Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Možeš, ako imaš bilo šta u telekomu da plaćaš preko 1000 dinara. Makar fiksni preko tog iznosa, ili ADSL, IPTV ...

Bilo šta što je vezano za tvoje ime ...

Za to placanje koliko sam negde procitao,vazi unazad 6 meseci.

Ako osoba bas do sada nikakve njihove usluge nije koristila,nema prava na to?
 
Ubise za sve uredjaje....

Pa i ne baš - ajd da pogledamo npr. Huawei P1:

Telekom
Mix Net XL (3.180din) za 1din

Telenor
PiS2000 (3.040) doplata 9.960

VIP
Smart 2500/Standard 1000 (2.990) doplata 21.990, odnosno
uz internet 1/3GB (preplata +508.5/1017din) 14.490/6.690

Čisto da podvučemo mt:s Mix Net XL ponudu: 1000min (sve mreže), 3000 SMS, 3GB
 
To ne znaci da su gori od drugih, samo da nigde za to nije dobra ponuda igde ;) Mada za ovaj P1 su se izgleda zeznuli, 50% popusta na tu tarifu ispada maltene kao i cena telefona :D
 
Ali su najmanje loši. Onaj ko ima keša sigurno neće juriti telefon preko ugovora već će kupiti od ovakvih.

Mada, kad malo razmislim, danas su ti telefoni svojevrstan izvor kredita - uzmeš telefon, prodaš ga i dobiješ 250-300€ u kešu a onda to otplaćuješ naredne dve godine :D
 
Pozdrav,
da ne bih otvarao zasebnu temu postovacu ovo pitanje ovde. Naime, covek je juce otisao u mts (korisnik je od 2002.) i produzio ugovor uzevsi mix net L. Napominjem da mu nijedan mesecni racun nije bio ispod 3000din. Kada je potpisao ugovor opredelio se za opciju da uzme uredjaj. ALI! sluzbenica je samo pokazala ka vitrini sa telefonima uopste ne napomenuvsi koje uredjaje moze da dobije za dinar ovim paketom. Na moju preporuku rekao sam mu da uzme Alcatel 997 koga u poslovnici verovatno nije bilo a koji potpada pod cenu od jednog dinara za pomenuti paket ali covek nije mogao da se seti modela. Sluzbenica mu je odmah ponudila Alkatel 991. Isto tako napominjem da covek nema pojma o androidima.
Tehnicka sluzba mi je rekla da od zamene verovatno nema nista ali da moze da podnese molbu i u fazonu sta mu Bog da. Postoji li ikakva mogucnost zamene uredjaja?
Sumnjam da ima vajde od zamene... a u svakom slucaju su ispali krajnje bezobrazni. Dobro mu neku od onih bangavih Nokijinih Asha nisu uvalili.

Inace je verovatno mogao da uzme i neki bolji fon od svega onoga sto se nudi na Mix Net L paketu, takodje za dinar - a na konto "stare slave", tj. segmentacije koju ima svaki korisnik. Ima prosecnu potrosnju koliko vec ima (kazes, oko 3 soma)... plus prelazak na Mix Net L, koji sam kosta koliko kosta (oko 2 soma)... sve to vodi ka nekom ozbiljnom telefonu.
Eto kao primer te segmentacije, tako je drugar pre par dana uzeo - po nazivu - nesto jaci Alcatel (po specifikacijama pak doooosta jaci) od toga sto njemu uvalise... tacnije, rec je o One Touch 992D modelu, koji jos ima dual sim opciju... a njemu je prosek u proteklih 6 meseci bio ~2800 dinara.


Tvoj prijatelj je mogao samo bolje da prodje od ovoga... ne losije.
 
Ne budi baš toliko siguran za segmentaciju... Ja hoću Mix Net XL pa ne daju Optimus 4x a ni Galaxy S3 Mini za koji je doplata 9.000, 8. sam segment i neće da daju.

Konkretno su mi nudili dok je bio u ponudi Motorola XT910 za 1din uz Mix 2300 (umesto 9.000) a razlika izmedj ove dve tarife je 400din. Medjutim, šta će mi smartphone bez ijednog megabajta...

@OZZY83: pogledaj ugovor, čini mi se da ima klauzula pod kojom u roku od 14 dana imaš pravo da poništiš ugovor bez obzira na razlog.
 
Poslednja izmena:
Sumnjam da ima vajde od zamene... a u svakom slucaju su ispali krajnje bezobrazni. Dobro mu neku od onih bangavih Nokijinih Asha nisu uvalili.

Inace je verovatno mogao da uzme i neki bolji fon od svega onoga sto se nudi na Mix Net L paketu, takodje za dinar - a na konto "stare slave", tj. segmentacije koju ima svaki korisnik. Ima prosecnu potrosnju koliko vec ima (kazes, oko 3 soma)... plus prelazak na Mix Net L, koji sam kosta koliko kosta (oko 2 soma)... sve to vodi ka nekom ozbiljnom telefonu.
Eto kao primer te segmentacije, tako je drugar pre par dana uzeo - po nazivu - nesto jaci Alcatel (po specifikacijama pak doooosta jaci) od toga sto njemu uvalise... tacnije, rec je o One Touch 992D modelu, koji jos ima dual sim opciju... a njemu je prosek u proteklih 6 meseci bio ~2800 dinara.


Tvoj prijatelj je mogao samo bolje da prodje od ovoga... ne losije.


Covek je uspeo da stornira ugovor (paket je trebao da bude aktiviran 1.Januara) izgleda samo zahvaljujuci smirenosti. Dosao je, objasnio je i verovatno su videli da je ok i da nece praviti frku i poceli sa tradicionalnim odgovorima zao nam je, ne moze, vec je potpisano i sl. Trazio je da napise molbu, i kad je sluzbenica videla da je napisao da takodje zeli da raskine 2 adsl ugovora, druga 2 mobilna i 3 fiksne linije odmah su dotrcala 2 sefa i neki glavni menadzer prodaje. Ugovor je storniran, i moze da potpise kad god pozeli nov.
 
Poslednja izmena:
Ne budi baš toliko siguran za segmentaciju... Ja hoću Mix Net XL pa ne daju Optimus 4x a ni Galaxy S3 Mini za koji je doplata 9.000, 8. sam segment i neće da daju.

Konkretno su mi nudili dok je bio u ponudi Motorola XT910 za 1din uz Mix 2300 (umesto 9.000) a razlika izmedj ove dve tarife je 400din. Medjutim, šta će mi smartphone bez ijednog megabajta...
Ne kazem - zavisi sto od mesecne potrosnje, sto od samog paketa... i na taj nacin se dolazi do nekog segmenta. Gledaju i koliko prekoracujes taj paket u kome si trenutno, pa na osnovu toga odredjuju sta moze...
Cale je letos uzeo One V u 7. segmentu (tu je negde bio po potrosnji, prelaz izmedju 7. i 8.), i taj telefon je na njegovom paketu bio bas 9000.


2 OZZY83:
Eto, kad covek resi da raskine neke ugovore, onda sve moze... a dotad nije moglo.
 
Poslednja izmena:
šta reći... napraviću foru na sledećem razgovoru i bukvalno ću ovim rečima da počnem razgovor sa njima: "ajde da skratimo priču i da se napravimo da ja hoću da predjem na drugu mrežu pa da čujem šta mi nudite da ostanem" :)

a kako vidim po oglasima... svaki 10. korisnik za Motorolu XT910 je dobio kitu... cveća a ne LapDock - na oglasima jedno 9 telefona na prodaji + ja znam još 3 drugara koji su uzeli taj telefon i baš niko nije dobio LapDock... sve mi bilo jasno kad mi rekla žena u poslovnici u Smederevu da nemaju uvid u to ko je 10. korisnik nego iz Beograda im "pošalju informaciju".
 
Da li postiji ikakva sansa da MTS produzi akciju 50% na pretplatu i u 2013. godini?
 
šta reći... napraviću foru na sledećem razgovoru i bukvalno ću ovim rečima da počnem razgovor sa njima: "ajde da skratimo priču i da se napravimo da ja hoću da predjem na drugu mrežu pa da čujem šta mi nudite da ostanem" :)
Pa bukvalno tako... "da ne gubimo vreme bezveze" :)

A kazem, ovaj One V je bio 9 soma na tom paketu letos. I dobijen je za dinar, bez problema. Mogao je i Xperia Ray, npr. on je isto bio 9K. To su bili najskuplji/najbolji telefoni u ponudi koji su mogli u tom trenutku da se uzmu preko segmentacije.
Ruku na srce, malo bezveze kada se prisetim istog perioda pre dve godine, kada je sa manjom prosecnom potrosnjom (tj. slabijim segmentom) dobijen za dinar telefon koji je kostao 26 'iljada u tom paketu... e, TO je bila segmentacija ;)
a kako vidim po oglasima... svaki 10. korisnik za Motorolu XT910 je dobio kitu... cveća a ne LapDock - na oglasima jedno 9 telefona na prodaji + ja znam još 3 drugara koji su uzeli taj telefon i baš niko nije dobio LapDock... sve mi bilo jasno kad mi rekla žena u poslovnici u Smederevu da nemaju uvid u to ko je 10. korisnik nego iz Beograda im "pošalju informaciju".
Tako znaci... LapDock my ass, taj deseti nikako da naidje. Lepo...


