Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Lepo, lepo. Ali moralo bi to jos bolje (jeftinije). :D Vazno da se ide ka tom cilju. :)
 
U kojim gradovima? Sajt trenutno ne radi (nesto menjaju), pa ne mogu da vidim.
 
Mozd je povecano tamo gde su bile manje cene.Ako su povecali sa 900 din,stvarno nema smisla!
 
U svim mestima je povecana pretplata,to nam je cestitka za novu godinu.
 
Definitivno odlazim sa ove kablovske, ovo je sramota sta oni meni serviraju, pola kanala mi ne radi, na ostaloj polovini sneg, a znam provereno da nije do mene. Poslao sam mail tehnickoj podrsci na koji nisam dobio odgovor. Sad cu tako da ih napljujem i da predjem na total tv, muka mi je vise bezobrazluka, da placam preko hiljadu dinara za nesto sto ne radi i sto mi kida zivce, e vala necu. Radije cu da platim malo vise za komplet svih programa plus digitalno sve plus hd programi, nego da placam goru sliku nego preko analogne antene. Ako je neko sa leve obale dunava, tacnije kotez, onda zna o cemu pricam.
 
Uzas!!! Ovo je VELIKI minus za Kopernikus!!!! Sta, smanjili cene PROFI paketa, pa su zato povecali cenu televizije. Kao da neko koristi te njihove "PROFI" pakete (mozda bi i neko koristio kada bi bili u paketu sa analognom i digitalnom televizijom, po mnogoooo manjim cenama nego sada). Neka se malo ugledaju na IKOM, ljudi smanjuju cene i povecavaju brzine i imaju paket usluge. Kod njih ce od sledece godine 50/1 Mbps + analogna + digitalna (svi paketi) + telefon biti 3995!!! Steta sto ne moze da se odjavi televizija, a internet zadrzi. Postoji dosta IPTV provajdera koji su jeftiniji i ne treba vam ADSL za koriscenje.

@Markomaniax: Uveli su nam 24Kitchen i Sport Klub Prime. :)
 
Poslednja izmena:
^...jer su kulinarske majstorije upravo moj fetish :d

Svaka cast za SK Prime , ali da je dodat barem digitalni signal pa covek da ih ne osudjuje.
 
Mozda planiraju uskoro da uvedu digitalnu televiziju. Na netu sam procitao da sve to moze uz pomoc DOCSIS 3.0 veoma lakse. Tj. ako imas DOCSIS 3.0 mrezu, mozes veoma lako da uvedes i digitalnu televiziju ili IPTV, VOIP itd... :)
 
Plus ovo povećanje cene je protivzakonito jer počinje od 1. januara a nisu nas obavestili o promeni uslova petnaest dana od primene novog cenovnika! ;)
 
^^
Pa to je poklon za Novu Godinu.Zato nas i nisu obavestili.Kakav bi to poklon bio kad bi rekli 15 dana ranije.
 
Razmisljam da li da za 2450din ostanem na Kopernikusu i imam taj njihov los tv i odlican 4mb/s internet,ili da predjem na Telekom i iptv.Jedino sto me drzi je taj njihov net,koji je zaista bolji od ADSLa.
 
^ ej , kako gde , evo drugar koji je ugrabio onaj promo period za iptv zesce hvali adsl , a do nedavno ga pljuvao na sav glas.

i ja sam ozbiljno razmisljao o vracanju na telekonj , ali imam 4 TV-a u kuci , a za IPTV mislim da se placa ono racvanje za vise TV-a , sto je po meni veci apsurd od ovog jada od TV-a na kopernikusu.
 
Sta se ovo desava? Ima li jos nekog sa packet loss problemom?










Packet loss na svim serverima u okruzenju, ali ima i na nekim iz zapadne evrope. :S
Signal je u redu, SNR je u normalni.
 
Poslednja izmena:
kod mene je isto brljavio prethodnih sat-dva.
 
