Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Kod mene nisu povecali nista,cim prodju praznici dizem uzbunu.
 
Youtube proradio :happy:
 
Proradio :) Ali i dalje ima problema na pojedinim klipovima . Mada napredujemo :)
 
Da li je neko sa paketom od 2800 din dobio povecanje? Bas me zanima koja je brzina. Zvao sam Kopernikus ovde u Smederevu, i kaze da ni oni ne znaju tacno, kao ovo je sada promotivno, bice zvanicno obavestenje uskoro. Nisam je bas lepo razumeo, jer je bas zbrzala i zbunjeno pricala, ali mi se cini da je pomenula nesto tipa, da ce taj paket postati onaj od 4500 din (16384/1024).
 
Poslednja izmena:
U Jagodini jos nista od ubrzanja,bice valjda do kraja meseca nesto.Ako ne, saljem neku bakutanu kod celavog da trazi 100/100mbit,za dzabe recimo?:p
 
Evo kod mene ubrzali net :)
1281596062.png
 
Znaci, 9216/768 Kbps. Pa nije lose, mislim da vredi dati 700 din vise za to. :D Kojom brzinom ti ide download?
 
Lepo, lepo. :)
 
Upravo sam ukapirao da sada mogu da gledam YouTube 1080p bez prekida :) ahh... kako mi je drago sto sam se odlucio da se prebacim sa telekoma na kds :) Telekom apsolutno nije bilo briga za korisnike koje ima. Kopernikus FTW
 
Ako svi krenemo da ih smaramo preko maila i telefonom, možda se i smiluju!?! Ja krenuo danas sa mailovima, ako sutra ponovo budem morao trening da gledam na RTL-u ne skidam se sa telefona dok ne ubace i taj kanal!
 
Paket od 1400din (2/256) ostaje isti ili se njemu menja brzina na 4mb ? Ovo sam postavio jer me je par drugova zamolilo da pitam.
 
Taj paket je povecan na 3072/256.
 
Potvrdjujem , pa cini mi se da su svi paketi (sem onih pro) ubrzali download za 50% .
 
Aaaaaa ne verujem da nama u St. Pazovi jos uvek nisu povecali,nas uvek ostave za kraj :wall:
 
Ili mozda samo zele da nas iznenade kada nam posalju racune. :d
 
Ako je neko raspolozen da mi pomogne, ako mozete da uradite speed test i ping test prema Beogradu i prema Nisu posebno, radi poredjenja.
 
Otkud tolika razlika u pingu Beograda i Nisa? I kod mene je 40ms prema BG i 20ms prema Nisu. hmmm...
 
Problem na linku ka Veratu koji Kopernikus ima. A koliko znam, imaju link od Telekoma i od Verata. Nekad je ok (8-10ms), a nekada oko 35ms.
 
Jok, Verat samo hostuje server za speed test, i ima dosta problema sa tim. Server u Nišu hostuje EXE NET, koji verovatno nema probleme koje VERAT ima i zato je ping različit.
 
Poslednja izmena:
Pa, kako to da onda ostalima (IKOM, SBB i ADSL) radi normalno?
 
SBB ima link iz inostranstva, nema veze sa Telekomom, IKOM ne znam od koga uzima, ADSL da li je neko upoređivao sa ADSL-a rezultate prema BG i prema Nišu? Ovo i mene zanima. Uglavnom KOPERNIKUS koristi link od TELEKOMA, VERAT nije u toj priči.

Evo upravo sam testirao razne kombinacije (explorer, chrome, firefox, windows 7, ubuntu 10.10) i šta je sada ovde tačno? Zavisi i od browsera i od OS-a:

Windows 7 Beograd-Verat

Internet Explorer

1338223723.png


Chrome

1338225477.png


Firefox

1338231027.png



Windows 7 Niš-Exe Net

Internet Explorer

1338233652.png


Chrome

1338234597.png


Firefox

1338231946.png



Ubuntu 10.10 Beograd-Verat

Chrome

1338236992.png


Firefox

1338239039.png



Ubuntu 10.10 Niš-Exe Net

Chrome

1338240480.png


Firefox

1338241695.png
 
Poslednja izmena:
Kakve lopuže taj Kopernikus... kod nas preuzeli lokalnu kablovsku i sad su jedini, i cena je 750 dinara. Hahahaha pa ja sam totaltv toliko plaćao a kanali se ne mogu uporediti, ovde nude nego lokalno đubre i par dobrih samo.... valjda kablovska treba da bude povoljnija od satelitskih paketa....
 
Nazad
Vrh Dno