Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

^ Fleksibilniji? Nope. Ne moze raskid, sacekaj april.
 
Da, upravo sam nazvao korisnički servis. Kažu da može 3 meseca ranije da se pređe na novi ugovor, ali ni dan pre toga. To znači da bih ja mogao da pređem na ovu akciju tek oko 20. aprila, što mi baš i ne odgovara.

Kad sam objasnio situaciju, predloženo mi je da uzmem box paket ako mi on odgovara, jer se prilikom njegovog sklapanja briše potencijalna ugovorna obaveza kod postpaid broja, ako nije uziman telefon uz nju.

Da stvar bude gora, ja taj box paket merkam prilično dugo vremena jer sam nezadovoljan svojom kablovskom, a prilično bi mi smanjilo mesečne troškove i verovatno bih prešao na njega i bez ove priče sa telefonom. Ali i tu imam sličan problem, jer sam vezan ADSL ugovorom za Verat još mesec dana, kada sam planirao da uzmem Box. :D

Eh, da je stara dobra Nokia izgurala još mesec-dva, meni bi život bio mnogo lakši.

Ali dobro, razmisliću još danas šta mi je činiti. Da li da koristim neko prelazno rešenje (Sony Ericsson star 10 godina) ovih mesec-dva i da trpim ili da nateram nekog člana porodice da sklopi ugovor na svoje ime uz telefon. :D

U svakom slučaju, hvala na odgovorima, a možda se neko okoristi i o moje informacije, ako bude čitao. :)
 
MTS me razocarao. kuda ide ovaj svet kad je Telenor postao vise "user friendly" :)
 
Poslednja izmena:
I mene pogadja ovo za ugovor, 7. 7. je potpisan jedan ugovor a 50% im traje do kraja marta, ja tek 7. aprila mogu da je produzim :( I to bas za broj sa najvecim saobracajem ne mogu da produzim!
A ne vidim da jure da i ovaj put produze promociju :(
 
^ Nikad nisu "jurili" da je produze. Par puta su je prekidali, ali i produzavali malo pre isteka. S jedne strane, MTS ima najmanji prihod po korisniku od domacih mob. operatera (cak 3x manji od Telenora), s druge ima najgalantniju ponudu i najmanju dobit. Poskupeli su postpejd od prvog januara, sada uvecali cenu u pripejdu novom tarifom, ukinuli dobre tarifne opcije, unistili Kontrolu troskova, podelili beskorisni vaucer na 5k din... Ako pomatramo na taj nacin, i ponuda "50% off" bi trebalo da nestane kako bi se prihodi povecali, na zalost.
 
Bolje bi im islo da srede ponudu telefona.
Narod se pali na sarene ambalaze bez obzira kolika mu je "rata" (tako zovu mesecni racun).
 
Da, iskreno me cudi da uz sve sto owim kaze, 50% nije prva nestala... cak je i bila mesec dana produzena kad se vec znalo za poskupljenja postpaid-a i KT-a.

Ako ne produze - krastavac, odlazi sestra u VIP, htela ona to ili ne :D
 
Zasto su ljudi uopste uzimali 50% na 2 godine kad je moglo na jednu? A nikakav plus nije bio za tu godinu vise. Meni je 50% na godinu dana isteklo pre par meseci i jos nisam ni isao do poslovnice,ne vidim sta mogu bolje da mi ponude.Jer trenutno imam 50% stim da mogu da raskinem kad god hocu
 
"50%" se nastavlja i po isteku ugovorne obaveze?
 
Poslednja izmena:
Prvo, i mene interesuje ovo sto te i Septimus pitao.

A uzimali su na dve, jer nisu bili sigurni da ce postojati ta ponuda i i po isteku prve.

Mi smo kevi uzeli prvi put na 12 meseci, sa nadom da ce biti neki povopjan fon posle 12 meseci, jer navodno kod MTSa ne mozes da prekines kad hoces i dq uzmes fon.
kad je proslo 12, nisu imali OK ponudu za fon, e onda smo produzili na 24 , a fon kupili ovako nov. Nije zahtevan korisnik.

