Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

@aca&stig:
zaokruzivanje je zapoceo Telenor, ima negde tema na forumu sa dokazima ali nije ni vazno ko je zapoceo jer je to i bio dogovor svih.
@alfaunits:
tri puta vise minuta ka svim mrezama, znacajna je razlika
@magicmaster:
alfaunitsov post otprilike objasnjava sta se desilo
@mare:
zaokruzivanje pojede deo ali zaista ima dosta saobracaja. konacno razgovor mobilnim je postao normalna stvar u srbiji.

Dolaskom Telenora dobili smo prve naznake vezivanja telefona uz 2god ugovor, napredniji korisnicki servis ali i uvodjenje zaokruzivanja razgovora. Medjutim Mts nije bio dovoljno inovativan takmac i sve se svodilo na kopiranje akcija, paketa i sl.
Dolazak novog privatnog operatera stimulise trku i donosi reformu ponude na srpskom trzistu (masovan broj modela za 1rsd, sve vise saobracaja ka svim mrezama, omasovljenje i redizajn korisnickih centara u danasnje moderne shopove).
 
Septimuse... 2009te u januaru si mogao uz MIX1000 paket koji je kostao 1000din + PDV da u pola cene kupis jedan od najjacih telefon u tom trenutnku -> Nokia N95
sada bez 2000din paketa ne vredi ni razmisljati o uzimanju telefona uz paket.

dolazak treceg operatera je umesto partnerskog odnosa MT:Sa i Telenora doveo do kartelskog odnosa MT:Sa, Telenora & VIPa.
 
Ovo poslednje sve stoji .... pre je bilo imaš tri paketa i ko te ebe ....
Telenor nije imao poslovnicu u PO dok MTS nije otvorio. Ugovor za kasu za GPRS sam morao da idem u Pančevo da potpisujem. :( Tamo 2005-2006, ne sećam se .... U stvari, tad su još bili MojaMreža.... Ima tu od svega po malo, ali da se za neke stvari kartelišu, to stoji.

A dobro si spomenuo kopiranje, to je jedno vreme stvarno bilo uzelo maha, ovi izbace paket , MTS izbaci isti takav, samo drugi naziv i jeftinije. I tako beše neko duže vreme. Da je MTS ostavio ono prenošenje, koje su imali kao test jedne godine, više korisnika bi imali. I to nisam mogao da shvatim, uvedeš, to radi, telenor uvedw kao rwdovnu ponudu, a ti ukineš .... a znači, ne mogu da kažem da ne znači ...
 
Poslednja izmena:
Mesecno na racun preko 1000 din je bacanje para. Na bilo kojoj mrezi.

Spucali su prepaid sto je i ocekivano, posto je prepaid koristilo 80% i sigurno i dalje po inerciji koristi bar jos 65% korisnika.

A za ove post paid to je sve navlakusa, vise minuta ali veca i pretplata, deo minuta pojede zaokruzivanja a deo se ne potrosi, u zbiru dizu vecu lovu i to je jedino sto se racuna.
Lakše mi obojici da odgovorim ovako preko jednog posta...


Nadovezujem se na 1000 dinara i na prepaid vs postpaid

Šta možeš sa 1000 dinara na prepaid-u? 20 kratkih poziva, nekoliko desetina poruka i malo neta...

Sa postpaid-om možeš mnogo više... Evo mix net L sa 50% 990 dinara

600 minuta + 1500 poruka + 1.5 GB

Šta dalje reći?

Nek je poruka 50 para, a nije, to je već 750 dinara...
600 minuta da bude dinar minut je 600 dinara...
Internet 1 MB nek bude dinar, to je 1500
 
Ја морам да питам нешто: да ли телеком СВИМ новим корисницима који не желе телефон даје 50% на претплату??
 
daju i starim, ako nisu pod ugovorom.
 
