Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ne znam da li ima veze paket ja sam na 4/384,meni je ping na pingtest uvek izmedju 10-15ms.Pogledaj kakav ti je signal na http://192.168.100.1 treba da bude Receive Power Level od -15 do +15 dBmV,Transmit Power Level
30dbmV to 56dbmV i Signal to Noise Ratio(SNR): 32dB ili veci
 
Konkretno paket ne bi trebalo da ima nikakve veze što se tiče online igranja,a tvoj paket 8/640 je i više nego dovoljan(ja sam recimo pikao Crysis online na 2Mb i na adsl(kod dva različita provajdera) i na kablovskom,znači 4 puta sporiji down a sramota je pominjem smešan upload) i radilo je bez problema,zavisi na koji se njihov server kačiš i koliko je opterećen.Konkretno razlika u serverima kao i u verziji update-a(konkretno za Crysis multiplejer koji naravno zahteva stabilnu vezu) se VEOMA primećuje.Tako da nemaj brige za tvoj upload od 640,ja da imam takav upload ženio bih se odmah :)
 
Problem je do tog packet loss-a, zato imas ping spikes i lag. :) Dok se to ne ispravi, neces se naigrati online igara (i meni HoN isto laguje od kada je poceo da se pojavljuje packet loss).
 
Probao sam dva puta test malopre na pingtest.net
Prvi put 29 i 30 ms i 0% packet loss
Drugi put 16 i 4 ms i 0% packet loss
prvo je ping a drugo jitter cini mi se.
Bio sam samo kratko do kuce i nisam jos stigao nista ozbiljnije da probam,neku drugu igru.
 
quakelive meni recimo radi na konstantnih 20ms ... svima ostalima (sa naseg podneblja) je preko 50 :p
 
Ah, sta li ce jos da se desi sa netom... Kod mene opet, cas radi, cas ne radi. Isto ono sto se desavalo i letos. :(

Edit: U pitanju su radovi na linku izgleda, jer vise nemam packet loss. :D

 
Poslednja izmena:
Stigao racun,i kazu dve godine nisu podizali KTV i jos su kao kanali poskupeli pa su morali jadni!Jel su to samo ovima iz Kopernikusa podigli pretplatu na kanale,kod ostalih nista!Pa jel ima neki kablovski operater koji je zacepio cenu preko hiljadu dinara,plus oni svi imaju i digitalnu tv.Ja ne znam sta Kopernikus ceka sa digitalnom televizijom?
 
Kakva crna digitalna, pa oni se ni sa analognom ne snalaze, a mreža im je u raspadu, prvi vetar, kiša, sneg ili jače sunce i eto smetnji...
 
Kablovskom sam definitivno nezadovoljan i da moze odmah bi je odjavio.Ali naravno kao i kod svih...hoces jedno,moras i drugo.
Inace pogledao sam vrednosti u modemu osim ove:Signal to Noise Ratio(SNR): 32dB ili veci Jedino ovo nisam mogao da vidim jel su na prvom ekranu samo recive i transmit power,koji su ok u okviru dozvoljenih vrednosti a SNR ne pise tu.Sve ostale opcije su zakljucane pa nigde nisam mogao da nadjem SNR.Kako to da nadjem?
 
Poslednja izmena:
Jel i kod vas tehnicari kopernikusa nose racune po ulicama,iako to nije njihov posao?
 
po svemu vidjenom u prethodnih mesec dana , ili se spremaju za nesto veliko ili propadaju :p
 
A sta je to vidjeno u prethodnih mesec dana?
 
Ili "sređuju" mrežu i pripremaju je za digitalnu + kvalitetniji net pa je zbog toga raspad poslednjih dana, ili je jednostavno raspad bez ikakvog plana poboljšanja kvaliteta... ;) Kad smo kod toga, već tri dana se net raspada, tv nije nikakav jer pirka vetrić pa su smetnje konstantne, jednom rečju - haos!!!
 
Kod mene, net radi savrseno od kada je ispravljen packet loss pre dva dana. Sve se vratilo u normalu. :)
 
Evo i kod mene packet loss

posle svakog merenja drugacije.Nekad bude 1,nekad 2...a nekad nema packet loss-a.
Evo sad nema
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno šta se dešava, kod mene je totalni haos. Pet minuta radi, isto toliko ne radi, juče je pola dana pucala veza na deset minuta i nestajala televizija, sinoć je sve dobro radilo a od jutra ponovo ista priča sa prekidima...
 
