Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Hvala, druze, na promptnom infou... nisam znao za to ;)

Pih, onda nista od mog hvatanja za gusu nekog na salteru :D:D:D
 
Ja sam ceo zivot bio na prepaid-u,tako da slabije znam oko postpaid-a,ali ulazim u stos :D
Ja sam imao njihovu karticu i kada sam se prebacio na postpaid,samo sam uzeo micro sim zato sto tu koristim. Nasao sam racun (mali papiric,veci oni zadrzavaju) i tu pise 370din.
E,da,ceo zivot sam u mts-u
 
Prvo bi se pokrivio dok bi sacekao red za salter, magic te spasao :)
 
Poslednja izmena:
Od povećanja PDVa u MTSu nema više prelaska za dinar ... na postpaid ide preko računa, a na prepaid ti naplate 200 dinara.

Moj brat je pre manje od mesec dana prešao na mt:s tražili su da plati SIM 200 dinara odmah kad je podnosio zahtev za prenos broja, valjda zato što u slučaju odbijanja prenosa ne bi mogli kroz račun da mu naplate, dobio je i fiskalni račun odmah.
 
Ja sam ceo zivot bio na prepaid-u,tako da slabije znam oko postpaid-a,ali ulazim u stos :D
Aaaaaa, tako vec moze... zaboravih da postoji i ta opcija :D
Ja sam imao njihovu karticu i kada sam se prebacio na postpaid,samo sam uzeo micro sim zato sto tu koristim. Nasao sam racun (mali papiric,veci oni zadrzavaju) i tu pise 370din.
E,da,ceo zivot sam u mts-u
Ma ne bre ni taj mali papiric (koji ostaje tebi), ni onaj veci koji uzimaju... vec ona papircina od koje iscepas sam racun (racun = mali + veci papiric :d:d:d)... onaj na kome si koliko juce i gledao poruke za ovaj novembarski racun :D


2 Septimus:
Ahahah, od kako "otkrih" onu poslovnicu u Bulevaru, nisam se nesto nacekao u redovima u par navrata koliko sam bio... ide tamo brzo, za razliku od one proklete na Terazijama prekoputa Meka, gde je vazda red i izvan same poslovnice.


2 poglavicas:
Hmmm, ja sam prvi zahtev za prenos podneo u avgustu... tad mi stigao ugovor sa karticom, standardno, kurir doneo vec iduci dan... medjutim, odbijen mi je MNP zahtev nakon dva-tri dana od strane mog operatera, tako da je to tada propalo, ali ja dinara nisam platio - nikome.
Nit' kuriru (online sam popunjavao zahtev, BTW), nit' mt:s-u... nit' bilo kome. A ta kartica je i dalje kod mene, tamo negde u ormaru :)
 
TO je verovatno baceno, verujem :D

Oket, uzivaj ;)
 
Trazio je MixNet S na tu tarifu i potpisao ugovor, ali su mu na licu mesta naplatili SIM karticu 200 dinara. Posle zavrsetka MNP procedure, odmah mu je bila aktivna MixNet S tarifa, na toj unapred placenoj kartici. Prvi racun (za novembar) nije bio uvecan za 200 dinara.

Mislim da od skora naplacuju SIM kartice tako. Ne dopada mi se, ipak mnogo manji je ovaj problem u odnosu na optimizaciju Telenor paketa.
 
Trazio je MixNet S na tu tarifu i potpisao ugovor, ali su mu na licu mesta naplatili SIM karticu 200 dinara. Posle zavrsetka MNP procedure, odmah mu je bila aktivna MixNet S tarifa, na toj unapred placenoj kartici. Prvi racun (za novembar) nije bio uvecan za 200 dinara.
Meni, rekoh, nista... makar u toj prvoj turi :)

Ostah im duzan, krastavac :D
Mislim da od skora naplacuju SIM kartice tako. Ne dopada mi se, ipak mnogo manji je ovaj problem u odnosu na optimizaciju Telenor paketa.
Slazem se, apsolutno. A i stoji na sajtu, ako cemo realno: http://www.mts.telekom.rs/index.php/prenesi-broj.html
Postupak prelaska u mt:s mrežu je jednostavan i lak, a propisani trošak je 200 dinara.