Нашао сам. Пише да понуда важи до краја ове године. Кеви уговор истиче почетком јануара ако се добро сећам. Надам се да ће продужити исту.
Размишљам да ли да пребаци број из теленора или да остане тамо и узме 50%.
 
mts bese nudi produzenje ugovora do 3 meseca od isteka starog, mozda bi mogao vec sada da potpises 50%
 
Не,не она је у теленору :) Ево сад сам јој изнео понуду и рекла је: Никад више телеком :mad:
 
Teorija i praksa su razlicite stvari. U stvari ekonomija pretpostavlja fair-play, a tu se mimoilaze teorija i praksa ;)
A i objasnio sam zasto... svako hoce isti ili veci kolac. Ako dodje jos jedan operater to znaci da ostali gube % trzista. Da bi zadrzali istu ili povecali zaradu, moraju da povecaju cene.

Od kad je dosao VIP cene prepaid-a sve vise i vise izuvaju. Telenor sve manje i manje daje a uzima sve vise i vise ;)

Ti si bas izgleda tragicno neobavesten sto se tice ekonomije, jer je ovo upravo primer koji je sto procentno empirijski potvrdjen i ima bezbroj primera gde je konkurencija dovela do poboljsanja polozaja potrosaca. Ponuda i traznja i ti fazoni. :)
 
Не,не она је у теленору :) Ево сад сам јој изнео понуду и рекла је: Никад више телеком :mad:

Kaži kevi da to nije onaj telekom koji pamti ... realno ....

Na kraju, ne mora odmah da potpisuje, produžiće oni još to .... neka koristi par meseci bez obaveze ....
 
Popravio se drasticno MTS. Evo ja vec druga godina na mix net m 50 % popusta i super radi. Ne brinem za kredit, opusten sam apsolutno kad je rec o koriscenju sva tri dobra i uvek mi cak i pretekne i to mi dodje kao bonus u sledecem mesecu. Definitivno za 570 kinti nema bolje da ga hebes ... :p
 
Lepo se ''ponovio'' mts sa telefonima.
Huawei P1 20400 din u mixnet l.
 
Ti si bas izgleda tragicno neobavesten sto se tice ekonomije, jer je ovo upravo primer koji je sto procentno empirijski potvrdjen i ima bezbroj primera gde je konkurencija dovela do poboljsanja polozaja potrosaca. Ponuda i traznja i ti fazoni. :)

Sta meni znaci i da ima milion primera a da je ovo jedini kontraprimer, kad je ovo jedini primer koji je bitan?:)
 
Ja gledam Xperia-e. P ispada 44000 uz KT (kada se doda i 24*1000 koji bi bez telefona dobio kao popust), a T oko 65.000 :) Hvala im :D
 
@alfaunits:
tri puta vise minuta ka svim mrezama, znacajna je razlika
Slazem se, mislim da cak ispada i jeftinije, ako se izuzme zaokruzivanje, jer je Bel50 bio 350 od pamtiveka, sto znaci i kad je evro bio 60-70 RSD.
Ali to je samo MTS... mislim da je Telenor bio mnogo isplativiji tada za postpaid, ali nije postojao MNP a ja sam hteo svoj broj da zadrzim. (MTS je bio jeftiniji za prepaid i zato sam uzeo MTS broj koji sam prebacio na postpaid 2004.).
Medjutim, MTS je davao sve vise i vise minuta ka svim mrezama, dodao Net u paketima, poceo da daje popuste... uveo extra cool tarife tipa 066 (vise ih nema) i KT gde se dobijao promo net u sustini (100MB nije za nesto konkretno ali je bilo sasvim dovoljno da se ponekad poigra i isproba net, proverava mail...)
Telenor je sve manje i manje, i dosli smo do situacije da Telenor jedino moze nesto da parira ako se porede paketi bez neta (Prenesi paketi) i to samo ako je siguran popust od 50%. Cim se i net doda, ono sto Telenor daje danas je tragi-komedija.

