Šta je novo?

mjerenje broja frejmova

kefalo81

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poruke
1,523
Poena
350
Imam neki osjecaj da mi je na integrusi uporio grid, tj. da nije kao ranije, mada mozda i uobrazavam.
Kako se mjeri koliko broj frejmova imam u toki igre i sta bih jos trebao da gledam da bi se procjenilo da li je igrivo ili ne, mada ja i ovako igram, ali mislim da je donekle slabije nego ranije.
 
Coskove mozes u FRAPS da podesis u FPS pa Overlay corner
 
Ja na integrusi igram na rezolucije 1280x1024, refresh rate je 70, multismpling je 2xmsaa, vsync je off, i u cosku prilikom voznje na tabli san francisko je bio broj 11 i 12 a vece brojeve oko 30 sam imao kod uvodne najave.

Jeli ovo ocaj kako se meni cini.
 
Ne znam koliko je FRAPS pouzdan, mislim da zna da zeza nekad, da prikaže manji broj frejmova. Probaj sa RivaTunerom, treba malo podešavanja, ali je odličan program.
 
Na counter strike sorce broj se vrti od 40 i nesto do 70 i nesto
 
Ugasi multisampling u GRID-u, mislim da ce ti raditi primetno brze...
 
Sada je slika ruznija kada sam to iskljucio taj multisampling a broje frejmova je 17-18
 
A cemu sluzi taj multisampling i sta je bitnije u igrici rezolucija ili on.
Ako bi na svojoj integrusi sve podesio na max, da li bi ja dobio sliku koja bi isla sporo ali bi bila vijerna onome sto bih vidio da imam grafiku kao posebnu stavku.
 
Najbolje ti je da batalis igranje na integr. i kupis graficku ko covek.Neki ATI 4770 i miran si.Kad bi stavio sve na max na integr. imao bi fin slide show.
 
Poslednja izmena:
BIOS


Chipset Menu
RS780 Configuration
Internal Graphics Configuration


UMA Frame Buffer Size
This item allows you to choose the UMA frame buffer size for internal graphics.
Options: Auto (Default) / 16M / 32M / 64M / 128M / 256M / 512M / Disabled

GFX Engine Clock Override
This item allows you to control the internal GFX engine clock override function.
Options: Disabled (Default) / Enabled


UMA Frame Buffer Size - Biće dovoljno 256M

GFX Engine Clock Override - Počni sa 700 MHz, ne znam dokle ćeš stići [Na Gigabyte GA-MA78G-DS3H podesio sam na 950 MHz]




Race Driver GRID


Graphics Settings

Overall Detail: Medium
Resolution: 1280 x 800
Refresh Rate: 60
Multisampling: Off

(Advanced Settings: Medium/Off)




Probaj i napiši rezultate. :wave:
 
Kakva je 3850 za GRID, jel moze visoka razolucija i ona multisampling na 4.
Ja se evo nesto igrao sa podesavanjima u igri i nikako sad da iskljucim publiku, pa mi strasno uspori igru. Na 8 frejmova je.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno