Šta je novo?

King Arthur -The Role-playing Wargame

draske73

Slavan
Učlanjen(a)
18.05.2007
Poruke
1,021
Poena
349
U ovoj izgleda zanimljivoj igri moraćemo da ujedinimo razjedinjeno kraljevstvo,sakupimo vitezove okruglog stola,šaljemo ih na zadatke,pravimo Kamelot...
E sada,ovo se vodi kao RPG,ali ima ovde i elemenata strateških igara, i datum izlaska bi trebalo da je septembar ove godine.

http://www.kingarthurthewargame.com/main.html

Izvučeno iz konteksta: ".....King Arthur is not a historical game.....
.....The Knights of the Round Table are not only the warriors that were depicted in the classic tales, but heroes in the game they possess magical powers that they will develop further as they gain experience. They have their own backgrounds, their own loyalties and moralities which means that since there are many of them, some of them will serve Arthur but others will appear in the courts of Arthur’s enemies such as the tribal warlord-king of Wales; the monster-slaying Saxons; the reborn Roman provinces; or Morgawse, the Witch Queen of Orkney....
.....Quest-wise, knightly quests are the essence of the game world, where you choose between the path of the storyline or make decisions that change the Morality. You will also participate in sieges against Strongholds and during battles both armies will use siege weapons and magic.....
The Campaign Maps have 4 km2s of terrain where the actual battles occur and an additional 64 km2 visible that surrounds the centre of the field."

961671_20090722_790screen001.jpg

961671_20090722_790screen003.jpg

961671_20090722_790screen005.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
imaju i macheve i oklope, i jashu na konjima, mora da je oblivion :D

pratim razvoj, jedva cekam da se pojavi :)
 
Izašla je igra.Teška je oko 6,64GB.
 
Poslednja izmena:
Otkud tamo Orci? Ili se to meni samo čini?

ss_5b25194215d2cc3e4155f90624fbd8fbb6946c11.800x600.jpg
 
Evo dok se ne skine igra jedan Development Diary.

[YOUTUBE]vmhTAJvmsdM[/YOUTUBE]
 
Ja bi pre rekao da su u pitanju Uruk-hai ili Darkspawni. Dobro je da nisu Lizardmeni...

Recimo ovaj?
UrukHai_Lurtz.jpg


Baš na to sam i pomislio, otkud orci i uruk hai u igri o Kralju Arturu?
 
Valjda je priča nastala na osnovu raznih mitova o kralju Arturu koji su kružili narodom.
Što i nije toliko loše jer da su se držali prave verzije ova igra bi bila samo jedan dosadan clone Medieval Total War-a.
 
Valjda je priča nastala na osnovu raznih mitova o kralju Arturu koji su kružili narodom.
Što i nije toliko loše jer da su se držali prave verzije ova igra bi bila samo jedan dosadan clone Medieval Total War-a.

Mislis da ce uvodjenje nove rase promeniti nesto u odnosu na Medieval? Hoce, malo pricu i modele jedinica. :)
 
Sto volim kad izadje nesto za sta nemam pojam da uopste treba da postoji, i uz to pokaze potencijal... ovakva prijatna iznenadjenja su retka poslednjih godina
 
previshe su ubacili fentezi motiva :(

ja sam ocekivao nesto autenticno i iole istorijski potkovano a tako su ga u pocetku i najavljivali... pih
 
Poslednja izmena:
previshe su ubacili fentezi motiva :(

ja sam ocekivao nesto autenticno i iole istorijski potkovano a tako su ga u pocetku i najavljivali... pih

Pa za doba kralja Artura je za mene uvek vise bilo vreme fantazije nego period koji bi se mogao istoriski potkovati, kako bi inace ubacio u sve to Merlina, Morganu i ostale. Kralja Artur mozda cak nije ni bio istoriska figura. Ovako kroz igru je moguce proziveti taj period ali onakav kakav je u mitovima, Za istorisku tacnost postoji Total War smesten na britanskim ostrvima.
 
naravno ocekivao sam malo fentezija ali tek u tragovima, ali da imamo uruk hai-e, vilenjake, magije kojima prebacujes vojsku neprijatelju iza ledja przis munjom protivnika ... malo mi je previse...

onaj film kralj artur sa klajv ovenom mi je bio nekako simpatican :)

mislim pricam o settingu, sama koncepcija cele igre mi deluje ok, kupujem :d
 
Taj film i nije bio los a izgleda da je i najpriblizniji istini. Nisam mnogo gledao gamplay, al 'de nadjose vilovnjake...
 
Arthur, magic, zombies, dark creatures, Britannia, knights, Christianity.

LOL

Ali i pored svega imam neki osecaj da ce mi se igra dopasti :)
 
Kako to da niko odavde ne igra igru.
Ja sam malo probao i za sada deluje solidno. Ima taj TW šmek ali je obogaćen fantazijskim svetom što meni "leži". Artwork je fantastičan i odlično doprinosi atmosferi. Jedina zamerka koju bi uputio na prvi pogled je ponašanje jedinica u borbi. Kad se sudare dve vojske sve to deluje kao da stoje u mestu i da se guraju i ništa se ne dešava. Nema neke dinamike u borbi. Ali opet retko ko će zumirati na taj nivo ali njihovo ponašanje stvarno bode oči i deluje neprirodno.
Ima mnogo sitnica o kojima mora da se vodi računa ali još uvek nisam zalazio u njih. Odradio sam jedan quest koji je bio tekstualan sa ponuđenim odgovorima i imao je uticaja na dalji razvoj mog lika.
Zanimljivo je da igra još uvek nema zvanični forum niti se na netu mogu naći neki forumi koji se dublje bave igrom. Šteta. Da je iza ove igre stajala neka jaka izdavačka kuća moglo bi biti svašta. Mada i ovako je ispala sasvim solidna.
 
Poslednja izmena:
Meni se mnogo dopala igra,mislim da uopste nije vazno sto iza nje nije stajala neka zvjerka od izdavaca.Mada vecina ljudi ovde podlaze hype-u koji izdavaci stvaraju i onda se na kraju ustanovi da je sr@*e kao svi su sretni igra je super...Ovi ocigledno nisu ulozili puno u reklamu ali su napravili sasvim dobru mjesavinu strategije i rpg sa zanimljivom temom!Uostalom dobre stvari i nema potrebe reklamirati-prodace ih njihov kvalitet :) :p
Ja sam odradio 2 quest a u drugom sam zbog svoje nepaznje izgubio heroja,svidja mi se ova kombinacija mozda zato sto ranije nisam igrao nesto na slican fazon.Pokupili su sistem poteza iz TW kao i sitem borbe,a pri tome na mapi mozes rjesavati questove i time unapredjivati svog heroja...vidicemo sta ce se dalje desavati za sada 9/10.
 
Nikako da se "domognem" ove igre,a baš mi se igra.Prvi review:


Gameplay 8.0
Graphics 8.0
Sound 8.5
Value 8.0
8.0

Features in the game run as follows:

-Single player (story-based) campaign with 6 dynamically changing episodes
-Open-ended campaign with opposite factions
-Strong storyline
-Turn-based empire building on a 3D map
-Thousands of soldiers in real-time epic battles
-Dozens of different unit types with unique appearance
-LAN and On-line multiplayer: Tactical fight on various battle-maps.

King Arthur is a worthy addition to any ones gaming library with a few role playing twists on the traditional strategy and kingdom building gaming world.
http://www.impulsegamer.com/pckingarthurtheroleplayingwargame.html
 
Evo,probao sam i ovu igru.
Grafika je dosta pristojna a gameplay je nešto kao kilavo/trapavi Total War.
Pristojno osmišljeno,smotano izvedeno.
Sve u svemu - može i da se igra a može i da se zaobiđe - ništa se ni ne dobija a ni gubi.
 
Nazad
Vrh Dno