E, sad idem ovih dana da vidim na caletov broj, da uzme i on 50 posto, na 24 ali sam cuo da moze i da mu "oproste" poslednja 3 meseca ako je dugo korisnik i redovan, tj. moze 3 meseca pre, ali nema obavezu 27 posle toga, nego 24 .... pa da proverim.
 
Ne samo to, nego ako ste prelazili sa druge tarife ili broja i ugovor vam istice 16.6 i vi dodjete i potpisete novi 1.6. onda ce vam za 6. mesec racun biti pun iznos...

Razlog:
Onih 15 dana od 6.-og meseca ide u ugovor i on prestaje da vazi krajem 5.-og meseca. I to se meni desilo onda kad se novi ugovor mogao potpisati tek 15 dana pred njegov istek...
 
^ Molim te, podseti me, ne secam se vise: ako sam 16.juna potpisao ugovor 50% off da li je on poceo da vazi od 1.jula? Da li ce mi prvi umanjeni racun stici za jun ili jul? Ja mislim jul. (Popust se odavno ne obracunava proporcijalno za mesec u kom je potpisan, kao recimo prvi mesec na novom postpejd broju.)
 
ja sam potpisao pre neki dan. elem, ugovor mi istice 1. juna, znaci od 1. marta sam imao pravo da potpisem ugovor.
to sam uradio, i prvi umanjeni racun stize tek za april mesec.
 
^ Molim te, podseti me, ne secam se vise: ako sam 16.juna potpisao ugovor 50% off da li je on poceo da vazi od 1.jula? Da li ce mi prvi umanjeni racun stici za jun ili jul? Ja mislim jul. (Popust se odavno ne obracunava proporcijalno za mesec u kom je potpisan, kao recimo prvi mesec na novom postpejd broju.)

Zavisi kad si potpisao. Ja sam krajem januara produzio ugovor uz izmenu tarife - tarifa je pocela da vazi odmah kao i popust. Malo smo se prepirali sa covekom koji tamo radi da li da uzmem najnizi paket do kraja da sto manje kosta pa da posle promenim (jer je rekao da nece vaziti odmah popust)... ali je uspeo da odmah pocne 50% popusta, samo je trebalo nesto da se klikne :D
Ne secam se kako je poceo ugovor pretproslog leta :( (Nemam ih kod sebe). Znam da sam platio samo deo do kraja meseca, tj. da je odmah promenjena bila tarifa! (jer se secam da sam imao preneti saobracaj koji nisam imao na ranijem paketu). E sada da li je odmah vazio popust... ne secam se!
 
ja sam potpisao pre neki dan. elem, ugovor mi istice 1. juna, znaci od 1. marta sam imao pravo da potpisem ugovor.
to sam uradio, i prvi umanjeni racun stize tek za april mesec.

Ti si imao ugovor sa 50% popusta do 1. juna (nebitno da li je do maja/juna i kod tacno datuma), sada si ga produzio pre vremena (daju pravo 3 meseca unapred) - ti onda mart placas punu cenu?

Koja poslovnica i grad? Desava se da lupetaju sve i svasta dok popunjavaju ugovore, imam ponekad utisak da neko u pozadini baca kockice i gleda zvezde pa na osnovu toga izvlaci iz ****** nasumicnu puskicu sa onime sto treba reci :D
 
^ Sve to sto kazes, tako je bilo nekad. Zvanicno vise nije tako, pa me buni tvoj primer iz jan. 2013. Sad sve promene krecu 1. narednog meseca: nova tarifa, novi paket, novi ugovor (sem za telefon), nema vise proporcionalnog obracuna za mesec u kom je potpisano, sto je i jednostavnije (sem za nove postpejd korisnike).
 
Poslednja izmena:
Ti si imao ugovor sa 50% popusta do 1. juna (nebitno da li je do maja/juna i kod tacno datuma), sada si ga produzio pre vremena (daju pravo 3 meseca unapred) - ti onda mart placas punu cenu?

Koja poslovnica i grad? Desava se da lupetaju sve i svasta dok popunjavaju ugovore, imam ponekad utisak da neko u pozadini baca kockice i gleda zvezde pa na osnovu toga izvlaci iz ****** nasumicnu puskicu sa onime sto treba reci :D

izvinjavam se na nejasnoci, imao sam normalan ugovor, bez 50% popusta.

beograd, kod doma sindikata.
 
Hoćeš da kažeš da si imao 50 posto na 12 meseci, i da je prošla obaveza, a ti i dalje plaćaš 50 posto?

Onda je BUG u sistemu, nema druge ...
 
Bas tako kako si napisao :)
Mada mislim da nije bug,nego je tako valjda kod mts-a,kad prodje ugovor, ugovorna obaveza se nastavlja mesec po mesec pod istim uslovima.
 
Ne razumemo se mi nesto :D
Gledaj,recimo uzmes obican ugovor sa telefonom na 2 godine.i prodje 2 godine,tebi niko ne ugasi paket ili sta ti ja znam.Nego se nastavlja sve isto,ista pretplata,isti racun itd.Stim da ti mozes da prekines kad god hoces ili da potpises novi ugovor.To ja zovem mesec po mesec
 
Razumemo se mi odlično. Imao si OBAVEZU na određen broj meseci, i plaćao pola računa. Nemoj da brkaš Ugovornu obavezu sa ugovorom.

Sada kada nemaš obavezu, trebalo bi da plićaš punu cifru.

Znači ILI je BUG, ILI te oni nisu razumeli, i imaš obavezu 24 meseca, a i ne znaš, misliš da si imao 12 meseci.

Napisao si:
ugovorna obaveza se nastavlja mesec po mesec
jedno sa drugim ne ide u istu rečenicu, čim možeš da raskineš kad hoćeš, ne postoji obaveza .....

Možeš da proveriš na par načina: Da ideš da vidiš kod njih, da čačkaš mečku, pa ako je BUG da vide, pa da izgubiš to što imaš.
Da proveris ugovor.
Da pokreneš prenos broja, pa ako odbiju, imaš bavezu.

Ili da ćutiš i koristiš i čekaš kada će da počnu da stižu celi računi ...
 
Nemam pojma moguce da si u pravu.Kako god ici cu do poslovnice da potpisem jos 2 godine cisto preventivno jer sam cuo da se ukida 50%. A meni je to najbolji paket i ne verujem da ima negde ni blizu toliko povoljno.
 
Poslednja izmena:
Ja cu da produzim kako god bilo,jer kao sto sam rekao mislim da od 50% nema bolje.malopre sam zvao call cenar i rekose da do kraja marta moze 50%, posle kao nece moci.pa ne bih to da izgubim
 
izvinjavam se na nejasnoci, imao sam normalan ugovor, bez 50% popusta.

E to je vec druga prica i dolazimo do onoga sto owim kaze - pokusavaju da sve podvuku pod crtu 1. u mesecu i zato je tek za sledeci mesec vazio popust.
owim - sigurno moze i u sred meseca, tako mi je poceo ovaj ugovor. Proverio sam stanje i racun kada je poceo paket/stigao racun, slazu se, tj/. odmah je pocelo 50% popusta.
Mozda je bolja rec: odmah je nastavljeno, medjutim ugovor je bio raskinut i novi potpisan! (iskoristio sam ono povecanje cena da raskinem ranije ugovore bez penala, i da potpisem nove na 24 meseca).

E sad, kolike su sanse da mi odobre da jedan ugovor produzim 3 meseca i nedelju dana ranije?:) Najbitniji ugovor (najveci racun :p) je potpisan 7.7.'11 :( Glup pa nisam za njega iskoristio istu foru :(
 
Poslednja izmena:
@dzoni, kada si potpisao ugovor i za koji mesec si video zadnji racun?
 
Nazad
Vrh Dno