Šta je novo?

Dead Space 2 (& 3 + Movie)

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Radi se na dva nova nastavka igre, kao i na filmu.

dead-space-2.jpg


D.J. Caruso to direct 'Dead Space'
The Variety report from earlier today that said there's a live-action Dead Space movie in the works also has some video game news. Namely, that EA are working on two more Dead Space games.

The report states "EA launched [Dead Space] in 2008 and is working on the second and third installments". Sounds clear-cut, but this being Variety (specifically, not Variety's games blog), you can't take that for granted. It may be a movie writer getting their wires crossed, and one of those two games is Dead Space: Extraction for the Wii.

But hey, even if that was the case, that means there's at least one more Dead Space game on the way. And if the Variety writer is right, well, there's two more Dead Space games on the way.
D.J. Caruso to direct 'Dead Space'
Helmer set to adapat Electronic Arts hit vidgame
The Electronic Arts hit vidgame "Dead Space" is on course to become a sci-fi/horror film, with "Eagle Eye" helmer D.J. Caruso attached to direct.
EA will produce the film with Temple Hill partners Marty Bowen and Wyck Godfrey.

The producers, EA and Caruso have been listening to takes from prospective screenwriters, and once they set a writer and EA signs off on a creative direction, they will auction the property to studios. That will likely happen in early September.

The last EA property to follow that course was "Dante's Inferno" -- a journey through the depths of hell; Universal made the deal after a four-studio bidding battle.

"Dead Space" is set in the 26th century in deep space, where an engineer who responds to a distress signal from a mining ship finds the vessel infested with monstrous creatures called Necromorphs. The creatures are human corpses, reanimated by an alien virus.

EA launched the game in 2008 and is working on the second and third installments.

"Dead Space" becomes the fifth EA title to percolate as a feature property. Aside from the "Dante's Inferno" film that will be produced by Strike Entertainment partners Eric Newman and Marc Abraham, EA is in business with Universal on "Army of Two," with Scott Z. Burns ("The Bourne Ultimatum") scripting and Scott Stuber producing. EA's "The Sims" is being developed by producer John Davis and "Mass Effect" by "Spider-Man" producer Avi Arad.

Temple Hill's Bowen and Godfrey are producing "Gears of War," a live-action adaptation of the Microsoft and Epic Games' vidgame for New Line, with Len Wiseman attached to direct and Chris Morgan scripting.

Caruso is also developing "Defender," the Gary Witta-scripted DreamWorks drama that Alex Kurtzman and Robert Orci are producing.

EA's repped by UTA and attorney David Fox, while Caruso's repped by CAA and Media Talent Group.
 
Al su krenuli da mu muzu uspeh prve igre, kao da to nije EA. :D
Valjda to nece uticati na kvalitet igara.
 
Pa kao da to ostali i ne rade, jedva čekam nastavke kao i film!
 
Za film me boli pedu jer sam odavno prestao da se nadam kvalitetnom filmu po igri a nastavke jedva cekam.
 
Uživao sam igrajući Dead Space, međutim... Skeptičan sam kada je film u pitanju. U svakom slučaju, željno isčekujem nastavak igre.
 
Za film me boli pedu jer sam odavno prestao da se nadam kvalitetnom filmu po igri a nastavke jedva cekam.

Tako je ko hebe film, ali zato nastavcima se jako i veoma radujem, jeaaaaaaaaaaa :p !!!
 
Baš me je obradovala ova vest:banana:

Inače već postoji film Dead Space: Downfall koji pruža uvid u događaje pre igre.
 
Odlicna igra Dead Space 1 ali nevidim bas neki dobar film.
 
Ja sam čuo za film da nije nešto ali ću da ga odgledam svejedno da dobijem bolji uvid u priču...
 
^Lose si cuo film je sasvim ok.
 
Pa nisam rekao da je loš, nego samo da nije ništa specijalno.
 
Znam, razumeo sam, dobar je film :)
 
Ako se ne varam, u pitanju je animirani film.

Tesko da ce nastavci ponoviti uspeh i kvalitet prvog dela.
 
/\ juu jezik pregrizo
 
Nemam nikakav problem sa nastavcima ovako dobrih igara.
 
