Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Pre desetak dana sam u istom danu prebacio i mobilni i ADSL sa firme na fizičko lice i to bez ikakvih problema. Nikakvih provera nije bilo.
 
Evo sada su to uveli,tj danas...satro moraju da vide korisnik na cije se ime prebacuje da li ima toliku plateznu moc...strasno...mora da su se kod nekog gadno opekli
 
Par pitanja za korisnike postpaid tarife kontrola troskova

Da li mogu da se koriste pripejd promocije u okviru ovog tarifnog paketa? (nekad sto je bila promocija besplatni minuti u mts mrezi?)

Da li moze da se koristi pripejd tarifna opcija? (konkretno mislim na opciju sms 0.55 para)

Koji se kredit prvo trosi? (kredit koji se dobija,pa tek onda po isteku bonus kredit,ili moze istovremeno)

Da li se uracunava u pretplatu placanje 3g usluge? (uzeo bi tu tarifu uz 3g telefon)

Hvala svima ;)
 
Vec je bilo u temi, a pozeljno je da ne saljes i PM sa istim pitanjima :D
Tarifa se ponasa kao prepaid u svemu osim u stalnosti racuna. Dakle, mogu da se koriste prepaid opcije (i samo prepaid opcije, nema postpaid promocija/opcija).
Prvo se trosi bonus kredit, ukoliko je unutar MTS mreze koriscenje. Sve opcije, usluge i VAS SMS se naplacuju sa osnovnog kredita (tipa aktivacija te 0.55RSD/min opcije se naplacuje sa osnovnog kredita).
3G koliko znam se ne naplacuje uz KT.

Primeti da se od 1. januara PRIMETNO menjaju cene za KT korisnike na gore, i da ce, ako se ne varam, uspostava veze iznositi 8.9 RSD (bez obzira da li imas tarifnu opciju aktivnu ili ne). Sto znaci da vise sitnih razgovora nije bas isplativo, ali manje duzih je i dalje isplativo (i neprimetna je razlika onda).
Ako imas mali broj onih u MTS mrezi koje cesto zoves, pre bih ti preporucio tarifu Moj Klub, bilo prepaid, bilo postpaid varijanta, jer je u njima mnogo jeftinija uspostava veze sa F&F brojevima! Jedino sto samo onaj Huawei telefon moze uz njih (ne uz prepaid) :)
 
Vec je bilo u temi, a pozeljno je da ne saljes i PM sa istim pitanjima :D
Tarifa se ponasa kao prepaid u svemu osim u stalnosti racuna. Dakle, mogu da se koriste prepaid opcije (i samo prepaid opcije, nema postpaid promocija/opcija).
Prvo se trosi bonus kredit, ukoliko je unutar MTS mreze koriscenje. Sve opcije, usluge i VAS SMS se naplacuju sa osnovnog kredita (tipa aktivacija te 0.55RSD/min opcije se naplacuje sa osnovnog kredita).
3G koliko znam se ne naplacuje uz KT.

Primeti da se od 1. januara PRIMETNO menjaju cene za KT korisnike na gore, i da ce, ako se ne varam, uspostava veze iznositi 8.9 RSD (bez obzira da li imas tarifnu opciju aktivnu ili ne). Sto znaci da vise sitnih razgovora nije bas isplativo, ali manje duzih je i dalje isplativo (i neprimetna je razlika onda).
Ako imas mali broj onih u MTS mrezi koje cesto zoves, pre bih ti preporucio tarifu Moj Klub, bilo prepaid, bilo postpaid varijanta, jer je u njima mnogo jeftinija uspostava veze sa F&F brojevima! Jedino sto samo onaj Huawei telefon moze uz njih (ne uz prepaid) :)

Hvala na odgovoru ;)
 
Od 1. jan se u KT ukida mnogo jeftiniji minut ka MTS mrezi, koji je vazio posle 22h radnim danom i vikendom.
 
