Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Znaci moracemo platiti jos jedan racun KT za mart + proporcionalno dane marta za mix net. Takva je racunica?
Znam da cemo dobiti cele racune ako dodje prvi zato sam i hteo pre to da odradim, a i ako ne produze 50% promo, onda nema smisla posle 1og to da odradim.
 
Ako si trenutno na KT-u ti svakako moras platiti mart :) Ali da 1. aprila predjes, ti bi platio i aprilski CEO racun za KT i proporcionalno za Mix/Net.

Jos je gora situacija ako prebacujes vlasnistvo KT broja! DVA racuna za KT dolaze taj mesec :D
 
Ako si trenutno na KT-u ti svakako moras platiti mart :) Ali da 1. aprila predjes, ti bi platio i aprilski CEO racun za KT i proporcionalno za Mix/Net.

Jos je gora situacija ako prebacujes vlasnistvo KT broja! DVA racuna za KT dolaze taj mesec :D

Ja sam u toku ugovora prešao sa kt na mixnet m, 1. Ili 2. avgusta, platio sam samo račun za mixnet za taj mesec.
Menjali su mi karticu, posle 2 sata je aktivna.
 
Hmmm - da nisi imao kredit kao avans koji je umanjen?:)
Sve sam imao utisak da su nesto menjali sada kad sam ja menjao, mozda i jesu.
 
Hmmm - da nisi imao kredit kao avans koji je umanjen?:)
Sve sam imao utisak da su nesto menjali sada kad sam ja menjao, mozda i jesu.

Bio je počezak meseca, imao sam gotovo ceo kredit... Ali nisu mi prebacivali kredit sa kt na mixnet, što mi je i bilo ok s obzirom da sam platio račun samo za paket na koji sam se prebacio.
 
E pa to je onda verovatno.
Mada je trebalo obratno da bude - da stigne racun za KT, a da racun za Mix/net bude umanjen za preostali kredit.
 
Presli smo i sestra i ja. Zena koja je radila, POJMA NIJE IMALA i za SVAKI klik je zvala kolege da joj pomazu. Samo je ponavljala kako je zbunjena. Ja sam mislio da ce traziti od momaka i lk da joj iskopiraju. Strasno! Sestra je dobila samo aneks,zbog zadrzavanja popusta, a ja potpisao i 50% na god dana. Dobili nove kartice i bile su aktivneza nekih 2h. Sav saobracaj je na stanju. Pitao sam za kredit, da li prelazi u avans,kakva je procedura za to. Ta zena je rekla da ne treba nista dodatno za to,da ce sistem sam to prepoznati. A koliko zna, nisam nesto siguran. :) videcemo kad stigne prvi racun. Valjda necemo morati da se smaramo sa reklamacijama.
 
Da li je i dalje isplativo uzeti KT500 za 250 dinara, samo zbog neta, bonus bih eventualno trošio, dok bih kredit skupljao i eventualno iskoristio za neki budući postpaid kao avans.
 
@dzul, sve sto se ne radi svaki dan (a KT->PP se ne radi svaki dan), zbunjeni su svi u MTS-u. Licno, sve dok se ne prave da umeju, ja sam happy :D Ovo za avans da li treba nesto, nadam se da ce se javiti neko sa iskustvom skorijim.

@ironman, postavi sledece pitanje: "Da li mi se isplati da placa 250RSD mesecno da bi dobio 100MB mesecno i 500RSD avansa?"
 
E, odlično, taman i ćale hoće da uzme popust, sad će da ima vremena ... jer sad 30., u subotu, mu je tri meseca pre kraja obaveze, i recimo da tad ne uspe da ode i potpiše popust, propast ... :) :)
 
Meni rekose da mogu tek 1. maja ;) (potpisao ugovor 7.7., ali on traje do 31.7 - a cini mi se MTS oni 31-7 dana racuna po punoj ceni?)
 
^ Ti i ja mozemo da obnovimo ugovor najranije 7. aprila. Ne 1. maja. To kad se on obracunski primenjuje nema veze s datumom potpisivanja. Provereno.

Kako si uspeo da ti se popust racuna od dela meseca, tako ce i prestati da vazi, od sred nekog meseca. ;) Meni je startovao od 1.8.2011. a obnovicu ga krajem maja, ako opet ne produze 50% off promociju.
 
Rekli su mi da mogu tek 1. maja. Sto nije problem ako traje promocija ;)
 
Presli smo i sestra i ja. Zena koja je radila, POJMA NIJE IMALA i za SVAKI klik je zvala kolege da joj pomazu. Samo je ponavljala kako je zbunjena. Ja sam mislio da ce traziti od momaka i lk da joj iskopiraju. Strasno! Sestra je dobila samo aneks,zbog zadrzavanja popusta, a ja potpisao i 50% na god dana. Dobili nove kartice i bile su aktivneza nekih 2h. Sav saobracaj je na stanju. Pitao sam za kredit, da li prelazi u avans,kakva je procedura za to. Ta zena je rekla da ne treba nista dodatno za to,da ce sistem sam to prepoznati. A koliko zna, nisam nesto siguran. :) videcemo kad stigne prvi racun. Valjda necemo morati da se smaramo sa reklamacijama.


Isti slucaj i kod mene, samo ova je isla kod sefa jedno 3-4 puta jer kolege nisu znale da je pokazu:D.

Mada ja sam im bio medju prvima koji je u Kragujevcu odradio prelazak sa KT 50% na postpaid 50%. Ja sam to odradio 27.februara i sve je proslo u najboljem redu i ako sam se spremio da cu da pisem reklamacije. Potpisuje se aneks ugovora, osnovni kredit postaje avans, dobija se ceo saobracaj za odabrani postpaid profil. Pretplata za KT se placa cela(sa 50% popusta) i za novi profil se racuna 50% srazmerno broju dana. Menja se kartica i to se naplacuje 200 dinara.

Najbolje je odraditi prelazak sa KT na postpaid pretposlednjeg dana u mesecu da bi vam bila sto manja pretplata za izabrani postpaid profil i da bi dobili ceo saobracaj koji ce se preneti u sledeci mesec ako ste izabrali mix i mix net tarife.
 
Ovo je bilo moje iskustvo ranije, znaci i dalje tako :) Ostaje pitanje Baltam-a.
 
Pitao sam za kredit, da li prelazi u avans,kakva je procedura za to. Ta zena je rekla da ne treba nista dodatno za to,da ce sistem sam to prepoznati. A koliko zna, nisam nesto siguran. :)
U pravu si što si skeptičan, svojevremeno sam imao problema sa prenosom avansa (priprejd na postpejd), što sam radio više puta.

- Jednom je lepo prenet i par meseci kasnije samo je bio na nuli (a bilo ga je za dve godine) i dobio sam račun koji nije 0,00 din. Usledila reklamacija, pa isključenje broja (zbog neplaćaneog računa), pa reklamacija za isključenje, pa uključenje uz naplatu uključenja, opet reklamacija...

- Drugi put je postpejd broj startovao sa 0din avansa, iako je kredit bio prenet. Tad nisu mogli da nađu iznos u aplikaciji. Opet reklamacija.

- Treći put su računi 0,00din dolazili preko godinu dana, a onda puf: ceo račun odjednom. Pogledam račun od prethodnog meseca (piše preostali avans): ima za još pola godine. Napišem mejl, odgovore mi da su oni napravili grešku u obračunu pre 11 meseci, da je iznos preostalog avansa na svim računima bio pogrešan, dostave mi sve račune i zaista, potrošio sam avans, iako sam mesecima gledao na postpejd računima kako se netačno smanjuje. Oprostili su mi deo duga za poslednji polu-plaćeni račun (oko 200 din), a naredne sam plaćao normalno. I opet mi isključili broj, jer je rešavanje reklamacije trajalo. Inače oni kažu kad se uloži reklamacija vezana za račun, taj broj se izuzima iz isključenja. E, pa nije tako. :) Ili bar nekada nije bilo.

Sve u svemu, savet drugima da dobiju printout u poslovnici koliko su kredita preneli kao avans -- to svako ima prava da traži. Znam, to je dodatno cimanje od 10min sa gospođama koje sporo rade klik po klik po aplikaciji. :smoke:
 
Posto unistise KT trebalo bi da predjem na neki MixNet paket, interesuje me da li postoji neka sansa da zadrzim postojeci 066 broj ili je to nemoguce? Cimanje mi veliko da menjam komplet broj :S
 
Naravno da može, ja sam pre 2 godine prešao sa KT na MixNet bez menjanja broja.
 
