Šta je novo?

Zabrana pristupanja Facebook-u

mada iskreno, ne vidim zasto bi neko nekome zabranjivao facebook aktivnosti, osim iz cistog hira..
to je krajnje bezobrazno i vodi u neke priche o cenzuri, uskracivanju sloboda i svemu onome sto nema veze sa osnovnom sustinom interneta kao takvog...

gledano iz ugla opterecenja linka, youtube i slicni sajtovi (ukljucujuci i one XXX) su mnogo gori...
a i ti administratori koji pribegavaju zabranama, bez da prethodno zamole ili argumentovano obaveste korisnike, mi idu na zivce...
 
^
Pa nije problem ako provedes neko vreme na FB-u (sat. dva), al
ako tamo visis po ceo dan to vec prerasta u boles :D
Ja ne znam ni jednu vecu firmu gde Youtube, i FB nisu na crnoj listi .
Jednostavno ako ne zabrane, ima firma da im propadne zbog neefikasnosti .
Mada se slazem sa tobom da treba obavestiti ljude sta je sve zabranjeno .
 
Ja ne znam ni jednu vecu firmu gde Youtube, i FB nisu na crnoj listi .
Jednostavno ako ne zabrane, ima firma da im propadne zbog neefikasnosti .
Mada se slazem sa tobom da treba obavestiti ljude sta je sve zabranjeno .
U Telekomu Youtube nije na crnoj listi, dok recimo facebook jeste.
 
ma... dobar proxy resava stvar
mogu da zabrane sta 'oce
 
U Kasperskom postoji podešavanje da filtrira saobraćaj po ključnoj reči. Ako vidi "facebook", ne otvara tu stranu.
 
Prvo kreni s Parental Control (Google) kreiraj ga kao usera s limitiranim pravima, i omoguci report na tvom nalogu

po reportu, edituj parental controls
Parental controls je u Visti lak za koristenje, ai npr Norton Internet Security 2009 je extra

i slazem se da deci treba limitirati Internet, pogotovo pubertetlijama i adolescentima
facebook je OK 15min, za 15 - godishnjaka ali ne vishe sati, u njegovim godinama bolje je prochitati knigu ili biti na treningu
 
U citaonici na faksu koja je vecito bila prazna, sada sve vrvi od nekih kokoshaka koje vise na fejsbuku. Uvek ih je po 3-4 oko svakog kompa, a sva mesta u citaonici su zauzeta jer ih gomila ceka na red. Da ne pomijnjem da vise nema mira u citaonici. Zato zelim da blokiram facebook tamo, sada tragam za najboljim nacinom. Mislim da cu da odradim to na nivou browser-a jer nemam pristup admin nalogu.

edit:
U tu svrhu cu koristiti add-on LeechBlock, moze da se zakljuca, (da ne moze niko da brlja po opcijama), mogu da se disable-ju dugmici za uninstall i disable. Sumnjam da ce neko od tih kokoshaka znati da provali to, a koja provali, ima puno pravo da ide na facebook :)
 
Poslednja izmena:
U citaonici na faksu koja je vecito bila prazna, sada sve vrvi od nekih kokoshaka koje vise na fejsbuku. Uvek ih je po 3-4 oko svakog kompa, a sva mesta u citaonici su zauzeta jer ih gomila ceka na red. Da ne pomijnjem da vise nema mira u citaonici. Zato zelim da blokiram facebook tamo, sada tragam za najboljim nacinom. Mislim da cu da odradim to na nivou browser-a jer nemam pristup admin nalogu.

edit:
U tu svrhu cu koristiti add-on LeechBlock, moze da se zakljuca, (da ne moze niko da brlja po opcijama), mogu da se disable-ju dugmici za uninstall i disable. Sumnjam da ce neko od tih kokoshaka znati da provali to, a koja provali, ima puno pravo da ide na facebook :)

iskreno ne volim kad se neko igra dezurnog policajca....al mozesh i program NetDog da koristish u te svrhe....
 
Znam ja da je malo pokvareno. Ali prevrshilo je svaku meru. U chitaonici treba da bude mir, treba da se uchi, a komp da se koristi u te svrhe. Za facebook, skidanje pr0nica i slicne kerefeke- pravac net kafe.
 
Pa istina. Ne bih ja bas mnogo zalazio tamo da me nisu pritisli rokovi :D

jos jedna bitna stvar, ostaje budjavi ie 6 kao alternativa, ima li neko predlog kako da ga ubijem? mada nije problem izbrljati kojeshta u options, pa da on ne ide u opste na net, a samim tim i na doticni sajt.
 
Pa istina. Ne bih ja bas mnogo zalazio tamo da me nisu pritisli rokovi :D

jos jedna bitna stvar, ostaje budjavi ie 6 kao alternativa, ima li neko predlog kako da ga ubijem? mada nije problem izbrljati kojeshta u options, pa da on ne ide u opste na net, a samim tim i na doticni sajt.

uzmi NetDog i nemash problema u bilo kom brawseru, ako uneses rech koja je na crnoj listi ne otvara stranicu, a opera se chak zatvori ako otvarash neshto sa crne liste :wave:
 
Aj da se ja uključim ..pošto vidim da ima reči o zabranama sajtova...može pomoć oko zaobilaženja zabrane :D...
 
U citaonici na faksu koja je vecito bila prazna, sada sve vrvi od nekih kokoshaka koje vise na fejsbuku. Uvek ih je po 3-4 oko svakog kompa, a sva mesta u citaonici su zauzeta jer ih gomila ceka na red. Da ne pomijnjem da vise nema mira u citaonici. Zato zelim da blokiram facebook tamo, sada tragam za najboljim nacinom. Mislim da cu da odradim to na nivou browser-a jer nemam pristup admin nalogu.

edit:
U tu svrhu cu koristiti add-on LeechBlock, moze da se zakljuca, (da ne moze niko da brlja po opcijama), mogu da se disable-ju dugmici za uninstall i disable. Sumnjam da ce neko od tih kokoshaka znati da provali to, a koja provali, ima puno pravo da ide na facebook :)

Jel imate ISA server?
 
I mene interesuje ista stvar, posto imam i ja ovde jednog fb manijaka (22h-09h neprekidno na fb pre neki dan!). Elem, imam naj huawei ruter koji u podesavanjima ima firewall, s tim da umesto onog net range-a on trazi port range. U cemu je stvar? Da li uopste i mogu da blokiram fb odatle ili da ceprkam dalje po podesavanjima? Postoji li mogucnost da odatle i vremenski ogranicim pristup fb, tipa od 10h-20h?
 
Kako bih ja mogao da zabranim na mom TP linku 642, trazi mi i portove.
Da li bih mogao to da odradim preko domain filtering?
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    174.5 KB · Pregleda: 69
Pa port je 80 :)
 
Uspeo sam, problem je u tome bio sto sam trebao da ugasio brouser pa ponovo da ga upalim. Pri novom paljenju on radi sa novim podesavanjema. Bez veze, ali je tako.
 
Pa nije jer je mozda ostala aktivna konekcija od tvoje masine do FB. Gasenjem browsera ona se prekinula i onda je rule proradio.
 
To je mene bunilo. Znam da sam na prethodnom routeru samo ukucavanjem adrese u jednu od opcija (URL) dobijam zabranu. Na ovom routeru imam opciju domein filtering, i to me je bunilo. Ukucavao sam i nista se nije desavalo dok nisam probao sa IE i Goolge Crome (inace koristim Operu).
 
ja sam tokom odrzavanja kompijutera u jednoj srednjoj skoli,a na molbu direktora skole blokirao facebook na sledeci nacin windows/sistem32/drivers/etc file hosts/otvoris u notepad i umesto localhosts ukucas www.facebook.com,bez obzira na browser ne otvara se face,naravno ucenici imaju limitiran nalog,a administratorski imam ja i samo ja znam doticnu sifru,jer profesori (profesorke) su veca deca od same dece,izbrbljace se na casu,mislim kad skolska tetkica zna sifru sekretaricinog kompa,onda...
 
Vecina toga se zaobidje sa hidemyass.com
 
Pa dobro, za sve ima leka, ali cesti pomaze i ova teoretska zabrana.
 
Očigledno nismo mislili na isto, recimo iako je FB zabranjen u fwallu, odeš recimo na www.hidemyass.com , kucaš fb adresu, i trebalo bi da radi.
HVala puno nepoznajemo se ali si mi resio veliki problemi sad sam baja u firmi HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja samo da vam pokvarim žur ...

m.facebook.com i nema tog IP filtera ...

A tu nemaš kontrolu ... a dopune se samo krckaju ...
 
Nazad
Vrh Dno