Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

TV i dalje blagoreći katastrašno ali Internet..:
1734874284.png

55525239.png
 
kod mene sve normalno

 
Ma ovo je vise BRUKA I SRAMOTA!!!! :mad:
Ovakvi SPAJKOVI i LAG ovo skoro nisam video.Ma nek se nose u tri lepe mamine!!!! Ajde sto mi je PING losiji nego na ADSL-u(STO JE VALJDA SAMO NA KOPERNIKUS NETU VECI PING NA KABLU NEGO NA ADSL) nego ovi prekidi i #@$!@#$# LAG u najgorem mogucem trenutku,pa posle samo 15 dana od kad sam ih ponovo uveo PUN MI IH VISE.....MA ima da uzmem advokata i lepo ih tuzim ako resim da raskinem ugovor!!! Zabole mene vise i sto za iste pare imam duplo veci protok ja ne leechujem GB filmova i ja sam im najmanji problem koliko protoka vucem,mene zanima PING i ODZIV!!! Pa telekonj adsl je radio PERFEKTNO i 100% STABILNO nasprem ovog KRSA.Jel neko zna sta kaze zakon o zastiti potrosaca na ovu temu?Mislim da imam pravo u nekom roku da otkazem uslugu bez ikakvih zezancija ako nisam zadovoljan?

edit.evo i ovo sam poslao iz petog puta jel je PUKAO NET.
 
Poslednja izmena:
i meni radi sve kako treba, bez prekida ili nekog zezanja ( a da se leechuje leechuje se :D )
 
Ma ovo je vise BRUKA I SRAMOTA!!!! :mad:
Ovakvi SPAJKOVI i LAG ovo skoro nisam video.Ma nek se nose u tri lepe mamine!!!! Ajde sto mi je PING losiji nego na ADSL-u(STO JE VALJDA SAMO NA KOPERNIKUS NETU VECI PING NA KABLU NEGO NA ADSL) nego ovi prekidi i #@$!@#$# LAG u najgorem mogucem trenutku,pa posle samo 15 dana od kad sam ih ponovo uveo PUN MI IH VISE.....MA ima da uzmem advokata i lepo ih tuzim ako resim da raskinem ugovor!!! Zabole mene vise i sto za iste pare imam duplo veci protok ja ne leechujem GB filmova i ja sam im najmanji problem koliko protoka vucem,mene zanima PING i ODZIV!!! Pa telekonj adsl je radio PERFEKTNO i 100% STABILNO nasprem ovog KRSA.Jel neko zna sta kaze zakon o zastiti potrosaca na ovu temu?Mislim da imam pravo u nekom roku da otkazem uslugu bez ikakvih zezancija ako nisam zadovoljan?

edit.evo i ovo sam poslao iz petog puta jel je PUKAO NET.

Da nisi slucajno trazio da ti ukljuce staticku IP adresu? Jer se meni to isto desavalo kada su mi "ukljucili" staticku IP adresu. :)
 
Nisam trazio staticku ip adresu.Suva klasika net,paket 8/640.Videcu sta ce biti ovih dana pa cu da smislim sta dalje i kako.
 
Da li je iko od vas upucen sta rade sa kablovksom televizijom? Desava mi se da se slika gubi na par sekundi i onda dodje. Inace proslo je dve nedelje od kako sam im poslao mail i naravno nisam dobio odgovor. Krajnje neprofesionalno. Verujem da te mail-ove niko i ne cita! Postoji li neka organizacija koja je zaduzena za nadgledanje kvaliteta doticnih kablovskih operatera?
 
RRA i RATEL valjda!!! Tako ni meni nisu odgovarali na mailove a u vezi sa reklamacijom na nekim kanalima, pa sam im onda lepo sastavio jedan mail gde sam taksativno naveo koje članove zakona o zaštiti potrošača krše i koje su predviđene novčane kazne, i dao im rok od 8 dana da me obaveste o sledećim koracima. Tri dana posle toga na vrata su mi kucali glavni tehničar sa još dvojicom tehničara ili šta su već, a posle me zvali telefonom iz centrale i redom podešavali programe da vide da li je to to. Dakle, sve može ako im dovoljno pripretiš, slobodno reklamiraj i putem maila, pa im onda pošalji još jedan mail da češ ih prijaviti tržišnoj što ti nisu u predviđenom roku odgovorili na prethodnu reklamaciju, napomeni da će ih to koštati do 2 miliona dinara plus da ćeš tražiti odštetu. Što više nas im prigovara, to će se stoka pre naučiti da posluje kako i treba.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na informaciji! Videcu da srocim neki mail i da im posaljem ovih dana! Videcemo da li ce odgovoriti.
 