Bio sam na kontroli troskova i otisao danas da se prebacim na postpaid i iznenadio se kakva je procedura, prvo su mi raskinuli ugovor, pa prebacili na prepaid i rekli mi da dodjem za 1,2 sata kad mi se aktivira kartica da bi me prebacili na postpaid i za tu uslugu mi uzeli 200 dinara.,
 
Da li se uracunava u pretplatu placanje 3g usluge? (uzeo bi tu tarifu uz 3g telefon)
Ja sam pre 2 godine uzeo telefon uz kontrolu troskova i nisam placao 3g usluge, samo se placa uz postpaid paket koliko znam.
 
Poslednja izmena:
Bio sam na kontroli troskova i otisao danas da se prebacim na postpaid i iznenadio se kakva je procedura, prvo su mi raskinuli ugovor, pa prebacili na prepaid i rekli mi da dodjem za 1,2 sata kad mi se aktivira kartica da bi me prebacili na postpaid i za tu uslugu mi uzeli 200 dinara.,

Cuti taj pravac barem mozes bez penala - postpaid->KT samo uz penale ;) (mislim ko ima telefon ili 50% popusta)
 
@maremas
Jesu pravili problem oko osnovnog kredita kao avansa za postpaid? Koliko si imao kredita uopste? :)
 
Penali kod MTS-a su sve pretplate do kraja obaveze :)
 
Pa naravno da produžena, to im isto dosta ljudi dovlači ....

Ja mislim da je pitanje dana kada će da uvedu to kao stalnu ponudu: Nećeš fon? Uzmi popust ....
 
Ovo je maltene stalna ponuda, jedina razlika sa VIP-om je sto VIP ima malo bolju ponudu po pitanju odluka:
- Jedna cena bez ugovora (samo postpaid bez obaveze)
- Druga cena bez telefona a sa obavezom (-25%)
- Treca cena sa telefonom
Tako da bas imas razloga da razmislis - kod MTS-a je 50% sa obavezom, ili normalna bez obaveze, posto telefoni ne vrede pogleda skoro nimalo :)
 
pre 2 meseca sam uzeo promociju 50% popusta za postpaid korisnike... Tada nije bilo nikakvih telefona. Da li bi sad mogao da uzmem telefon a da mi taj paket naplacuju po punoj ceni ili moram da sacekam 24 meseca ove ugovorne obaveze?
 
Moras da cekas.

Ne moze to kod Telekoma, ne moze raskid bez penala... kod Telenora je to moguce, npr.
 
Probaj da trazis raskis bez penala na osnovu povecanja cene od 1. januara ali napomeni da zelis da predjes na Postpaid sa telefonom, da ti ne bi sasekli broj ;)
 
Uzeo sam pre nekih pola sata paket kontrola troskova.

Kada dobijam osnovni kredit?

Proveravam u na *100# jos mi nisu ubacili

Bonus kredit se dobija svakog prvog u mesecu?

Hvala
 
Hvala svima na odgovorima. Nisam ni znao da se od 1og povecavaju cene...Svaka im cast.
 
e ljudi jel upoznat neko sa ovim, na primer hteo bih da uzmem paket bel sms, gde dobijem 1000sms za oko 200 din, i uzeo bih MixNelS koji me izadje oko 400 tako nesto, pisem iz glave, pa su cene odokativne sa 50% popusta naravno..
ova 2 paketa bih spojio na 1 broj ako je moguce? jer poruke koristim mnogo dok ostalo i ne toliko taman bi se skrpio, sto bi me ukupno iznelo oko 600 din za 100min+1200sms+200mb
ako bi spojio oba paketa??

tacnije SMSbel 348., i MixNetS 660 bez popusta, sa popustom bi ispalo
BelSms: ~175 din za 10min u mts mrezi + 1.000 sms
MixNetS: 330 din za 100min + 200sms + 200MB
 
Poslednja izmena:
Da se spoje dva paketa u jedan mislim da baš i nije moguće.
 
Ovakvu ideju jos niko nije "izmastao" na benchu.
Svaka cast :)
 
Gde nije, ja sam bas ovaj combo (ili KT+Mix) odavno mastao - ali sam znao da je samo masta :D
 
Naravno
 
Nazad
Vrh Dno