ne može biti uopšte relevantno za proveru brzine,zato i postoji speed test a ne torent :)
 
I kod mene sad sestica i povecan apload.Placam paket od 1400 i sasvim zadovoljan.Postizem da skidam za mene sto me zanima pa mozda i malo vise.Ne znam ali pricaju da ja sa sesticom imam najvise skidanja u mojoj okolini,kakvi su li onda ovi koji imaju preko 10 i vise brzinu?
 
Pa pazi, kako se možeš oslanjati na proveru brzine i na osnovu torenta?to ne može biti uopšte relevantno za proveru brzine,zato i postoji speed test a ne torent :)

To stoji da nije relevantno,ali kad ti je average speed ~720kB/s meni je to sasvim dovoljan dokaz da internet radi ekstra i ide full brzinom.I dalje da se ne raspravljamo bzv...zakljucak je da sam zadovoljan sa netom,a vidim i dosta drugih tako da cheers
Nego ljudi sta cemo sa TV? :D
 
^ jednostavno - necemo ga gledati! :d

Zvanicno - bojkotujemo dok se ne popravi kvalitet!
(nezvanicno - program je njesra , osim onih koji vole da gledaju 48 sati svadbe , premier lige ,kako je baba ozenila bubuljicavog unuka i last but not least >>> how kartonske kutije are made) ;)
 
Ja i ovako gledam samo sport, a toga ima na netu sasvim dovoljno... Otkrio sam ruski sajt sa sopcast linkovima, i više mi ništa ne treba! :D
 
E sad,da placam 1050 dinara i da bojkotujem nema logike :D Od sledece sezone primera prelazi na Sport Klub tako da ce to biti veoma extra,samo da poprave kvalitet SK prajma i obicnog sport kluba.A od ostalih kanala gledam Diskaveri i Prvu.Ali posto placamo najskuplju KTV pretplatu MORA da bude i najbolje!
 
Poslednja izmena:
Ti verovatno nisi cuo za jednu ubogu zemlju gde mnoge stvari placas a ne vidis ni e od efekata :d
 
Cuti bre i kukaj :D Morao sam malo da podebljam i uvecam ono iznad,za slucaj da ovi sto prate ovu temu ne vide dobro :)
 
Definitivno Internet je jako dobar i jos samo da se popravi ta budjava kablovska i bio bih apsolutno zadovoljan.
 
pa niko tebe ne tera da gledas te kanale ali uvek možeš da se žališ tim televizijama na njihovu programsku šemu,uveren sam da će na osnovu tvoje reklamacije odmah promeniti programsku šemu(od koje zarađuju 1000000+/-par stotina hiljada evra gore dole mesečno za licencu prikazivanja u svim zemljama sveta) i da će Diskaveri odmah na osnovu tvoje reklamacije ubaciti sve fudbalske lige u HD umesto How its made ili mitbastersa....... :D......Sizifova rabota druže :)........
 
Nazad
Vrh Dno