Šta je novo?

Call of Duty - Sta nas ceka...

korisnik2007a

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2007
Poruke
1,059
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5500
Matična ploča
ASUS B450MK
RAM
64GB Kingston DDR4 @3533MHz
GPU
ASUS RTX 3060Ti
Storage
Kingston 1TB NVMe
Zvuk
Integrisana
PSU
be quiet! 750W
Kućište
GAMDIAS ATHENA M1 ELITE
Monitor
LC Power LC-M25-FHD-144
Miš & tastatura
MS Industrial C720&M900
Mobilni telefon
Mi 10 Pro
Ovako,ovu temu otvaram kako bi svi,jelte zakljucili gde ide COD fransiza(ne kontam sad uopste kako ovu rec da uoblicim,mislim na serijal,franchise...bem ti traskirptovanje..:))

Ovako

COD 1 - Super
COD 1 : UO - Super
COD 2 - Super
COD 3 - Fail(mada priznajem nisam igrao) za konzole
COD 4 - super
COD 5 - Super
COD 6 - ne izgleda nesto posebno,videcemo
COD 7 - bice...

E sad ovako,ko je igrao COD5 i zavrsio neka cita dalje,ko nije ima veliki spojler..

znaci,videli smo,po prvi put na kraju COD WW2 igre zavrsetak sa poptpunim krahom i kapitulacijom sila osovine.Vidimo u zadnjem videu atomku i americkog se*nju Tafta,kako prica o miru...E sad,ako ne planiraju replay starijih borbi,ili borbi na srpskim ratistima - Call of Duty - Yugoslavia at War :)D),a kako se cini..
neke naravno nezvanice informacije na internetu kazu da ce se cod 7 bazirati na vijetnamkom ratu
...


znaci zamolio bih moderatore neka tema ostane za opstu diskusiju,ili za kukanje,ili ako bas ne moze za nista od toga,dajte joj rename u COD 7 - sta nas ceka..:)d)

Eto od mene toliko,a vi mi recite,svidja li vam se u kom,po meni jako repetetivnom pravcu ide ovaj serijal??? :)
 
Ne ide CoD fransiza nigdje. To je igra za mase, bila i ostala.
 
Meni je dosadan CoD 5 World At War,a čini mi se da će ovaj novi 6-ti deo biti nebulozan.
 
Poslednja izmena:
Hmm.

Meni se najvise svidja cetvrti deo...
U petom smaraju oni Japanci kamikaze...Samo se deru:)
 
COD 1 UO
COD 4
COD 1
COD 5
COD 2

Redom od najboljeg ka najgorem!

Moj omiljeni serijal... Pucacina kao pucacina, ali mi nekako ima dusu... kao film da igram...
 
Meni su dobri CoD1,2 i 4 (aka MW) i dodao bih MoHAA jer i njih je radio dobar deo sadasnjeg Infinity Ward-a (tada 2015). CoD3 i 5 je radio Treyarch i mislim da ti nastavci ne bi trebali da nose CoD u nazivu, meni se oni licno nisu svideli. Sto se tice MW2, videcemo... Plasi me plan da se igra proda u sto vecem broju i samim tim se u toku pravljenja povladjuje odredjenoj ciljnoj grupi. Zato u trailerima mozete da vidite neke debilne stvari (-> detektor Rusa) koje su tu da privuku siroke narodne mase :) No, videcemo kad izadje. Mozda nas sve iznenadi :D
 
CoD 6 ocekujem kvalitet cetvorke ni manje ni vise... Dovoljno ce biti da smisle nivo price kao u cetvorci i urade tako igru sa novim misijama i bice vrh...

Nije losa ideja ni Vijetnamski rat za sledeci nastavak, samo da urade u CoD stilu, Infinity Ward nije ni sa jednim nastavkom omanuo dosada, a Treyarch je takodje uradio odlican posao sa CoD 5, nije na nivou delova koje je radio IW, ali zasluzuje CoD ime svakako....
 
Cod 2 je najjaca igra od seriajala call of duty (treba najvise skilla), a cod4 to je za one koji nisu mogli k..ca pogoditi u cod 2, a cod 5 je cod4 samo izmenjene teksture (njesra), a posto cod modern warfare 2 pravi Infinity Ward mislim da ce biti poprilicno dobra igra, naravno ovo govorim za multy player :D
 
Poslednja izmena:
ocekujem, ocekujem...love story!

Nije mi jasno koja je poenta ove teme?:trust:

Mlacenje prazne slame?

Nemam nista protiv COD-a, naprotiv volim da ga igram jer je jedan od najbolje upakovanih FPS-ova...svaki deo do sada...

COD sta ocekivati od igre koja ima 5 nastavaka i kod koje su svi nastavci isti rokanje rokanje rokanje samo se okruzenje tu i tamo menja...zar stvarno postoji nedoumica sta ocekivati od COD 6?

Mozda je tema trebala da glasi: Sta ocekujete od sledeceg Cod-a:
a) Rokanje WWII
b) Rokanje WWI
c) Rokanje Vietnam
d) Rokanje N Korea
e) Rokanje Iraq
d) Rokanje Balkan
e) Rokanje Generalno

Shvatio bih da je neka druga igra u pitanju koja bar ima pricu ali od cod-a mozete ocekivati isto sa 5/6 verovatnocom - rokanje!
:wall:

P.S. znam da bi hteo da budes mod, procitao sam na forumu, ali otvaranje ovakvih tema stvarno ne vodi nigde osim ka praznom caskanju...:wave:
 
Poslednja izmena:
Obicno se sudrzavam od komentarisanja CoD-a ali posto me vucete za jezik...

Prvi deo je bio nesto novo i koliko toliko je bio zanimljiv (kao i prvi NFS: Underground). Ostalo je najjobicnije smetje (ili kako je starac to lepo upakovao - igra za mase ;)). Tip gameplay-a koji CoD propagira nije nista bolji od onog u Prototype.
 
Obicno se sudrzavam od komentarisanja CoD-a ali posto me vucete za jezik...

Prvi deo je bio nesto novo i koliko toliko je bio zanimljiv (kao i prvi NFS: Underground). Ostalo je najjobicnije smetje (ili kako je starac to lepo upakovao - igra za mase ;)). Tip gameplay-a koji CoD propagira nije nista bolji od onog u Prototype.

nemoj da off-ujes vec reci sta ocekujes od sledeceg COD-a? :d

Ja ocekujem vise razumevanja za neprijatelja i njegove probleme a ne samo rokanje i raskomadavanje istih...COD 6 - World at Love!
 
Obicno se sudrzavam od komentarisanja CoD-a ali posto me vucete za jezik...

Prvi deo je bio nesto novo i koliko toliko je bio zanimljiv (kao i prvi NFS: Underground). Ostalo je najjobicnije smetje...

Slažem se potpuno i neopozivo ,)

P.S. Napiši ć - ili si možda "Pirotjanac" :) (a uz to i č,đ,ž,š, - doduše nisi jedini,ima vas,ima...)
 
Poslednja izmena:
Ja od sledeceg COD-a ocekujem vise pucanja, vise akcije, vise protivnika i da ostaju lesevi kad ih ubijes. Tako da mozes mrske neprijatelje da slazes na kamaru. :p

Salim se. Pa bilo bi lepo da u sledecem COD-u izbace respawn neprijatelja, vec da ih ima tacno odredjena kolicina. I kad pobijes, da ih nema vise. I da igra ima malo vise slobode, da su nivoi malo siri. Da moze da se bira sa koje ce strane da se napadne, a ne kao do sad. Nivoi lice na neki tunel , i ti samo ides napred i bijes sve na putu.
 
E dobro me nasmeja ovaj thread...
Sta ocekujem, kuda ide serijal... koji od pocetka nigde ne ide.

Stancuju se samo nove texture i novi shaderi... i to dobro rade ( za razliku od zvuka koji je sve losiji )

Sto ne znaci da ga necu s uzivanjem pokerenuti jednom mesecno :bottle:

Nego ljudi, sta ocekujete od Grand Parade na Pinku ...u sledecem serijalu 2010 ? Mislim, kuda ide...?
 
Ja od sledeceg COD-a ocekujem vise pucanja, vise akcije, vise protivnika i da ostaju lesevi kad ih ubijes. Tako da mozes mrske neprijatelje da slazes na kamaru. :p

Ako ovako probaju da nastave CoD serija moze da promeni ime u Rambo :D
Realno MW2 ako bude imao pricu i akciju na nivou MW1 ,bez nekih napujdanih puca ili rokanje protiv oklopnih vozila bice odlicna igra.
 
golube,moj gohlube...:d - treba tebe sa postovanjem tretirati,al neda mi se kad mi se smejes..:)

COD je bio nesto novo,ostali su samo menjali teksture i nazive misija,mene je zanimalo,planiraju li oni neki pravi napredak igre,znaci ne dodavanje vozila,nego potpunu slobodu u prelasku nivoa (znaci da mogu da biram hocu li da uletim pred 50 svaba ili da ih ubijem 5-6 sa ledja i ostale uhvatim nespreme sa granatama..),o takvim promenama sam mislio,a dao sam samo mali primer..:D
 
Iskreno uopšte me ne interesuje kakav će singleplayer imati.Ja sam odigrao samo keca i UO u singlu.Od trenutka kada sam dobio kakav takav brz net(ima evo 5 godina) jedino me je MP interesovao a tu je dvojka neprevaziđena.
 
Poslednja izmena:
So what, ako ima admina na serveru (i sam administriram jedan balkanski CoD4 srv), takvi se banuju, a i PB radi svoj posao kako-tako. Promene kljuc i vrate se, pa opet ban i tako ukrug. Citera ce uvek biti i to nije razlog da se zaobidje tako dobar MP kao sto je CoD serijal
 
Poslednja izmena:
Pa o tome ti pricam.Ti si admin na krekovanom serveru. Niste mogli da skupite 20e za 2godine.
U cemu je poenta igranja na takvim serverima? GV nema PB isto i napaljenih morona koliko ti dusa zeli.15 igrica 1100 citera 740 za cod serijal samo u julu i samo na CB.
 
Jedino krekovani serveri kod nas mogu racunati na neku posetu, a ako ima admina citeri se brzo provale i kickuju ili se banuje subnet ako je neko bas uporan.
Imam org key i idem na org servere, ali mi je veci gust igrati na nasim crackd, zbog bolje zajebancije. Inace iskljucivo igram S&D, ostale varijante su mi smor.
Za julski talas citera je zasluzno nekoliko undetected chiteva koji su se skoro besplatno delili, i jedno vreme sam vise lupao banove nego sto sam igrao, ali se to smirilo od najnovijeg update PB-a.
 
Poslednja izmena:
"COD je bio nesto novo..."

Po cemu ? Realizmu borbe? Ne-linernim prostranim mapama ? Interesantnom AI protivnika ? Trigerima koji menjaju tok kampanje ? Komandama saborcima...?

Pre "hiljadu godina" sam odigrao Soldier of Fortune... i feeling koji sam onomad doziveo je bio isti u CoD... (sa izuzetkom "uniformisanih drugova", koji apsolutno ninasta ne uticu u misijama...)

Ne znam da li si igrao "Medal of Honor" ...ali kad bi mi neko danas izmesao misije te dve vojne pucacine - imao bi ozbiljan problem da pogodim koja je iz koje igre.

Operation Flash Point i Ghost Recon su onomad doneli nesto novo , FEAR ubacio nesto inteligencije protivnika... ali CoD je hrpa skriptova, spawn-ova:
uz masu caura, bljeskova i vikanja, lepo upakovanih... koja moze biti zabavna! Pa ko voli nek izvoli!

Moram priznati da CoD4 ima neki drugaciji smeck... ali me iskreno zanima sta ti je koncepcijski novo doneo CoD 1 ?
( pod uslovom da si AWSD dugmice na tastaturi gulio par 5-6 godina pre njega... )

Kuda ide serijal ?
Daj Boze da evoluira u vojnu simulaciju... ili RPG elemente... ili komande timu ...ali mi se cini da ce pre u zagrljaj James Bonda i Ramba.
Nek mu je laka Aktivision zemlja...
 