Ja rek'o cisto da razjasnim svoju situaciju, jer znam da je dzabe (makar bilo, ocito :D) to prebacivanje broja :)
 
Trazio je MixNet S na tu tarifu i potpisao ugovor, ali su mu na licu mesta naplatili SIM karticu 200 dinara. Posle zavrsetka MNP procedure, odmah mu je bila aktivna MixNet S tarifa, na toj unapred placenoj kartici. Prvi racun (za novembar) nije bio uvecan za 200 dinara.

Mislim da od skora naplacuju SIM kartice tako. Ne dopada mi se, ipak mnogo manji je ovaj problem u odnosu na optimizaciju Telenor paketa.

ja sam danas uzeo mix net m i rekose stici ce uz sledeci racun
 
Postovani forumasi,
verujem da je za razgovore iz Bosne sa Srbijom najpovoljniji Mts, obirom da tamo imaju Mtel.ba. Kako nikada nisam koristio mobilne usluge iz Bosne, interesuju me iskustva onih koji jesu.
10 dana treba provesti u Bosni, Tuzla i Zenica su u pitanju. Ako je od pomoci, imam Mts kartice postpaid (biznet) i prepaid.
Kako je najisplativije koristiti telefoniju i internet? Kakva im je pokrivenost signalom? Da li koristiti ove postojece Mts kartice ili kupiti prepaid njihove tamo?

Jedna kartica bi mi znacila za telefoniranje sa Srbijom (dolazni i odlazni pozivi) npr. do 50-100 min. za tih 10ak dana. SMS mi nije neophodan, a kolicina koja bi mi zavrsila posao je 25sms.
Sta sa internetom? Zavrsilo bi mi posao ako bih na kartici koju koristim imao do 500mb, idealno 1GB.

Jos uvek nisam nacisto da li bih koristio internet sa mobilnog i tethering ka laptopu, ili USB modem.
Internet mi je najveci problem jer trenutno ne znam sta mi je od telefona i modema zakljucano na Telenor mrezu, a sve je sa Telenora, tako da... kada tome dodam i sluzbeni laptop koji ima zabranu instaliranja raznosvacega, pitam se da li cu moci i modem da koristim, ali to cu vec proveriti do sutra uvece.
Da ne pomislite da sam lenj, gledao sam site Mtel.ba, ali mape pokrivenosti, ponude paketa, interneta, itd. mi nisu najjasnije, a kako sam siguran da na forumu ima ljudi koji su koristili/koriste neke od mogucih kombinacija, znacilo bi mi to iskustvo.
Unapred se zahvaljujem na odgovorima.

Ukoliko moderatori smatraju da je bilo pametnije post napisati u ovoj temi, zamolio bih da prebace post.
 
Poslednja izmena:
Da li u Telekomu i dalje vazi promocija za ugovor na 50% popusta?
 
Ima li neko najave za decembar šta će se nuditi od novih telefona?
 
Proveri na Twitteru MTS-a, prilicno su tacni sta kazu. (a nema previse za nedelju dana twitova)
 
Svaka čast za ideju alfa a evo i jednog zanimljivog odgovora za sve:

mt:s @mts

Biće u decembru Motorola RAZR MAXX-3000, noviji model. U prethodna dva kvartala imali smo RAZR u prodaji.

@mts Kad se ocekuje Galaxy Note II u ponudi? Hvala! :)

mt:s U decembru će biti u prodaji :)
 
Poslednja izmena:
Uh dobra ova motorola :) bas sada kada se povlace iz Evrope :)
 
Koliko meseci pre isteka starog moze da se produzi/potpise novi ugovor? Jel moze ovo uopste kod mts-a?
 
3 meseca
 
http://www.mts.telekom.rs/index.php/vesti_detaljno/items/obavestenje-o-promeni-cena.html

Jedinstvene cene u postpaid-u, Kontroli troškova i korekcija cena InoCall usluge

Telekom Srbija obaveštava korisnike da će od 1. januara 2013. godine izvršiti usklađivanje cena saobraćaja u svim postpaid tarifama i tarifama mt:s Kontrola troškova iz svoje ponude i to kako u novim koje korisnici trenutno mogu da izaberu, tako i u svim starim tarifnim profilima koje pojedini korisnici i dalje koriste.

