Šta je novo?

[SPLIT] Fallout 3 - old skool sekta vs novo doba

draske73

Slavan
Učlanjen(a)
18.05.2007
Poruke
1,021
Poena
349
Baš me zanima zašto :) Čudno kako su forumi puni stručnjaka koji odbijaju da profesionalno pišu recenzije igara, iako im se taj posao sigurno stalno nudi :p
Da si nekada igrao Fallout ili još bolji Fallout 2 znao bi,a ako jesi onda ti svaka čast kad možeš za Fallout 3 da kažeš da je dostojan naslednik.Mene je uhvatila "trema" kada je izašao Fallout 3 kao pred prvi sastanak sa devojkom - čekali smo ga dugo,krastavac.
U početku me "poneo" i činio mi se wow,ali...sve dalje i dalje napredovanje kroz igru me je otreznilo od "opijuma za narod" ,tako da mi je posle njega ostao gorak ukus u ustima i mučnina od koje se ne mogu otarasiti ni danas kada samo pomislim na njega.

Po meni je medju prvih pet :) Dok HL2 ne mogu smisliti.

Pa to je to.Zato liste i nisu merodavne.
Sto ljudi,sto ćudi + subjektivnost i eto neslaganja na kvadrat :)

Nekad je na ovim prostorima postojao casopis koji je radi odlicne recenzije


Stvarno je bio dobar.krastavac :(
 
Poslednja izmena:
Da si nekada igrao Fallout ili još bolji Fallout 2 znao bi,a ako jesi onda ti svaka čast kad možeš za Fallout 3 da kažeš da je dostojan naslednik.
Ne bih to rekao, to mislim da nikad nisam rekao (ako jesam, izvinjavam se). Jeste offtopic, ali da odgovorim, pa neću više: Fallout3 nije ni blizu prva dva Fallouta, i nijedna druga igra nije (možda planescape:torment). Svako ko je očekivao nešto takvo je bio mnooogo nerealan. Ali, F3 jeste odlična igra, u fallout svetu, odličan rpg, iako dosta različit (ja bih rekao lošiji) od prva dva. F3 nikad neće biti jedna od najboljih igara ikada, kao prethodnici, nije postavio nove standarde, ali reći da je igra loša je smešno i neozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Ne bih to rekao, to mislim da nikad nisam rekao (ako jesam, izvinjavam se). Jeste offtopic, ali da odgovorim, pa neću više: Fallout3 nije ni blizu prva dva Fallouta, i nijedna druga igra nije (možda planescape:torment). Svako ko je očekivao nešto takvo je bio mnooogo nerealan. Ali, F3 jeste odlična igra, u fallout svetu, odličan rpg, iako dosta različit (ja bih rekao lošiji) od prva dva. F3 nikad neće biti jedna od najboljih igara ikada, kao prethodnici, nije postavio nove standarde, ali reći da je igra loša je smešno i neozbiljno.

cekaj, kakva je to logika, fo3 nije blizu ni tormentu ni fo1&fo2 koje su ajde da kazemo, najbolje igre, ali je odlichna igra??? lol ... neki ljudi bash imaju niske standarde :)

i da fo3 nema veze sa settingom prethodnika, sve su omashili, ocajan je rpg i prd prd :bottle: :d
 
cekaj, kakva je to logika, fo3 nije blizu ni tormentu ni fo1&fo2 koje su ajde da kazemo, najbolje igre, ali je odlichna igra??? lol ... neki ljudi bash imaju niske standarde :)

i da fo3 nema veze sa settingom prethodnika, sve su omashili, ocajan je rpg i prd prd :bottle: :d


Vala.....nisam hteo da mu odgovaram,da ne ispadne da stalno primedbujem,a i neki put nemam volje da polemišem.
Sitno mi :D

P.S. A i o tome su vala vođene rasprave hiljadu puta :S:
 
Poslednja izmena:
cekaj, kakva je to logika, fo3 nije blizu ni tormentu ni fo1&fo2 koje su ajde da kazemo, najbolje igre, ali je odlichna igra???
Kao što ima odličnih filmova koji su lošiji od kuma.
 
Pa Fallout 3 se dobrim delom i prodavao na ime. kupili su ga klinci koji nikad nisu igrali nijedan deo pre, ali su culi da je dobra igra. Pa sad se duvaju kako i oni igraju fallout, nastavak jedne od najboljih igara. A kad su uzeli da igraju prvi deo ( iz radoznalosti ), samo su bledo gledali u ekran, uz komentar :" pa sta ovde ima dobro?".

Mislim, ne kazem da F3 ne valja, samo ne zasluzuje ime.
 
Poslednja izmena:
Da ali oni se ne zovu Kum 5 ili Kum 6. U tome je poenta.
LOL, da, ime igre, najbitniji deo :D

Isto je i Kum kao i Fallout valjao u prva dva dela,a onda su se u trećem delu oba
Niti su prva dela samo "valjali", niti je treći deo uopšte loš. U oba slučaja.

kupili su ga klinci koji nikad nisu igrali nijedan deo pre, ali su culi da je dobra igra. Pa sad se duvaju kako i oni igraju fallout, nastavak jedne od najboljih igara. A kad su uzeli da igraju prvi deo ( iz radoznalosti ), samo su bledo gledali u ekran, uz komentar :" pa sta ovde ima dobro?".
Ovo je odlično :D
 
Poslednja izmena:
Niti su prva dela samo "valjali", niti je treći deo uopšte loš. U oba slučaja.

Aha.Dobro.
Sada mi je sve jasnije,i ja dalje u opšte neću polemisati o tome ;)

Od mene samo kratak citat,a ti piši dalje do mile volje: "Francis Ford Coppola's "The Godfather Part III" isn't just a disappointment, it's a failure of heartbreaking proportions. Admittedly, "The Godfather" I and II, which are universally acclaimed as among the greatest works of the American cinema, are a tough act to follow; a very good film might be put alongside them and still not measure up. "Godfather III," though, adds little more than a sad footnote to those earlier works."
By Hal Hinson http://www.washingtonpost.com/wp-sr.../videos/thegodfatherpartiiirhinson_a0a9c5.htm
uzgred evo i još od njega sakupljeno na jednom mestu tj dva,ili on nije merodavan ili možda The Washington Post:
http://www.rottentomatoes.com/author/author-50/
http://www.flicks.com/movie/reviewer/Hal_Hinson.asp

naravno,i drugi kritičari kažu isto,a i gledali smo film :)

P.S. Čini mi se da je bilo bolje da je onako počela i recenzija za Fallout 3 :D

I još:
Da ali oni se ne zovu Kum 5 ili Kum 6. U tome je poenta.
LOL, da, ime igre, najbitniji deo :D

?????
Neću se petljati,ali ne vidim šta je tu LOL ?
Ali ću odgovorti,ako ne bude reakcije,jer me "svrbi jezik"....
 
Poslednja izmena:
Da ali oni se ne zovu Kum 5 ili Kum 6. U tome je poenta.
LOL, da, ime igre, najbitniji deo :D

?????
Neću se petljati,ali ne vidim šta je tu LOL ?
Ali ću odgovorti,ako ne bude reakcije,jer me "svrbi jezik"....

Ipak hoću,i ako sam rekao da neću više polemisati o tome.
Ako nešto nosi naziv Fallout,SWKotOR,Wolfenstein,Stalker,Crysis (uopšte nebitno),a bili su ultra dobre igre,onda se i od nastavaka očekuje da budu kao i prethodnici jer ih zato i volimo,a ne da se od RPG pretvore u kilavi FPS,sa naivno napisanim dijalozima i mlakom pričom,koju još plus muzeš preko raznih još i gorih DLC-ova.

krastavac,ime znači kvalitet:Marantz,Samsung,Philips,Pioneer,nVIDIA,Saab,Chrysler PT Cruiser,Harley Davidson,Žuta Osa,Whiskey.....

Ili je možda bolje ovako na "balkanski" način: Ako se ja zovem Petar Petrović a moja žena Persida (Savić) Petrović,onda očekujem da i moje dete bude kao Petrović ili kao Savić ako je na ženu.
A ako se umeša komšija,onda se ne možemo nadati da dete bude kako smo i očekivali i tu baš i nema happy end-a,jel?
(e u slučaju Fallot-a Besthesda je komšija, ne majka) :d

krastavac,ime znači kvalitet:John Carmack,Tim Schafer,Nemanja Vidić,Milorad Čavić,Timothy Leary :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Fallout 3: In a nutshell

1) izvodjenje - nista ne valja, mutant FPS i poteznog izvodjenja ociscen od svih dobrih stvari koje ta dva tipa izvodjenja donose (FPS izvodjenje - akcija/napucavanje je nula; potezni mod - ne postoji taktika kao element, nepotrebno olaksava/usporava igru)

