Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Pogledaj ovaj flajer TelefonKabla:

http://www.tkb.rs/files/images/flayer TKB unutrasnja.jpg

Dobro, to je samo reklama, ali ne bi ni oni smeli toliko da lazu. :)

Koliko vas bi uzelo recimo najsporiji paket kod njih npr. 20/20 Mb/s kad bi mu cena bila 3000 din ?
Garantujem da bi velika vecina vas rekla, moze ovo i jeftinije, uzecu za sada kod nekog od ovih "pilicara" dok se cene ne unormale. Klasika u Srbiji. Niko nece da placa, pa cak ni za kvalitet. krastavac, nemam a i da imam odakle mi. Znaju to vrlo dobro svi ovi isp-ovi zato ih zabole sto ne idemo u korak sa svetom, bitno je da ne predju "psiholoskih" 1500 din i vi zadovoljni sa najmanjim paketom.
 
Poslednja izmena:
Krenulo je... SBB vec poceo da dize brzine. Za 1520 din dobijes kod SBB-a 10/1, a kod Kopernikusa za 2100 dobijes 8/0.64 --- TUGAAAA!!! Strasno!!! Uzaaaas!!!
Bice jos strasnije ako ne podignu i oni brzine da isprate SBB... E konkurencijo moja!!!
 
Click 8 - 8192/1024 Kb/s - 4.165,40 - Telekom

:)

Kopernikus - Zlatna sredina.
 
Poslednja izmena:
^^
8/1 - 2450 ptt
16/1 - 2800 opet ptt


ili kod ikoma za 2295 8mb-a + digitalna tv + 3 dodatna digitalna paketa + telefon!

Ne želim ponovo ni da pominjem da je pretplata na tv 1050 dinara što je NAJSKUPLJE u Srbiji!
 
<sarcasm> Ali je zato najkvalitetnija u Srbiji i sa najboljim izborom kanala. </sarcasm> :)
 
Ej izvinite ali sad stvarno malo preterujete :)

(ovo se odnosi na ljude iz unutrašnjosti)

Do pre 7 godina niste znali šta je to broadband Internet, zatim ste prvi put uzjahali ADSL pre 5 godina a do pre godinu dve i kablovski net? Jel znate bre koliki je to uspeh kad uporedimo Srbiju sa drugim zemljama u razvoju? Jel znate da je pre 2 godine počeo ADSL da se koristi u skoro celoj Bosni? ..i opet ne valja? Koliko vas ovde zaista zarađuje i plaća od svoje plate Internet? Platežna moć velike većine ljudi, svake sekunde opada u ovoj zemlji a ovde sevaju priče kako narod ne želi da plaća kvalitet Interneta? Optika? Biće, kad bude, biće. Ovo je Srbistan, better get used to it. Dok Slovenci ne krenu sa radom, ovako je kako je. Biće konkurencije svagde, pa i u Smederevu. ;)

Ja sam zadovoljan brzinom od 8.2Mbps ali ne i up-om od 0.64Mbps ali šta ja tu mogu? Da kukam, da se nerviram? Da pišem peticiju? Zabole me stole. Ima ko je plaćen da o tome razmišlja i vodi računa. Meni brži DL iskreno, od ovoga ne treba niti planiram da dajem više od 20€ za net, bio on ove brzine ili brži. Skidam film za ~10 minuta, što je u poređenju sa situacijom od pre godinu dana kada sam uveo kabl.net, super a u poređenju sa početkom 2007. kada sam uveo ADSL, extra pa još kad se setim da koliko sam sati skidao film 2005. preko wirelessa...ihaaaaaj, medalja sine....možda sam skroman ali ja sam happy. :)
Što se TVa tiče, nisam zadovoljan ali TV i ne gledam :)

Pozz cheers

1807047135.png


domaći prosek je 3,95Mbps DL i 0,91Mbps UL
a svetski prosek je 9,98Mbps DL i 3,77Mbps UL
 
