Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ja bejah u svetu i ne primetih tako nesto...
 
Ja blejah u svetu mozda i vise od tebe i primetih.

Gomila u aktuelnom trenutku manjih provajdera daje bolesno dobre tarife i uredjaje i promocije, marketing na sve strane, telefoni daleko jeftiniji nego kod "velikog" provajdera, da bi navukli ljude. Cela poenta jednog provajdera je da navuce sto vise ljudi, bez obzira na troskove i gubitke, jer je provajder uvek u plusu (dok god total paket nije ispod nabavne cene uredjaja). to dal neko koristi najskuplji ili najjeftiniji paket apsolutno nikakav gubitak nije provajderu, jer se tu trosi samo struja tornja i nista vise. provajderu je svejedno koliko si ti pricao, bitno je da platis mesecnu ratu.

Licno svojim ocima u Hong Kongu sam to video - najstarija i prva mreza "Peoples" ima manje od milion korisnika, dok PCCW (koji je u blizoj istoriji davao takve ponude za dzaba) sada ima 1.5 miliona korisnika, a poceo sa radom 2002. Dok "Trojka" kod njih radi za sve pare - 4 miliona korisnika, poceli 2002, al zato sve sljasti od ponuda. prvi SMS servisi, ponude za kikiriki, uvek prvi telefoni, softver za korisnike, nema sta nema.
 
Pa ako se nudi i 50% i jeftin telefon onda to nije neka posebna ponuda vec je tipicna ponuda :) Moraju nekako da motivisu ljude da uzmu samo tarife, inace ovako ispadaju prodavci uredjaja. VIP ima bolju foru po meni:
- bez ugovora 100% cene
- sa telefonom ugovor, 75% cene (dok je bila rodjendanska, sada 80%)
- bez telefona sa ugovorom, 50% cene (sada 55%)
Tako da si motivisan i za telefon i za ugovor na razlicite nacine, zavisi sta ti treba.

Garancija ja nesto imam utisak da mesas "odlicne ponude" sa dodatnim ponudama. Tipa, da MTS prepolovi cene stalno i omoguci telefon sa tim cenama to bi bila "odlicna ponuda" (mada po cenama telefona nekih kod njih - ne bas :)). Ali ovako je 50% samo "dodatna ponuda". Da je daju i sa telefonom, ko ne bi uzeo telefon :) (barem da ga proda posle)
 
e sad si me zainteresov'o, prebaci se cas na VIP temu za 4 minuta i 12 sekundi, da procitas jer me sad zanima to sto si napisao :d
 
i ako je neko skoro bio do poslovnica - šta se dešava - jel ima RAZR u ponudi ili ne?

Pošto na sajtu nema a na flash reklamama ima :D
 
Sad sam usao na 797 da vidim koliko mi je sta ostalo. Pise mi trenutno stanje 670din. Poruke toliko,sms toliko,mb toliko. Je l' to znaci da sam ja prekoracio i sad moram na zavrsetku meseca da dam jos 670din? Ne znam samo kako. Dao sam drugaru da koristi moj hotspot mobilnog interneta,sad ne znam da to nesto nije zeznulo.
 
To je zaduženje preko računa, proveri opet preko 797 stanje i trenutno stanje i koliko ti je ostalo slobodnih megabajta, verovatno 0. :rolleyes:
 
Prekoracio si. To ti je zaduzenje preko onog mesecnog sto placas, tj. preko onih 570 dinara sto dajes za Mix Net M.

Vidi kakvo ti je stanje sa megabajtima, kada si vec rekao da si dao ortaku malo da se "poigra" ;)
 
Istina, tako pise.

E onda ne znam(o), po ovome bi moglo da bude samo neko zvanje izvan mreze, neki roaming, poruke u inostranstvo i statijaznamvec...
 
Romin u novembru nisam imao.roming sam imao u oktobru od 20. do 28.oktobra.
 
Ne znam, druze, ja ti samo kazem sta sve moze da bude :)

Naravno, uvek moze da bude i famozno "kraduckanje" :d
Imas listing na sajtu, pa vidi na kraju meseca.


EDIT. Ili pak pici u poslovnicu, valjda moze licno da se vidi u toku meseca... moze na Telenoru, to znam zasigurno :p
 
Poslednja izmena:
ne mogu da verujem da ljudi i dalje pitaju da li je moguce da uzmu i 50% popusta na pretplatu i telefon za 1 dinar ili koliko vec...

+1 ... i kad poklanjanju neki fon, to je obično neki lom koji košta 20 evra u prodaji ....

u svetu se tako privlace korisnici

Ma da bre, izginuše da ti daju telefon od 200 evra za 50 evra, i sve to za 6 evra mesečno .... "570 dinara + 118 dinara 3g"

i još kad bi išlo na 12 meseci, eto nama veselja ....
 
