Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ne placa se - samo uz 3G telefon (i ako se ne uzima Mega Net paket)
 
Axa ok хвала. Тај харач је стварно вређање корисника и бахатост.
 
Zanima dal jos neko ima problema u zadnjih par meseci sa 3G netom... Imam MixNet L paket gde ide 1.5 GB za internet saobracaj ali zadnjih par meseci imam manje od datih 1.5 GB! Prosli mesec sam imao manje za skoro 200 MB! Jesu li oni to promenili nacin tarifiranja?
Takodje pre neko vece kada je krenuo novi mesec, upalih 3G da malo pogledam vesti preko B92 aplikacije... koristio kao i uvek po par minuta, kada sam pogledao koliko sam potrosio pise 30 MB! WTF!?!?! Inace za to mi ne skine vise od 2-3 MB, ajde da razumem i nekako 5 ali 30! Ne verujem!
 
Nisam primetio anomalije.
 
I meni je nesto cudno kod provere stanja na postpaidu... Naime, u okviru paketa imam i MB (oni mi jedini i ostaju nepotroseni tj. njih prenosim), i sad na pocetku meseca imam ih vise od duple kolicine.
Znaci, u paketu imam 600mb i ako se oni prenose samo jedan mesec, meni na pocetku meseca moze da bude max 1200 mb. E pa ja imam i vise od toga :)
 
Idi zali se, nemoj slucajno da Telekom ne zaradi od tebe koji MB :D
 
Pa ako placam nesto onda ocekujem da dobijem ono sto sam platio... Ici cu u svakom slucaju da proverim o cemu se radi.
 
I meni je nesto cudno kod provere stanja na postpaidu... Naime, u okviru paketa imam i MB (oni mi jedini i ostaju nepotroseni tj. njih prenosim), i sad na pocetku meseca imam ih vise od duple kolicine.
Znaci, u paketu imam 600mb i ako se oni prenose samo jedan mesec, meni na pocetku meseca moze da bude max 1200 mb. E pa ja imam i vise od toga :)

Koliko vise?
 
Pa ako placam nesto onda ocekujem da dobijem ono sto sam platio... Ici cu u svakom slucaju da proverim o cemu se radi.

Ma mislio sam na ovoga sto ima visak :D
Sto se tvog slucaja tice, 3G WatchDog ili nesto slicno i uporedi... a kad budes mogao da dobijes listing isto uporedi da li se slaze!
MTS je to ipak :)
 
Imam 3G Watchdog, i zadnjih par meseci konstanto mi se smanjuje... Pocelo sa po 15-20 i eto sad je stiglo do skoro 200 MB.
 
Pa jel' se slaze Watchdog sa MTS pokazateljem potrosnje? Da li je blizu ili je nesto sasvim trece?
 
Onda listing u ruke cim mozes (vec moze za jul), pa vidi gde ima velike potrosnje i gde se ne slaze (WD ima i potrosnju po danima?).

BTW, mozda sma jedini ali ja iskreno ne mogu da konkretno pohvatam sta ti kazes :) Da li imas JOS 1.46GB ili si POTROSIO 1.46GB :) Da li po WD ili po MTS-u? Da li MTS kaze da si potrosio 1.24GB ili WD kaze da si potrosio 1.24GB ;) Zadnjih par meseci ti se smanjuje sta?:) Sta je pocelo sa 15-20 a sada doslo na 200?:)
 
MTS mi kaze da sam sve potrosio, dok na Watchdog-u pise da sam potrosio 1,24 GB.

I u WDu mogu da proverim potrosnju dnevno i mesecno, i zadnja 3-4 meseca uvek po MTSu sve potrosim dok mi u WDu pise da sam potrosio manje. U pocetku nije bila neka velika razlika ali zadnja dva meseca jeste.
 
Hmm - jel' ti imas MixNet L? (pitam jer pominjes oko 1.5GB sto je otprilike to) Zaokruzivanje je 1KB kod MixNet paketa, nece to dostici 20% razlike.
Trazi listing.
 
Ja sam za prva dva meseca na MixNet M (600MB u paketu) malo stedeo, i trosio ispod 300MB mobilnog neta, pa mi se prenelo, sad pazim da budem oko 600MB svakog meseca, nekad 10ak vise, nekad 10ak manje, ali ono sto hocu da kazem, koristim telefon sa ICS (sad vec JB) androidom, i uvek se prilicno pokalalo ono sto mi pise u data usage i ono sto dobijam proverom stanja. Jedino sto me nervira je sto mts stanje saobracaja pise u kilobajtima, pa mora da se deli sa 1024 :)

Inace na MixNet paketima je zaokruzivanje saobracaja na 1KB, tako da nema sta da se razlikuje. Jedino ako karticu nisi koristio u nekom drugom telefonu?

Sebi sam licno na ICS/JB podesio warning na 600MB i mobile data limit na 1GB, tako da sa prenesenim megabajtima ne mogu da potrosim saobracaj iz paketa. Ako vidim da sam mnogo potrosio, smanjicu data limit na telefonu.
 
Zaokruzivanje nema veze sa tim, posto kao sto rece poglavica zaokruzuje se na 1 KB... Dok se kod onih 3G net paketa zaokruzuje na 100 KB.
 
Zaokruživanje je na nivou sesije koja može da traje i nekoliko sati tako da to sigurno ne kože da stvori 20% razlike.
 
Telenor bre tu najposteniji - kad se potrose MB smanje brzinu i nema probijanja.
Mada i ta sigurnost kosta :)
 
Poslednja izmena:
Bolje nego da mozes da predjes kvotu... mada te opet ne cuva u roamingu :D
 
Kad saljem sms poruku u bosnu na primer na neki +38765... broj, jel mi racuna kao medjunarodni sms ili ne? To je valjda m:tel mreza tamo? Poslao sam par poruka i skinulo mi od ovih besplatnih iz paketa, pa reko da nece jos i da naplate kasnije? :D
 
Nazad
Vrh Dno