Poslednja izmena:
Kuda ide serijal ?
Daj Boze da evoluira u vojnu simulaciju... ili RPG elemente... ili komande timu ...ali mi se cini da ce pre u zagrljaj James Bonda i Ramba.
Nek mu je laka Aktivision zemlja...

ne ide nigde COD...dokle god se dobro prodaje ;)
 
"COD je bio nesto novo..."
Po cemu ? Realizmu borbe? Ne-linernim prostranim mapama ? Interesantnom AI protivnika ? Trigerima koji menjaju tok kampanje ? Komandama saborcima...?

Pre "hiljadu godina" sam odigrao Soldier of Fortune... i feeling koji sam onomad doziveo je bio isti u CoD...

Ne znam da li si igrao "Medal of Honor" ...ali kad bi mi neko danas izmesao misije te dve vojne pucacine - imao bi ozbiljan problem da pogodim koja je iz koje igre.

Jes da nisam pitan,ali bih rado odgovorio.
Nikad nisam osetio da Soldier of Fortune nudi isto što i CoD (a i SoF 2 mi je bolji).

CoD i MoHAA bih razlikovao uvek,jer Medal nema taj šmek i furioznost CoD-a.

Nešto novo?Samo se seti Staljingrada,i frke za municiju i oružije...tog osećaja frke i ludila (u svim nivoima) nije bilo u to vreme da pariraju CoD-u koliko god da je linearan i skriptovan.Ali tad smo bili mlađi,i tada je bilo tada,a u međuvremenu se mnogo promenilo.

Ta linearnost u današnje vreme bode oči i prevaziđena je.
Prvi deo je jedini koji sam mogao da odigram više puta.Ostale ni uz silu nisam mogao ni po drugi put da pređem.
Mi smo bili mlađi pa nam je leglo,a i danas ima mlađih kojima leži.
Ja novi verovatno neću ni igrati ali je neminovno i da je CoD 4 vrh linearnosti u pozitivnom smislu.
Da,kontradiktorno - i branim i napadam.Ali koliko god da su svi linearni, kec je obeležio nešto naše,a nekome će šestica obeležiti nešto njegovo.
Jednostavno nam se smučio,prevazišli smo ga u nekom smislu.
Recimo što se tiče linearnosti i WWII meni su vrh Into the Eagle's Nest i Return to Castle Wolfenstein a ne CoD.I dan danas ih igram :)

A što se tiče realizma borbe;na žalost neki od nas starijih znaju kakav je,i to ne može ništa da prenese u igru,i o tome je apsurdno i raspravljati."Daleko joj lepa kuća....."
Slažem se i za "Operation Flash Point i Ghost Recon su onomad doneli nesto novo , FEAR ubacio nesto inteligencije protivnika... ", i ja volim to i voleo bih da CoD evoluira,ali džabe.

Nije teško izbeći linearnost,eto skoro sam završio R6 3 - Raven Shield i ponovo se oduševio kao da ga nisam igrao pre,iako je starija igrica.
Ali ne vole svi to.Neće da se zamaraju raznim taktikama,već da se opuste.
A nama ostaje šačica R6,SWATA,OF,ARMA-e i Ghost Recona (koji je najavljen i odmah odložen :( )
I mislim da je bolje da izbegavamo te teme,i odemo u naše pećine jer svako ima svoj ukus :)
I što više starimo potežemo za rečenicom koja nas je izluđivala kada smo bili mlađi,a to je:"Eeee, u moje vreme to je......"

krastavac,razvuče ja sa ovim.Izvinjavam se,ali baš mi je "leglo" :d
 
Poslednja izmena:
Ma krastavac... Ghost Recon je toliko postao "zagadjen" onim Americkim krestanjem u mozak... ( sa Ekran sekvenci ) da potpuno razbija originalnu atmosferu...
My bet is OFP2... naravno kad promenim hardwer... ali nije to tema.

Previse cesto zaboravljamo... target market-group za sve pucacine je generacija 12-18 god, u zapadnim civilizacijama gde caruje legalan software.
Ko je nama kriv sto tu ne spadamo...
 
Nazad
Vrh Dno