Može da bude i roaming. Podaci se dobijaju sa par dana zakašnjenja pa moguće da je nešto od 28. oktobra naplaćeno u ovom mesecu.
 
Gledao sam listing na sajtu za mesec oktobar,sve je dobro kao sto pise na racunu koji sam dobio danas.
Izgleda da cu morati da idem tamo da se suocim sa njima :D
 
A imas li roaming-a na tom racunu za oktobar?

Vrlo lako moz' da se desi da je ovo sto Laza kaze, podaci iz roaming-a uvek stizu sa zakasnjenjem...
A ti uvek mozes da vidis na samom fonu koliko si razgovora/poruka imao dok si bio u inostranstvu, pa da vidis da li ti je sve obracunato na tom oktobarskom racunu... ili je pak nesto prebaceno na novembarski.
 
To ne znači da neki deo nije prebačen u novembar.
 
Da, ako si imao saobracaj u roamingu krajem meseca, vrlo lako moze da ti se desi da ti je nesto stiglo na naplatu i u ovom mesecu.
 
Ili je kolega lepo iskoristio neku VAS uslugu :)
 
Mozda je on potrosio 3-4mb kada je koristio internet. Ne verujem da moze nesto od toga da pravi problem.
 
on = telefon? :)
100kb je preko 120din... tako da ako ti je bio ukljucen internet.. to je to
 
Ja sam mu ukljucio wi-fi hot spot . Valjda se meni megabajti skidaju zato sto ih imam. Kako da zanemari megabajte koje imam?
 
Jesi ti proverio u telefonu koliko si minuta/poruka potrosio dok si bio u roaming-u, i onda to stanje uporedio sa onim sto ti pise na racunu?

Tako ces najlakse da utvrdis da li ti je sve obracuno u oktobru, ili je pak deo prebacen u novembar...
 
Je l' su iste cene poruka iz bilo koje zemlje da posaljem ili nisu? Negde vece,negde manje?
 
Mislim da nisu (a nema ni logike da budu iste)... vidi na sajtu ;)

Mislio sam samo da *saberes* broj poruka/poziva, pa vidis jel' ista ta cifra stoji na racunu... ne da racunas u dinarima :)
 
Znaci problem je bio u tome sto nije sve uracunato za oktobar. Preneli mi za novembar.
Nisam ni znao da pise na racunu koliko sam poruka poslao i ostalo :D
 
Ti si bre bas nov na mt:s-u... :p
Tacnije, po tome sto pises - izgleda mi da si bas nov u svetu mobilnih operatera :D:D:D

Nego, da pitam ja tebe nesto (a moze i bilo kod drugi ko je prebacivao broj i/ili je u toku sa tom pricom)... sta je tebi pisalo na onom prvom racunu sto si dobio od mt:s-a (onom "skracenom", od 300 i kusur dinara), da li si imao stavku "postpaid SIM kartica"? U vrednosti od 167,52 dinara, tj. 200 kinti okruglo kada se obracuna PDV?
Inace, to ti isto pise tamo pozadi na racunu, tamo gde si poruke i pozivi :d, samo ne u toj koloni, ne pod "specifikacija saobracaja", vec tamo desno, gde pise "specifikacija usluga" :p

Jerbo meni stig'o SMS (a danas i racun) gde mi je pisalo da mi je zaduzenje 300 i kusur kinti... i taman htedoh da pitam kako moze 300+ kinti da mi se naplati kada sam koristio mrezu okruglo 3 dana (a tebi je, npr., slicna cifra bila za 20-ak dana koriscenja, ili koliko vec bese kada si presao na mt:s), kada danas stize papirni racun, i tamo dve stavke: "mesecna pretplata" u iznosu od 91,94 dinara (to mu dodje taman za ta tri dana) i pomenuta "postpaid SIM kartica" u iznosu od 167,52 din.
Pa rek'o da vidim imas li i ti (kao i bilo kod drugi ko je prebegao na mt:s) to, ili sam ja poseban slucaj... s obzirom da znamo za onu pricu da RATEL kanda naplacuje prenos 200 dinara, ali sva tri operatera preuzimaju taj trosak na sebe. Te da doznam jel' tih 200 kinti (sa PDV-om) ide na konto MNP-a ili je to pak standardna procedura/naplata zarad izdavanja SIM kartice.
 
Poslednja izmena:
Od povećanja PDVa u MTSu nema više prelaska za dinar ... na postpaid ide preko računa, a na prepaid ti naplate 200 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno