Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

I meni YT dobro radi. Idi begaj, vec si me uplasio da ce opet zastoj youtube-a u celoj srbiji :)
 
yt i kod mene radi bez problema... doduše, ja ne mogu na ovoj opasnoj makini ni da puštam 1080 materijal! :D

Inače, sutra kreće Bundesliga, a MAJMUNI u Smederevu i dalje ne znaju ili ne žele da nameste 16:9 na eurosport2!!! ujutru ih ponovo zovem telefonom, a ako do 12 ne srede signal idem pravo kod njih da im se naj....m mame, i ne izlazim dok sve ne srede!!! STOKA!!!
 
Poslednja izmena:
e narode jel vem koci net ... po ceo dan.. vec 2 dana za redom? :mad:
 
Juče je ceo dan celo Smederevo bilo offline jer je presečen glavni optički kabl, tokom sanacije štete koju je napravilo pucanje vodovodne cevi kod gimnazije. Danas je trokirao Internet zbog problema na relaciji Kopernikus-korisnici jer je otkriven veliki stepen šuma na našem čvorištu (senjak) i ceo dan je bilo problema sa netom.
 
Kod mene nije bilo problema. Cak sada, kada su stvarno iskljucili staticku IP adresu (prvi put kada sam trazio nisu, pa mi je to i naplaceno), radi sve normalno i sa ruterom (znaci nije crko). :D
A radom na obliznjem glavnom cvoristu pre dve nedelje, signal je u optimalnom rasponu. :)

P.S. Licno sam mislio da su mi iskljucili static IP, jer mi se IP adresa menjala svakim restartom modema, sto znaci da im ta opcija najverovatnije ne radi kako treba. :( I operater u tehickoj podrsci je bio zbunjen, zasto mi se menjala IP adresa (licno se uverio u to), a ukljucena mi je staticka. Ali najvaznije je da sada sve radi fenomenalno kao i ranije. :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ja sam iz Novog Sada. Od pre nekoliko dana na Klisi imamo u ponudi i internet. U pitanju je Kopernikusov FLAT 3M (3072/256Kb) paket za 1400din.
Zanima me kakva su vasa iskustva sa internetom (da li stabilno radi...)?
Od 2006. sam na ADSL kod Sezama i jako sam zadovoljan, pa bih voleo da vidim da li mi se isplati da prelazim?
 
Ako koristis najmanji paket po ceni od 1500 din, definitivno se isplati da predjes na kopernikus, jer dobijas vecu brzinu za manje para. :)
A sto se tice stabilnosti, problema nema osim kada su neki radovi u pitanju, a to zavisi od grada do grada. Ali definitivno se neces prevariti ako predjes na cable net, osim ako mozes od Oriona (sezam) da uzmes neki jak paket za iste pare. :)
 
Internet, za razliku od šugave televizije, radi odlično! Ipak, pošto imaš uslova za ADSL, pravac PTT i za 1400 kinti uzmeš ko čovek 16mb-a! :)
 
Poslednja izmena:
Ja se ne bih slozio posto sam imao prilike da probam i kopernikusa i adsl.Mogu vam reci samo jedno adsl ne moze da donese vodu kopernikusu iz mnogo razloga,teko definitivno kopernikus sto se tice kvaliteta,jedino ako ces jeftinije onda adsl ili sbb.
 
Da li danas svi imate problema sa netom? Uzasno sporo ide download (max 2 Mbps na paketu od 6Mbps). Neke sajtove nece ni da otvori, a speedtest nece ni da krene sa Nemackom i jos nekim zemljama. :(
 
ja isto , prokopali su onu ulicu kod muzicke skole i video izvucene kablove , betoniraju nesto i renoviraju celu ulicu pa bi moglo biti do toga (radovi su po celom gradu , ako nije problem tamo onda je negde drugde ali sigurno slicne prirode).
 
Bas cudno, odmah posle onog mog posta, internet je proradio kako treba. :D They are watching us! ;)
 
Ljudi jel ima neko problema u vidu gubljenja paketa, CS jedva ide, laguje strasno ???!!
 
Jagodina od nocas.
1471226703.png

Ne znam da li je u celom gradu odradjena promena/povecanje brzina, jer znam da su poceli jos pre 2-3 dana postepeno da povecavaju.
Pozz :smoke:
 
Update-ovali su i na sajtu njihovom cenovnik.
Izgleda da imaju sada i promociju - besplatno prikljucenje na mrezu, a i da nije promocija izgleda da su prepolovili taksu za prikljucenje na 2k din
 
Nije tacno, jer sva obavestenja objavljuju na info kanalu K::CN Boževac, gde je islo obavestenje o prekidu internet saobracaja i da ce se kvar otkloniti do 20:00! U buduce, malo cesce prati info kanal pre nego sto iznosis bilo kakve kritike! :type::type::type:
Prekid od sinoc 23:00 - 18:00 danas nikakvo obavestenje,nista :mad:
 
Mozda mi je promaklo obavestenje,na sajtu nije pisalo nista inace nije kritika.
 
Na sajtu nikad ništa ni ne piše! ;) A onaj info kanal im je smešan, kod nas konstantno ide obaveštenje da isključuju neredovne platiše. Naravno, sve to sa onom ******skom muzikom u pozadini.
 
6/512,uzas blago receno KATASTROFA :mad:
1535809140.png


1535811688.png


1535812524.png


1535813406.png
 
Poslednja izmena:
Pa, je l' si zvao da vidiš u čemu je problem?

Nemoj pogrešno da me shvatiš, i ja se nerviram kad se dese slične stvari (nismo kod istog provajdera, da se odma' zna), ali prvo valjda zoveš provajdera i vidiš u čemu je problem. Ako te tad kuliraju, onda raspali po njima. To što postavljaš speedtest-ove ti neće popraviti trenutni problem sa netom.
 
mozda se nadao da jos neko ima slican problem pa da mu pomogne , ali stvarno , nije cak ni isti provider :p
 
Konkretno problem je u tome sto signal nije u optimalnom rasponu a momci iz tehnicke podrske kazu da je ok dolazni signal mi je +18.5 db sto je daleko od optimalnog,s njima se ne vredi raspravljati igra gluvih telefona tipa sve je u redu bili gledali itd...
Nije mnogo bitno uglavnom radi dobro,videcu veceras kad se vratim s posla
 
Tih +18.5 db je bas mnogo. Nemoj da zoves samo kopernikus iz tvog mesta, zovi i BG. Ali najbolje resenje je da odes licno i da ne izlazis dok tehnicari ne krenu sa tobom. :) Imao sam slican problem, ali se na kraju ustanovilo da nije do signala, vec su lose konfigurisali ruter u Beogradu kada sam trazio staticku IP adresu. :)
Znaci, nemoj samo da ih zoves, idi kod njih i smaraj ih uzivo. :)
 
1537539764.png




Problem resen,stavio sam spliter ispred modema;

Name WebSTAR EPC2100R2

Receive Power Level 9.6 dBmV

Transmit Power Level 45.0 dBmV

Cable Modem Status Operational
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna u cemu moze biti problem kada se Modulacija upstream kanala menja? Na svakih nekoliko minuta se menja iz 32QAM u 16QAM i obrnuto. U vecini slucajeva kada se to desi, internet ili uspori ili ne radi uopste. :S
 
Nazad
Vrh Dno