2) prica - dosadna; neinspirativna; predvidljiva; ne vuce te da igras dalje; sa nekakvim fake obrtima koji ne uticu na dalji tok price; generalno losija i od loseg Oblivion main questa

3) setting - neuverljiv; sve deluje kao jedna velika kulisa; kao da je do apokalipse doslo juce i to samo na toj specificnoj teritoriji; igra nije dovoljno brutalna (pati od klasicnog ES sindroma, svega ima u izobilju); radijacija je smesno uradjena; iako je igra nazovi open world ipak je poprilicno linearna i ogranicena; likovi koji bi trebali da te inspirisu (BOS paladini) izgledaju smesno, raideri tu i tamo ali su ipak bolno genericki, mutanti su kao da su izasli iz nekog od crtaca sa Jetix televizije, pacovi su na nivou kao u svakom ESu...

4) questovi - unapredjeni Oblivion questovi sto znaci boze sacuvaj, vecina side questova ima jako malo ili nikakvog uticaja na main quest (standardno za ES) ali nijedan od njih nije dovoljno razvijen da bi mogao parirati main questu (ne racunam onaj donesi ovo/nadji ovo/ubij ono da bi ti dala nesto bezveze posle dva sata smaranja...)

5) RPG sistem razvoja lika - po mom skromnom misljenju uproscen u odnosu na Oblivion, u rangu igre koju trenutno igram koja se reklamira kao MMOFPS (Huxley), mislim da dodatni komentar nije potreban

Igra moze da se zove Apocalyptic 3, opet je krsh.
 
Kilavi, ništa ne valja, dosadno, krš i, naravno, ono-"grafika nije vrh" :p ... Blablabla. Postoji razlika između toga da je nešto loše i da se tebi (vama) lično ne sviđa. Ali, zato vi ne pišete za novine, a ljudi koji profesionalno ocenjuju igre su dali svoje ocene. Kome se ne igra, nek ne igra. U ovom slučaju: nek ide po forumima i kuka.

Nije mi jasno kako neko nije očekivao da će igra većinom da se promeni nakon deset godina i novog razvojnog tima.

naravno,i drugi kritičari kažu isto,a i gledali smo film
Sad citiramo novinare? A kod Fallouta oni nemaju pojma? Film je dobio razne kritike, postoji wikipedia pa se informiši.
Teško je polemisati kad neko iznosi nešto što nije tačno ili svoje skromno mišljenje kao činjenicu.

Ontopic: Na listi nema ni Tetrisa.
 
aha a ti sto pishu za internet novine, za pare, zapravo su vrhunski poznavaoci igara (iako imaju 19 godina i 3 godine igrackog iskustva), nisam ni znao a josh uvek postoje ljudi koji slepo veruju internet novinarstvu, i to toliko da im oni sluze kao reper kvaliteta??? .... it's so 2002.

da bi neko u gamerskoj industriji stekao status kritichara, taj mora da je se igrao bar 10-15 proteklih godina i da ima uvid u celukupna desavanja i kretanja i trendove u proizvodnji igara... koliko ja znam takvi i ako postoje sigurno ne pishu za tamo neke internet sajtove vec se bave ozbiljnijim poslovima i okviru neke gaming kompanije

filmska kritika je neuporediva sa gejmerskom kritikom... choveche gde ti zivish :) filmski kritichari su dokazani intelektualci, pisci, reziseri sta god, dok iza brljavog laptopa tamonekog ign-a ili gamespota sede bubuljichavi noliferi kojima se servira sta da napishu, ili jednsotavno urade c/p ko zna odakle... i ako to ne napishu dobijaju otkaz... desilo se bash nedavno pocethkom ove godine koliko se ja secam...

btw zivela odlskul fallout sekta :d
 
Sad citiramo novinare? A kod Fallouta oni nemaju pojma?

da bi neko u gamerskoj industriji stekao status kritichara, taj mora da je se igrao bar 10-15 proteklih godina i da ima uvid u celukupna desavanja i kretanja i trendove u proizvodnji igara... koliko ja znam takvi i ako postoje sigurno ne pishu za tamo neke internet sajtove vec se bave ozbiljnijim poslovima i okviru neke gaming kompanije

filmska kritika je neuporediva sa gejmerskom kritikom... choveche gde ti zivish :) filmski kritichari su dokazani intelektualci, pisci, reziseri sta god, dok iza brljavog laptopa tamonekog ign-a ili gamespota sede bubuljichavi noliferi kojima se servira sta da napishu, ili jednsotavno urade c/p ko zna odakle... i ako to ne napishu dobijaju otkaz... desilo se bash nedavno pocethkom ove godine koliko se ja secam...

btw zivela odlskul fallout sekta :d

Dobio si odgovor pre nego sam ja stigao nešto da napišem,na žalost :(
Hvala brat sektaš :D
 
Nisam sumnjao da će Microproseova igra biti na prvom mestu, nekako su mi oni bili najdraži izdavač ikada, ali ova igra??

Od poznatih stvari fali WarCraft, ali njega možemo da podvedemo pod WoW. Fale Heroji, baš očigledno.
Battlefield 1942, i ako ga ja igram, i dan danas, nije za #5. Kao što nije ni Crysis. HalfLife bi trebalo zameniti sa CSom.

Neko je primetio da nema ni Undying-a... Ja ću primetiti da nema ni JK serijala, ni KotoRa, niti bilo šta iz StarTrek univerzuma.
 
iako imaju 19 godina i 3 godine igrackog iskustva
Ovo je sigurno tačno. Nema nijednog razloga da sumnjam. A i ne radi se samo o internet novinarima, ali to očigledno nije bitno...
dok iza brljavog laptopa tamonekog ign-a ili gamespota sede bubuljichavi noliferi kojima se servira sta da napishu
Aha! Znači zavera je u pitanju! Izvinjavam se, ja nisam toliko dobro obavešten. Ja čak ni ne znam koliko koji novinar ima godina, kao ni da li ima bubuljice, kamoli šta mu pričaju veliki moćnici koji guraju određene loše igre. Blablabla...

Što se tiče Kuma 3 - informišite se. Ne znam šta drugo da kažem.

I ove liste su užas.
 
Sto se tice Fallouta 3 mislim da ste malo preterali... jednostavno neko nije morao da igra Fallout 1 i 2 da bi ga ocenjivao...

Ljudi ocenjuju samu igru Fallout 3... a ne sta je neko ranije navikao ili ocekivao...

I nece bas biti da su SVI novinari kreteni... od naseg Sveta Kompjutera ...preko http://www.eurogamer.net/articles/fallout-3-review?page=2 ...do Yankee-infantilnog PC IGN-a...

Cak mislim da ta masa profesionalaca puno zna o PC gamingu... i mislim da je vrlo detinjasto pljuvati toliki spisak gaming kriticara, koji su dokazali da ponesto znaju i nisu slucajno placeni za to sto rade...

Probajte vi da nesto uradite - za sto ce vam placati honorare u Americi, EU ili dinarima...

A Fallout je - odlicna igra, ma sta neki od nas matoraca ocekivali ili navikli.
 
LOL, da, ime igre, najbitniji deo :D

Ne znam sto se smejes pa ti si prvi krenuo sa tim poredjenjem. Uostalom, kada kazes Kum to je sinonim za kvalitet (u svetlu filmova) kao sto kad kazes Fallout to prestavlja sinonim za kvalitet u svetu RPG igara. I logicno je da ocekujes od FO3 da bude dostojan naslednik te branshe kao sto isto tako ocekujes da Kum 3 bude dobar nastavak serijala.

A onda kad ga ovako uprskaju sa "ne znamo ni sami sta smo hteli" igrom, sasvim je normalno da cemo je zvati krsh igrom sto ona zaista i jeste.

Uostalom, sta je toliko dobro u toj igri da joj damo epitet "dobra"? :)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice Fallouta 3 mislim da ste malo preterali... jednostavno neko nije morao da igra Fallout 1 i 2 da bi ga ocenjivao...

Ljudi ocenjuju samu igru Fallout 3... a ne sta je neko ranije navikao ili ocekivao...

I nece bas biti da su SVI novinari kreteni... od naseg Sveta Kompjutera ...preko http://www.eurogamer.net/articles/fallout-3-review?page=2 ...do Yankee-infantilnog PC IGN-a...

Cak mislim da ta masa profesionalaca puno zna o PC gamingu... i mislim da je vrlo detinjasto pljuvati toliki spisak gaming kriticara, koji su dokazali da ponesto znaju i nisu slucajno placeni za to sto rade...

Probajte vi da nesto uradite - za sto ce vam placati honorare u Americi, EU ili dinarima...

A Fallout je - odlicna igra, ma sta neki od nas matoraca ocekivali ili navikli.

Ja nigde nisam poredio FO3 sa prethodnih delovima niti mislim da je to neophodno da bi se doslo do zakljucka da je u pitanju losa igra. Fallout 3 je igra koja je pocinila stravican zlocin za igru sa takvim settingom - FO3 fali atmosfera apokalipticnog sveta. A atmosfera tj. koliko igra uspe da te uvuce u svoj svet je mnogim PC igracima najbitnija stvar. Zato je jedan Bloodlines legendarna igra iako je imala milion bug-ova. Zato je DII sto puta bolja igra od bilo kog Sacred-a. Zbog atmosfere Armed Asault 1/2, Stalker, Gothic 3 imaju fan bazu. Igra moze biti tehnicki savrseno izvedena ali ako ona nije atmosfericna nikada nece dobiti jaci epitet od dobra.
 
TEBE nije uvukla u atmosferu. Mešaš tvoj lični doživljaj sa činjenicama. Ko zna zašto, ali igra tebi "ne radi". To ne menja to da se sviđa velikom delu populacije, i ne, ne mislim na "bubuljičave amerikance". Recimo, ni meni se ne sviđa Monkey Island, ali nikad ne bih rekao da je igra loša.

Da, trebala je da se zove drugačije od Fallout 3. Mnogo bi bolje bilo da je bilo Fallout: Neki Podnaslov, jer ima malo zajedničkog sa prethodnim igrama, pre svega u izvođenju. I meni se više sviđa potezna borba od VATS-a i prvog lica. I meni nedostaju 2d izometrijski rpg-ovi. Ali igra nije loša zbog toga. F3 je rpg iz prvog lica u svetu prvog i drugog Fallouta, na drugom kraju Amerike, sa nekoliko elemenata zadržanih iz originalne igre, nekoliko izbačenih. Sve u svemu, ljudima smeta što F3 ne liči dovoljno na prethodnike. To je ok, ali oni koji su pravili igru to nisu ni pokušavali.

Uostalom, sta je toliko dobro u toj igri da joj damo epitet "dobra"?
Čitaj review-ove.
 
Iste one koji su prvo pohvalili igru i digli je u nebesa pa posle cutljivo priznali da su se malo zeznuli? :D

Pitao sam tebe.
 
Hmmm, nisam to pročitao, daj mi neki link tih koji su se "pokajali".

Što se mene tiče, ovaj tekst mi je uglavnom ok: http://www.sk.co.yu/2008/11/siop01.html . Naravno, ne slažem se da je u najvećem delu dosledan prethodnicima, ali ostalo mi je u redu (nisam opet sve čitao; možda ima još nešto što nisam video).
 
Što se mene tiče, ovaj tekst mi je uglavnom ok: http://www.sk.co.yu/2008/11/siop01.html . Naravno, ne slažem se da je u najvećem delu dosledan prethodnicima, ali ostalo mi je u redu (nisam opet sve čitao; možda ima još nešto što nisam video).

Taj tekst ne bih komentarisao iz prostog razloga sto autor nije tu. Licno ga ne poznajem ali imam negativno misljenje o njemu jer je ispao ***** u jednom MMOu u kome sam ga sreo gde nije hteo da pozdravi svoje kolege tj. dvojicu likova koji su sa mnom bili u klanu i koji takodje pisu za SK (pravio se "englez"). Kad se Qzma pojavi na Bench forumu onda ces cuti sta imam da kazem o njegovim tekstovima.

Inace vidim da neki od vas ono sto pise u SK uzimate kao neku ozbiljnu referencu. Tacno je, ima u SK ljudi ciji su tekstovi jako objektivni i ciji tekstovi pogadjaju sustini ali ima i onih drugih. I uopste nije velika nauka pisati recenzije za SK. Sve sto treba jeste da si registrovan na njihovom forumu neko vreme, pokazes poznavanje materije i zelju da radis taj posao. Ukoliko ispunjavas sve uslove dobra je sansa mozes postati saradnik Sveta kompjutera (slicna procedura kako postati Bench moderator). Pre nekoliko godina imao tih aspiracija, cak i sam i pricao sa glavnim urednikom SK na tu temu. Ovde verovatno ima ljudi koji rade za SK, kako u redakciji tako i saradnika pa ti neko od njih moze to malo bolje objasniti.
 
Nisam ništa rekao ni o časopisu, ni o autoru. Samo se slažem s tekstom.
 
Nazad
Vrh Dno