VIP je uvek imao mali milion prepaid promocija koje su bile kako-kome isplative, ali do uvodjenja Smart paketa nije davao znacajan pomak minutima ka svim mrezama. A sa trenutnom promocijom od 50% vise, i VIP nudi vise nego sto je nudio kada su uveli smart! (mozda nema bas istih Smart paketa, ali ipak se u proseku dobije vise). Tipa, najbolja ponuda VIP-a je bila cca Smart1100 za 850RSD uz SIM (25%) i rodjendanski popust, koji je kratko trajao (inace 1125RSD uz samo SIM popust). Sada se dobija Smart700 (1050 smartova) za ~1050RSD. Ali net ne moze vise da se prekoraci na Smart paketima ;)
 
Posto vidim da se spominje plaćanja racuna, nemate frke ako ne stignete do 20og u meseci jer uvek slede isključenja oko 10og u sledećem mesecu. :) Da dam slikovitiji primer... Mene su ovog meseca isključili za neplaćeni račun oktobar! :) A ako ne platim novembar na vreme sledi mi isključenje tek oko 10og januara. :D Jedina je fora da ako vas isključe da platite račun pre 20og, jer posle ce vam tražiti da platite i sledeći račun da bi vas uključili.
Nadam se da je jasno! ;)
 
Lepo se ''ponovio'' mts sa telefonima.
Huawei P1 20400 din u mixnet l.

Sjajna vest, samo da li neko zna koji je razlog zasto telekom naplacuje ovaj 3G servis? Mislim da drugi to ne rade, cak simbolicna cifra od 118 dinara ( koja bi je li trebala da bude 120 din) ukazuje da je ovo porpilicno stara cena.
I upravo, ne znam za druge, zbog ovog dodatnog troska odbijam i da razmatram telefon preko njih vec uzivam samo u akciji 50% popusta.

A da stigao je i Note II sa cenama! :)
 
Ubise za sve uredjaje....
 
Preko madjara moze da se uzme Note II za nekih 380 e ako sam dobro zapamtio.
 
Pozdrav,
da ne bih otvarao zasebnu temu postovacu ovo pitanje ovde. Naime, covek je juce otisao u mts (korisnik je od 2002.) i produzio ugovor uzevsi mix net L. Napominjem da mu nijedan mesecni racun nije bio ispod 3000din. Kada je potpisao ugovor opredelio se za opciju da uzme uredjaj. ALI! sluzbenica je samo pokazala ka vitrini sa telefonima uopste ne napomenuvsi koje uredjaje moze da dobije za dinar ovim paketom. Na moju preporuku rekao sam mu da uzme Alcatel 997 koga u poslovnici verovatno nije bilo a koji potpada pod cenu od jednog dinara za pomenuti paket ali covek nije mogao da se seti modela. Sluzbenica mu je odmah ponudila Alkatel 991. Isto tako napominjem da covek nema pojma o androidima.
Tehnicka sluzba mi je rekla da od zamene verovatno nema nista ali da moze da podnese molbu i u fazonu sta mu Bog da. Postoji li ikakva mogucnost zamene uredjaja?
 
Poslednja izmena:
Ako eć nema pojma, čemu cimanje.
 
Covek se ne razume u androide tj modele telefona, ali zna sta mogu da rade. Hteo je navigaciju da stavi na njega a ne na ovaj 991 koji ima 256 rama. I mislim da je bezobrazluk uzeti tpaket koji kosta 2100din mesecno i da vam daju onakav uredjaj. Bilo bi isto kao kad bi neko uzeo xxl i moze sgs3 da dobije za dinar a oni mu uvale alkatel 991 a ni ne ponude najbolje od celog izbora!
 
Poslednja izmena:
Alo to je sada otvoren uredjaj.
 
Da li moze novi korisnik,koji po prvi put uzima mobilni telefon i postpaid paket,da cenu telefona plati na 12 mesecnih rata?

Koji su sve uslovi oko toga?
 
Možeš, ako imaš bilo šta u telekomu da plaćaš preko 1000 dinara. Makar fiksni preko tog iznosa, ili ADSL, IPTV ...

Bilo šta što je vezano za tvoje ime ...
 
Nazad
Vrh Dno