Nevezano za internet, ali vezano za Kopernikus... Lopovi ostaju lopovi, jos jedno povecanje cene kablovske televizije na 1050 dinara mesecno. Neverovatno!!!:mad:
Uz uzasan kvalitet signala, jos retardiraniji izbor kanala, sada i veca cena... "Blago" nama!:mad::mad:
 
Hej pa nemoj tako ... sada imamo 3 K:cn kanala :p
 
Cisto iz radoznalosti, postoji li kablovska kompanija koja pruza internet usluge, a neprimoravate da uzmes i televiziju?
 
Koliko ja znam ne.E, sad to sve nebi bilo skupa kada bi npr. kablovska+internet(odredjeni paket) kostalo ne vise od 2000 din.
 
Kablovska

Ja jednostavno necu da kupujem LCD TV dok ne budem mogao nesto kulturno da prikacim na njega.IPTV je total user unfriendly a totaltvHD je jos 1400-1500 dinarcica + sve ovo od Kopernikusa.Znam da nema digitalnih kanala ali se vidi razlika u slici i na obicnim kanalima.HD risiver + HDMI + LCD i ne izgleda tako lose a pogotovo je bolje od ove bledunjave slike na Kopernikus kablovskoj.Nadam se da ce biti nesto od obecanja o poboljsanju kablovske. :)
Inace,Internet mi je stekao pre neki dan i bilo je nemoguce igrati WoT ali se desilo u razmaku od sat vremena pa sam pomislio da je crkla tastatura jel mi komande u igri nisu reagovale kako treba.A ono bio lag LOL. :d
 
Prosle nedelje sam pokusao da kontaktiram administarciju kopernikusa tako sto sam im poslao mail i naravno nisam dobio nikakav odgovor. Jako "odgovorno" i "profesionalno ponasanje" od strane doticnih. Postavio sam im samo sledece pitanje: "Da li sa povecanjem cene pretplate za kablovsku televiziju mozemo da ocekujemo povecanje kvaliteta iste"? Kao i pitanje da li uskoro mozemo da ocekujemo digitalizaciju televizije. Videcemo da li cu dobiti odgovor :)
 
Prosle nedelje sam pokusao da kontaktiram administarciju kopernikusa tako sto sam im poslao mail i naravno nisam dobio nikakav odgovor. Jako "odgovorno" i "profesionalno ponasanje" od strane doticnih. Postavio sam im samo sledece pitanje: "Da li sa povecanjem cene pretplate za kablovsku televiziju mozemo da ocekujemo povecanje kvaliteta iste"? Kao i pitanje da li uskoro mozemo da ocekujemo digitalizaciju televizije. Videcemo da li cu dobiti odgovor :)
O tome bi mogao da nam kaze nesto Mstevan :)
 
Mozda se radi na tome, jer vec dve-tri dana se desava da tv signal nestane na sekundu, i tako jedno 10 puta dnevno. :)
 
isto kod mene. neki kanali mi se isto wide-uju pa opet vrate na 4:3 :wall:

ste culi sto sk+ prelazi na HD emitovanje za premier i nba lige? :d
 
Povecanje bryine

Prosle nedelje sam pokusao da kontaktiram administarciju kopernikusa tako sto sam im poslao mail i naravno nisam dobio nikakav odgovor. Jako "odgovorno" i "profesionalno ponasanje" od strane doticnih. Postavio sam im samo sledece pitanje: "Da li sa povecanjem cene pretplate za kablovsku televiziju mozemo da ocekujemo povecanje kvaliteta iste"? Kao i pitanje da li uskoro mozemo da ocekujemo digitalizaciju televizije. Videcemo da li cu dobiti odgovor :)

tek kad budu sve televizije prihvatile digitalni signal za emitovanje tek ce onda moci da se vidi bolji kvalitet,za sada sa analognim tako je kako je :).....a što se tiče povećanje cene pretplate slična situacija je i kod sbb,kablovska im je 960 a internet su povećali sa 1400 na 1550.....isto ti dođe račun :),obrni okreni poskupljenje je izvesno kod svih,Telekom posebno..... ::)
 
Ali kod sbb-a je 6144/512 internet,mogli su i u Kopernikusu tako da urade.Ali ne oni povecali TV,a jos ako nekda bude digitalna TV kod kopernikusa ne smem ni da pomislim koje ce cene da budu.
 
Nazad
Vrh Dno