^ Ne samo da ostaje isti broj, već prenosiš osnovni kredit sa KT kao avans u postpejd, i zadržavaš 50% off promociju ako si je imao. Dobijaš novi SIM karticu koju plaćaš oko 200din. Najbolje da prelazak izvršiš kad istrošiš KT saobraćaj u mreži i data saobraćaj, obično u drugoj polovini meseca. Nikako prelazak prvog ili početkom meseca. ;)
 
Znaci danas je odlicno vreme za odlazak sa KT, s obzirom da je kraj meseca :)
Hvala momci na informacijama :)
 
^ Tako je, da ti 1. ne bi naplatili pun mesec koriscenja KT. Sem toga, dobices pun saobracaj u postpejd tarifi.
 
@owim onda smo se sestra i ja debelo zaje*ali sto nismo trazili neku potvrdu za taj kredit. Upisali smo tacne cifre nama, ali ce biti nevidjeno smaranje ako budemo morali da ulazemo reklamacije.

Pitanje: sestra ide na ekskurziju krajem aprila. Bila je na KT god i po skoro, sad je potpisala ovaj MixNet sto sam spominjao. Znaci bice na "pravom" postpaidu jedva mesec dana. Da li joj je roaming aktivan, tj da li mora da podnosi neki dodatni zahtev, uplacuje avans ili sta li? Kontam da treba proveriti sa korisnickim.

I nama nisu naplatili tih 200 din promenu karticu. To kroz racun dolazi? :)
 
Poslednja izmena:
Kad se menja u Postpaid, dolazi u racun. Da si menjao u drugom smeru, islo bi na licu mesta.
Zvanicno, ne treba aktiviranje rominga ako si >3 meseca korisnik, ali... nije pitanje sta ce korisnicki reci, nego sta ce sistem posle reci. BOlje vi trazite da se aktivira roaming pred put ako nije (a zelite...), nego samo da pitate da li treba da se aktivira.
 
@Džul: savet je imati papir, napismeno da si imao xyz dinara kredita koji je prenet u postpejd; nemate, nema veze sada. Sestri roming neće biti aktiviran dok ne "plati" prva tri računa. Da bi imala roming krajem aprila, trebalo bi da uplati avans od 9.000 din. Kako već ima avans, možeš se na to pozvati prilikom zvanja 789 i pisanja naloga za uključenje rominga. Uradi to što pre. ;)
 
@dzul

Samo cuvaj gornje delove racuna dok ne istrosis avans. Na prvom racunu ces imati koliki je avans koji si preneo sa KT.
 
Pozdrav ljudi. Uskoro mi istice Kontrola Troskova 500 koja je bila potpisana na 2 god. E sad, nisam siguran kada mi istice niti mogu ugovor da nadjem, trebalo bi da u julu istice. Zanima me da li ja ranije mogu da produzim ugovor i/ili predjem na drugu tarifu (mybel) i ostvarim 50% popusta ili moram da cekam da istekne? I kako da otkrijem kada istice? Da zovem 789?
 
^ Kad ugovor ističe možeš da vidiš ako se registruješ na Moj Telekom portal, pisaće pored broja. Ili pozoveš 789.
Možeš bilo kada da pređeš na bilo koju postpejd tarifu i zadržiš 50% popusta. Postojeći kredit biće prenet kao avans, a izgubićeš eventualni saobraćaj u mreži (*108#) i data saobraćaj (*105#). Prelazak se dešava istog dana kada dođeš u poslovnicu, najbolje krajem meseca (1. u mesecu se obračunava pretplata).

Možeš preći na tarifu koja je skuplja od one na kojoj si potpisao 50% off. Srećom po tebe, KT500 je 500din, a MyBel je 600din, dakle, možeš preći na nju. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Al ne, vidi ovako. Sad sam video, ugovor mi traje do 15.11.2013. Ja trenutno nemam 50% popusta na KT 500. Jel mogu ja sada da predjem na MyBel i da dobijem 50% sa produzavanjem ugovora za godinu dana (do 15.11.2014.)?
 
Nazad
Vrh Dno