Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

750?Ja placam 900,i jos uvek nista od ubrzanja neta u Jagodini....Nema sta,moracu da posaljem neku baku kod celavog:p
 
Kakve lopuže taj Kopernikus... kod nas preuzeli lokalnu kablovsku i sad su jedini, i cena je 750 dinara. Hahahaha pa ja sam totaltv toliko plaćao a kanali se ne mogu uporediti, ovde nude nego lokalno đubre i par dobrih samo.... valjda kablovska treba da bude povoljnija od satelitskih paketa....

Po spisku sa sajta, imaš 68 kanala (jer se optika vuče iz Leskovca, koliko mi se čini)...za 750 dinara i taj broj kanala treba da pevaš a ne da kukaš. :) Neko nema ni to, no koliko si ti uspeo kanala da pronađeš? Jesi li reklamirao sve to?
 
Ma jok nemam ja, nego svi moji drugari, ja sam se odavno opremio sa dreambox-ima i teram CS...
 
Zvao sam call centar u BG da pitam koja je brzina sada za najveci paket od 2800din. Covek mi rece da je to povecanje samo probno, i da mogu da vrate na staro. Tacnije, nije sigurno da li ce ostati tako, jer to to samo test. A za brzinu koja je za paket od 2800 din, nije mogao da mi kaze, jer kao, varira. :S
 
1359384865.png
:)
 
Imam jedno pitanje za malo iskusnije korisnike cable neta. Danas sam zatrazio da mi omoguce staticku IP adresu, sto su odmah i uradili. I evo, ceo dan imam problem sa internetom. Samo odjednom ne mogu da otvorim nijednu stranicu. U vecini slucajeva proradi kada iz rutera uradim "Release / Renew" iz Connection status stranice (nekad nece bas iz prve). Ne znam u cemu moze da bude problem, ne verujem da je ruter otisao, jer je pre toga sve savrseno radilo. Da li neko mozda ima ideju sta bi ovde mogao da bude problem?
 
Poslednja izmena:
Evo, vratili su mi ponovo dinamicku IP adresu, i sada sve normalno radi. Nesto oni tamo nisu podesili kako treba, 100%. I jos kazu da ce da naplate, uh... :mad::smash:
 
Da se ne bih zezao sa dynamic dns-om. Zelimo da podignemo privatne servere (ssh, svn, ftp), i da toj IP adresi dodelimo domen, tako da mozemo da pristupimo gde god da smo. :)
Ocigledno je problem do njih, a ne do mene. Moracu da ih zovem ponovo ili cak i da odem tamo, jer zele da naplate 400 din, za taj jedan dan sto sam imao static IP, sa kojim mi net nije ni radio kako treba. :mad:
 
Danas sam se uverio da je tehnicka podrska kod svih ISP-ova ista. Taj posao ne dobijaju ljudi koji se razumeju u te stvari, vec sve ide preko veze. Jos uvek ne mogu da se nacudim sta mi je covek napricao i pokusavao da me uveri u to da nije isto kada prikljucis kompove direktno u ruter, i preko switch-a koji je posle prikljucen na ruter. Kao, tako ne mogu kompovi da dobiju razlicite IP adrese od rutera, jer ruter vidi samo jedan uredjaj (switch). :wall: Znaci, kakvi ljudi dobijaju posao tehnicke podrske, da ne poverujes.
Problem koji imam vec dve nedelje (i to samo vikendom, ali se sada nastavilo i danas) jos nije resen. Ali sam sinoc potvrdio da nisam jedini, tako da nije do moje opreme. Komsija ima isti problem, a njemu je komp prikljucen direktno u modem. Modem je online, ali jednostavno "receive" svetlo na modemu nece ni da zatreperi. Ocigledno je problem do "receive power level-a" koji je tog petka skocio sa -5.6dBmV, na -10dBmV. A koliko sam procitao na netu, sve preko -8 i +8 ne valja, i bice problema.
 
Opao im i kvalitet televizije , koji je ionako bio kritican , jer ja vec par nedelja uopste nemam Discovery.
 
Discovery je, kao i jos par programa, promenio kanal na kome se nalazi. Imas obavestenje na info kanalu. :)
 
Poslednja izmena:
Danas sam se uverio da je tehnicka podrska kod svih ISP-ova ista. Taj posao ne dobijaju ljudi koji se razumeju u te stvari, vec sve ide preko veze. Jos uvek ne mogu da se nacudim sta mi je covek napricao i pokusavao da me uveri u to da nije isto kada prikljucis kompove direktno u ruter, i preko switch-a koji je posle prikljucen na ruter. Kao, tako ne mogu kompovi da dobiju razlicite IP adrese od rutera, jer ruter vidi samo jedan uredjaj (switch). :wall: Znaci, kakvi ljudi dobijaju posao tehnicke podrske, da ne poverujes.
Problem koji imam vec dve nedelje (i to samo vikendom, ali se sada nastavilo i danas) jos nije resen. Ali sam sinoc potvrdio da nisam jedini, tako da nije do moje opreme. Komsija ima isti problem, a njemu je komp prikljucen direktno u modem. Modem je online, ali jednostavno "receive" svetlo na modemu nece ni da zatreperi. Ocigledno je problem do "receive power level-a" koji je tog petka skocio sa -5.6dBmV, na -10dBmV. A koliko sam procitao na netu, sve preko -8 i +8 ne valja, i bice problema.