Jel ovo zbog zime zeza internet ili nesto rade?

4/384
 
Kod nas ovde cackaju po banderama nesto ceo dan. Trenutno rade internet i tv, ali pola kanala nema, a na onim kanalima koji su tu, slika losija nego preko antene (snega vise nego napolju). :)
Downstream power level je -16dBmV, a SNR je oko 33dB. Nadam se samo da jos uvek rade, pa je zato tako. :D
Inace, brzina na speedtestu je OK kod mene.
 
Poslednja izmena:
Zadnja dva dana stanje OK. Sve stabilno radi mada i nisam bas imao prilike da "jasem satima" i da testiram,ali....da ne ureknem,zasad sve mnogo bolje radi nego pre nekoliko dana.Cak je i ping postao dosta bolji kakav uostalom na kablu treba i da bude.Ako je nesto prckano i sredjeno,sve pohvale od mene.Da ne bude da samo kritikujem. :p
Ja sam ih prvi i poceo hvaliti kad sam zapoceo ovu temu pa imam valjda pravo i na kritiku. :whip: :rtfm: ;)
 
Steta je samo, sto oni vide samo kritike na ovom forumu, a ne i kada ih hvalimo. ;)

Inace, moram da ih pohvalim, danas su sredili ono sto su juce pokvarili, i cini mi se da je sada slika na tv-u mnogo bolja nego sto je bila ranije. A i downstream power level je mnogo bolji nego sto je bio i pre kvara. :)
 
Mene vec par dana download **** krece se ~2.5(nekad je i normalan) ali obicno su to vecernji sati...upload je OK...ping je nekad dobar nekad ne...Moracu mejl da im posaljem,da vidim sta se desava.
 
Ljudi posto su kablovi uglavnom razvuceni po banderama tj.vazdusna mreza kako ce ovaj sneg uticati na sve to?To jest,koliko vremenske prilike mogu da smetaju jel su kablovi izlozeni i suncu i snegu i mrazu?Koliki im je rok trajanja da tako kazem?Vi koji trenutno imate problema,mozda je i to jedan od razloga?
 
Veliki je vek trajanja jer su to outdoor kablovi tj. za spoljnu upotrebu. Samim tim, ne sekiraj se jer je izolacija na tim kablovima takva da mogu da izdrže sve atmosferilije. Naravno postoji prag rada za RG6U kabl koji koristi Kopernikus, a on je čini mi se -40 do +80 Celziusa.
 
Ocemo li dobiti DTV dok smo jos mladi!?Evo SBB povecava internet u MIX paketima...Internet 10/1 1490+DTV 910 dinara!
 
Jedva se snalaze sa analognom, a ti hoces digitalnu. :p
 
Evo, samo što nisu, pa ne bi valjda džabe povećavali pretplatu na 1050 dinara!?

/sarkazam off/
;)
 
Pa normalno da ocu DTV kad svi to nude za 900 i nesto sitno dinara,a kopernikus analog za 1050.Smuci mi se sve kad odem kod nekog ko ima DTV i dodjem kod mene i vidim taj uzas.
Nema nam Mstevana nigde,da kaze nesto u vezi svega ovoga.
 
mozda je suspenZovan zbog ranijih odavanja tajni :d
 
He he, nisam, ne dam se ja :) . Jednostavno, nisam na forumu u svojstvu P.R.-a (to nisam ni u firmi :) ) ili nešto slično, više sam ovde da ako mogu nekom pomognem, ili da prodiskutujem o nečemu. Što se tiče DTV, kao i svim operaterima i nama je u planu da pustimo i taj servis, i to je SIGURNA informacija. Kada? Ne pitajte me, tu već nemam toliko sigurnu informaciju.
 
To da vam je u planu znam i ja :D Svakome je u planu da uzme,uvede,kupi ono sto nema :D Samo ne znam sta se ceka toliko,kad svi uveliko vec imaju DTV :smackbum:
 
Neverovatno kako se niko ne javlja na telefon,i ne odgovara na mejl!
A net mi vec danima ovako radi

4/384
 
dan drzavnosti sa produzenim vikendom :p
 
Ma svi rade danas i bas oni nasali da ne rade kad mi trebaju.Inace mejl sam im posla dosta pre dana drzavnosti :)
 
Dosli ljudi i popravili kvar.Neki deo napolju korodirao,pa su ga zamenili.
Mozda je Mstevan umesan u ovo :type: Posto ih ja nisam mogao dobiti nikako :)
 
Nazad
Vrh Dno