Poslednja izmena:
@milos87sd
Jako je ruzno govoriti toliko u mnozini, pogotovo u toliko negativnom kontekstu, da neko ne zna nesto, a da se odnosi na toliki broj ljudi. Ti si garant znao nesto pa sad imas smelosti i obraza da se takvim tonom, drskoscu i na takva nacin obratis velikom broju ljudi. Treba da te bude sramota i da malo naucis kako ces nekome nesto da kazes. Hvala Bogu uvek sam bio informisan oko bitnijih stvari, a pogotovo u vreme kad sam se kecao sa DIAL-UP-om i vuko citavih 5Kb/s jer me zelja vukla da saznam kako je "preko bare" i kako kod njih sve to radi. Ali, verovatno si ti taj koji nista nije znao pre 7 godina, kako kazes, pa si odmah sve izjednacio sa sobom, ali to je velika greska.
Drugo, ne poredimo MI Srbiju sa zemljama u okolini, vec to rade oni koji nam i daju net, politicari i ostali "specijalci" koji nemaju veze sa zivotom a koji zele da natakare sebi neki "uspeh" jelte, da je kao i ova zemlja nesto "dobila". Bosna me zanima, kao ni Zanzibar, Makedonija, Zimbabve, Juzna Koreja, Japan, Tunguzija i ostale zemlje. Zanima me Srbija.
Trece, drago mi je da si zadovoljan brzinom od 8/0.64, i vise nego drago. Ni meni nije smetala ta brzina, a ja sam zadovoljan brzinom od 12/1, ali (ovde je caka) nisam zadovoljan cenom po kojoj mi se servira isto to. Da si barem sa malo paznje procitao ono sto sam napisao, primetio bi da je moj komentar bio vezan za poredjenje cena, a ne brzina, i zbog te nepaznje si bio dovoljno drzak i bezobrazan da se meni, i svima ostalima, obratis tako ruznim tonom. Vrati se na par postova gore pa lepo i veoma pazljivo procitaj sta je napisano. A podizanjem brzina bi brzina paketa u odnosu na cenu ova dva provajdera bila bliza nego sto je sad!
Cetvrto, to sto tebi odgovara, ne mora da znaci da ce i drugome da odgovara isto ce i tebi. Neko vozi biciklu, neko motor. Ne mora sad da znaci da ako vozacu bicikle odgovara bicikla da i motorciklista mora odmah da se slozi sa njim i da odbaci ono sto mu treba. Moras da naucis da postujes druge ljudi i njihove potrebe. 1000000 ljudi, 1000000 cudi. Decko ni ti, niti bilo ko, nema prava da dovodi u pitanje potrebe drugih ljudi!
Mozemo onda i da se vratimo na tvoj komentar o plateznoj moci... Opet nije tvoja stvar koliko ljudi imaju para, na sta ce da ih daju, ko ce da daje i da li se u potrebe nekog korisnika ubraja i brz internet. Sto se mene tice, idi surfuj preko ISDN-a, bas me briga, jer ako tebi odgovara, ja sam jos srecniji!!!
Sto, ti kao ne bi voleo da placas manje taj paket od 8/0.64? Ma da...
To kako je bilo pre, neponovilo se!!!
Sto, pa devedesete se cakao red od 100 ljudi za 30 vekni hleba, i 20l zejtina. 'Oces i ovo da uporedjujes, sto sad postoje mega marketi, prodavnice, i cuda/muda. Sto i sad ne bi cekali u redu? Decko to se zove napredak, kakav takav, i nije isti u svakoj oblasti.

Ali da ne duzim i da ne sirim pricu, i da se vratimo Kopernikusu i temi koja je vezana za njih.
Dakle i dalje stojim iza toga da je potrebno podici brzine kako bi se paketi izjednacili, a cena bila prihvatljivija, jer je zalosno da se kod jednog provajdera dobije 10Mb/1Mb za 1500 din, dok kod drugog za 2100 samo 8Mb/0.64Kb, a za skoro duplu cenu (2800 din) 20% brzi down od 12Mb sa uploadom od 1Mb.
TO je cinjenica, ali nazalost SBB-a nema u mom gradu, nadam se da ce ga biti i cim dodje (ako dodje), cao Kopernikus!

Pozz cheers
 
Izbrisao sam poruku jer sam se u sekundi potsetio da je rasprava na netu sa nepoznatima = glupost.
Mislim da sam bio jasan. Kome šta nije jasno neka pusti pp da ne gušimo temu. :)
Dolazim redovno ovde da bih se informisao o Kopernikusu u Smederevu i uopšte. Nikakve zle namere nemam ni prema kome ovde.
Toliko.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da su poslusali zalbe sa ovog foruma. Mada, jos uvek su "zlatna" sredina, kao sto rece Mstevan. :)

KLIK

Da li ima jos nekog kome su povecali, a da koristi srednji ili najveci paket?
 
Pa oni uglavnom imaju brzine kao i sbb, ali bez ugovora na 12m, tako je bilo i kad je brzina bila 2,3,4mb.. evo sad ako su podigli i na 6mb. ovaj od 8 ce biti 12mb, a od 12 > 16mb.. mada videcemo.
 
drug koji je imao 4mb sad ima 6mb, a brat sa 8mb ima 12mb...tako da,i kopernikus je ispratio povecanje brzina sbb-a :)
 
drug koji je imao 4mb sad ima 6mb, a brat sa 8mb ima 12mb...tako da,i kopernikus je ispratio povecanje brzina sbb-a :)

U jeee,sad kad sam ovo procitao odem na speedtest i stvarno 12mbit??? Nisam bukvalno nista skidao nego sam se igrao online pa nisam ni primetio.Pa sta reci nego super...jedino je upload bas kriminalan i nije ni 1mbit :wall:....ali sta je tu je.Lepo od Kopernikusa.Mada bi me mozda i vise obradovalo pustanje prave digitalne kablovske da konacno imam razlog da kupim LCD TV. :D
 
U jeee,sad kad sam ovo procitao odem na speedtest i stvarno 12mbit??? Nisam bukvalno nista skidao nego sam se igrao online pa nisam ni primetio.Pa sta reci nego super...jedino je upload bas kriminalan i nije ni 1mbit :wall:....ali sta je tu je.Lepo od Kopernikusa.Mada bi me mozda i vise obradovalo pustanje prave digitalne kablovske da konacno imam razlog da kupim LCD TV. :D

Izgleda da su vam povecali samo brzinu downloada pa je na tvom paketu upload od 640kbit ostao isti. Baci speedtest da vidimo kako to izgleda ia ako ti nije problem napisi u kom si gradu. Takodje, ostaje nedoumica sta je bilo sa paketom od 12mbit na koliko je on ubrzan pa ako je neko korisnik istog, neka napise koliko sada ima.
 
Pa, po nekoj logici, kojom su se do sada vodili, upload bi sada trebao da bude 768 Kbps.
 
Sto u stvari potvrdjuje pretpostavku Milosa da bi upload trebalo da bude na 768Kb/s.
A jel ima nekog sa najjacim paketom od 12Mb/s da izbaci neki screen da vidimo sta su tu sve povecali, i koje su brzine?
 
zivo zivo .. :d

 
Kod mene jos uvek nista. Videli da sam veliki potrosac, pa mi zakinuli ovo ubrzanje. :D
 
Poslednja izmena:
6/0.5 i kod mene! Jutros tačno u devet se restartovao modem! Ko za inat nemam ništa za dl trenutno, bruka... :D
 
Izgleda da su svima povecali upload brzinu za mizernih 128Kbit.
Jadno ...
 
Bas cudno, povecali su brzine svima u komsiluku koje sam pitao (svi su na flat home paketu), dok meni jos uvek nije stiglo ubrzanje (flat turbo). Cudno sto nisu sve odjednom ubrzali, vec samo osnovni paket. :S

Edit: Ispravio sam gresku. :)
 
Poslednja izmena:
Bas cudno, povecali su brzine svima u komsiluku koje sam pitao (svi su na flat home paketu), dok meni jos uvek nije stiglo ubrzanje (flat mega). Cudno sto nisu sve odjednom ubrzali, vec samo osnovni paket. :S

Pa da li je moguce da paket Flat Mega (12Mbit/1Mbit) nisu povecali ??? Pa ako je tako, onda se slabiji paket Flat Turbo (bio 8Mbit a sada 12Mbit) izjednacio sa Flat mega paketom tako da sada korisnici Flat mega paketa placaju 700 dinara vise za istu brzinu kao na paketu Flat Turbo. Koji pilicari, prosto da covek nije siguran da li da uzme internet kod pilicara iz Kopernikusa ili Jajara iz Lelekoma ako vec nema neku trecu mogucnost.
 
Moja greska, koristim paket Flat Turbo. :) Izvinjavam se na zabuni. :)
U korisnickom centru su mi rekli da ce Flat Mega biti 16/1.1 Mbps (1152 Kbps).
 
Poslednja izmena:
Kakva im je to UL brzina??? Ovo jos nisam nigde video 1.1Mbit budalastina, kao i sve u ovoj zemlji
 
Poslednja izmena:
Pa, ne moze da bude 1.5 Mbps, jer bi onda brzina bila ista kao i kod osnovnog Profi paketa koji je 16/1.5 Mbps i koji je skuplji 700 din. :)
 
Ma ne kazem ja uopste koliko bi trebala da bude UL brzina samo se cudim toj gluposti od 1.1Mbit, pa to nema nigde na svetu takva UL brzina, umesto da su sve povecali....ocigledno da je svaki ISP sem sbb-a smejurija a brate zasto niko drugi ne uradi prvi korak nego uvek uradi sbb a onda svi kao pokusavaju da ga prate, i donekle su uspevali ali sad je sbb zadao "smrtonosni" udarac ocito vecini kablovskih a i drugih provajdera jer nisu ni ocekivali ovoliko povecanje i DL i UL, svaka cast sbb sto pokusava da pomeri stvari sa mrtve tacke, doduse nisu ni oni ovo uradili zato sto vole svoje korisnike vec zbog optike ali da ne idem u OFF.
 
Nazad
Vrh Dno