2 MiloshNBG:
Niko to ne zna zasigurno, ali svi ovde veruju da ce biti tako... 50% se ionako vec produzava unedogled.
 
Cini mi se da je neko pomenuo ili je cak bila vest (ili mozda "vest" iz H****-a) da ce MTS prestati da subvencionise telefone kao ranije - to je bilo pre jedno 2 godine cini mi se. I stvarno eto, od tada nista nije isplativo maltene ;)
 
To su ti Danteovih 9 krugova segmentacije. Uz pakt sa Djavolom u trajanju od 12/24 meseca.
 
To je poseban krug pakla za sve one koji su pitali moze li i 50% popusta i telefon za 1 dinar.
 
@wladymeer: da li bi mogao da mi pojasnis sta podrazumevas pod "8.segment"? hvala :)

Predstavlja prosečnu potrošnju u proteklih 6 meseci. Koliko sam upćen u prosek ulazi ostvareni saobraćaj preko iznosa preplate - da li ulaze i dopune, plaćanje računa, parkinga i sl. to već ne znam.

Na osnovu toga, svrstavaju korisnike u jedan od 10 segmenata i na osnovu toga ti nude nešto što inače ne bi trebao da dobiješ (u mom slučaju, Motorolu RAZR XT910 za 1din uz Mix 2300 umesto da platim 9.000)
 
Jedno pitanje ? Jel moguce raskinuti ugovor sa 50% popusta ukoliko se potpise novi sa telefonom.
 
@CAR da mi budes zahvalan do kraja zivota za tu segmentaciju! ;)

Ih, pa jesam, mislim da to znas i sam... ipak si mi ustedeo 25999 dinara tom prilikom :) :D


2 rp86:
Ne moze. Moze na Telenoru, ali na Telekomu ne.
 
Kako ti je on ustedeo? Ti nisi znao, pa ti rekao, ti trazio ili?:)
 
@Marko-DJ je i meni jednom prilikom pomogao i hvala mi na tome - pustiću ga jednom da me dobije u FIFI zauzvrat a ako mi nekako središ taj misteriozni LapDock koji niko nije dobio, puštam te doživotno :D
 
Kako ti je on ustedeo? Ti nisi znao, pa ti rekao, ti trazio ili?:)

Ovo prvo... ja nisam znao, a onda mi on rekao da postoji opcija :)

Potom proverio moze li, zavisno od segmenta iiiiii... zavrsismo pos'o :D
On meni fon za dinar, ja njemu Milku od 300g :p
 
Danas sam u poslovnici odradio saglasnost za prenos vlasnistva postpaid broja.

Lik koji radi tamo,rekao mi je da se procedura ceka 3-4 dana,kako bi se to odradilo (neke raznorazne provere)

Takodje,uzeo je broj telefona decka na koga treba da se prebaci vlasnistvo postpaid broja.

Mene sada zanima da li ima potrebe da se jos jednom ode u poslovnicu,ili treba samo da sacekamo da jave na telefon da je prenos broja omogucen,i da decko koristi tu karticu?

Tu spada i da na njegovo ime stizu racuni.
 
Ja sam samo jednom isao, sve zavrseno za 24h maltene, ista kartica, nista novo.
 
Ja sam samo jednom isao, sve zavrseno za 24h maltene, ista kartica, nista novo.

Sada valjda salju u beograd (potvrda kreditnog biroa valjda) pa tek onda ako oni daju saglasnost izvrsava se prenos broja na drugo ime.

Alfaunits,kada obaveste telefonskim putem,vise ne treba da se ide u poslovnicu? (sve papiri su potpisani o saglasnosti)
 
Prenos ugovora na drugo lice? Nikakva obavestenja nisam dobijao, nikakve provere kreditnom itd.
Doduse ja sam sa fizickog lica prebacivao na firmu i obratno.
 
Da prenos ugovora na drugo lice.

Ovo je koliko mi je receno,nova procedura,tako da mora da se saceka.
 
Ja sam skoro, bilo je onako - krastavac, sad opet treba da menjam nesto, ima da me smore :D Hvala za upozorenje ;)
 
Nazad
Vrh Dno