Poslednja izmena:
^Takodje, pravi dragulj medj horor igrama.:hair:
 
Odgledao sam film i mogu reći da je sasvim solidno ostvarenje.

Nego, jel se zna datum izlaska igre?
Ja nisam uspeo nigde da nađem.
 
To su inserti iz prvog dela nije valjda da ga samo sminkaju.
 
Valjda nece. Nek bude 10% bolji od prvog dela, i ja sam zadovoljan. Samo da ga ne zasole sa zahtevnoshcu, krastavac tu su HD5xxx, Fermi i DX11, mozda im dune da uposle sve te novotarije.
 
Uuuu,bice nesto od ovoga... :)
 
Samo da ga ne zasole sa zahtevnoshcu, krastavac tu su HD5xxx, Fermi i DX11, mozda im dune da uposle sve te novotarije.

Ne zaboravi da ce se Dead Space 2 terati na zastarelom hardveru od XBox360 i PS3, stoga ne ocekuj astronomske sistemske zahteve. Ukoliko totalno ne prerade grafiku samo za PC (sto je malo verovatno), moze se ocekivati ista, mozda malo lepsa grafika od keca - nista sto prosecna VGA kartica od 90ak evra ne moze da istera.
 
Poslednja izmena:
Film je vrhunski. Preporuka za sve koji nisu pogledali.
 
Ne zaboravi da ce se Dead Space 2 terati na zastarelom hardveru od XBox360 i PS3, stoga ne ocekuj astronomske sistemske zahteve. Ukoliko totalno ne prerade grafiku samo za PC (sto je malo verovatno), moze se ocekivati ista, mozda malo lepsa grafika od keca - nista sto prosecna VGA kartica od 90ak evra ne moze da istera.

To se priča već nekoliko godina, da mi je znati koliko ste samo tih prosečnih kartica od 90 evra do sada promenili. Evo mog drugara, možda se javi (uvaženi član foruma :) ) koji upravo fura taj fazon, mislim da ih je u tom periodu promenio 6 (GeForce 7900 GT, Radeon HD 2600 XT, GeForce 9600 GT, Radeon HD 3650, Radeon HD 3850, GeForce 8800/9800 GT, sada ide na Radeon 4850).
 
(GeForce 7900 GT, Radeon HD 2600 XT, GeForce 9600 GT, Radeon HD 3650, Radeon HD 3850, GeForce 8800/9800 GT, sada ide na Radeon 4850).

Ovo nema nikakvog smisla, sigurno ne ovim redom, a i uopste.
Sve i da je tako radio, opet stare graficke nije bacao :), vec je davao malu doplatu.
Tu bi imalo logike ici posle 7900GT na 2600XT, pa na 8800GT, ove druge graficke nemaju smisla kao medjukorak u upgrade-u :).
I zasto bi posle 8800GT uzimao 4850, jos jedna katastrofalna greska.
Taj tvoj drugar se ne razume u graficke, tj. njihove performanse.
Reci mu da kupi 4870 sada ;), jer dobija zver od graficke, za 120e, koja ce ga jos dugo sluziti.

PC hardver nikad nije bio jeftiniji, igracka masina (C2Duo / Athlon X2 & Ati 4830/50, zver komp za 1440x900) se moze kupiti za cirka 300e bez monitora, sto znaci da je pc gaming platforma postala jeftinija od PS3. Dok za lagodno igranje na 16x10 treba oko 350-400e, opet manje nego sto PS3 kosta.
A to nije bio slucaj u prethodnih nekoliko godina, nekada je dobar gaming PC bio 2x skuplji od PS3 (bas kad se PS3 pojavio).

I sasvim je jasno da konzole ogranicavaju graficki domet igre, to je svim PC igracima jasno ko dan :), pogotovo igre sa sirokim mapama.
Druga je stvar sa PS3 ekskluzivama, gde mozemo videti svu moc sonijevog cheda, al to je slucaj kada rade dugo i iscrpno samo za 1 platformu. Kada rade multiplatform igru, e onda je osakate (teksture,...) i onda PS3 igraci dobiju prihvatljivu grafiku, a PC igraci dobiju osakacenog monstruma.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno