Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Kakav je mts, zanima me provera stanja i net u NS-u, ovo 50% pretplate izgleda super. Prebacio bi iz vipa brojeve, pošto im provera više ne radi kako treba, jedino im je net super.
 
Net je dobar, nije los, sta znam oko 4-5 mbit/s se krece, a upload oko 1-2... Ja se isto razmisljam na tih 50%, ali ja imam jos 8 meseci ugovor, mada ce MTS produziti ovo jos iha haj :)
 
Meni je ugovor istekao još pre godinu dana, a vip nema ništa pametno. Moraću da vidim, provera mi je najbitnija, jer se sećam onog fijaska. Vip se tu pokvario (treba mu sigurno 5-6 sati minimum da osveži stanje) pa me ništa više ne veže za njih.
 
Za internet na mts-u sve zavisi kakva je pokrivenost. Kad sam kod kuce,radi brzo,ali kada sam u skoli,ne radi nesto brzo.
 
Meni VIP osvezava Smartove barem na sat vremena ako ne i manje, mada imam mnoooogo vise nego sto ja mogu da potrosim.
Kod MTS-a je provera minuta/SMS sasvim OK, a net sam cak primetio da se azurira maltene kao prepaid, tj. odmah.
 
Pa nije baš odmah, ali se ažurira pristojno, uglavnom na manje od 10minuta, a nekad zakasni do pola sata. Prva dva do 4 dana u mesecu nije dostupno stanje (ako su 3. i 4. u mesecu vikend, onda stanje počinje da radi od 5.)

A evo kako radi net, prvo 3G/HSPA (Nexus S - Wifi tethering) - mada je 3G ovde kod mene relativno slab, pa zato upload a ni download vrlo verovatno nije bas naj brzi:
2399781664.png


Onda ista varijanta al na EDGE-u:
2399776298.png
 
Znaci ima ceo listing u poslednjih nekoliko meseci na netu i trenutno zaduzenje... banja koviljaca
 
Ažuriranje je na oko 1 vremena, ali čini mi se da nema pravila (desilo mi se par puta da ažurira tek na 2h, a nekada i na 30 min).
Što se tiče listinga (koristim ga na fiksnom već godinu dana) i sve se može pregledati.
Međutim, sada su nam stavili "savremeniju" telefonsku centralu i dodali 4 ispred starog broja, pa tako sada više nije moguće proveriti kompletan listing, već samo listing od kada je aktuelan novi broj.
Što se tiče listinga mobilnog, može se videti kompletna specifikacija odlaznih poziva i poruka ali samo: Poslednji, Prošli i Pretprošli mesec ali se listing može sačuvati u "Ekselu" i tako imate listing od npr: cele godine.





 
Da li neko od forumasa zna (posto ovi po mts poslovnicama ocigledno nemaju pojma jer mi svi pricaju razlicite price), da li moze da se prebacim sa kontrole troskova koja je pod ugovornom obavezom (ugovor potpisan u julu 2012. na 2 godine sa 50% popusta na pretplatu) da predjem na postpaid koji je naravno skuplji i isto bih uzeo 50% popusta ako je to moguce??? Unapred hvala svim dobrim ljudima koji mi odgovore jer znaci ce mi svaka pomoc!!! Zivi bili i svako dobro... Pozdrav :wave:
 
To su mi u poslovnici rekli da moze - u sustini to je samo promena tarife u okviru ugovora za popust od 50%, nije raskid ugovora. Obrnuto ne moze!
 
Navodno je u promociji 50% popusta uvek dozvoljen prelaz na višu tarifu ali na nižu nije.
 
^ U 50% popusta moguće je slobodno menjanje tarifa (viša, niža) u odnosu na aktuelnu u trenu potpisivanja ugovora (postpejd i KT).
 
Ne moze postpaid ->> KT da se prebaci tokom ugovora.
 
^ U 50% popusta moguće je slobodno menjanje tarifa (viša, niža) u odnosu na aktuelnu u trenu potpisivanja ugovora (postpejd i KT).

Ne mozes na nizu od one sa kojom si zapoceo/potpisao ugovor.
Mozes uvek na visu i mozes uvek da se potom vratis na istu... ali ispod nje ne moze.
 
^ Možeš! :) Radio sam to na postpejd i KT broju -- smanjivao tarifu ispod one s kojom sam potpisao 50%. Više puta menjao sebi i drugima, bez problema.
 
'Bem li ga onda... meni oni banditi iz poslovnice rekli drugacije, i to u dva navrata :)

A i deluje mi nekako logicno, pravo da ti kazem... :d
 
Pre 15-tak dana smo potpisali ugovor na 2 god. sa 50% popusta i rekoše nam da je moguće preći samo na viši paket, a na niži (od ovod potpisanog) nije moguće (Mix i Mix Net paketi su u pitanju).
 
Moj info je isti... i za iste pakete :)
 
^ Prenosim samo lično iskustvo. 50% sam potpisao juna 2011. na 2 god na postpejd i KT broju i bar 8x do sada menjao tarifu iznad/ispod početne, pozivom 788, bez automata (ne radi), preko operatera. Poslednji put sad u decembru.

Nije logično da 50% bude vezan za inicijalnu tarifu, ali jeste smisleno kada se uzima telefon.
 
Ma OK, nema problema... svako - u ovom slucaju - iznosi licno iskustvo ;)
Nejasno je kako su razlicita, ali eto, kod nas je sve moguce :D


P.S. Slazem se sa poslednjom recenicom u potpunosti... trebalo bi da je vezano samo i iskljucivo ako se uzima telefon uz ugovor, ali eto... :)
 
Resenje - bel 50 na potpisivanju, pa posle menjajte kako hocete :)
 
*Hello na potpisivanju :)
 
Resenje - bel 50 na potpisivanju, pa posle menjajte kako hocete :)

U principu - taj rad.


Mada, generalno, nema potrebe za takvim nekim extremima, zaista ne znam sta se dobija... sad kada je valjda ukinuto to prebacivanje saobracaja kada se menjaju paketi... vec jednostavno u startu uzmes najmanji paket po kolicini saobracaja (pre svega minuta; naravno) za koji znas da ispod toga neces ici jer ti to nikako ne odgovara i to je to.
 
a ko zna šta može da se desi za 2 godine... možda dobiješ službeni no limit broj :)
 
^ Možeš! :) Radio sam to na postpejd i KT broju -- smanjivao tarifu ispod one s kojom sam potpisao 50%. Više puta menjao sebi i drugima, bez problema.

A jesi menjao nekada kojim slucajem Postpaid -> KT (nebitno koja tarifa) tokom ugovora sa popustom?
 
Danas sam tražio da prebacim jedan broj u mts, i rečeno mi je da uvek mogu da menjam tarife i da uvek mogu da se vratim sa veće na onu koju sam izabrao pri potpisivanju ugovora. I da jel ja mogu da uzmem i telefon i 50% pretplate ili samo jedno od ta dva? Kontam da ne može telefon (nije da mi je bitno uzeo bi neki za dinar).
 
Nazad
Vrh Dno