Cilj ovog usklađivanja je formiranje jedinstvene i što jednostavnije ponude Telekoma Srbija, prilagođene svim korisnicima. Usklađivanje se ogleda u formiranju jedinstvenih cena saobraćaja koje će se primenjivati nakon potrošenih minuta, SMS poruka i data saobraćaja koji su uključeni u mesečnu pretplatu postpaid tarifnih profila, odnosno na cene saobraćaja koje će se primenjivati u tarifnim profilima mt:s Kontrola troškova i u većini tarifnih profila će predstavljati neznatno poskupljenje, a u pojedinim pojeftinjenje.

Posle ovih promena cena uspostave veze za sve pozive će biti 6,99 dinara, cena minuta razgovora sa svim mrežama u nacionalnom saobraćaju će biti 7,89 dinara tokom celog dana, slanje jedne SMS poruke brojevima u Srbiji će se naplaćivati 3,89 dinara, MMS poruke 12 dinara, dok će se razmena 1 kB podataka naplaćivati 0,05 dinara.

Korisnici postpaid tarifnih profila u kojima mogu da definišu tri Friends & Family broja iz mt:s mreže sa ovim brojevima će moći da razgovaraju po 50 % nižoj ceni minuta razgovora, dok će korisnici Zvezda i Partizan postpaid tarifa minut razgovora i SMS poruke ka svojim Friends & Family brojevima plaćati 1 dinar.

Podsećamo da je u toku i promocija koja korisnicima omogućava da ostvare 50 % popusta na mesečnu pretplatu za željeni postpaid tarifni profil i to tokom celog trajanja ugovorne obaveze, ukoliko ne žele da kupe neki od paketa sa mobilnim telefonom iz naše ponude.

Takođe, Telekom Srbija će od 1. januara 2013. godine izvršiti i korekciju cena međunarodnih poziva u okviru usluga InoCall i InoCall Plus namenjenih korisnicima fiksne i mobilne telefonije, a u skladu sa promenom deviznog kursa i ostalih troškova. Uz ovu korekciju, cene poziva ka većini međunarodnih destinacija će biti već od 5,04 dinara po minutu razgovora, dok će, na primer, pozivi ka mobilnim mrežama u Italiji, Švajcarskoj, Irskoj, Velikoj Britaniji, Danskoj, Mađarskoj, Poljskoj, Slovačkoj, Sloveniji i još nekim državama u Evropi i svetu pojeftiniti od 0,85 do čak 12,04 dinara po minutu.

Dakle najvise su nastradali korisnici mts KT. Dok kod ostalih postpaid paketa nije tako mnogo strašno, jer se menjaju samo cene saobraćaja van paketa. Idalje imaju paketi nekog smisla, ali za KT je baš ouch!
 
Ovo neka varijanta "optimizacije"... samo na mt:s nacin? :)
 
Da, al ponovo bar jedno nisu uradili, nisu "optimizovali" pretplatu, kao što je Telenor uradio.
 
Ma znam, salim se malo... ipak, ovo je "optimizacija", a ono je OPTIMIZACIJA :smoke:


:p
 
Ubili su KT... Bas sam o tome pisao na drugom jednom forumu. STRASNO! 5x poskupljuje sms, 15x mms. :D
 
Telenor - Optimizacija Zarade
VIP - Unapredjenje Zarade
MTS - Pokusaj Zarade :D

KT moraju da ubiju na neki nacin, uz 50% promociju cesto su u gubitku za ovaj profil (bukvalni gubitak).

Steta za FK tarife, ako se misli stvarno na postpaid FK - do sada je bilo 0din/min (samo uspostava koja je bila jeftinija nego obicno), FK tarife ionako nisu bash imale smisla, sad tek gube jos. (nije moglo 50% popusta za FK tarife)


E sad kako da ovo iskoristim da jedan broj sa ugovorm sa ugovorm jer idem opet van ;)
 
Poslednja izmena:
Mislim da možeš već u decembru da potpišeš da bi ti ugovor važio od 1 januara inače ako dođeš u januaru važiće ti od 1. februara.
 
Nazad
Vrh Dno