Moj receive power level je 14 dBmW,više puta se žalio kao mi bolje znamo to je OK,net prekida 2-3 puta dnevno i to im je normalno kao i da pojačivač bude na oko pola kilometra udaljenosti umesto na 200 metara pa ne čudi ovakav signal.
 
Preko noci sam iskljucio i modem i ruter, i evo sada je power level -7.5 i ne menja se (mada ni to nije bas kako treba). Izgleda da modem crkava, jer ne moze da izdrzi ove vrucine. :(

Edit: Opet se isto desava ... :(
Da li je mozda neko imao slicno iskustvo, i kako ste ga resili?
 
Poslednja izmena:
Kod mene je receive power level uvek u granicama normale, najčešće oko -1.5, ali mi i pored toga često puca veza, dakle samo se isključi cable lampica i onda kreće mučenje, ponekad to zna da traje i čitavih pola sata. Mislim da je kod mene problem transmit power level koji često zna da skoči na 55, a to je neka gornja granica stabilnosti veze koliko sam uspeo da izguglam. A sad, ovo možda ima neke veze sa tv karticom, tj. onim spliterom koji razdvaja kabl za tv i modem, pošto kad ubodem direktno kabl u modem većina problema nestaje, tj. desi se pucanje veze ali izuzetno retko, jednom u nekoliko dana, a TPL padne na 47 dbmv. Mada, "sad" sam ponovo priključio normalno i tv, i net radi bez ikakvih prekida već četiri dana!?! :hm: Probaj da odviješ kabl iz modema i ponovo ga priključiš, zvuči šašavo ali možda privremeno reši problem, ja drugo objašnjenja nemam!?!
 
Sve sam pokusavao, nista nije pomoglo. Sada su bili tehnicari i rekli su da je problem u celom optickom cvoru ovde kod mene, koji jos uvek nije nastelovan za letnje temperature. Kao, steluje se uvek zimi i leti, ali to sada nisu uradili. Uradice sigurno do kraja nedelje, a do tada da nastavim sa sadasnjom praksom "release/renew" u connection status rutera. :S
 
Cisto ako vam znaci radi uporedjivanja meni je -6.9 dBmV sada i sve radi kako treba.

Sada su bili tehnicari i rekli su da je problem u celom optickom cvoru...

Nadam se da znas koliko ovo znaci. Promenio sam mnoge ISP-ove u svojoj "karijeri" i ovakvu iskrenost nikada nisam dobijao. Parola svih je bila da je problem uvek kod mene. Ostave me neznajuci sta se desava, resetovanjem kompjutera i opreme 100 puta, ponovnim podesavanjem, reinstalacijom svega ukljucujuci i kompletnog sistema dok na kraju neiskidam sve zivce i jednostavno odustanem. I na kraju, posle svog nerviranja, posle nekog vremena problem se resi sam od sebe.

Zbog ovakve iskrenosti i priznanja da je problem do njih izuzetno cenim kopernikus. Ustede mi mnogo vremena a da nepricam koliko zivaca.
 
Discovery je, kao i jos par programa, promenio kanal na kome se nalazi. Imas obavestenje na info kanalu. :)

Nema sanse da ga nadjem. Obrtao sam vec nekoliko puta , i sad nakon tvog posta jos par puta , ma nema leba :S:
 
Kod mene na kompu je posle Pink Music-a.
 
Podrav narode ima li ovde ko sa opstine Palilula naselje Kotez ja ocu da napustim ove iz Oriona i da predjem sa ADSL na Kopernikusov kablovski net. Pa ako ima neko nek okaci speed test slicicu.
 
Podrav narode ima li ovde ko sa opstine Palilula naselje Kotez ja ocu da napustim ove iz Oriona i da predjem sa ADSL na Kopernikusov kablovski net. Pa ako ima neko nek okaci speed test slicicu.

Ja sam iz Krnjače. Koliko znam Kopernikus nema ovde kablovski net.

Potrazi madnet. Odlicni su.
 

ili C-31 za TV :)

Na sajtu piše da postoji KTV za Kotež/Krnjaču...e sad da li ima i neta, a verujem da ima, treba proveriti telefonom...u svakom slučaju Madnet treba koristiti kao zadnji adut...

inače meni varira rec.pow.lvl od 1.5 do 2.1 dBmW
net razvaljuje koliko dobro radi :D :D :D
 
Poslednja izmena:
Kod mene opet isti problem. Cim temeperatura napolju predje 30 stepeni, odmah pocnu problemi. Sada me docekao "net" koji ne radi. :mad: Ima da im se na***em svega i svacega. Rekli su da ce problem biti sredjen jos prosle nedelje. Vise nema smisla!

:mad:
 
yt se nesto vuce danas.. :/
 
Kod mene radi lepo. 1080p pusta bez problema ... Inace, onaj problem sto sam imao, pucanje konekcije na svakih nekoliko minuta, izgleda da je ipak bio do mog rutera. Jer kada sam povezao modem direktno u switch, tih problema vise nema. :(
 
Nazad
Vrh Dno