Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ne znam sta vam znaci "sporiji net", jer uglavnom su sada uredjaji limit, a ne mreza :)
A i na moblinom sve iznad 4/1, za sta ce vam - browser je spor da to procesurira kako treba ;) (mislim, i ja volim da ima mogucnost, tj. da je net sto brzi ali i za manje brzine na mobilnom se ne zalim jer su mi skroz dovoljne)
 
Ne znam kolike treba da budu brzine,a ja beležim ovo:
HR Telekom.pngMTS Telekom.pngTelenor d.o.o..pngVaratNet.png

Valjda je ovo ok.Mada je meni i više nego dovoljno.
 
Ja sa HSPA radiom u telefonu (7.2/5.76M) beležim od 3 - 4 do 6Mbit za down i od 1.5 do 3.5Mbit za up na mts mreži.
 
Jesam,uzeo 50% na pretplatu, u Telenoru mi nista nisu ponudili a da su mi i ponudili njihovih 50% na pretplatu opet mi je Mts bio isplatljiviji.Jedino sto mi smeta je malo sporiji net :(

Pominjes to "sporiji net" vec u dva navrata, a to nema veze sa zivotom... to koji je brzi, a koji je sporiji zavisi iskljucivo od lokacije. Nije nekakvo pravilo ili sta vec.

Evo ovde kod mene na Cuburi, bukvalno u okruzenju moje zgrade - mt:s je ravno duplo brzi nego Telenor.
Probano u nekoliko navrata, sa nekoliko razlicitih telefona... uvek je down duplo veci na mt:s-u, up isto tako. Ping je slican, maltene isti.

A sigurno je da isto tako ima lokacija gde je Telenor duplo bolji... ili pak Vip, recimo.
 
Pominjem to zato sto primetim,krecem se po istim mestima gde sam koristio i Telenor.Desava mi se da prilikom otvaranja f.b,you tuba, play stora... cesto pise network error. Prilikom otvaranja f.b. , google+ bile su mi primetno brze ocitavane slike.Brzinu poredim iskljucivo u centru Bg. jer predpostavljam da tu svi operateri moraju da imaju dobar signal i protok.
Ne kazem da je net los,nego sam samo primetio razliku,ili mi se telefon(S3) jos privikava na Mts mrezu :).
Bez obzira na sve bez razmisljanja bi ponovo presao na Mts.
 
skidao torrent preko 3G od 350mb pre par dana - konstantan protok preko 900kb/s, čini mi se da je bio oko 950 ali ne sećam se - ja prezadovoljan :D
 
Pominjem to zato sto primetim,krecem se po istim mestima gde sam koristio i Telenor.Desava mi se da prilikom otvaranja f.b,you tuba, play stora... cesto pise network error. Prilikom otvaranja f.b. , google+ bile su mi primetno brze ocitavane slike.Brzinu poredim iskljucivo u centru Bg. jer predpostavljam da tu svi operateri moraju da imaju dobar signal i protok.
Ne kazem da je net los,nego sam samo primetio razliku,ili mi se telefon(S3) jos privikava na Mts mrezu :).
Bez obzira na sve bez razmisljanja bi ponovo presao na Mts.

Jesi podesio ti lepo APN i obrisao proxy?
 
Stigle mi konfiguraciona poruke od Mts-a, nju instalirao i nista vise nisam dirao.
 
Ja sam juce probao VIP net kod kolege koji je do MNP-a kuburio sa MTS signalom (meni sada radi super MTS kartica kod njega), Telenor mu ima signal ali kaze da je net preslab.
VIP je izvukao 7/1.5, sto je vise nego igde drugde sto sam imao na VIP-u :) Prizemlje zgrade, zavuceno u PM :) (ne private message :D)
 
Postavi ovako
apn: gprsinternet
User: mts
Pass: 064
 
Pokusao nece,sve izbrisa ponovo poslao zahtev za konfiguracionu poruku,instalirao je i nece,otisao na sajt mts upisao parametre pristupna tačka: gprsinternet opet nista,dok je radio bili su mi upisani parametri pod pristupna tačka: gprswap, ali sad ni oni nece. WTF :wall:
 
Poslednja izmena:
Bilo je i trenutaka kada je signal konstantno "igrao". Čas pun, čas jedna crtica.
 
Net mi proradio sam od sebe,i radio je nekih 10min,posle toga opet nestao,pa se ponovo vratio na par minuta i sad ga opet nema :p
Za tih 10 minuta dok je radio,parametri su mi podeseni gprsinternet znaci bez proxy-a i net sad sljaka kako treba,mislim brze nego sta mi je radio dok su mi parametri bili podeseni prema konfiguracionoj poruci.
 
Ista stvar i kod mene. Dobro je, juce sam flesnuo JB, pa sam pomislio da ROM trokira...
 
gprsinternet mi ne radi kako treba - konektuje se a nema protoka ili nesto slicno, a gprswap radi kako treba (bar trenutno).
 
hahahaha, ja se ubih od podesavanja. Vec 2 sata pokusavam sve zivo i ne zivo i nece da radi net. Telekonj!
 
Kako ranije nisam usao u ovu temu nego se bakcem pola dana da namestim internet. E moj telekomu...
 
Šta god da su radili, obzirom da kod kuće držim telefon uglavnom na 2G only modu, jer se inače non stop prebacuje između 2G i 3G mreže - šta ću nije sjajan 3G mts ovde... Ali ono što primetih je da se na EDGE kači neverovatno brzo!

Dakle isključim Wifi na telefonu i u roku od bukvalno 2-3 sekunde se pojavi oznaka E, a 5-6 sekundi kasnije počinje da prenosi. Takođe speedtest mi je upravo na EDGE mreži dostigao brzinu od 210kbps (od maksimalno mogućih 236kbps).
 
^ Može li link na ovu akciju? Ne vidim je na sajtu, je znam na koje telefone se odnosi. Hvala. ,)
 
Idi na sajt HANDYja, ja ujutru idem ... taman sam odustao od 997 (nema ga već neko vreme, i izgleda neće ni da stiže), i odlučio za 992 alkatel, i malopre vidim ovo... jeste da neću moći na rate kroz račun, ali kad pomnožim 24 meseca po 3G pretplatu, i 6 meseci po pola pretplate .... Ihaj ... i da provučem kreditnu, pa da platim na par rata, kamata neće da bude tolika. Evo, na drugoj temi, kaže čovek i da ide futrola uz 4300 ...
 
Poslednja izmena:
Samo u MTSu kad potpišeš ... u Handy i druge partnerske firme nema te obaveze....
 
Nazad
Vrh Dno