Kod mene jos uvek isto. :( Ali dobro je dok se ne primecuje previse u realnom radu, osim sto vec nekoliko dana brzina download-a mnogo varira. Dok je radilo lepo, nije padala ispod 1000 KB/s, a vec nekoliko dana pada i do 50 KB/s.
 
mozda rade nesto kod vas. kod mene je sad normalno.

 
Ma, speedtest radi ok. Packet loss je problem (na pingtestu ili direktno iz terminala kada pingujem www.google.com itd.)
 
pa cekaj ti kazes da download varira :p



ali je ovo pod opterecenjem , uporedo mi ide torrent neki punom brzinom :p
 
Poslednja izmena:
Ovo poskupljenje kablovske je definitivno kap koja je prelila casu.Net sam odjavio pre par meseci(prodao par komponenti kako bih uzeo bajs,te mi je internet postao nepotreban),tako da cu sa zadovoljstvom sledeceg meseca otici u njihovo predstanistvo i otkazati i kablovsku.Uzecu Total TV,za iste pare imam i 200 satelitskih kanala pride,a mozda uzmem i ovaj paket sa HBO.
 
pa cekaj ti kazes da download varira :p



ali je ovo pod opterecenjem , uporedo mi ide torrent neki punom brzinom :p

Problem je u download-u sa USA servera koji su ranije isli punom brzinom (nije vezano za speedtest).

A i kako mozes da vidis, i ti imas packet loss. Nije uopste bitno da li ti radi torrent ili ne, toga ne bi smelo da bude. Ali dobro je sve dok je ispod 5%, jer se ne primecuje u realnom radu. U svakom slucaju, znak je da nesto nije u redu sa njihovom mrezom ili sa linkom koji uzimaju od telekoma (sto je najverovatnije problem). :)
 
aha , mada sam ja mislio na ping time i to, nisam ni obracao paznju na packet loss :d

a cek , zasto je bitan download sa USA servera?
 
Ipak se se prevario, u pitanju su UK serveri. Tamo se nalazi Launchpad PPA serveri za Ubuntu. Pa kada skidam update aplikacija, onda umesto da ide 1 MB/s, ide oko 200 KB/s. Ali me iskreno, vise brine packet loss od toga. :)
 
Razmisljam da li da za 2450din ostanem na Kopernikusu i imam taj njihov los tv i odlican 4mb/s internet,ili da predjem na Telekom i iptv.Jedino sto me drzi je taj njihov net,koji je zaista bolji od ADSLa.

Bolje nemoj druze.Ja sam to uradio prosle godine i evo sad u novoj godini krajem januara mi istice godina kod telekoma i vracam kopernikus net nazad a adsl otkazujem.Prvenstveno je bio cilj IPTV ali je to toliko neprijatno koristiti da sam posle dva meseca video da sam se zeznuo_Od one cuvene spore promene kanala do kanala sa TROcifrenim brojevima tako da uvek moram da kucam tri broja ako necu da poludim listajuci na onom jedva radi daljinskom i totalno user unfriendly koriscenju.Ja sam ovde osudjen ili na adsl+iptv ili kopernikus a posto je net definitivno bolji kod kopernikusa,moram se ponovo vratiti jel alternative NEMA bar u S.Mitrovici.Kablovska je inace golo g**** sto se tice kvaliteta slike i uopste ponude tako da bih je poslao u tri lepe da naravno nas svi ne **bu da moramo i nju da uzmemo.To jos mogu i da prezivim jel mi treba na vise televizora ali ja se secam da sam prosle godine otprilike u ovo doba sa MSTEVAN-om imao prepisku i on je najavljivao digitalizaciju blablabla i naravno od toga nista.Da bilo ko drugi dodje u ovaj grad(iako znam da od toga nema nista) odmah bi odjavio ovo njesra.Internet Ok ali kablovska je teski krs za gledanje i na obicnom televizoru a da ne spominjem LCD,to je i jedan od razloga zasto ga jos nisam ni kupio.
 
Nazad
Vrh Dno